Rafał Poślada 'ślada'
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Rafał Poślada 'ślada'

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (4) : Nov (1) : Średnia (4,4)

 
slada 
Advanced

Dołączył 6600 dni temu
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Elbląg
#1 Wiadomość | 2006-05-08, 20:10
Rafał Poślada 'ślada' 
http://www.hosaka.one.pl

Krótki opis: urodziłem się w 1976 r. do przedszkol.... miało być krótko, więc - robię muzę na masie freewarowych VSTi, staram się unikać loopów jak
ognia.. jako sequencera do pracy live jak i do całej produkcji używam Ableton'a Live 5.03 (z tym programem jestem od wersji 1.0, cubase mnie zmęczył).. efekt moich ostatnich 4 lat pracy (pracuję od 09 do 20 jako prawnik, od 22 do 4 rano robiłem muzę (robiłem, bo zdrowie zaczęło
szwankować ;-))) nie lubię się rozpisywać zbytnio.. powiem tylko, że moimi ulubieńcami są Vogel, Isolee, Sienkiewicz, Monolake, Atom Heart etc....

a tu, jak regulamin przykazał, pięć linków do moich ulubionych kawałków:

http://rem.elblag.pl/~raf...umer_Trzeci.mp3
http://rem.elblag.pl/~raf...mer_Czwarty.mp3
http://rem.elblag.pl/~raf/NO_FUTURE/03TRACK.mp3
http://rem.elblag.pl/~raf/NO_FUTURE/04TRACK.mp3
http://rem.elblag.pl/~raf...LED_SESSION.mp3

jeśli się komuś spodobają, zapraszam na http://www.hosaka.one.pl => tam reszta - 7 pełnych albumów

rzeczowa krytyka mile widziana.

pozdro.

ślada.
 
 
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6615 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#2 Wiadomość | 2006-05-10, 11:59 | Oddał głos na Advanced
 
Witaj

TRZECI
warsztatowo wykonane fajnie. Wiele planów: zarówno w panoramie jak i "przód-tył" to lubię <ok> Choć nie wiem czy tak to zmiksowałeś czy efekty te byly przypisane do barw/instrumentów, których użyłeś (?)
Nie znam się za bardzo na brzmieniach elektronicznych ale te mi sie podobają
<ok>
natomiast muzycznie jest to dla mnie jedynie szkic. Sam pomysł na riff ciekawy ale nic sie tam nie dzieje. Nie ma teamatu, ani zmain (nie mówię o aranżacji bo w tej kwestii są fajne pomysły). nigdzie to nie prowadzi...nie umiem tego traktować jako samoodzielnego utworu tylko jako pomysł muzyczny...ale do gry komputerowej by się na pewno nadało

CZWARTY
no tutaj zdecydowanie ciekawiej aranżacyjnie. Słuchałem z zainteresowaniem. reszta jak wyzej :D


03TRACK
nie, no tak nie mozna :D nie wolno czegos takiego zostawiać bez kulminacji! pomysł bomba ! bardzo intrygujący! Ale ten motyw jest jak wielka dominanta septymowa która szuka rozwiązania i która musii je znależć. A ty go nie dajesz. po minucie byłem wytrącony z równowagi. Dobrze ze nie słuuchałem tego przed snem bo bym nie zasnął :D

04track
o! tu jest temacik a nawet dwa:) fajnie. Utwór ma o wiele ciekawszą formę. Chciałbym zwrócić uwagę na prowadzeenie glosów a konkretnie: linia melodyczna basu i tematu porusza sie w tuych samych kierunkach tzn. bas idzie w gore i melodia w góre itd. (choć to sie później zmienia i od razu jest fajniej). Myslę że warto tego unikać

LED SESSION
fajne gadka wstawiona i takim pink floydem mi przez momencik zajechało...


REASUMUJĄC
dobrze brzmiace i fachowo wykonane kawałki. Barwy dobierasz z wielkim smakiem. Nie jestem fanemm muzyki w całości wykonanej przy uzyciu elektroniki ale Twoje pomysły wchodzą mi bez problemu i milo mi się ich słucha. Mam jednak zastrzezenia co do formy utworów a właściwie do jej braku, tematy wystepują w formie raczej szczątkowej i wiec to raczej podkłady di czegoś niż samodzielne utwory...no i w związku z tym są za długie bo ile można słuchąć w tego samego...za bardzo to rozwleczone...
Ale jak wspominałem pomysły bardzo fajne
Tyle ode mnie
pozdrawiam serdecznie
 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6781 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#3 Wiadomość | 2006-05-10, 16:31 | Oddał głos na Advanced
 
oka przesłuchałem wszystkich, długie te kawałki, gratuluje podejscia do sprawy z darmowymi vst, ja staram sie działac podobnie i jak na razie jeszcze nie skorzystałem z komercyjnej wtyki w moich kawałkach ;D, masz bardzo ciekawy styl muzyczny, jescze nie spotkałem się z takimi klimatami tutaj mnie najbardziej zaskovczyłes, podobaja mi się te futurystyczne klimaty, nietypowe araznacje , w ogóle jakoś wszystko jest wyaljenowane i inne. Jak dla mnie masz juz bardoz duze umiejętności i własny styl nie ma się co zastanawiac ja daje adv :)
 
 
 
 
 
:)
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6828 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#4 Wiadomość | 2006-05-10, 17:43 | Oddał głos na Advanced
 
przesłuchałem numer Trzeci na ściągnięcie czwartego już nie mam ochoty...nie dlatego że tematy które serwujesz w numerze trzecim nie podobają mi się ale tylko dla tego że kawałek trwa 9:32 ...baaardzo długo... :) ale do rzeczy-brawo za własny styl ,brak naśladownictwa bardzo ciekawy klimat zbudowałeś w utworze tylko mam jedno zastrzeżenie zabardzo to wszystko się rozwleka...ale być może to taki gatunek i dokładnie w ten sposób ma się wszystko rozwijać,trwać itd...
advanced...
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
slada 
Advanced

Dołączył 6600 dni temu
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Elbląg
#5 Wiadomość | 2006-05-10, 21:47
 
nie licząc bliskiego grona osób - jesteście pierwsi, którym zaprezentowałem swoje u/po/twory i jestem mile zaskoczony rzeczową krytyką. Zgodzę się co do rozwlekłości i długości numerów, przyznaję bez bicia.. ale głównie wynika to z tego, że często one powstają live, później jakaś obróbka i... zawsze pojawia się nowy pomysł zanim skończe ze starym.. ach gdyby tak doba miała 48h.. pozdrawiam ;-)

2006-05-11, 22:18 // Dodano
dość lakonicznie opisałem swój warsztat,mam trochę czasu więc może trochę go przybliżę. Przez długie lata była to amisia ;-) 1200/060 soundtracker itd.itp.. było otarcie o atari ste i były to czasy rock'a spod znaku wczesnego Pink Floyd (ummagumma etc.) jakieś 8 lat temu wpadłem w sidła muzyki elektronicznej (w szerokim tego słowa znaczeniu), do 2005 r. pracowałem na starym pc celeronek 600 karta szumblaster audigy. od roku pracuję na laptoku celeronek 1,3, no i soundblaster ZS2 (już nie szumblaster;-))) doskwiera mi jednak brak jakiejś dobrej klawiaturki midi, bez tego.. trudna praca - używam MidiYoke z Bome's MouseKeyboard - przez odzwyczaiłem się od grania na zwykłych klawiszach ;-))) no i..... stary poczciwy komputer pamięć 48k (+64 dostawione) ZX SPECTRUM ;-))) +interface AY - uwielbiam jego 'brzmienie' .. ;-D
Z softu bardzo często nadal korzystam z CoolEdit Pro 2.0 do edycji, jakieś takie przyzwyczajenie, wavelab ciut drogi.. no i wspomniany Ableton Live, ten program potrafi uzależnić człowieka od muzyki ;-)) i od snu ;-))). Robię na nim zarówno jakieś szkice, liveacty, nieraz całą produkcję od początku do
końca. Miks i mastering to bardzo różnie, choć z uwagi na wygodę, często także w Live. Program wart swej ceny. (nie jestem akwizytorem tej firmy ;-)
a tak z innej beczki, poczytałem sobie dziś wasz serwis, forum, jest ok.
serdecznie pozdrawiam.
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7142 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#6 Wiadomość | 2006-05-15, 22:44 | Oddał głos na Advanced
 
Utwory dosc podobne do siebie z budowy. Brzmieniowo moga byc. Dobry master i dobrze rozlozone poszczegolne czestotliwosci. Plus za nie powielanie schamatow, masz swoj jakis tam styl wiec to tez jest wazne. Coprawda nie slucham takiej muzyki na codzien, ale najwieksza wada jest dlugosc utworow i dosc monotonnosc ich, ale to moze juz wina gustu mego, ze nie za bardzo lubie taki monotonny styl. Przyznam szczerze ze mam dylemat bo napewno jestes wiecej niz novice, ale ciut moim zdaniem brakuje do advanced i nie wiem jak glosowac. Pomyslalem sobie, ze sadzac po twoich wypowiedziach i praca jaka sie zajmujesz, jestes inteligentna osobka i mozesz byc naprawde kluczowa osoba w rozwoju BF. Panuje u nas zasada pelnego partnerstwa/przyjacielstwa oparta na bezintreresownej pomocy innym czlonkom BF, a fajnie by bylo miec w naszych szeregach czlowieka po prawie, niejednokrotnie przy rozwoju BF byly juz sytuacje, ze porady prawne nam byly potrzebne, dlatego licze na twoja wspolprace z nami, dlatego glosuje na advanced. Pozdrowienia,a muza zeby nie przydluga i troche za monotonna czasami napewno bez wachania bylby advanced, ale u nas mozna podszkolic swoj warsztat.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
slada 
Advanced

Dołączył 6600 dni temu
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Elbląg
#7 Wiadomość | 2006-05-16, 16:37
 
trochę jestem zdziwiony, bo wydawało mi się, że przedmiotem głosowania jest muzyka tworzona przez zgłaszających, nie ich wykształcenie... co do pomocy, w miarę możliwości czasowych (różnie z tym bywa, zależy od liczby rozpraw) nie ma problemu..
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7142 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#8 Wiadomość | 2006-05-16, 22:28
 
slada napisał/a:trochę jestem zdziwiony, bo wydawało mi się, że przedmiotem głosowania jest muzyka tworzona przez zgłaszających, nie ich wykształcenie... co do pomocy, w miarę możliwości czasowych (różnie z tym bywa, zależy od liczby rozpraw) nie ma problemu..

Tu nie chodzi o samo wyksztalcenie, ale osoba z adv, musi nie tylko robic muzyke na jakims tam dobrym poziomie, ale musi miec tez w miare uksztaltowana osobowosc. Z muzyka mialem lekki dylemat, nie ze bylem na nie, ale troche sie wachalem, dlatego w moim przypadku zadecydowala osobowosc.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#9 Wiadomość | 2006-05-17, 09:36 | Oddał głos na Novice
 
Numer 3 - początek klimatyczny ale fajny bass.. taki "drewniany" .. te wszsytkie przeszkadzajkii tez fajne .. szkoda ze nie zmieniasz tonacji basu .. jak zmieniasz toancje tla to taki maly burdel sie robi... w sumie pasowało by to do jakiegoś filmu.. dorba nuuda.. przewijamy.. :) 3 minuta i nic sie nie dzieje .. klimat fajny ale nudno .. czasami sie jakis synth pojawi .. ale jest on tak cicho ze robi za tlo przez co w sumie w ogolnym odczuciu mam wrazenie jakby sie w ogole nie pojawil.. zrealizowane fajne takie kawalki powiny miec przestrzen i ta przestrzen tutaj jest.. ehh nuuuuuuudaaaa.. tresci w kawalku jest max na 4 minuty Ty nam serwujesz ponad 9 .. no lekka przesada..

03TRACK - no fajny mocny pad na poczatku.. tylko popracowalbym nad atakiem .. te "puki" na poczatku meczą uszy .. 5 min :) jestem mile zaskoczony ;) wchodzi bass.. ojj za duzo "pykania" w tym kawalku.. psuje wrazenie .. doszedl bas i czekam jakby cos sie rozwijalo ..synth ktory wchodzi jest strasznie suchy i odstaje od reszty i w ogóle jakosc kawlka jest hmm.. no marna .. nowatorksie podejscie do sprawy za to duzy plus .. ale nie wie jak sie ustisunkjowac do tego utworu .. jestem fanem melodii a tutaj zadnej nie ma .. znow wsystko leci caly czas tak samo ladnie operujesz fxami i filtrami .. przez co uzyskujesz fajny klimat ktory jednak nudzi sie przy 2 minucie .. a dalej nie serwujesz nic ciekawego.. nuuuuudaaaa po raz drugi,,

Numer 4 - znowu pocatek jak jakaś filmowa muza.. hmm chyba na samplowych wavach jedziesz.. bo jak obniżasz toancje to kawalek zwalnia :P ten synth znow jest suchy.. ale w sumie pasuje w tym utowrze ta jego suchosc.. nic nie robisz z sekcja rytmiczna , w tym kawalku, jak i w poprzednich.. to glownei sprawia wrazenie monotonii.. masz bardzo uboga aranzacje co przy utworach tej dlugosci dziala znaczaco na ich niekorzysc.. i znowu 3.30 i nuuda.. u w 3.35 jakies przejscie .. ale potem znowu to samo ..

Podsumowując:

+ nowatorstwo
+ dobór brzmień
+ filtry
+ klimat
- straaaszna monotonia
- uboga aranzacja
- nie zamykasz wlasciwej tresci utowrow w odpowiednim przedziale czasowym
- taka sobie realizacja (zwlaszcza w kawalku "03TRACK")

no to mamy stosunek + do - 4/4.. jak dla mnie abalansujesz na krawędzi Adv z Nov.. ze wskazaniem na Adv.. ale ze to glosowanie i udzielanie kredytow zaufania jest nie na miejscu.. wylamie sie i zagosuje za przyznaniem Ci statusu Novice.. (pewnie i tak dostaniesz Adv :P) mam nadzieje ze zmotywuje Cie do poprawienia paru rzeczy.. bo masz co poprawiać :)

Pozdrawiam
Take Care
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Rafał Poślada 'ślada'

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi