DrBenway
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » DrBenway

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (2) : Nov (8) : Średnia (2,9)

 
K23 
Novice


Dołączył 6625 dni temu
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Punkty: 4
#1 Wiadomość | 2006-04-14, 18:39
DrBenway 
Witam.

Wrocław
ur.1988
Muzykę tworzę od paru lat, głównie na komputerze. Gram też na perkusji i gitarze w amatorskim industrialno-noise'owym zespole Introdukcja. Nie robię muzyki wg jakiegoś określonego schematu, staram się rozwijać i uczyć nowych rozwiązań. Jeśli chodzi o autorytety muzyczne to moge wymienic coil, aphex twin, boards of canada,einsturzende neubauten, c93, patton, zorn i wiele innych. Używam przeważnie fl, ableton live, audacity.
Daję wam do oceny 4 utwory:

http://disfish.com/tracks...s%20Sur%20I.mp3 - narkotyczny, warzywny utwór

http://disfish.com/tracks...0The%20Apes.mp3 - śluzowaty ambient

http://disfish.com/tracks...Of%20Chance.mp3 - muzyka w tłumie

http://disfish.com/tracks/118/M23.mp3 - utwór z fabryki słomek

Pozdrawiam!

DrBenway
 
 
 
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6828 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#2 Wiadomość | 2006-04-14, 19:19 | Oddał głos na Advanced
 
Witaj na BF
LES POINTS SUR I-kawałek klimatyczny troszkę monotonny ...tylko że mi to absolutnie nie przeszkadza :) ....brzmienie bębnów troszkę plastykowe i zalekkie jak dla mnie...skrecze ładnie wkomponowane...pady ciekawe, klimatyczne...basik troszkę za cicho...jak cały kawałek ;)

GHOST OF CHANCE-potraktowałem jako wprowadzenie do kolejnego kawałka ;)

M23-...znowu wprowadzasz w bardzo fajne klimaty...ta sprzężona gitara czy coś gitaro podobnego fajnie wypełnia czały utwór agresją na 1:12 burzy cały spokój który zbudowałes...szczerze mówiac ten kawałek najbardziej do mnie przemawia ze wszystkich które przesłuchałm i dał mi jasną odpowiedź co do rangi którą należy ci przydzielić ;) ..
głosowanie jeszcze nie rozpoczęte więc wstrzymam się z głosem :)
Pozdrawiam
już otwarte więc...Advanced
 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6779 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#3 Wiadomość | 2006-04-14, 23:16 | Oddał głos na Novice
 
Witam kolege z miasta Piasta

1.
Ciekawe zestawienie narkotyków z warzywem :P..... he he ....
nudzi mnie trochę ta kompozycja, w kółko to samo i mało zgrabne nuty, żeby nie powiedzieć fałsze. Dobór brzmien jest taki sobie..... poza tym za cicho jest całość

2.
Mało przyswajalne melodie.... powiedziałbym, że dziwne. Chorały sztuczne i w kółko na 4 dzwiekach.... Podoba mi się coś na kształt tłumionej gitary elektrycznej bez fuzza.
Perkusja bez pomysłu.... Ciągniesz strasznie tym chorałem, nie można tak, bo idzie świra dostać :P. Pianko chaotyczne jak gdybys random wlaczyl. Mastering słabiutki.

3.
Trudno nazwać to pełnometrażowym utworem. Myślę, że za dużo się przy tym nie napracowałeś. 2 (w porywach do 3) ścieżek to trochę mało jak na utwór.

4.
Coś na kształt muzyki filmowej. Lekko industrialne klimacicho. Przestery fajne ale kłują w uszy jak cholera. Mastering z miksem leżą i kwiczą.
Utwór tematycznie dość ciekawy, zdecydowanie najlepszy. Ale nie da sie go słuchać dla przyjemności bo jej nie sprawia, a to za sprawą niedopasowanych brzmień i różnic głośnościowych poszczególnych ścieżek.

Utwory takie trochę minimalistyczne, mało muzyki w muzyce ;) heh
Generalnie uważam, że najlepiej czułbyś się w grupie Novice i taki też oddam głos...... zapraszam :)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6960 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#4 Wiadomość | 2006-04-15, 01:49 | Oddał głos na Novice
 
Witam...
No to jedziemy z tym koksem... :)

narkotyczny, warzywny utwór...
Hmmm... początek taki shizowaty...
Ta gitarla - tragedia !!
Perka też chyba jakaś mocno eksperymentalna...
Jakieś scarche i inne dziwadła...
Bez polotu to dla mnie - czysty przypadek....
Nie rozumiem tej muzyki zupełnie... cóż...zobaczymy co masz dalej....

śluzowaty ambient...
Łoj, jaka kakofonia z tej gitary sie zrobiła - przesadziłeś na maxa z reverbem.
Ten dzwięk z tła mnie chyba zhipnotyzował bo już siedze z 2 minuty i nic nie moge napisać... aaa może dlatego, że tak naprawde nie wiem co mam powiedzieć na ten temat.
Nadal sie nie podoba.

muzyka w tłumie...

hmmm... brzmienia ciute lepsze niż w poprzednich produkcjach ale technika i mastering nie istnieją !!
no i nadal nic tu dla mnie nie ma :(

utwór z fabryki słomek...
Fabryka słomek ... hehehe... faktycznie i to chyba kierowana przez jakiegoś tyrana... Przypomina mi sie troche świat z filmu Metropolis gdzie ludzie podzieleni sa na grupy... jedni Ci szczęśliwi żyją na powierzchni i cieszą sie urokami życia natomiast drudzy w podziemiach ciężko charują a ich życie sprowadzone jest do części w wielkiej maszynie... właśnie tą drugą grupe mógłby opisać ten utwór.
A pozatym od tych dźwięków wybuchła mi głowa więc ide poszukać ucha i może jeszcze oko sie znajdzie... MASTERING NĘDZA !!

Meritum...
Nie zrozum mnie źle ale zupełnie nie rozumiem tego typu muzyki.
Podobno pierd*** w określonej tonacji też jest muzyką ?!#$%^& ktoś mógłby powiedzieć to ostry niezrozumiały dla wielu chillout,ambient bądź inna ekstremalna alternatywa - i tak niech zostanie w przypadku tego co dałeś do oceny.
Osobiście nie znalazłem tu nic co by mnie zainteresowało (jedna wielka kakofonia stworzona z przypadku) ale ja toleruje harmoniczność i dlatego tak surowe słowa z mojej strony.
Pomijając już zawartość merytoryczną utworu pozostaje Ci baaardzo dużo do nauki... Technika tu zupełnie nie występuje (brzmienia są rozlazłe, giną z czystego przypadku), mastering to też prawdopodobnie obce Ci słowo...

Zapraszam do nauki w dziale Novice (bo niestety nie widze inaczej).

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
TranceQuall 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6709 dni temu
Posty: 112
Skąd: Kielce
Punkty: 6
#5 Wiadomość | 2006-04-15, 12:12 | Oddał głos na Novice
 
Na wstępie powiem że utwory nie wzbudzily we mnie wiekszych emocji czy wrazen....

Utworki są strasznie jednolite i monotonne, :( niskotonowe dzwieki przewazają w twoich utorach moze i fajne takie mroczne...ale poza nimi nic nie ma.
Poza tym utwory jak dla mnie sa do siebie bardzo podobne, aranzujesz utwor kazdy tak samo... ;P
Masteringu tez zbytnio nie ma. :/ Uzywaj EQ, kompresora, filtrow jezeli robisz w FL bo ja tez na truskawie tworze <ok>
 
 
 
 
 
...::Music is a Record Feeling::...
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#6 Wiadomość | 2006-04-15, 15:18 | Oddał głos na Advanced
 
Witam za styl odrazu dóży plus .Wydaje mi się że powinieneś popracować nad masteringiem I czasami nie podoba mi się
dobór instumentóe np w pierwszym kawałku jest zdecydowanie najgorszy z tych wszystkich które tu zaprezentowałeś
,potem jest zdecydowanie lepiej wszystkie piskliwe dzwięki i klimat jaki tworzyszdaje słuchaczowi to czego oczekuje
Nie powaliła mnie twoja muzyka ale nie jest też żle Więc jestem zdania że wystarczająco na Advenced Zresztą ten styl trudno jednoznacznie ocenić bo wszystko zależy od wyobraźni
Pozdro
 
 
 
 
 
"Przy użyciu najnowszej generacji komputera potrafie zmienić Tekture w Hamburgera"

GG.3106881
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7142 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#7 Wiadomość | 2006-04-16, 22:06 | Oddał głos na Novice
 
Slabe brzmienie i dosc nie ciekawe pomysly. Slaby mastering i sam odbior jakis nie przyciagajacy uwagi, moze to ze wzgledu na styl muzyczny, ktory nie nalezy do moich ulubionych. Novice moim zdaniem ci sie nalezy.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6664 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#8 Wiadomość | 2006-04-17, 01:41 | Oddał głos na Novice
 
Les Points Sur I - brzdek, brzdek, brzdek, 'falsz rownomierny', nawet nie bede pisal o technikaliach. nie podoba mi sie zupelnie. moze to za trudne dla mnie ale inaczej pojmuje muzyke. brakuje w tym utworze melodyjnosci. gdybym mial taka klime po narkotykach to bym je odrzucil czym predzej. calkowity beton. warzywny? nie lubie krupnika, a z krupnikiem mi sie kojarzy taka muzyka. i z rozgotowana pietruszka w zupie ktorej tez nie lubie.

ghost of chance - arpegiator panie i tyle. lubie arpegiator ale nie odpowiada mi twoje jego zastosowanie, znowu nie odnajduje niczego przyjemnego w tej muzyce. a moze tu chodzi o to ze muzyka moze byc szpetna? nie musi zawsze byc mila i ladna, precz ze schematem! sztuka wymaga poswiecenia - z obydwu stron. no i ten dzwiek w tle pad czy cos, nisko gra na jednej nucie i mnie straszy. jak z teatru mądzika, nedza panie!

M23 - tam dadadam dam! marsz pogrzebowy. smierc idzie przez kraine trupow, znowu szpetnie i solowy instrument wrzyna mi sie w czaszke. chce mi wyssac mozg, takie mam skojarzenia jak tego slucham, czlowieku to jak z teatru mocno experymentalnego. testujesz wytrzymalosc membran w moich sluchawkach? sprytnie.

planet of the apes - zaczyna sie gitara nawet milo, dzwiek wody szumiacej w rurach u sasiada, i za chwile gitara zmienia styl i slychac jak ulice dalej glucho metro jedzie pod chodnikiem. meczysz czesto jeden motyw zbyt dlugo. jest wtedy wyeksponowany i przez jego naduzycie robi sie meczacy. pomijajac to - chyba najlepszy sposrod utworow ktore tu zamiesciles.

oj stary ale sie zmeczylem, naprawde. psychicznie. ;P strach, obawa, przygnebienie - tego pelno w tej muzyce. jesli tak ma byc to ci sie udalo. bez obrazy ale te kawalki brzmia jak piesni samobojcow. kazdy sie na inny sposob zabil. skojarzenia mam z filmem 'seven' ewentualnie.
zdecydowany glos na novice.
pozdrawiam serdecznie i potraktuj muzyke weselej :D
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7140 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#9 Wiadomość | 2006-04-17, 14:39 | Oddał głos na Novice
 
GHOST OF CHANCE
Pierwsze co się rzuca w uszy to suchość brzmienia nie skażonego żadnym upiększającym efektem.
Hmmm.... zaczyna się rozwijać w takim jakimś eksperymentalnym kierunku. Nie jestem tylko do końca przekonany w którą stronę to zmierza - czy chaotycznego, przypadkowego doboru dźwięków czy może i jest w tym jakiś pierwiastek nowatorstwa.....
Ledwie sie zaczęło rozkręcać a już się skończyło.
Szczerze powiedziawszy nei odczułem nic specjalnego w trakcie słuchania tego utworu.
Nie znalazłem w nim nic dla siebie - ani ciekawej melodyki, ani ciekawego aranżu..... o dramaturgii utworu nei wspomnę.....

LES POINTS SUR I
Tu już ciekawiej bo pojawił się jakiś frapujący klimat.
Psuje go troszk boobas użyty wprost i kłujący swoim sztucznym naśladownictwem naturalności. Podobnie z tą gitarką pseudoakustyczną - zły dobór brzmień.
01.20 i utwór zaczyna dręczyć swoją powtarzalnością. Jedyne zmiany to dokładanie kolejnych elementów np. perkusji.
Cos się zmieniło - jakby tonacja ale baaaardzo dziwnie.....
No.... zmiany się dokonały.... idzie w troszkę ciekawszą stronę.
Trudno jednak uniknąć w tym wszystkim uczucia monotonii bo po zmianie znowu wpadasz w pułapkę powtarzalności.
Słychać, że kombinujesz, że masz pewną wizję ale jeszcze nie opanowałeś sądzę narzędzia na tyle by tą wizję przelać w sposób interesujący dla słuchacza.

M23
Tutaj z kolei od razu słychać, że sfera masteringu jest Ci raczej obca - używasz dwóch basowych instrumentów, które współbrzmiąc przeszkadzają sobie - trzeba by każdemu z nich zrobić osobistą ścieżkę częstotliwości tak, by nie nakłądały się na siebie - wtedy oba byłyby słyszalne czysto i wyraźnie.
Powtarzalnośc - muszę neistety powtórzyć.
Tu też słychać pewien pomysł - i owszem - mógłby ciekawie zabrzmieć - patetycznie i mocno tylko..... to jeszcze nie jest ta realizacja, która Ci to umożliwi....

Zdecydowanie stawiam na Novice - głos taki oddaję ze względu na poziom umiejętności technicznych bo co do pomysłów to myślę, że są całkiem neizłe a będą jeszcze lepsze wtedy, gdy nei będzie ograniczał Cię już Twój warsztat.
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#10 Wiadomość | 2006-04-17, 21:05 | Oddał głos na Novice
 
Hmmm....

Jakos strasznie ciemno i ponuro... Wszyskie te utworychociaz kazdy ma jakies swoja wypowiedz raczej nadaja sie jako podklady muzyczne.
Jednak brakuje troche bardziej melodycznych dodatkow, typu jakas wstawka gitarowa, jakies przejscie perkusyjne... itp....

Co do glosu?
Hmmm... Nie moge inaczej jak Novice. Tez na poczatek... poznie j zobaczymy

Pozdrawiam,

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7076 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#11 Wiadomość | 2006-04-21, 14:03 | Oddał głos na Novice
 
Planet of the Apes - monotonnia, słabe brzmienia i melodie. Za długo - od 1:38 - ciągniesz ten jeden dźwięk i w zasadzie tyle. Na początku zapowiadało się nawet nawet, ale potem im dalej tym coraz bardziej miałem ochotę to wyłączyć.
M23 - i znowu słabe brzmienia. Jest brzydko. Znowu mam ochote wyłączyć. Nic się tutaj ciekawego nie dzieje, jest tak jakoś jednostajnie - w złym tego słowa znaczeniu. Ten synth który wchodzi później strasznie kłuje miejscami po uchu - wyłączam...
Les Point Sur I - tutaj klimat ciekawie się zarysowuje, przynajmniej z początku. Jest nastrojowo i strasznie - lubię taką nutę. Ale potem wchodzi ta "gitara", która nie dość, że nie pasuje brzmieniem do klimatu to jeszcze melodycznie jest taka jakaś nijaka... Z tego utworu podoba mi się tylko tło...
Ghost of Chance - ciekawie się zapowiada. Fajny charakter ma ten utwór, przypomina trochę niektóre utwory J.M.Jarre'a (np. Globetrotter), w niektórych momentach przypomina mi też trochę utwory ze ścieżki dźwiękowej autorstwa Cliffa Martineza do filmu Traffic. Szkoda, że w sumie nic się tu nie dzieje i dość szybko się kończy, brak rozwinięcia, jakichś padów do tła lepszych...

No cóż...
Novice.

Pozdrawiam. :)
 
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » DrBenway

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi