Re-re-re-remix gło-gło-głosu w...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Re-re-re-remix gło-gło-głosu w Fruity Loops
 
Racek 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6622 dni temu
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-04-17, 10:01
Re-re-re-remix gło-gło-głosu w Fruity Loops 
Witam! Jak zrobić remix głosu tak jak np. w "C-Bool - Trebles"? Jak wykonywać operacje na ścieżce (ściszanie, cięcie itd.)? Jak wyłapać główny motyw muzyki i ładnie go wyciąć, aby wrzucić do własnego remixa?
Wszędzie znajduję mnóstwo tutoriali dotyczących narzędzi i melodii, a o ścieżce oprócz miksera nie ma nic :(
Proszę o pomoc i z góry thx. ;-)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2006-04-17, 11:31
 
do ściszenia ścieżki należy użyć automatyzacji na pokrętle głosności, więcej o automatyzacji u nas w warsztacie na stronie,

aby wokal był pocięty mozna skorzystać z efektu zwanego chopper, chyba nie m go standardowo w FL, ale jest taka darmowa wtyczka VST własnie o nazwie chopper, zaraz (5 minut) wrzucę ten efekt do nas do pobieralni w poddział "wtyczki"

nie da się wyciąć motywu głównego jeśli gra z innymi instrumentami z pliku typu wav, mp3, wma, ogg, itd. jest to technicznie nie wykonalne, jeśli natomiast leci sama muzyka to mozna skorzystać z edytora ścieżek wbudowanego w FL, którego uruchamiamy przy pomocy kombinacji klawiszy ctrl+e i tam wyciać dany fragment lub (co bardziej polecam) zrobić to w zewnętrznym edytorze audio (np. w darmowym Audacity dostępnym do pobrania u nas w pobieralni), bo ten FL'owski edytor nadaje sie tylko do prostych czynności

Racek napisał/a:Wszędzie znajduję mnóstwo tutoriali dotyczących narzędzi i melodii, a o ścieżce oprócz miksera nie ma nic

ciężko robić tutoriale nt ścieżek, co najwyżej obróbka śladów, audio, edycja dźwięku, cos w tym stylu powinno szerzej traktować o tym co piszesz jeśli dobrze rozumiem
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Racek 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6622 dni temu
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-04-17, 13:22
 
To wszystko napewno mi się przyda. Poszukam, pościągam i przetestuję.
Jeśli będę miał jakieś problemy to napiszę ;) (Troche mi zajmie testowanie :D)
Dziękuję.

edit2
Tą wtyczką okropnie trudno jest się poługiwać :D
 
 
 
 
immortal 


Dołączył 6661 dni temu
Posty: 24
Skąd: west side
Punkty: 14
#4 Wiadomość | 2006-04-17, 14:25
Re: Re-re-re-remix gło-gło-głosu w Fruity Loops 
Racek napisał/a:
Wszędzie znajduję mnóstwo tutoriali dotyczących narzędzi i melodii

a mógłbyś zapodać parę linków? byłbym bardzo wdzięczny ;)
 
 
 
Racek 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6622 dni temu
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-04-17, 14:47
 
Dla mnie najlepszy był www.google.pl no ale

-> http://www.ttv.neostrada.pl/v1r00z/
-> http://www.pietia.sul.uni.lodz.pl/faq/flfaq.html

Te mam w zakładkach a poza tym to korzystam z google :)
 
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6960 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#6 Wiadomość | 2006-04-17, 15:46
 
ZDV-12 napisał/a:nie da się wyciąć motywu głównego jeśli gra z innymi instrumentami z pliku typu wav, mp3, wma, ogg, itd. jest to technicznie nie wykonalne


EDIT
Właśnie zajażyłem, że chodzi o motyw dżwiękowy a nie o wokal... Więc w tym przypadku jest cięzko bo trzeba sie namachać z filtrami częstotliwościowymi i to na maxa !!
Zwracam honor Golem
;)

Natomiast jak już napisałem to zostawie tekścik dotyczący wycianania wokalów z utworów w celu remixowania... (temacik powinien być chyba w poradach... ale co tam, jak ktoś będzie zaiteresowany to znajdzie, pozatym to raczej miała być odpowiedź na pytanie które troche źle zrozumoiałem).

W jaki sposób wyciągam wokale z utworów które chce remixować (patrz np. remix utworu Tragedy)...
Jest to bardzo czasochłonne i nie w każdym utworze efekt będzie zadowalający (zależne jest to od ułożenia kanałów w piosence - głównie na którym kanale leży wokal [center chanel - to Ci powinno coś mówić]).
Jeśli komuś bardzo zależy na wyciągnięciu wokali z utworów to najprostszą (choć i tak skomplikowaną) drogą jest użycie Center Channel Extractor z użyciem odpowiednich filtrów modulacyjnych oraz częstotliwościowych (dla każdego utwóru trzeba dobierać ręcznie bo domyślny preset jest do dupy) a następnie Procesora Dynamiki nastawionego (także ręcznie) na wyciszanie efektu tła powstałego po zabiegu extrakcji.
Po takich zabiegach mamy już wyciągnięty wokal (jakościowo może być różnie... od idealnie czystego do delikatnie zaburzonego pozostałościami tła)...
Następnie wstawiamy wokal na ścieżke w naszym sequencerze i tam (jeśli wokal posiadał pozostałości tła) odpowiednio maskujemy pozostałości tła za pomocą filtra częstotliwościowego (ta operacja musi być wykonana już na sequencerze w który wstawiona jest także reszta utworu który chcemy remixować z tego powodu, że musimy dopasować modulacje częstotliwości wokalu do ogólnej częstotliwości brzmień całego utworu).
Reszte dopieszczamy regulacją głośności, dynamiki, compresją oraz dowolnymi "poprawiaczami" brzmienia.

Wokal gotowy.

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Re-re-re-remix gło-gło-głosu w Fruity Loops

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi