MIksy do oceny
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] MIksy do oceny
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6616 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#1 Wiadomość | 2006-05-07, 22:54
[beta] MIksy do oceny 
Witam
Próbuję udoskonalić miks utworu geometria który zamieścilem w zgloszeniu. Będę wdzięczny za uwagi i propozycje. Generalnie chodzi mi tu o zmiksowanie tego jak najlepiej.
MIX 1

MIX 2
tutaj wyciąłem gitare elektryczną i zrobiło się luzniej w miksie ale chyba straciło troszku zęba.... co myslicie??

STARA WERSJA
jak uwazacie ? Poprawa w stosunku do starej wersji?
Chyba nie trzebaa tego oceniac :)
Ostatnio zmieniony przez pbmuz 2006-05-10, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,67 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6767 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#2 Wiadomość | 2006-05-08, 13:13 | Ocenił na 9
 
Mix 2 trochę jakby lepszy.A to za sprawą masteringu Troche bardziej stonowany i lepszy.Przydałoby się na całej sekcji intrumentalnej więcej przestrzeni.Zresztą na głos przydałby się malutki reverb ale naprawdę malutki który słyszalny byłby tylko w momentach większej ekspresji głosu.A co do głosu to wszystko wprządku tylko wystaje on troche z całości miejscami i brzmi to jakbyś śpiewał w pokoju do podkładu.Scal go z resztą a będzie już super.Oj super super.
Ocenił na: 9 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7140 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#3 Wiadomość | 2006-05-10, 19:04
 
Słucham i słucham - zamieniam i podmieniam i nie mogę znaleźć jakichś znaczących róznic (prócz tej gitary).

Może to, że w największych natężeniach dźwięku wszystko jest nieco bardziej wyraziste w porównaniu do oryginału (ale i tam nie było przecież źle) - szczególnie werbel się rozjaśnił i skrócił przy okazji - nie jestem pewien czy to skrócenie wyszło na korzyść - ale jasnośc werbla na pewno.

Gitary koniecznie zostaw ;-)

Poziom wokalu w stosunku do reszty też jest ok - bądź co bądź tekst i jego czytelność jest tu chyba bardzo istotna. Odrobina reverbu na wokalu nie zaszkodziłaby - ale nei jestem specjalistą od wokalu ;-)

Btw. często sobie słucham Twoich utworów :-)
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6616 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#4 Wiadomość | 2006-05-15, 10:42
 
www.piotrbanaszek.neostra...k_Geometria.mp3

Tu jest ostatnia wersja miksu... Piter, jednak tamtą gitarkę zdecydowałem sie wyrzucić ale zastapiłem ją inna, bardziej funkową, lepiej wpasowującą się w miks. No i scaliłem wokal, teraz chyba juz jest wszystko wyrażnie i się bardziej skleił - przynjamniej tak mi sie wydaje :)
teraz jadę z tym do zaprzyjażnionego studia, przepuscić to w ramach masteringu przez lampy i przez finalizer. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Dziękuję za wskazówki
Pozdrawiam

Piter, nawet nie wiesz jaka to dla mnie satysfakcja że słuchasz mojej muzy :):):):) Dzieki Ci za to wielkie :)
Średnia: 8,67 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#5 Wiadomość | 2006-05-15, 11:45 | Ocenił na 9
 
Wokal dobrze slyszalny jendak jak na moj gust troszke z tyly.. ale tak ciutke tylko :)
Nie slyszlalem poprzedniej gitarki ale powiem ze ta funkowa pasuje jak na moj gust idealnie ..
Podoba mi sie bas w zwrotkach taki prosty.. ale moje ulubione lata 80's :) Mr. Mister - Broken WIngs :)
Potem jak przyspieszasz.. to juz sie bardziej taki polski pop robi :) pianinko wysuniete troszk ena przod..
i abrdzo dobrze idealnie brzmi :) nie wiem czy zmiana klapow w jdnymmiejscu pod koniec petli to zamierzona zmiana
ale troche mi to przeszkodzilo w rozkoszowaniu sie utworem :) przyczepie sie jeszcze do kick'a, taki jest dobrze slyszalny..
ale malo "wyrazny".. do klimatu utworu idealnie pasuje taki idealny kick ale zeby byl bardziej wyrazny.. ze jak wjezdzasz z tym
funkiem to nie tylko gitara wprowadzla glowe w bujanie ale tez perka :) ogolnie to nie ma za bardzo sie przyczepic miks bardzo dobry..
i ogolnie kawalek dobrej muzyki :)

Pozdrawiam
Take Care
Ocenił na: 9 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6829 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#6 Wiadomość | 2006-05-20, 07:09 | Ocenił na 9
 
Mix2-heh...no cóż mogę napisać realizacja poza moim zasięgiem wszystko selektywnie słyszę każdy instrument...jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to przeszkadzajki(bongosy) są "nijak" ułożone za wolno sobie "klepia" ;) ...no cóż... pogratulować talentu....
Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6598 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#7 Wiadomość | 2006-05-21, 22:05 | Ocenił na 8
hmmm. 
Coz, to kompletnie nie moj klimat. Nie wiem czy w ogóle powinienem pisac na ten temat. Ale co moge powiedziec ze zrealizowane fajnie ,tekst ciekawy, jedno co zauwazylem tak jak wyzej czytalem moglbys dac wiecej przestrzeni na vokal w momencie w fazach ekspresji.To tyle naprawde nie moge wiecej powiedziec. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-24, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6883 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#8 Wiadomość | 2006-06-06, 13:16 | Ocenił na 8
 
nie moge za wiele powiedzieć mix 1 tylko się sciągnął, mix 2 i wersja stara nie. Ale i tak ten mix 1 nadaje się prosto do radia.
Bardzo starannie ten utwór zrobiony.

Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6920 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#9 Wiadomość | 2006-06-14, 10:32 | Ocenił na 9
 
Ceikawa perka i bas :)
Ciepły wokal bardzo dużo daje temu kawałkowi.
Bardzo ladne piano.
Tylko gitarka troche niefortunna :/
Przydało by się ją nieco uspokoić. Zminimalizwoać te echo i wah-wah, bo to zaprowadza zamęt w tym łagodnie jazzujacym utowrze.
Ta produkcja bardzo mi sie podoba :D

Drugiego mixu nie moge ściąnąć bo link prowadzi do niką ;/
Więc moja ocena tylko dotyczy pierwszego mixu

Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6616 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#10 Wiadomość | 2006-06-14, 10:54
 
Pewnie juz mi te linkii wygasły...
w mixie 2 właśnie zmieniłem gitarkę
jest tu
http://beatsfactory.pl/utwor,247.html
dzieki za koentarze
Średnia: 8,67 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6920 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#11 Wiadomość | 2006-06-14, 11:20 | Ocenił na 9
 
No tu jest juz lepiej :D
Fajne fajne, coraz bardziej mi sie podoba!
tak trzymać

2006-06-14, 14:51 // Zeheos
No tak, ale naprawdę przydałoby się więcej...
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] MIksy do oceny

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi