OldSteelOak
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » [Zgłoszenie]OldSteelOak

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (10) : Nov (1) : Średnia (4,8)

 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#1 Wiadomość | 2006-03-18, 02:30
[Zgłoszenie]OldSteelOak 
Witam podczas wedrowki po internecie natknalem sie na link do tej strony i mysle sobie czemu by nie zagoscic tu na dluzej zawsze jakies doswiadczenie wiecej ;) .Mam na imie Maciek i jestem z pod Torunia.Muzyka zajmuje sie od okolo 5 lat.Dotychczas robilem muzyke na procesorze o zawrotnej predkosci 500Mhz co troche mnie blokowalo lecz niedawno zmienilem komputer i jest juz lepiej(i wcale sie nie tlumacze:P:)).Chyba jak wielu zaczynalem od prostych programow polegajacyhc na skladaniu loopow.Od okolo 3 lat muzyke robie za pomoca FL Studio.Slucham glownie muzyki z takich gatunkow jak Ambient,ChillOut,IDM,Acid Jazz,Smoth Jazz.

ChillOut

ChillOut

Easy Listening

Jazz

Easy Listening/Instrumental

Kawalki sa ułozone od najnowszego do najstarszego :)

Pozdrawiam.
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6712 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#2 Wiadomość | 2006-03-18, 10:42 | Oddał głos na Advanced
 
I lose my place - spokojnie sie zaczyna :) sample tego tnicznego fletu to jusz standard :) klimat nienajgorszy .. perka o ile to ine jest break, to ladnie ulozona .. wokal wpasowany ladnie.. brzmieniowo moze byc .. no ale czekam na jaks zmiane.. oj jak wszytko wchodzi naraz.. to taki mala bardak sie robi .. hmm tez czegos mi w tym chilloucie co by chwytalo za serce ;) ale kawalek ogolnie nie jest zly.. 3.11 wszedl jakis string czy to flet :) no i ladnie gra tutaj pochwala bo naprawde fajnie gra :D spoko kawalek ogolnie jest calkiem fajny.. w skali od 1 do 10 to 7/10 stringi ladnie brzmia i fajnie graja :) aranzacyjnei tez calkiem niezle

White Coffe - strasznie gluche te pianino ... oj ten kawalek jest zrealizowany fatalnie.. za bardzo buczy.. melodi acalkiem fajna.. kick do wymiany albo wywalenia zupelnie.. i jeszce "gwizdze" mi strasznie .. spoko podoba mi sie tne spokojny klimat kiedy nie ma klapu.. stopy za bardzo ine slychac :) perka nie pasuje zupelnie :) no okej a po tym momencie kawalek jest juz nudny strasznie .. choc wokal pannyn pod koniec ladnie sie komponuje .. no w tmy kawalku to masz plus za klimat :)

Crying dreams - zywszy kawalek .. nom poczatek mi sie podoba.. ale za duzo reverbu dales wszedzie .. melodi ana gitarce srednia ;) do polowy nudno potem zmiana.. w te choiry sa calkiem niezle.. pianinko takie pojedyncze plumkania mogles se darowac :) kawalek w miare :)

Only jazz - no narazie najelpszy poczatek z tych wszystkich co sluchalem .. troche sztucznie brzmi ale fajne melodyjki .. i slidy .. perka tez fajna .. :) bas moglby byc bardziej wyrazny.. aranzacynie tez gyt.. ten kawalek mi sie podoba nawet

Dobra dalej tez nie bede juz sciagal bo leb mi peka :) Masz pomysly.. potrafisz ulozyc ciekawa melodie.. wlasnie w sumei sciagnalem I've lost my chance i ten kawalek mnie utwordzil zeyb dac Ci kredyt zaufania .. mimo ze tez jest zrealizowany nieciekawie.. ale melodycznie najlepiej z tych wszystkich :) No coz zaglosuje na advanca tylko pamietaj ze bycie zarowno Novice jak i Advancem.. to pewne obowiazki :)

Take Care
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6774 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#3 Wiadomość | 2006-03-18, 12:25 | Oddał głos na Advanced
 
Przede wszystkim chciałem Cie powitać na BeatsFactory.
Bardzo się cieszę, że nie jesteś kolejnym trance/dance makerem.

I lose my place
Fajnie się tego słucha, ciekawe motywy etniczne, jednak ten flet na głębokim reeverbie jest oklepany i słychać go dość często w produkcjach ze tak sie wyraze komercyjnych.
Perkusja prosta, acz logiczna i pasująca do reszty, jakieś namiastki trzasków winylowych też zauważam :)
Pozytywne odczucia.... muzyka na chwile relaksu :)


White Coffe
Początek trochę nieudany ze względu na prymitywizm tego piana jak również na jego brzmienie. Perkusja wchodzi całkiem niezła, ale też zbyt mocno stłumiona, całe tło zdaje się być bardzo stłumione i wówczas te dzwieki melodyczne (trąbki czy co to tam jest) one są zbyt klarowne i odstają od tego tła.
Moim zdaniem trochę mało motywów jest w tym utworze, jest taki rozwleczony i nieco nudnawy, p[usty.
No i słabej jakosci mp3 tez daje o sobie znac.


Crying dreams
Bongosy zajeżdzają sztucznością, poza tym na poczatku średnio rytmicznie są dopasowane.
Za dużo reeverbu o charakterystycznych dla FL parametrach, domyślnie te parametry są ustawione tragicznie i sztucznie w FL, musisz o tym pamierac.
Bardzo sztuczne sample, w ogóle mi się nie podobają, szczególnie ta imitacja chóru, że już o scratch'ach nie wspomnę.
Zanudził mnie ten utwór trochę.


I've lost my chance
Początek na tej sztucznej wiolonczeli jest do bańki.
Ciekawa melodyjność, o charakterze popowym, ale sample znów plasticzane jak cholera no i ten wszędobylski reeverb.


Po przesłuchaniu Twojej twórczości dochodzę do wniosku, że robisz postępy w swojej twórczości i myślę, że jeśli będziesz szedł dalej do przodu to mój głos na Advenced'a się nie zmarnuje :)

Pozdrawiam!
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#4 Wiadomość | 2006-03-18, 18:39
 
Dzieki za takie mile powitanie i za komentarze do kawalkow naprawde jestem mile zaskoczony i podbodowaly mnie one troche poniewaz ostatnio przezywam lekki kryzys :) .
Oczywiscie postaram sie was nie zawiesc i uczestniczyc w zyciu strony na tyle na ile mi czas pozwoli jak i bede tez probowal szlifowac dalej moj poziom muzyczny jak i techniczny aby wasze glosy sie nie zmarnowaly ;) .

Pozdrawiam.
 
 
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7142 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#5 Wiadomość | 2006-03-19, 22:08 | Oddał głos na Advanced
 
witam

I've lost my chance
fajniaste bongo , wiolonczela nie gra najgorzej ;]
fajniasty klimat , ładnie tez pogrywasz pianinkiem :D
w sumie dobry kawałek szczególnie klimacik mi sie podoba ;]

Only jazz
melodycznie bardzo dobrze moim zdaniem , świetnie pogrywasz tymi organkami??
niestety , brzmienia , są nienajlepszej jakości , sztucznie to brzmi , szczególnie sax
niepodoba mis ie też bas,
mimo słabych brzmień to i tak kawałek moim zdaniem bardzo dobry , znowu świetny klimacik

White Coffe
hmm orginalny początek , jakieś dziwnawe te dzwięki :P , fajna trąbka wchodzi , nawet nieźle brzmi , znowu dobrze melodycznie i klimacik świetny ,tak wazna rzecz w tym gatunku

z czystym sercem po przesłuchaniu tych kawałków moge zagłosować na advanced :D

pozdrówka
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#6 Wiadomość | 2006-03-19, 23:59
 
Dzieki wielkie za komentarze :)

Pozdrawiam.
 
 
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6987 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#7 Wiadomość | 2006-03-20, 09:03 | Oddał głos na Advanced
 
ja rowniez odsluchalem utwory... zwlaszcza podobal mi sie i lost my place...

co do utworkow zawieraja one w sobie skarbnice pomyslow... niezle... brak im tylko lekkiej poprawki technicznej... dlatego bylbym za ADV, bo technicznie doszlifujesz sie tutaj :]

pozdrawiam :]
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6815 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#8 Wiadomość | 2006-03-20, 19:50 | Oddała głos na Advanced
 
Zaczynajmy... od najstarszego :)

I've Lost...
Na początku przykuły moją uwagę jakieś takie chaotyczne tam-tamy. Potem jednak utworek obrasta w melodię i
jakoś wszystko się układa. Mimo to jest tutaj parę monotonnych wejść.
Och, chyba słyszę znajomego sounfonta gitarki 8) Utwór jest troszkę niepoukładany...
Nie wiem do końca gdzie jest jego kulminacja, a gdzie rozwinięcie... Mimo wszystko jeśli to jest Twój
najstarszy utwór to już się boję co będzie za chwilę w nowszych (pozytywnie) :)

Crying..
No no, ładne tam-tamy. Czy sam układałeś tu bity czy sklejałeś loop? A gitara? To loop czy Twoja melodia?
Utwór mniej bogaty, ale w drugiej części robi się bardziej ciekawy za sprawą narastającego chóru i głosów.
Szkoda, że również doskwiera mi w nim monotonnia.
Jest jednak bardziej wyrazisty, jeśli chodzi o charatket i klimat niż "I've Lost". Troszkę później gdzieś zagubiłeś ten
klimacik i uderzasz mocno w charakterystykę bitu.
Znowu wkrada się monotonnia. Można by było spektakularniej to wszystko zakończyć.

Only Jazz
Początek skojarzył mi się z zespołem Royksöp 8) Za sprawą hatów rezczywiście robi się jazzowo ;)
Utworek leciutki, chociaż szkoda, że nie zadymiony.
Znowu niby wszystko wydaje mi się ok, ale wciąż za mało jakiegoś charakteru, wyrazu.... ech...

Cofee
A ja już gdzieś słyszałam ten pomysł z bulgotaniem kawy ..... Hmmm.... Zastanawiam się, czy nie ukrywasz się
gdzieś indziej pod jakimś innym pseudonimem artystycznym ;) bo ja tu widzę magiczne "Orange Track" a znam kogoś takiego.... <co?>
Ten kawałek jest bardzo dobry, nic dodać nic ująć :)

I lose...
Kolejny znajomy mi soundfont fletu :] dobrze, że jest free. Podoba mi się w tym utworze przestrzeń.
Ładnie wypełniłeś plan 1, 2 i 3. Utwór zdecydowanie bardziej klimatyczny, chociaż piąta minuta już przyprawiona niepotrzebnie, moim zdaniem.
Słychać , że się rozwijasz :)

Jestem za Advanced ze skromną nadzieją na to, iż Twoje kawałki będą krótsze, ale dzięki temu bardziej dynamiczne i ciekawsze <ok>
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#9 Wiadomość | 2006-03-20, 20:13
 
MPoV:Dzieki za glos :) no i mam nadzieje ze sie tutaj doszlifuje technicznie :D

Tiff:Dzieki za komentarze i za glos :).Co do loopow to w zadnym kawalku nie ma ani jednego znaczy jest w "i lose my place" ale sam go robilem a chodzi o haty ;).No i musze Cie troche zmartwic bo raczej ide wstrone malo dynamicznych kawalkow , powoli przestawiam sie na eksperyment z dzwiekiem jestem oczarowany IDM ,Ambientem , ChillOutem oraz wielkimi jak dla mnie artystami poruszajacymi sie w tych gatunkach takimi jak Boards of Canada , The Black Dog ,Autechre czy tez Bonobo i chyba w tych gatunkach staram sie jakos odnalezc i wykreowac swoje brzmienie ale narazie sa to tylko nieudolne proby :).Choc oczywiscie bede staral sie aby nie bylo to nudne :D.Co do pseudonimu to tak robilem tez pod pseudonimem Orange Track.

Pozdrawiam.
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6815 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#10 Wiadomość | 2006-03-20, 20:29
 
Orange napisał/a:No i musze Cie troche zmartwic bo raczej ide wstrone malo dynamicznych kawalkow , powoli przestawiam sie na eksperyment z dzwiekiem jestem oczarowany IDM ,Ambientem , ChillOutem oraz wielkimi ja....

Ależ nie chodzi mi o dynamizm w sensie umca umca ;) Raczej o konktrukcję utworu: poczatek, rozwiniecie, punkt kulminacyjny, katharsis ;) i zakończenie etc :) Ambient wcale nie musi być monotonny przecież. Autachre nie jest ;) Biosphere tym bardziej ;)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#11 Wiadomość | 2006-03-20, 20:59
 
no to moze zle zrozumialem Twoje slowa "bardziej dynamiczne" a ,ze Autechre monotonne nie jest to wiadomo :).Choc dla mnie monotonnia to jest pewien element ambientu :) i wcale nie uwazam tego za cos negatywnego polecam z reszta utworek "signals" Briana Eno jak i oczywiscie cala reszte jego tworczosci :) a i z tym poczatkiem ,rozwinieciem i punktem kulminacyjnym tez roznie bywa :D.

Pozdrawiam.
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6815 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#12 Wiadomość | 2006-03-20, 21:10
 
No, ale widzisz, że "Signals" jest krótki, bo ma niecałe 3 minutki :) Zresztą Brian Eno to dla mnie głównie niskie tony.. i to jest jego siła. Tu tkwi haczyk. W jego brzeminiach. Życzę Ci zatem szukania własnych dźwięków i kreowania takich samych kosmicznych światów jak Brian Eno ;)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6712 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#13 Wiadomość | 2006-03-20, 21:11
 
ja pod pojeciem dynamika utworu rozumiem roznice miedzy najchichszymi a najglosniejszymi momentami w utworze.. :) im wieksza tym utwor bardziej dynamiczny :) Tiff Ci chodzilo chyba o zawartość i bogatosc tresci utworu .., które w tym wypadku sa bardzo ubogie w treść :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6774 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#14 Wiadomość | 2006-03-20, 21:16
 
dynamika - ilosc zmian w czasie.... moga byc zmiany tematyczne a moga byc zmiany rytmiczne, barwowe czy głośnościowe....... ja to mniej wiecej tak rozumiem :)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6712 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#15 Wiadomość | 2006-03-20, 21:19
 
no ja na to patrze pod wzgledem akustycznym ;)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#16 Wiadomość | 2006-03-20, 21:49
 
"signals" ma niecale trzy minuty ale naprawde jest masa utworow o podobnej konstrukcji trwajacych znacznie dluzej ;) .Moze faktycznie podalem Ci zly przyklad ;) .
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6815 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#17 Wiadomość | 2006-03-20, 21:51
 
No to sięgnijmy do słownika! :D
Cytat:dynamika siła, zdolność działania;
ruch, żywość, energia; fiz. dział mechaniki traktujący o siłach powodujących zmiany ruchu (por. statyka);
muz. natężenie siły dźwięków i jego zmiany w utworze.


i pod tym pojęciem chodzi mi o "żywość, energię".

i jeszcze...

Cytat:
Dynamika określa natężenie dźwięku muzycznego.
Większość instrumentów muzycznych cechuje się dynamiką. Oznacza to, że można wydobywać z niego dźwięki o różnym natężeniu.
(...)
Pomiędzy mf i mp występuje tylko niewielka różnica głośności.
Dobór natężenia dźwięku w dużej mierze zależy od interpretacji i od umiejętności technicznych. Na przykład kontrastowanie pomiędzy pp i ppp wymaga dobrego opanowania instrumentu i jest niezwykle trudne dla początkujących instrumentalistów. Podobnie wydobycie fff wymaga często użycia znacznej siły i może być trudne dla niektórych.
Cały utwór może być skomponowany w tym samym odcieniu dynamicznym lub dynamika może być zmienna w czasie. Zmiany dynamiczne mogą być raptowne lub następować stopniowo. Stopniowe wzrost dynamiki dźwięku nazywany jest crescendo (<) podczas gdy stopniowy spadek dynamiki diminuendo (decrescendo, >).
Istnieje ponadto wiele określeń, odnoszących się do bliższego wyrażania siły, sposobu wykonania lub charakteru utworu


A to pojęcie muzyczne jest inne niż ja je pojmuję ;)
w takim razie zapewne źle się wyraziłam. Ale ZLK mnie zrozumiał ;)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6712 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#18 Wiadomość | 2006-03-20, 21:59
 
no pod wzgledem mehcanicznym ok :) ale nie elektroakustycznym.. ale tez Cie zrozumialem ;)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7137 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#19 Wiadomość | 2006-03-20, 23:40 | Oddał głos na Advanced
 
Kawalki napewno charakterystyczne bo nie codziennie sie slyszy taki styl zrobiony na FL. Technicznie nie jest zle, bo barwy i dobor instrumentow poprawny. Pomysly na kawalki masz takze, a i to ze nie robisz tego co wiekszosc karze mi zaglosovac na advanced
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6659 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#20 Wiadomość | 2006-03-21, 01:25 | Oddał głos na Advanced
 
hej,
ale wam offtop wyszedl z ta dynamika :P
zgralem az 4 z 5 utworow po czym stracilem cierpliwosc. tylko i az 4 bo i tak zaglosuje na advanced ;) limit neostrady juz dawno przekroczony, internet wlecze sie niezmiernie.

ostatnio stworzylem sobie katalog do ktorego zrzucam najfajniejsze sposrod ocenianych przeze mnie utworow z BF. pierwszy kawalek 'i lost my place' trafil do niego po pojedynczym przesluchaniu. jest swietny. nie podoba mi sie tylko ten motyw z trzaskami winylowymi ktore gdzies sie przewiaja rytmicznie z beatem. utwor jest moim skromnym zdaniem bardzo melodyjny, optymalnie zlozony aranzacyjnie, tylko troche zabrudzony tymi trzaskami (czepiam sie :P )

'white coffee' - i tu sie niestety zawiodlem. perkusja przytlumiona za mocno (bez wyzszych czestotliwosci, moze celowo - mnie sie to nie podoba) i mimo ze utwor pewien klimat ma to jest po prostu nudny (nie mylic z 'monotonny' bo to nie zawsze tozsame pojecia).

'only jazz' - moim zdaniem zbyt regularny, poukladany, jak na jazz (no tak wiem trzeba by grac na zywca zeby bylo nieregularnie ;) ale tu akurat to nie wada, utwor ujmijmy to 'jazzujacy'. miekkie brzmienia, glebokie, sax wcale mi nie przeszkadza. bardzo pozytywny kawalek. wielosc watkow, melodii, przyjemnie posluchac. trafil do mojego folderu :D no i ten open hat przez prawie caly utwor jest odrobine meczacy, choc jak rozumiem jego ulozenie ma wzmacniac wrazenie 'jazzowania' (moj boze jak sie wymadrzam <lol> )

w 'crying dreams' przez chwile razi sampel gitarowy (mnostwo slizgania sie palcami po strunach, takie wizzzziuuu) ale po pewnym czasie gdy motyw sie rozbudowuje przestaje mnie to draznic. gdzies zlapalem falsz, ale tylko raz, prawie nie slychac a moze to juz pozno i mi leb szwankuje. fortepian gra jak do tanga i te bongosy gesto upchniete, coraz gesciej, robia 'patataj patataj' troche niepotrzebnie. mogles z nich pod koniec zrezygnowac albo jakos przerzedzic bo sie metlik i chaos robi. a moze to celowo? mnie nie odpowiada. zwolniony glos powtarza 'come on', niby takie banalne ale fajnie go przerobiles poglosem i echem, brzmi intrygujaco.

naprawde sie ciesze ze zawitales do BF. tworzysz muzyke ktora mi sie podoba niezmiernie i moglbym w innym przypadku nigdy na nia nie trafic a to bylaby wielka szkoda :)
to co mnie rusza to przestrzen uzyskana przez nawpychanie poglosow, echa i tym podobnych gadzetow, ktore inni muzycy dawkuja oszczednie wykorzystujac, nie wiem czy to bardzo nieprofesjonalne jest u ciebie, chyba nie. wazne jaki efekt udaje ci sie uzyskac. mnie on bardzo odpowiada z tym ze jak slusznie zauwazyl ZLK faktycznie musisz samemu poustawiac parametry poglosow bo domyslne sa gluche i sztuczne. scratche ktore w jednym z utworow sie przewijaja - do wymiany, w ogole nie pasuja (czy aby sa potrzebne?)

nie ma sie nad czym zastanawiac - advanced
pozdrawiam serdecznie
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#21 Wiadomość | 2006-03-21, 02:29
 
Dzieki wam wielkie za glosy i komentarze :) .

Horus: Podziwiam cierpliwosc bo tez mam neo i wiem co to znaczy przekroczony limit :D .Co do "White Coffee" to spotykam sie wlasnie z bardzo roznymi opiniami na jego temat jednym sie podoba drugim nie ,chyba po prostu trzeba lubic taka muzyke choc i tak wiem ze nie jest za dobry i troche bym go jednak teraz zmienil :) .
 
 
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6659 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#22 Wiadomość | 2006-03-21, 09:57
 
z poprawianiem utworu to klasyczny motyw. niektorzy tak maja, ja na przyklad tez. ogladalem kiedys wywiad z maxi jazzem i sister bliss z faithless - stwierdzili ze czesto lapie ich chec poprawiania nonstop swoich utworow, bo maja wrazenie ze nie sa perfekcyjne ale tak nie robia bo nigdy by nie wydali plyty :P
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#23 Wiadomość | 2006-03-21, 15:06
 
No oni maja wrazenie ,ze nie sa perfekcyjne dlatego poprawiaja ja z kolei w wiekszosci wypadkow mam wrazenie ze to co zrobilem jest beznadziejne :D .
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7136 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#24 Wiadomość | 2006-03-21, 22:10 | Oddał głos na Advanced
 
I LOSE MY PLACE
Dośc tak długo się zaczyna. Ktos tu zaśpiewał ale nei zrozumiałem co.
Trochę mi to zajeżdża podkładem hip hopowym - to zapewne kwestia tej perkusji.
Nie można tak bazować cały czas na jednym schemacie.
Zagrany jest dośc przyzwoicie i zaczynasz sobie pozwalać na ciekawowariantowośc ale trzeba by to jednak rozbudować.
Czyli aranżacyjnie nei najgorzej natomiast melodycznie niestety dośc słabo.

ONLY JAZZ
Basiorek nieco zbyt... dziwny jak na jazz ;-) natomiast jazzowa gitarka fajnie brzmi. Sax jak to sax.... zagrywką nie najgorzej. Rhodesik przyjemny :-)
Hmmm..... 01.11..... motyw na rhodesie naprawdę neizły - wciskający się w ucho mocno :-) szkoda, że zrezygnowałeś z niego dalej - przecież o to chodzi w muzyce by jednak zostało w głowie :-) Przeoczyłeś fakt, że wymyśliłeś świetny patent :P
Ogólnie utwór sprawia wrażenie takiego łamańca melodycznego momentami na siłę - chcesz jak najbardziej zbliżyć się do jazzu ale nie przećwiczyłeś lekcji harmonii tak do końca dlatego bazujesz na podstawowych akordach i w ich ramach starasz się neistety poruszać.

I'VE LOST MY CHANCE
OOooooojjj sztucznieeeee :o
Dziwny ten utwór...... do teatru Witkacego z nim ;-)
Bongosy zbyt chaotyczne - powinny trzymać rytm a trochę z nim błądzą - tzn owszem grają oczywiście w rytm ale go nei podtrzymują - są przekombinowane.
Dużo sztuczności w tym utworze - stosujesz instrumenty naturalnopodobne i niestety nie masz ich najlepszych do dyspozycji.
Generalnei grasz na dęciakach zbyt nisko mam wrażenie - leci jakaś podwójna melodia na trąbkach ale powinna być zagrana o oktawę wyżej bo brzmi dziwnie nieco.
Melodycznie widać, ze się tu starasz i za to duży plus.

CRYING DREAMS
Gitarka akustyczna? Noooo.... jestem pod wrażeniem :-) Fajnie zagrane i brzmieniowo niezłe :-) Bongosy też słyszę dopracowałeś :-)
No ale co to? Zamiast jakiegoś rozwiniecia zaserwowałeś wyciszenie.....
Półsolo.... do dopracowania - dopiero tu słychać, że gitarka jest sztuczna niestety.
Ogólnie utwór lepszy niż poprzednie - bardziej chwytliwy i lepiej zrealizowany.
aaaleeeeeeee....znowu cały utwór na jednym układzie akordów...... niedobrze.

WHITE COFFEE
Czy to coffee tak bulgocze? ;-)
Zupełnie inny utwór.....
Perkusja znowu jak w podkłądzie hip hopowym
Kwinto znowu na scenie :-) fajna trąbka :-)
Znowu dwa funty jako podstawa - musimy Cię oduczyć tego :P

Ogóóóólllllnieeeeee
Musisz się oduczyć grać pojedynczymi schematami - utwór to taki twór, w którym jest miejsce dla kilku różnych części - elementów itd itd.
Pomysły masz i to słychać - aranżacyjnie również niczego sobie.
Brzmieniowo różnie.... tu mam wątpliwość co do techniki realizacji - sądzę, że masz sporo do nauczenia (gadam jak kosmita :P)

Mam dylemat......

Dostaniesz ode mnie advanca z zapewnieniem, że czeka Cię sporo batów przy wystawianiu kawałków bo jest nad czym pracować oooj jest ;-)
No ale i jest solidna baza do dalszego komponowania. Myślę, że warto jest wesprzeć Cię bo wydaje mi się, ze wyobraźnię to ty masz......

Witaj na BF i naprawdę przyjemnie jest mi Cię powitać :-)

P.s.
Ten sampel w White coffee - taki niski od 04.38? Takie uderzenie..... jaki Ty masz syntezator? Czy to jest Yamaha SY22 czy tylko jej sound fonty?
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#25 Wiadomość | 2006-03-22, 02:51
 
Piter napisał/a:Ten sampel w White coffee - taki niski od 04.38? Takie uderzenie..... jaki Ty masz syntezator? Czy to jest Yamaha SY22 czy tylko jej sound fonty?


niestety nie posiadam zadnego syntezatora :( a o ile sie nie myle to o czym wspomniales to jest zwykly sampel tylko nie wiem o jaki dzwiek Ci dokladnie chodzi ale w tym momencie to chyba same sample graja.

Pozdrawiam.
 
 
 
hope 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7145 dni temu
Posty: 926
Skąd: Lublin
Punkty: 47
#26 Wiadomość | 2006-03-22, 12:13 | Oddał głos na Advanced
 
Crying Dreams - fajny początek, lubię gitarkę z pogłosem ślizgania się po strunach, pozytywna muza z fajną perką chodź te bongoski tutaj tak średnio mi pasują. Ładne, czyste brzmienie, przyjemne melodyjki, skrecze niepotrzebne są tutaj w ogóle, przyjemne vocaliki wchodzą w 2 połowie 3 minuty. Całośc jest naprawdę okej i dobrze jej sie słucha :)

White Coffee - początek mnie rozbawił bo takie dzwięki można robić samemu w wannie ;) Klimat tego kawałka jakoś mnie nie kręci, nie przepadam za takim tempem + takowa perką. Tak poprostu kwestia gustu. Niebardzo wiem co mam mówić o utworku bo jest dobrze wykonany ale poprostu mnie sie niezbyt podoba :|

I lose my place
- Dobbry klimacik, kojarzy mi się troszkę z indiami troszke z jakąś sawanną heh :P w 4:16 wchodzi bardzo dobra perka która świetnie tutaj pasuje - dobrze, że dałeś ja w tym momencie - to dorzuca troszke świeżości na koneic utworku :) Wszystko cacy :)

Only jazz - nie mój klimat, kawałek w ogóle mnie nie urzekł i moim zdaniem sax jest za cicho w porównaniu do reszty, nie odczuwam jakiejkolwiek przyjemności w tym utworku, dla mnie to jedno i to samo wkoło ale ja poprostu chyba nie umiem słuchać takiej muzy i znaleść w niej uroku.

Ive lost my chance - tak jak napisal chyba Piter, w tym utworku czuć sztuczność i odbiea on poziomem od chociazbby "i lost my place", dziwny klimacik i nie wszystkie instrumenty wg mnie dobrze tutaj pasują do tej muzyki.

Głosuję jak reszta ;)
 
 
 
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#27 Wiadomość | 2006-03-22, 20:12
 
Dzieki wielkie za komentarze i glos :) .

DJ HoPeLeSS napisał/a: początek mnie rozbawił bo takie dzwięki można robić samemu w wannie


skad ja mam ten sampel ? <mrgreen> :D
 
 
 
Kret 
Advanced


Dołączył 6686 dni temu
Posty: 30
Skąd: Opole
#28 Wiadomość | 2006-03-23, 10:56
Ano tak:) 
I lose my place - kompozycyjnie, hmmm poczatek obiecuje podróż w kraine marzeń sennych, ciepłą i spokojną, no i tak się zaczyna. Mam jednak nieodparte wrażenie, że na samej podróży sie kończy i nie docieram do miejsca obiecanego mi przez pierwsze dźwięki:) Osobiście wprowadziłbym co najmniej jeden zwrot, jeżeli już nie finałowe "dotarcie do celu" to chociażby urozmaicenie drogi:) Technicznie, do tych delikatnych dźwięków i "schowanych" lekko w przestrzeni, te pierwsze bębny za bardzo wychodzą na przód:)

White Coffee - znowu mam wrażenie, że kompozycja gdzieś zdąża ale nie dociera, hmmm może tak właśnie ma być?:)

Crying Dreams - kompozycyjnie jak dotąd najciekawszy utwór, dzieje się troszke więcej:) Jednak coraz bardziej odnoszę wrażenie, że komponowanie opierasz na zmianach sampli, dźwięków, motywów położonych na jeden motyw przewodni. Nie myślisz o utworze jako o czymś, co powinno posiadać swoją dramaturgię i mieć wyrazisty cel do osiągnięcia...:)

Only Jazz - j.w.:)

Według mojej opinii (ale tylko mojej - lol) troszkę nie myślisz o komponowaniu globalnie. To tak jakbyś podczas zabawy z muzyką patrzył tylko na bierzący fragment, a nie dostrzegał tego, że tworzysz jakąś całość. A kompozycja (czasem nawet piosenka - lol) jest jak podróż, która ma swój początek, koniec i zmienny przebieg, za oknem zmienia się krajobraz, czasem trzeba troche wysiłku, w drodze różnie jest:)

Jednak moimi uwagami się nie przejmuj zbytnio:) Jestem zatwardziałym rock'n'roll'owcem i drzemie we mnie bardzi niespokojna dusza:)

Pozdrawiam:)

Moja propozycja: advanced:)
 
 
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6824 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#29 Wiadomość | 2006-03-23, 17:44 | Oddał głos na Advanced
 
...hm...Twoje utwory zostały "rozłożone"na czynniki pierwsze przez innych więc może wypowiem się nieco inaczej :) ...napewno masz zmysł i wyobraźnie,wyczucie i słuch,i te cechy już powodują że zasługujesz na Advanced.Co mnie jeszcze przekonuje to to że gustujesz w bardzo różnych gatunkach muzycznych co nadaje twoim utworom różnorodności...
małe zastrzeżenia: w utworze I've lost my chance na początku przeszkadzajki(bogosy) są krzywo ułożone...
Only jazz-nie mam specjalnych zastrzeżeń,utwór podobał mi sie ,z pomysłem wyczuciem,basik momentami bardzo fajnie zagrany,organy także ładnie ułożone,sekcja denta ok,tylko bębny mam wrażenie że stopa zlewa się z werblem(ale może złudzenie słucham na słuchawkach jakości miernej)...
Generalnie wrażenie bardzo pozytywne także oczywiście Advanced
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#30 Wiadomość | 2006-03-23, 17:49
 
Dzieki wielki za komentarze i za glosy :)
 
 
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#31 Wiadomość | 2006-03-24, 00:55 | Oddał głos na Novice
 
Witam na Forum...

Teraz tak - zaczne od tego ze glosuje na Novice... Bylbym niesprawiedliwy jezeli dalbym Adv....
Przed chwila sluchale innego zgloszenia (Kednopser) i mam podobne wrazenia...
Wasza muzyka jest OK ale tez w jakis sposob jest niedokonczona. Nie ma tego porywu... polotu.

Wysluchalem kazdy utwor i na przykklad ..coffee i chill out to praktycznie jest to samo...
Pozostalem tez nie pozostawily 100% zadowolenia. Jest to w pewnym sensie jazzowe granie ale nie ma tek jak wspomnialem tego polotu.

Pozdrawiam

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Orange 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 42
Skąd: Stawki
#32 Wiadomość | 2006-03-24, 02:05
 
Dzieki za oddanie glosu :)
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » [Zgłoszenie]OldSteelOak

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi