AX!D
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » [Zgłoszenie] AX!D

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (0) : Nov (13) : Średnia (2,3)

 
AX!D 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6698 dni temu
Posty: 1
Skąd: Lubcza
Punkty: 7
#1 Wiadomość | 2006-02-23, 21:07
[Zgłoszenie] AX!D 
Witam!Jestem Piotrek. Muzyczne fascynaje przejawialem od zawsze. Zdecydowanie preferuje muzykę niekomercyjną. Moja siłą napędową są takie gatunki jak: Hard Techno ,Acid Techno, Minimal Techno, Shranz oraz częściowo muzyka trance oraz jej odmiany. Lecz sluchanie i granie muzyki nie wystarczalo,chcialem dodac do muzycznego swiata cos od siebie wiec postanowilem muzyke tworzyc. Początkowo uzywalem bardzo prostych programow ( mysle ze wiecie o które chodzi:)) Obecnie starm sie stworzyc jakis "utwór" w FL oraz zgłębiam tajniki programu Reason. Proszę o pomyslene rozpatrzenie mojej kandudatury do beats factory. Pozdro!

A przedstawię takie oto utwory:


Big Key
Follow Instructions
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2006-02-23, 22:28
 
Big Key - eee... poczułem się jakbym miał oceniać pętlę, zamysł w stronę techno jak najbardziej, bo właśnie to co prezentujesz to prawdziwe techno a nie to co leci w vivie czy gdzie tam ;-) jestem pozytywnie zaskoczony tym że ktos napisał techno i faktycznie tworzy techno, ten kawałek to był dobry pomysł, technicznie nie jest dobrze i nie jest źle, da się słuchać, ale czegoś jakoby tu brakuje, zdaje się że troszke więcej dołu i nie mówię tu żeby dodać bas "na cztery" żeby mocno "chuchało", tylko chodzi o te instrumenty które już grają, to tak jakby na equalizerze wpiętym na cały miks ktoś zdjął sporo z niskich częstotliwości, chociaż to może być głównie moje odczucie, drugą rzeczą która już napewno jest błedem jest to że przez te praktycznie 8 minut dzieje się nic, ja wiem że w kawałkach techno nie ma zmian co sekundę, ale tu już przesadziłeś, zabiłeś mnie pętlą i to najdłuższą jaką słyszałem :P

Follow Instruction - tu - w porównaniu do "Big Key" - istnieje coś takiego jak aranż, kick miejscami przesterowany + ten na początku jak jest solo to ma "tandetne" brzmienie, ale tu znów jeśli chodzi o sam fakt brzmienia to jest to moje osobiste odczucie, szkoda tylko że utwór niczym specjalnym nie zaskakuje, a czym może zaskoczyć techno? nieść wraz ze sobą nietypowy pomysł lub sporą dawkę mocy, przez moc nie rozumiem +120dB dla stopy i basu, ale sposób aranzacji, który wymusza na mnie wstanie z miejsca

niewątpliwe jestem mile zaskoczony że chyba jesteś pierwszą osoba na BF która prezentuje czyste techno (jak o kimś zapomniałem to nie bijcie zbyt mocno), podoba mi się Twoje podejście do muzyki że nie klonujesz kolejny raz axel-f ubranego w plastikowe i skrzeczące barwy i nie podpisujesz tego mianem techno, tylko wiesz co chcesz robić i robisz to, największą bolączką są jeszcze problemy aranżacyjne, z takim podejściem jakie masz jednak śmiem zaryzykować że będzie dobrze jeśli tylko nie przestaniesz tworzyć, pozdrawiam
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7174 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#3 Wiadomość | 2006-02-24, 00:07 | Oddał głos na Novice
 
yyyy.... big key nie ma nic wspolnego z gatunkami ktore wymieniles to zwykly loop pod d&b'owy kawalek, rownie dobrze moglbys ten kawalek skrocic do 10s i przeslanie bylo by takie same, jak zdv juz wspomnial przester jest tam straszny, tu widac chciales nawiazac do hard techno ale sama perka to nie wszystko ten gatunek ma swoj klimat a tu mam wrazenie jakbym spadal po schodach czasami jeszcze jakis dziadek sie w tle zasmieje i dwa plumknieca na krzyz. perka jak juz wspomnialem nie zbudujesz zadnego klimatu. przeslanie - slabo, technika - slabo, pomysl - slabo (glownie przez big key)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#4 Wiadomość | 2006-02-24, 02:01 | Oddał głos na Novice
 
Hmmm...

W "kluczu" to ja nie slysze nic wiecej poza perkusja z przerwa w 4tej minucie...

Ten drugi tez nic wiecej poza kick'iem i jakimis szmerami od czasu do czasu...
Nie mam innego wyjscia tylko zaglosowac na "Novice"

2006-02-23, 20:02 // Dodano
Novice
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2006-02-24, 11:33 | Oddał głos na Novice
 
głosuję
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6740 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#6 Wiadomość | 2006-02-24, 12:49 | Oddał głos na Novice
 
Big Key - brakuje instrumentow.. ale 7:46, to dla meni sama perkusja.. niby tam cos jakis instrument jest.. ale jest niezauwazalny.. w techno bardzo wazna jest perka.. ale to nie moze byc sama perka.. a sam aranz perki to za malo .. naprawde jak na 7:46 to abrdzo slabo .. to byloby dobre jako wstep do utworu.. niestety dalszej czesci nie ma a sam wstep nie moze byc taki dlugi :)

Fallow Instr - i znowu samam perka z jakims lekkim isntrumentem w tle.. ja rozumiem, że w tego typie muzyki jest dosyć częsty zabieg.. ale nie przz ponad 5 min ;) nie no brakuje mi jednal tutaj dodakowych instrumentow .. sama perksuja to dla mnei za malo zeby mnie przekonac .. - jestem za przyjeciem Cie do NOVICE
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7026 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#7 Wiadomość | 2006-02-24, 18:47
 
Witam

Follow Instruction - poczatek jest straszny. Ten kick jest zdecydowanie za mocny, perka jest bardzo slaba, linia melodyczna praktycznie nie istnieje. Ogolnie slabiutki jest ten kawalek. Slaby pomysl, slabe wykonanie (-)

Big Key - hmm cz Ty korzystasz z loopow? - odnosze wrazenie ze tak. Wlasciwie nie ma tu nic co nadawalo by sie do oceny :| Slysze jeden wielki loop i nic poza tym.

Zdecydowanie Novice

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6773 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-02-24, 18:52
 
Przepraszam, ale nie mogę zagłosować na ADV... Wstrzymam się...
Ale jestem pewien że Ci się uda.
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6802 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#9 Wiadomość | 2006-02-24, 21:07 | Oddał głos na Novice
 
Follow instructions
Koobs napisał/a:to zwykly loop pod d&b'owy kawalek

to jakis "terror" poza tym nie ma basuu WCALE!!

To nie jest utwór muzyczny. B4rak czegokolwiek poza perkusją

Big Key


To jeszcze nie jest utwór muzyczny.
Utwór nie może składać się wyłącznie z perkusji. Jest ubogi w motywy. Mogłeś ten fakt trochę aranżacją przytłumić, ale nie zrobiłeś tego.
dorzuć do tego jakąś melodię, uzupełnij o coś co pozwalałoby na miły odsłuch tego twojego kawałka.

W jakich okolicznościach mógłbym posłuchać takiej muzyki?

nie wiem. :)

NOVICE

Zapraszam do BF
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#10 Wiadomość | 2006-02-25, 01:18 | Oddał głos na Novice
 
Follow jest dość ciekawy ale "kluczyk" to powtarzający się loop..heh..nawet techno nie jest aż tak twarde. Powinieneś starać się wnosić coś więcej do kawałka, bo sama perka nie czyni go atrakcyjnym nawet dla technomaniaka. Głosuję na Novice'a
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7026 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#11 Wiadomość | 2006-02-25, 11:46 | Oddał głos na Novice
 
Zapomnialem wczesniej zaznaczyc Novice :) W takim razie teraz oddaje glos :)
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7133 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#12 Wiadomość | 2006-02-25, 18:35 | Oddał głos na Novice
 
Big Key
ufff... przesłuchałem cały. pierwszy raz słysze coś takiego. na pewno pewien rodzaj eksperymentu. Gdyby zamknąć ten kawałek w 15 sekundach dało by sięjego słuchać. Muzyka powinna interesować. Pod żadnym względem nie można dopuścićżeby słuchacz nie mógł siędoczekaćkiedy utwór się skończy. Melodia by sięprzydałalub chociażjakiśskromny lead. W to stukanie nie stety nie można się wczuć. Nie można nawet siędo niego przyzwyczaić bo co jakiśczas wchodzą ni stąd ni z owąd dwa nie zależne udeżenia psujące rytm. Puźniej tam cośsiędzieje, po cichu wchodzi, stuknięcia się lekko zmieniają. To powinno dziaćsięcały czas i to dużo szybciej ... muzyka powinna być dynamiczna.
Follow instructions
Nie doszukałem się tutaj breakbitu. Stagowałeśten kawałek jako breakbit a to jest absolutne przeciwieństwo tego co tu słyszę. Stopa i bas są za głośno. Nuda jak w big key. Troszeczkę więcej siędzieje, ale i tak nuda.

Kiedyś pracowałem w fabryce tektury, i słuchałem podobnych dźwięków przez osiem godzin ... naprawde nie wiele się różniły. Musisz pomyśleć o tym, żeby odróżnić od siebie poszczególne takty, sekundy kawałka. nawet fajjne loopy tworzysz (chodzi mi o Big Key), ale to tylko jedna ósma prawdziwej muzyki . Musisz dodać jakieś inne instrumenty poza perkusją (nie mówiąc już że to one powinny przedstawiać główny temat utworu), musisz to wszystko jakoś zaaranżować, ułożć po kolei, tu wyciszyć, to tam tamto, wszystko tak żęby robiło najlepsze wrazenie.

Zapraszam do BF jako Novice.
Powodzenia w dalszych produkcjach i pozdrawiam <mrgreen>
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#13 Wiadomość | 2006-02-25, 20:38 | Oddał głos na Novice
 
BIG KEY
Hmmm... myślę sobie: "No fajna perkaaa" i słucham dalej. Po jakimś czasie przesuwam o parę sekund.... to samo. Kolejnych paredziesiąte sekund.... to samo. Przekskauję ku końcówce..... to samo? ;-)
Sam loopik - jeśli jest Twojego autorstwa - to jest naprawdę neizły - bardzo dynamiczny, z solidnym wykopem.
Tylko wiesz..... to trochę za mało by nazwać to utworem.

FOLLOW INSTRUCTIONS
Łoj - ta big stopa mnie męczy od samego początku. No ale to w sumie nieistotne bo dla miłośników gatunku będzie git.
Od czasu do czasu zmieniasz trochę motywy (perkusyjne bo innych nei ma) ale to wszystko razem nei daje jeszcze utworu. To zestaw loopów a przydałaby się choćby odrobina muzyki w muzyce.

Zapraszam do Novice - myślę, że skorzystasz na tym :-)

2006-02-25, 20:38 // Dodano
Plum ;-)
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#14 Wiadomość | 2006-02-25, 23:37
 
ja jeszcze chciałbym się odnieść co do niektórych wypowiedzi, że "sama perkusja - to nie muzyka" otóż własnie prawdziwe techno (detroit techno) to taka perkusyjna łupanka, a nawet nie perkusyjna, dźwięk jest często budowany na podstawie dźwięków z maszyn przemysłowych, które symuluja perkusję, zresztą wystarczy sobie posłuchać wyżej wspomnianego detroit techno, schranz'u czy minimalu, mozna by rzec że ze względu na użyte tam "brzmienia" to nie jest muzyka, ale jednak jako taka się kwalifikuje, to że ktoś mówi techno to nie musi oznaczać produkcji w stylu... nie wiem, Brooklin Bounce czy Westbam, oczywiście ja absolutnie nie staram się wpłynąć na wynik głosowania, mówię tylko że istnieją gatunki muzyczne składające się z samej perkusji lub z perkusji i bardzo ubogiej "obstawy"
 
 
 
 
nie mam czasu
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#15 Wiadomość | 2006-02-26, 07:39 | Oddał głos na Novice
 
Big Key
cikawy loopik , ale brak jakiego kolwiek bassu to poprostu dlamnie jest nie do przyjęcia , mimmo z eta sekwencja perkusyjna jest barddzo ciekawa to dlamnie za mało


Follow instructions
hmmm ....to samo znowu loop tylko tu już sie nieco zmienia , dlamnie stanowczo zazmało na advanced



pozdrówka
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7174 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#16 Wiadomość | 2006-02-26, 23:26
 
ZDV-12 po troszku nie moge sie z toba zgodzic jesli chodzi o shranz co prawda element perkusyjny jest w tym glowna rola, to jeszcze poza "smietnikiem" - mechaniczne dzwieki etc jest tam jeszcze kupe synthu i wszelakiej masci fx'ow - mam taki kawalek w ktorym sa jedynie bass i ts a reszta to perka ktora przez 6:52 sie niemal nie zmienia. kawalek jest naprawde bombowy. bass glownie sluzy jako podbicie kick'a a synth jako dekoracja ale bez tego kawalek byl by bez duszy. dla przykladu wyobraz sobie te kawalki bez tego o czym mowie: http://pkaudio.com/music/techno/blasen.mp3 i drugi: http://pkaudio.com/music/techno/white%20lightz.mp3
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#17 Wiadomość | 2006-02-27, 07:13
 
ok Qbs, niech bedzie, ja nie slucham sporo schranzu, ten ktory slyszalem do tej pory byl ubozszy w "efekty pozaperkusyjne", ale masz racje, jakby tym kawalkom wydrzec syntha stracily by sporo, btw to jest chyba ta stronka z ktorej niedawno polecales trance, trzeba bylo napomknac ze maja tez techno ;-) a tak serio to dzieki za linka :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7174 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#18 Wiadomość | 2006-02-27, 11:25
 
hehe <spoko> ;)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#19 Wiadomość | 2006-03-02, 20:58 | Oddał głos na Novice
 
Follow Instructions - umcy umcy 54 sec i w kolo to samo :]
jesli dales tam melodie - to pewnie wyciszyles sciezke lub ogluchlem ;)

Big Key - muza nie polega na tym chyba zeby zrobic loopa na 6 sec i go skopiowac CTRL +C ---> CTRL +V

zastanawiam sie po co temat ciagniesz 7min 46 sec skoro zmiescilbys sie w 6 sek

nie zalamuj sie komentarzami - w dziale novice jesli tylko bedziesz chcial to poduczysz sie i bedziesz tworzyl duzo atrakcyjniejsze kawalki

pozdro
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6773 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#20 Wiadomość | 2006-03-02, 21:08 | Oddał głos na Novice
 
ja żem napisał/a:Przepraszam, ale nie mogę zagłosować na ADV... Wstrzymam się...
Ale jestem pewien że Ci się uda.


No to się nie udało, ale jak powiedzial "Pafcio". Będziesz robił lepsze kawałki Ci się podszkolisz, ale jak na razie masz NOVICE.
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
Mirt 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6818 dni temu
Posty: 50
Skąd: stolyca
#21 Wiadomość | 2006-03-02, 21:33 | Oddał głos na Novice
 
nie bede sie powtarzal..koledzy napisali juz wszystko co do tego kawalka..

pozdrawiam
 
 
 
 
 
yellow noise
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » [Zgłoszenie] AX!D

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi