Gdy Fruity Loops nie odtwarza ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Gdy Fruity Loops nie odtwarza WAV'ów - sampli
 
kednopser 
Novice


Dołączył 6636 dni temu
Posty: 83
Skąd: Ozimek
Punkty: 22
#1 Wiadomość | 2006-05-11, 13:35
Gdy Fruity Loops nie odtwarza WAV'ów - sampli 
Witam, ostatnio poważnie zaczął mnie dręczyć fakt iż niektóre WAV’y nie „działają” we fruitowych samplerach. Zgłosiłem ten problem na krzykaczu, pomimo iż nie takie jest jego zastosowanie, tutaj wypadałoby podziękować kilku osobom: Pit, Piter, ZDV-12, którzy udzielili mi rzeczowej odpowiedzi. Po tym wstępie przechodzę do konkretów.

Najprawdopodobniej problem tkwi w codec’ach audio. Fruity Loops potrzebuje szczególnie dwóch z nich: OGG VORBIS oraz codeci PCM. Pierwszy z nich instalujemy następująco: Po ściągnięciu, szukamy pliku vorbisacm.inf, klikamy prawym i wybieramy zainstaluj (instrukcja by Pit © : ) Analogicznie próbujemy z drugim, ale najpierw i co jest bardzo ważne:
Bardzo prawdopodobne, że Codeci te już są zainstalowane w systemie, ale nie są używane! Co zrobić by je uruchomić? Wchodzimy do panelu sterowania, dźwięki – urządzenia audio, zakładka sprzęt. Z listy wybieramy: Kodery, dekodery audio i dwukrotnie klikamy na właściwości. Pojawi się lista codec’ów. Sprawdzamy interesujące nas kodeki w właściwościach i jeśli, któreś z nich są wyłączone klikamy na włącz. Teraz wszystko powinno działać! U mnie zadziałało : ) Mam nadzieję, że nie powtarzam się z tym postem i, że komuś on pomoże. Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Gdy Fruity Loops nie odtwarza WAV'ów - sampli

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi