Mirrored - 3p-Hop
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [beta] Mirrored - 3p-Hop
Przesunięty przez: DJ_Golem | 2006-09-12, 10:57
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2006-04-25, 11:21
[beta] Mirrored - 3p-Hop 
wersja trzecia, jazz/elektronika

Witajcie. Oto utwór który kiedyś przedstawiłem w zgłoszeniu, ale jeszcze go doszlifowywałem ostatnio, usunąłem elementy wiejące jeszcze amatorką, dodałem nowe.

Nie jestem pewny czy w temacie ten synth grający główną melodię to właściwa barwa (ale nie znalazłem nic lepszego...).

Proszę :)

3p-Hop

Pozdrawiam.
 
 
 
 
Steerpike 


Dołączył 6821 dni temu
Posty: 111
Skąd: ....
Punkty: 6
#2 Wiadomość | 2006-05-04, 04:49
 
hej :) nie slyszalem starej wersji.. ja tez nie jastem pewny czy ten synth pasuje tu :P ..no mi on dobrze zlewa sie z caloscią..dla mnie w calym kawalku troszke za duzy jest podglos ,takie eho (reverb) jagby ;) hehe w utworze wyprales troche tych styli ,kolorow ,momentami niektore zagrywki wchodzą w progresywne klimaty lat 60/70.. bass mi sie podioba, jeszcze troszke bym go mocniej podbił, podglosnil , ztlumil ,zakurzył w taki analog groove ,moze , niekoniecznie ,ten tesz jest smaczny ;) hmm w tą perkusje tez podobnie tu mi czegos w niej brakuje...
naprawde sa tu ciekawe rozwiazania , aranz, klimat , git ,podoba mi sie :D ... 8/5 ...POZDR
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6750 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#3 Wiadomość | 2006-05-04, 09:27
 
o brzmienie basu an poczatku tak srednio mi leży jest takie .. sucho-sztuczne.. fx wprowadzaja w jaksi klimat.. jaki? zaraz zobaczymy :) pianinko mi ni elezy momentami.. psuje harmonie.. po dluzszym zastanowieniu bas jest jak dla mnie do wywalenia.. od 1.35 sie fajnie robi.. tlyko wlasnie ten bas.. tutaj pianino brzmi fajnie i fajnie gra.. mzoe dlatego ze ine ma tla z ktorym momentami sie gryzie.. za brzmienie ztringow moge pochwalic.. fajnie sobie przygrywaja.. Steerpike ma racje co do poglosu troche za duzo go.. fxami operujesz bardzo uiejetnie.. nadajac kawalkowi fajny klimat.. aranzacyjnie tez bez zarzutu.. jednak w kawalku czegos mi jeszcze brakuje.. mimo niekonwencjonalnych rozwiazan.. jak na moj gust :P .. troche popracowalbym nad harmonia w niektorych momentach :)

Take Care
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#4 Wiadomość | 2006-05-04, 12:57
 
Pit napisał/a:Steerpike ma racje co do poglosu troche za duzo go..

gdzie? :)
Pit napisał/a:troche popracowalbym nad harmonia w niektorych momentach :)

w których momentach? :)
 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6800 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#5 Wiadomość | 2006-05-04, 23:13
 
Tak zdecydowanie za duży ten pogłos.Ale klimat i melodyka utworu bardzo mi się spodobała.Bardzo miło się słucha.No i piano też niezłe.i tak się zastanawiam czy nie ciut za długo.Przyznać trzeba że jazzujesz fajnie.Bas bym podbił.Dodał mu soczystości.A i końcówke bardziej zdecydowaną.
 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2006-05-05, 07:11
 
Adre'N'Alin napisał/a:Tak zdecydowanie za duży ten pogłos.

Ale nikt mi nie chce powiedzieć gdzie no! :P

2006-05-05, 08:11 // Dodano
Bo przecież nie wszędzie jest reeverb. Na syncie w melodii czy gdzie jest go za dużo? :)
 
 
 
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7024 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#7 Wiadomość | 2006-05-20, 12:08
 
calosc bardzo profesjonalna, zalatuje troche nu-jazzem... do tego te melodie grane a'la filmy z lat 70 :]

cholera... tylko pozazdroscic umiejetnosci takiego czegos na kompie...

na czym to bylo robione?

jak gra perkusja? bo napewno nie idzie rytmika 4 na 4 ...

swietny kawalek... cos a'la Skalpel... pasuje :] daje 10 bo niczego bym w nim nie zmienil...

pozdrawiam
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#8 Wiadomość | 2006-05-20, 14:21
 
Ja też bym nic nie zmieniał,bo autor chyba tak to zrobil jak czuje. Mnie ta przestrzeń sie podoba, jazz lubi pogłos szczególnie na dobrej sali .Jestem zaskoczony , ze taka dobra muza tu jest. Barwy sa dobrze dobrane, ale z kolei mnie brakuje talerzy czysto- wysoko brzmiących jak juz mówimy o szczególłach- po prostu do tego swietnegie zagranego i poskładanego utworu brakuje mi b wysokich tonów, ale to tylko taka uwaga - moja subiektywna.taka muzyka mi sie podoba i naprawde ten utwor jest dobry wg mnie. 10.
Pozdrawiam
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#9 Wiadomość | 2006-06-19, 11:47
 
MPoV napisał/a:na czym to bylo robione?

Reason 3 + sample z VST.
MPoV napisał/a:jak gra perkusja? bo napewno nie idzie rytmika 4 na 4 ...

Wszystko jest w 4/4, jednakże w temacie puls przesunąłem trochę we fragmentach, ale wszystko jest w 4/4.
Pozdrawiam. :)

2006-06-19, 12:51 // Dodano
Jeśli chodzi Ci o solo perkusji to również jest na 4/4. :)
 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6952 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#10 Wiadomość | 2006-06-19, 12:21
 
Pulsujący basik i fajnie ułozona perka, dobrze budujesz na nim dalszy klimat!
Podoba mi sie zwłaszcza to pianino, które gra sobie z padami, brzmi tak pieknie! Przejścia też(zwłaszcza te na których zajeżdża wokalem ;))
Bardzo ładny jazzowy kawałek, słucha się z prawdziwą pzyjemnością.

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7001 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#11 Wiadomość | 2006-06-20, 11:18
 
o cholera..wszystko brzmi świetnie..pianinko - piękna barwa, super basik, padziki..wymieniać dalej?? w tym przypadku nie ma sensu..daję 10
 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
Gsheshneek 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6593 dni temu
Posty: 9
Skąd: Leszno
Punkty: 14
#12 Wiadomość | 2006-06-20, 14:16
 
Widzę, że ja tutaj ciągle krytykuję :) ! Zamysł na utwór ciekawy, ale HARMONIA!!!! Zagrywki na fortepianie całkiem, całkiem! Tła są ładne, mają ładne barwy. Ale coś mi się w tym utworze niezgadza! Brniesz przez jeden temat (bas!). Moim zdaniem więcej ekspresji, wariacji na basówie! Robi się troche nudny... do momentu tego "CHAOSU". Jak z filmów grozy-nice. A późnieji? Powrót do nudnego tematu. Baw się dźwiekami, płyń, buduj napięcie bardziej liniowo. Wiem, że brzmi to jak przepis na utwór, ale "MÓWIĄ, ŻE TAK TRZEBA"! Sam jestem zwolennikeim improwizacji, no ale...(to gadka na inny temat). Pozdrawiam
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#13 Wiadomość | 2006-06-20, 22:52
 
Zamysł utworu jest jaki jest i raczej nie będę tego zmieniał - to nie jest utwór improwizowany, tylko zaaranżowany utwór elektroniczny z elementami improwizacji. :)
Gsheshneek napisał/a:Baw się dźwiekami, płyń, buduj napięcie bardziej liniowo. Wiem, że brzmi to jak przepis na utwór

To przepis na utwór, ale również na improwizację, który - zapewniam - nie jest mi obcy... ;)
Gsheshneek napisał/a:Wiem, że brzmi to jak przepis na utwór, ale "MÓWIĄ, ŻE TAK TRZEBA"!

Eksperyment (a za taki uważam ten oto utwór) polega m. in. na tym, aby zasady "TAK TRZEBA" łamać, podchodzić do formy niestandardowo. :)

Pozdrawiam i serdeczne dzięki za krytykę. :]

PS. Dziwię się że i tak oceny są w miarę pozytywne, bo utwór pod pewnymi względami jest kontrowersyjny. ;)
 
 
 
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6833 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#14 Wiadomość | 2006-06-21, 12:25
 
Utwór swiadczy o Twojej wyobrazni muzycznej, bardzo zaangazował mnie jakos słuchacza, przesłuchałem go w maxymalnym skupieniu i mam nadzieje ze wszystko w nim jest przemyslane, bo jak nie, to znaczy ze niepotrzebnie się męczę ;)
Nie uwazam tego jednak za jakies arcydzieło...Bardzo podoba mi sie solówka perkusji (nie wiem czy tak to nalezy nazwac, mam na mysli to co jest w 3cieminucie z takimi triolkami w podkładzie). Nienachalna, lecz błyskotliwa, duzo pomysłowosci rytmicznej, jakiejs nieprzewidywalnosci, muzykalnosci w podejsciu do perkusji. To, co następuje po tej czesci, równiez zasługuje na uwage- te melodie na smykach, krązące wokół dzwieku b, zwieczone kwasami i "zjazdem". Fajne jest równiez intro z tymi "glissami" kojarzy mi sie to z "Radio" King Crimson.
Natomiast to, co jest podstawą utworu, ten temacik głowny (mam na mysli ten co sie konczy na c-b-#f), chociaz odwaznie zharmonizowany, niespecjalnie mi sie podoba. Takie kwasy bez wyrazu troche. Jego "przestrzenna" kontynuacja z tymi kwasami tez jest taka sobie. No i solo fortepianu z tym c-b w podkładzie - eh, no pokazujesz tam jakies niekonwencjonalne rozwiązania, ale brzmi to jak improwiazacja na 1 rękę. Jako pianista inaczej bym wykorzystał tą improwizacyjną przestrzen, ale to juz chyba subiektywna kwestia.
Generalnie jednak kawałek swiadczy o Twojej muzycznej klasie, nawet jesli nie jest jakos super udany. Mysle ze powinienes dołaczyc do grona pro :]
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6610 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#15 Wiadomość | 2006-06-21, 12:49
 
za brzmienia 7 midkiem mi zaciaga :) bit na 10 !! calosc na 8 ale 7 daje - zmienil bym tylko te plastyki :) widac ze kumasz czacze :D:D:D pzdr
 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#16 Wiadomość | 2006-06-21, 13:26
 
Franq napisał/a:eh, no pokazujesz tam jakies niekonwencjonalne rozwiązania, ale brzmi to jak improwiazacja na 1 rękę. Jako pianista inaczej bym wykorzystał tą improwizacyjną przestrzen

Spójrz na mój avatar - to jest KAT, elektroniczny wibrafon, trudno bym na wibrafonie grał jak pianista, mam do dyspozycji tylko cztery "palce" - pałki. ;)
Cytat:Generalnie jednak kawałek swiadczy o Twojej muzycznej klasie, nawet jesli nie jest jakos super udany. Mysle ze powinienes dołaczyc do grona pro :]

Dzięki za te słowa, jednak dołączyć do grona pro chciałbym jak już okiełznam zagadnienie masteringu... :/
zlot napisał/a:midkiem mi zaciaga

A które brzmienia?
 
 
 
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6610 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#17 Wiadomość | 2006-06-21, 14:10
 
Mirrored napisał/a:midkiem mi zaciaga

A które brzmienia?


po tym basiku na wstepie - 1 przejscie i pozniejsze :| jak bys dal bardziej plywajace brzmienie mniej drastyczne jak to ...
i ten padzik pod koniec 3/4 utworku - troszki energii by mu sie sprzydalo - o ten padzik co go na picht band zjezdzasz / lub modulo ;) nie wiem dokladnie -

ale calosc jak napisalem :D cool
 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7109 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#18 Wiadomość | 2006-06-21, 18:43
 
Nom myślałem, aby bas dac bardziej syntetyczny i głębszy, żeby tak po uszach nie dawało bo masz rację - jest taki troszkę plastikowy, ale jeszcze nie znalazłem odpowiedniego. A moze po prostu ten wysteruję jakoś fajnie. :)
Dzięki za komenty.
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [beta] Mirrored - 3p-Hop

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi