Tiffany - Ty i ja dzielone na...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [demo] Tiffany - Ty i ja dzielone na dwa
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#1 Wiadomość | 2006-04-27, 22:46
[demo] Tiffany - Ty i ja dzielone na dwa 
... po przejściach.

Wiatm wszystkich serdecznie :) Chciałabym poprosić Was o pomoc... Przez pewien czas żyłam w niemocy muzycznej,
jednak rozstanie z mężczyzną zaowocowało utworem. Jest to lekka fraza, gdyż sądzę, że nie ma co rozpaczać w swym życiu
za długo, nad czymś co nie jest tego warte. Ten utwór był także moją deską ratunku w chwilach załamania... Taka odskocznia.

Chciałabym jeszcze inaczej zaaranżować zakończenie i wypełnić jeszcze pewne fragmenty.
Jednak wolałabym zostawić utwór w dość prostej formie i przekazie...
No i czy ten Hammond w środku pasuje? :x

Słowa:

Cytat:Cichy telefon
Pusty sms
I żadnych pytań w stylu
Jak u Ciebie jest?

Nie ma już planów na piątkowe noce
Bo piątkowe noce były zawsze Twoje

W powietrzu gwarno
Gniazda budują szpaki
A u mnie cichutko
I humor taki nijaki

Nie ma już planów na majowe dni
Bo w majowe dni byłam w Twym spojrzeniu

turli, turli, mita mita
turli, turli, wróble na gałęziach
turli, turli, tatone, tatone
Turli, turli, przyszłość ma niepewna

Teraz jest czas
Gdy nie ma nas
Jestem tylko ja
A Ty... A Ty..
A Ty i ja trzeba teraz dzielić na dwa.
Ty ja dzielone na dwa.




Ściąganie: http://streamer.soundclic...ielonenadwa.mp3

Słuchanie: http://www.soundclick.com...m?bandID=428208


ciekawostki
Utwór składa się z nagrywania uderzeń śrubokręta i ołówka w taboret, w słupek oraz w stojak na płyty. Dodatkowo nagrałam grzechotkę, metalowy piórnik z kredkami, zamykany zeszyt z twardą okładką w kratkę i kartkowanie tegoż zeszytu ;) . Melodia to podstawowy dźwięk z komórki Sagem. Tak to jest jak się nie chce sampli po sieci szukać :P
Ostatnio zmieniony przez Avell 2006-04-28, 00:15, w całości zmieniany 2 razy  
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6696 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#2 Wiadomość | 2006-04-27, 23:42 | Ocenił na 7
 
ello,
tak to czasem bywa ze zycie inspiruje, dodaje weny tworczej.
forma dosc prosta ale trafia do mnie, zreszta jak wiekszosc twoich produkcji ;) mimo prostoty dzwiekow stworzylas ciekawa strukture. to mi sie wlasnie podoba najbardziej - nagrac cos praktycznie z niczego, bo kto by pomyslal w ten sposob o srubokrecie? brakuje mi jednak wyraznego, 'plynacego' padu w tle - jest na razie odrobine zbyt ascetycznie. masz bardzo mily glos, cieply, nieprzesłodzony co wazne, ale bardziej podobalo mi sie gdy spiewalas z maniera bjork (gwałtowne przeskoki z niskich na wysokie dzwieki i z powrotem). a propos zwrotki, to cos oznacza? mita, tatone, etc? tak pytam, bo i ten 'japoniec' na samym koncu mi troche nie pasuje, ale jesli to razem tworzy jakas calosc to nie chcialbym wyjsc na ignoranta :P poza tym zwrotka zalatuje na kilometr folkiem (celowo?!), szczegolnie jesli chodzi o jej konstrukcję i melodię (2 ostatnie wersy szczegolnie)
faktycznie, final moznaby zbudowac, zaaranzowac inaczej, ale czy obecne rozwiazanie jest zle? kwestia gustu. czekam z niecierpliwoscia na ostateczna wersje.
pozdrawiam serdecznie <ok>
Ocenił na: 7 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#3 Wiadomość | 2006-04-27, 23:51
 
Horus: "tatone i mita" to słowa-dźwięki. Nic nie znaczą. A japoński na końcu oznacza "ale z ciebie głupiec" i odnosi się do mnie. A jest po japońsku, bo mój były studiował ten język.
Cały utwór powinien mieć konstrukcję bardzo lekką... czy folkową? Nie wiem.. może i tak. Chciałam stworzyć kontrast - proste rozwiązanie skomplikowanego poczucia beznadziejności.
To taki troszkę utwór - ironia. Typu - la la la, ptaszki sobie śpiewają, a ja tu z nikim w tej soczystej trwawie". Czyli temat, który boli, poruszony bardzo prosto. To takie moje
"wyjście" z czegoś z czego sobie nie radziłam. Takie spojrzenie z perspektywy "spójrz jaka to śmieszna sytuacja. Irracjonalna, pretensjonalna...". No cóż...

Dziękuję Horus za komentarz! Odnotowałam sobie Twoje cenne uwagi. :)
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6992 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#4 Wiadomość | 2006-04-28, 00:10 | Ocenił na 9
 
Tiff, po pierwsze jak już wspominałem w rozmowie gratulacje za sample !!

Co do samego utworku to nie będe sie powtarzać... Napisze tylko: Masz potencjał dziewczyno :)

A sam fakt, że utworku słuchałem chyba z naście razy pod rząd o czymś świadczy. ;)

Dam 9 bo w tym gatunku jesteś naprawde dobra !! No i oczywiście sample,aranżacja i w końcu samo wykonanie...

Pozdr.
Adix
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6799 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#5 Wiadomość | 2006-04-28, 04:07 | Ocenił na 9
 
To co mi się jawi to takie bjorkowo-nosowskie granie.Widze,że Tiff konsekwentnie podąża swoją drogę i za to chwała.Miłe sample.Słucham po raz kolejny i coraz milej.Naprawdę.Trzeba tego posłuchać parę razy by poodkrywać co w nim siedzi.i choć jest ta godzina to nadal mam ochotę włączyć replay.i o to chyba chodzi:)pozdrowienia od Eugenii.
Ocenił na: 9 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
CraQ 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6728 dni temu
Posty: 112
Skąd: Wrocław
#6 Wiadomość | 2006-04-28, 08:33 | Ocenił na 7
 
co by tu rzec...

wydaje mi sie ze slabo wyciagniety jest twoj glos, chyba ze na moich zlomowatych sluchawkach w pracy tak zle slychac...
no i podoba mi sie podejscie do tematu przeszkadzajek...
i jeszcze chcialbym zaznaczyc ze jesli pady jakiekolwiek dasz to sugerowalbym bardzo delikatne, prawie nieslyszalne.
ale nie uwazam zeby byly potrzebne. dzieki obecnej formie - kawalek jest bardzo selektywny, czysty, miekki i.... zimno-cieply...
miekki lekki bas (nie ostry i nieezbyt natarczywy, potraktowany flangerem) w tle zgrany jakas melodia moglby jeszcze bardziej zbudowac klimat. dokladnie tak widze sobie intro tego utworu. wysokich i srednich dzwiekow chyba wystarczy tutaj :)

aaa.... i utwor mi sie podoba :) (to powinno byc najwazniejsze)

lekko o ciezkich rzeczach, kul
Ostatnio zmieniony przez CraQ 2006-04-28, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 7 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6811 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#7 Wiadomość | 2006-04-28, 08:57 | Ocenił na 8
 
Mi już dane było spróbować tego utworu kawałek.

Myślę, że szczególne gratulacje należą Ci się za pomysł...... Niekonwencjonalne dzwieki z życia :D heh
Wpadająca w ucho melodia, refren do zapamiętania :) świetnie kompozycyjnie, w ogóle nie nudzi utwór.
Hammond pasuje, tylko trochę słabo go słychać, może daj mu też bardziej metaliczne brzmienie :)
Najbardziej mi sie podoba końcówka...... gdybyś bardziej pociągnęła wokalnie ten styl od 3:20 - 3:39 to by było super :) trochę jak Nosowska..... pięknie. \
Brzmieniowo mi trochę przypomina Oszibarack.

Coś tu nietak z wysokimi tonami..... mało ich, szczególnie na wokalu..... zresztą wokal powinien być głośniej..... jakoś takie Lo-Fi sie troche robi. Ten wokal trzeba albo wyczyścic albo totalnie zabrudzić.

8 jak na demo...... jak bedzie finał i jeszcze poprawisz conieco to z pewnością będzie wyżej :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6764 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#8 Wiadomość | 2006-04-28, 08:59 | Ocenił na 9
 
Pomysl swietny Tiff, nie sadzilem ze z takich przedmiotow mozna taka perke wyjac, musze poprobowac kiedys:)
Sadze ze Twoj glos jest nieco za cicho, zglos go nieco bo taki niesmialy a wydaje mi sie ze sie zmienil na leprze.Dobry utworek, swietny klimat, tylko to japonskie cus na koncu nie za bardzo mi pasuje.
Pozd
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6749 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#9 Wiadomość | 2006-04-28, 10:39 | Ocenił na 8
 
Wokal stanowczo za cicho.. i za gluchy.. czasami jak podbicie wokalu wchodzi i jest nierowno to mi przeszkadza (glownie to na poczatku) ale jak tak mialo byc to ok :) bardzo podoba mi sie to co zrobilas z tymi przedmiotami i jak uzylas ich w utworze.. sam kiedys zrobilem cala perkusje z jednej butelki do piwa :) (dzwiek otwieranego kapsla po pocieciu to dobry shaker i rimmshot zarazem :P). Jesli chodzi o melodie .. i wykonanie to nie mam zastrzezen.. utwor ma klimat i kompozycyjnie jest zrobiony bardzo dobrze.. jest moze troche za gluchy mzoe moglabys ie wiem wstawic pod koniec utworu.. tam gdzie zaczynasz spiewac "teraz jest czas" troche tla.. zeby nadac utowrowi jakiegos zakonczenia.. puenty.. ale to tak tylko an chwile.. a potem np od slow "A Ty" wrocic do lzejszego klimatu znowu ..

Bardzo fajny utowrek ;) pogratulować :)

Take Care
Ocenił na: 8 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7108 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2006-04-28, 13:01 | Ocenił na 9
 
O żesz w mordę...

Utwór fajnie kopie. Sample są bardzo dobrze dobrane, perkusyjnie utwór wymiata. W zasadzie nie mam zastrzeżeń poza dwoma:
1. Brakuje mi jakichś padów do tła (nie zawsze, być może w refrenie byłyby potrzebne jakieś miękkie i głęgokie, choć niekoniecznie pady, mogą być np. smyki)
2. Wokal się czasami ślizga rytmicznie (nie zawsze oczywiście, generalnie ma taki płynący czas, tylko w niektórych miejscach mógłby być bardziej podrównany rytmicznie), w chórkach czasem też jeden obok drugiego "śpiewa" przez co wrażenie "ślizgu" jest dla mnie niezbyt przyjemne.
No ale to tylko demo i bardzo dobrze się zapowiada Twoja kompozycja.
Czekam na więcej (i na Synapsis też :P ).

Pozdrawiam.
Ocenił na: 9 
 
 
 
kednopser 
Novice


Dołączył 6682 dni temu
Posty: 83
Skąd: Ozimek
Punkty: 22
#11 Wiadomość | 2006-04-28, 14:49 | Ocenił na 8
 
Przyjemny utworek. To sagem mozna w taki fajny synth zamienic? Muszę poszukać w opcjach, bo do tej pory go nie doceniałem... :) Nie zgadzam się ze zdaniem, że utwór potrzebuje padów, zupełnie odpowiada mi taka jego forma.
Ocenił na: 8 
 
 
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6716 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#12 Wiadomość | 2006-04-28, 16:09 | Oceniła na 9
 
hello Tiffa :) utwor swietny od strony muzycznej, masz swoj styl i to wyraznie slychac, swietnie zgralas wszystkie elementy; nie specjalnie podoba mi sie estetyka glosu w tym utworze,ale wiadomo - hardcore to hardcore, trzeba sie umiec nastawic; slyszalem inne Twoje kompozycje i wydaje mi sie ze bylo lepiej, moze bylo po prostu latwiej; tekst mnie rozbawil (wreszcie moge komus napisac cos o tekscie hehe) w sumie - 9 :)
pozdrowy!
Ocenił na: 9 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6813 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#13 Wiadomość | 2006-05-01, 08:41 | Ocenił na 8
 
witam, odrazu powiem ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i masteringu, wszystko jest bardzo wyraźne i każdy instrument ma swoją przestzren, moich uszu nie drazni zaden element. Aranżacyjnie bardzo pomysłowy i ciekawie zaprojektowany , na wokalach sie nie znam, po prostu traktuje je jako instrument, i jako taki nie przeszkadza i ładnie wspolgra z resztą utworu. Ładny i ciekawy utworek z orginalnymi elementami, tworcze podejscie do sprawy zyciowej;) i to sią chwali :) moja ocenka to 8/10
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
:)
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7180 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#14 Wiadomość | 2006-05-01, 10:48 | Ocenił na 7
 
wielki pozytywny podziw za pomysły :) gdybym nie przeczytał że to piórniczek myka po kawałku to bym nie wyłapał :)
super vokal ci wyszedł taki styl HEY Nosowskiej bardzo lubieć takie tonacje
hmhm sagem w roli melodi kolejna innowacja ale sie sprawdziła hehe nadaje wałkowi takie oldschoolowy styl aka c64 atari
text bardzo wymowny jasny no może poza refrenem ale to chyba takie dzwiękonaśladowcze wyrazy więc także super się zlepiają z resztą
vokalik na koncu żeczywiście jakis taki nie z tej bajki :)

fanie by ten kawałek brzmiał z gitarkami ZLK :D

pozdro
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#15 Wiadomość | 2006-05-01, 13:31
 
MepH napisał/a:
fanie by ten kawałek brzmiał z gitarkami ZLK


:) może ZLK będzie miał kiedyś ochotę na ten utworek, ale podejrzewam, że ma więcej swoich spraw na głowie ;)

Już się powoli zabieram za tego hammonda, wokale i jakieś pady w tle (może nagrana melodika i wrzucona w parę filtrów tutaj będzie pasować...). Także z wokalem postaram się coś zrobić. Zwyczajnie podbiję EQ a dopiero potem dodam lekki reeverb, bo narazie było odwrotnie :|

Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się tak miłego odbioru tego utworu.... Powstał bardzo szybko... tekst napisałam w kuchni przy obiedzie... i zaraz potem ruszyłam z przedmiotami do kompa. Samo nagranie sampli i ich odszumianie mi sporo zajęło, ale dzięki temu mam teraz "packa" ;) pomysł z nagraniem szlaufu jeszcze nie wypalił, bo mama ciągle coś robi na podwórku i nie ma czasu mi pomóc ;) bo ktoś musi odkręcić ten szlauf bym nagrała charakterystyczne "pssszszzzz" ;)
Japońskie "baka" zostanie usunięte. A z wokalem na samym końcu się zastanowię. ZLK ma ciekawy pomysł "opanowania" wokalu na końcu.

a teraz tak pomyślałam... może zamiast szlaufu... odkręcić butelkę Coli... :roll:
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7181 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#16 Wiadomość | 2006-05-01, 14:15 | Ocenił na 7
 
Powiem Ci ze wokal masz coraz lepszy :P Strasznie pozytywna jest ta barwa wokalu, tekst troszke do poprawy wg mnie ale i tak jest dobry. Perka milutka. Spodziewalem sie czegos bardziej przybitego a tutaj cos takiego. Dobry pomysl, dobry tekst. Po poprawkach moze byc bardzo dobrze.

Daje 6,8/10 po zaokragleniu 7 :)
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6647 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#17 Wiadomość | 2006-05-01, 17:23 | Ocenił na 8
 
Podoba mi się. Tylko wokal troszku nieczysto...

DJ_Golem napisał/a:Takich komenotw nie lubimy.
Ostatnio zmieniony przez DJ_Golem 2006-05-01, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 8 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6860 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#18 Wiadomość | 2006-05-01, 19:22 | Ocenił na 8
 
bardzo pomysłowy utwór,rytmicznie świetnie rozwiązany...pomysłów masz całą masę a to bardzo dobrze...słuchałem z przyjemnością tego nietuzinkowego i oryginalnego utworu...
czekam na finał
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#19 Wiadomość | 2006-05-01, 19:37
 
Tiffany napisał/a:Podoba mi się. Tylko wokal troszku nieczysto...

DJ_Golem napisał/a:Takich komenotw nie lubimy.


kolega nowy.... ale regulamin powinien znać. :roll:
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
diora 


Dołączył 7181 dni temu
Posty: 509
Skąd: z domu
Punkty: 9
#20 Wiadomość | 2006-05-01, 20:18 | Ocenił na 9
 
Utwór bardzo mnie zaskoczył, bardzo pozytywnie. Wokal faktycznie troszeczke za cicho, można pogłośnić na EQ, w okolicach 3kHz, dzwięki nagrane via Twój mikrofon brzmią jak dla mnie super.. Nie pasuje mi delay do ołówkowo zeszytowej perkusji.. Wokal super, co z tego, że czasem nie czysto? Jest naturalnie, można pojechać pitchshifterem, ale po co? Bardzo podobają mi się efekty wokalne, "maaaaaaaaaaaaajowe dni".. cóż mogę powiedzieć więcej? Ha, ironia zawarta piosence jak dla dzieciaków, bardzo oryginalna kompozycja.. ;) Głos miękki jak wata! Czy stosujesz na końcowym śladzie kompresję lub limiter? jesli nie to zainteresuj sie waves Ultramaximaizer L1/L2... lub L3;P
Ocenił na: 9 
 
 
Kret 
Advanced


Dołączył 6723 dni temu
Posty: 30
Skąd: Opole
#21 Wiadomość | 2006-05-02, 07:40
 
Hmmmm, miłe zaskoczenie formą, pomysłem... takie inne, ciepłe i ironiczne:) Świetny pomysł na "wychodzenie":) Zdażało mi się robić podobnie ale wtedy gitary grzmiały, bo w ten sposób uczucia wychodzą ze mnie najlatwiej:) Dziekuje Tiff za otwarcie oczu.....:)
Powodzenia!
 
 
 
 
Arek "KRET" Kondrowski
www.barracuda.com.pl
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#22 Wiadomość | 2006-05-05, 18:01
 
Nie ma sprawy Kret. Miło, że ktoś rozumie z jakich pobudek to wszystko się dzieje... gdy muzyka umie pomóc :)

A tak na marginesie ostateczną wesrsję wrzuciłam na http://tifa.neostrada.pl/ty_ja2.mp3 Podbiłam Hammonda, podgłośniłam wokale, wywaliłam japońca, dadałam jeszcze bit z resona, ale chyba w ogóle go nie słychać :P może i lepiej.... No to super! Kolejny utworek za mną :) Teraz.. Kołowrotek i jeszcze pewien projekt-tajmnica (pozdro dla Neriousa) :D
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6934 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#23 Wiadomość | 2006-05-06, 05:58
 
hahaha lol :D podoba mi sie to.plus za tekst przypadl mi do gustu i za niesamowita jak to u Ciebie bywa kreatywnosc :) , bardzo ciekawe masz pomysly na te utwory :D.Ogolnie bardzo mi sie podobalo.Btw. nie ma jak to przyplyw weny po rozstaniu , tak zaczolem robic muzyke :D
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7180 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#24 Wiadomość | 2006-05-06, 13:07 | Ocenił na 10
 
ale to ładne, słodkie, jestem pod wrażeniem
początek wydawał mi się za suchy, ale w tej sytuacji, po usłyszeniu reszty to nic..
refren, pomysł na podkład - Tiff spadłem z krzesła
słowa, wykonanie,
przed chwila byłem w dziale pro, pasowałoby żebym na tle tamtych utwrów dał Ci 12 ..pośpieszyłem się
Ocenił na: 10 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#25 Wiadomość | 2006-05-07, 20:30 | Ocenił na 10
 
Mocno trąci Kasią Nosowską - nie szkodzi ;-)

Ubogość formy dobrze zastępujesz ciekwymi zagraniami na tych oryginalnych instrumentach :-)

Śpiew jest bardzo naturalny - przyjemnie się go słucha.

Refren..... trzeba sporo odwagi by tak sobie pośpiewać :-) Wyszło naprawdę ciekawie - godne zapamietania i, co ważne, dające się zapamiętać :-)

Bardzo mi się podoba a technicznie nie potrafie znaleźć jakichś uchybień więc.....

No i smutne takie......
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#26 Wiadomość | 2006-05-07, 21:52
 
Piter napisał/a:Mocno trąci Kasią Nosowską - nie szkodzi ;-)
ZLK napisał/a:trochę jak Nosowska..... pięknie. \
Brzmieniowo mi trochę przypomina Oszibarack.


Oszibarack nie znam... Nosowską znam i szanuję. I tu się, chłopcy, zaczęłam zastanawiać skąd może wynikać to podobieństwo.
Faktem jest, że muzycznie odnalazłam się w wieku 13 lat i to własnie w utworach Hey'a. Dużo potem śpiewałam piosenek K.Nosowskiej starając się
śpiewać jak ona (chciałam zaimponować chłopcu, w którym się kochałam w podstawówce i który b.lubił Nosowską :P ). Dzięki Kaśce nauczyłam się
(naprawdę , nie śmiejce się) śpiewać nisko. Dziś na zajęciach wokalu Patrycja mówi mi, że to ona osobiście w życiu tak nie zaśpiewa bo ją
zaczyna drapać gardło. ;) Potem w wieku lat 15 poznałam Bjork i ta z kolei wymuszała na mnie śpiewanie wysokich dźwięków. Teraz
zastanawiam się skąd brzmiec może to podobieństwo do obu tych pań... Moim zdaniem może być to przyczyna wyśpiewywania konkretnych słów
w konkretny sposób odpowiadający tym wokalistkom. To swego rodzaju naleciałość.... Jak Kaśka śpiewała "e", a jak Bjork śpiewałam "o" i "u"
ponieważ to na TYCH WOKALISTKACH UCZYłAM SIE W DOMKU śPIEWAć. Jestem amatorką (jeszcze ;) ) i wiem, że te naleciałości można
zlikwidować... Patrycja na zajęciach skrzetnie odłucza mnie śpiewania płaskiego "e" i hukającego "u". Mam nadzieję, że pozbędę się
nawyków z dzieciństwa i będę brzmieć po swojemu :)

Dziękuję.
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7000 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#27 Wiadomość | 2006-05-08, 20:22 | Ocenił na 8
 
hej

podziwiam Twoj optymizm :)
jest wiosennie..bardzo przyjemnie i ciepło :)
treść mogłaby podnieść na duchu każdego kto przeżywa takie smutne chwile..kiedy ktoś znika..kiedy dwoje się dzieli na dwa..kiedy pojawia się pustka..muzyka wypełni ją jak woda szklankę :)

technicznie mam kilka zastrzeżeń - wydaje mi się, że nadużyłaś "ciekawostek"..stuki i trzaski-bardzo charakterystyczne dla Ciebie, ale są nieco za głośne i troszkę zakłucają kojące dźwięki (przebijający się ból?) i ten lekko fujarkowy dźwięk, którym grasz przez cały utwór wywaliłbym w refrenie i dał coś innego..
niemniej jednak utwór podoba mi się bardzo :) stygnące emocje..to czuć

pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6951 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#28 Wiadomość | 2006-06-11, 17:07 | Ocenił na 9
 
bardzo ciekawy utworek,
Od samego początku zastanawiałem sie co to za stuki i puki :)
Fajne masz pomsyły i to bardzo ważne! Wykonanie z aranżacją też bardzo fajne, głównie ze względu na te nietypowe sample i ciepłą elektronikę. Przyjemnie sie słucha tego woklaiku, chociaz wszytsko ta jaednak takie smutne ;(
Wokal bardzo naturalny to dobrze, tylko idzie jakby troche za cichutko w stosunku do reszty.

Bardzo mi sie podoba, ma to coś, ma dusze w sobie!

Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7178 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#29 Wiadomość | 2006-06-12, 18:44 | Ocenił na 9
 
Świetny utwór! W wielu miejscach przypomina mi płytę Jarre'a "Zoolook", w której to bawił się właśnie różnymi dźwiękami z naszego otoczenia. Przede wszystkim gratuluję luźnego podejścia do w sumie dość ciężkiego tematu. Na prawdę nie tego się spodziewałem odpalając ten utwór. Masz godną pozazdroszczenia wyobraźnię, bo to co zrobiłaś z tymi dźwiękami jest po prostu niezwykłe. Niech mi ktoś teraz powie, że do tworzenia świetnej muzyki potrzebny jest jakiś mega sprzęt i oprogramowanie. :) Jedyne co mi nie pasuje to trochę stłumione brzmienie całości. Powinnaś trochę popracować nad poszczególnymi "instrumentami" i pobawić się na nich equalizerem.

Jeszcze raz powtarzam - mega dobry utwór, zapada w pamięć a jednocześnie jest orginalny. Oby więcej tak udanych produkcji. :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6833 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#30 Wiadomość | 2006-06-14, 18:35 | Ocenił na 6
 
Ja z reguły personalizuje moje telefony tak by grały moją muzyke- a Ty z brzęczenia telefonu i jakiegos stukania wydobyłas ciekawy muzyczny swiat. Nieco monochromatyczny (chyba konsekwentnie siedzisz w gamie D-dur) ale to wzmaga prostotę ekspresji. Sugestywnej ekspresji... Harmonie wokalne całkiem spoko, co prawda nie jestem bynajmniej fanem twojej barwy, ale fakt faktem ze bez twojego głosu i tekstu ten utwór byłby pozbawiony wiekszego sensu. A tak..ma on w sobie cos błyskotliwego odkrycia, bardzo oryginalne, jakies takie metafizyczne trovhe :)
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7174 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#31 Wiadomość | 2006-06-21, 23:20 | Ocenił na 8
 
Spoko kawalek. Wszystko dobrze poukladany i wokal tez spoko. Mi sie podoba.

2006-06-22, 10:27 // Zeheos
Takich komentarzy też nie lubimy.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
sekta77 
Novice

Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6637 dni temu
Posty: 80
Skąd: opole
#32 Wiadomość | 2006-06-22, 15:35 | Ocenił na 10
 
wracam często do tego numeru, bo coś w nim jest, co każe wracać. to chyba szczerość (przez co słuchacz wchodzi w intymny "wojaż" z utworem), i (pomimo smutnego tematu) optymizm. i przede wszystkim bezpretensjonalność, co rzadko sie zdarza w przypadku polskiego tekstu.
nie moge dać nic innego jak 10 bo:

1) b.dobre sample
2) b.d. master i ogólnie warsztat
3) wyobraźnia (wzorowa aranżacja i fabuła utworu)
4) vox (tekst, expresja i odwaga, która uczyniła ten kawałek, jak już napisałem wcześniej, bezpretensjonalnym)
5) brzmienie - minimal, a jednak dużo sie dzieje

czysta przyjemność słuchania. I confess: jestem zauroczony

pozdrawiam

2006-06-22, 16:36 // Dodano
zapomniałem z tego wszystkiego ocenić
Ocenił na: 10 
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#33 Wiadomość | 2006-06-22, 16:02 | Ocenił na 9
 
Bardzo podoba mi się ułożenie sampli. Stukania są świetnie ustawione w panoramie, piórnik świetnie zastepuje shakera, a to wszystko jest wspomagane delikatną stopą - miodzik! :D Świetna dynamika!
W linijce "I humor taki nijaki" niestety pojawiły sie fałsze. Jeszcze momenty, gdzie z pojedynczego głosu został zrobiony na siłę chórek - nie pasuje, proponuje zdjąć. Ale ogólnie wokal całkiem niezły, może jego barwa trochę nie taka... ale to już kwestia gustu ;-)
Synth'y, bassy grające w tle mają miłą dla ucha barwę i doskonale wypełniają luki.
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6799 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#34 Wiadomość | 2006-06-23, 10:31 | Ocenił na 9
 
Właśnie się zorientowałem,że poprzednio nie dałem oceny...No to czas najwyższy:)
Ocenił na: 9 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#35 Wiadomość | 2006-06-23, 12:24 | Ocenił na 8
 
turli turli ... :) kojarzy mi sie z "turlaniem dropsa" :D hehe taka sielanka :| do kolderki ...
podoba mi sie bardzo motyw z patyczkami :D fajny rowniez motyw z tym plum plum na wysokich :)

2006-06-23, 13:27 // Dodano
Franq napisał/a:Ja z reguły personalizuje moje telefony tak by grały moją muzyke-


telefony w mojej glowie tylo tryyy :)

durowe brzmienia sa ok !! mole sa jeszcze na progresiv zejscie mysle ze by spasily ;) ale to sugestia nie wrzuta
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#36 Wiadomość | 2006-06-24, 22:48
 
Ja nie wiem.... tam wszystko leci na czarnych klawiszach ;)
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6833 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#37 Wiadomość | 2006-06-25, 10:06 | Ocenił na 6
 
No cos Ty:> nie sluchałem teraz całosci, moze to co dogrywasz sama jest po czarnych, ale motywik z telefonu na ktorym sie opiera cały utwór to dzwięki d-#f-h-a, czyli 75% białych klaiwszy:>
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#38 Wiadomość | 2006-06-25, 12:20
 
Franq: leci jak chce, bo jest na delayu z przesuniętymi wysokościami dźwięków ;P to nie jest skontrolowany dźwięk ;) a pozatym to jest typowy dźwięk Simensa, gdy przychodzi wiadomość sms ;)

2006-06-25, 13:28 // Dodano
w sumie to byłam ciekawa na jakich to dźwiękach :) Masz racje Franq :) ale wiesz... ten telefon i tak jakoś gra jak chce ;P
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6833 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#39 Wiadomość | 2006-06-25, 13:27 | Ocenił na 6
 
Nieważne czy kontrolowany czy nie, wazne ze Cie zainspirował:] Nieistotne z resztą jak to było do konca: nie ulega wątpliwosci ze telefonik sobie bzyczy w Ddur i Ty śpiewasz w tej tonacji, zamykasz utwór tym dzwiękiem... Nie studiowałem tego kawałka dokładniej, tak sobie tylko słucham.. W ogole własnie sobie przesłuchałem tego bita i odkryłem ukryte przesłanie: "turli turli" leci po dzwiekach h-a-h-a : tym sposobem w kawałku ukryty jest Twoj smiech <lol>
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6852 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#40 Wiadomość | 2006-06-25, 18:22
 
Franq napisał/a:turli turli" leci po dzwiekach h-a-h-a : tym sposobem w kawałku ukryty jest Twoj smiech


łoł ! :D kurcze - fajnie!
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-25, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,26 
 
 
 
 
www.avell.net
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [demo] Tiffany - Ty i ja dzielone na dwa

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi