adre'n'alin - octavius
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] adre'n'alin - octavius
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#1 Wiadomość | 2006-02-21, 22:39
[finał] adre'n'alin - octavius 
schiz house...

Przede wszystkim jestem zaskoczony nowym obliczem BF.Oczywiście na mega ogromny plus.Jednak te forum nie jest od tego dlatego zamieszczam coś lekkiego,przyjemnego(mam nadzieję),tak na rozluźnienie i pobudzenie równocześnie mięśni w tańcu.Eugenia już mnie popędza więc ... słuchajcie:


Octavius
Ostatnio zmieniony przez Adre'N'Alin 2006-06-29, 17:21, w całości zmieniany 2 razy  
Średnia: 8,57 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#2 Wiadomość | 2006-02-21, 23:15
 
Ciężko mi coś napisać... Cenię sobie bardzo mocno Twoją twórczość Stophors. Ten house jest jakby nie house... wcale mnie nie poderwał do tańca. I chociaż wstęp i rozwinięcie są bardzo dobre to w środku gdzieś się pogubiłam. Czuć doskonale TWOJE granie i TWOJE dźwięki, za co od razu masz ode mnie plusa. Także ten niespokojny klimacik gdzieś tam na dnie się utrzymuje. W ten 2giej minucie zmieniasz nastrój, ale za bardzo nie wiem czemu to ma służyć. Powtórzony motyw z pierwszej części w części drugiej. I znowu wycieszenia gdzieś na końcu i skradające się akordy. Nie wiem.... To dopiero beta więc wstrzymam się z oceną. Jestem ciekawa jak wybronisz się z tej monotonii (chociaż przecież to house, a juz mnie tu uczyli, że w housie to tak ma być). Dla mnie utworek czai się gdzieś na pograniczu Twojego "You are the best" a "Run the head". Musisz się na coś tu zdecydować moim zdaniem. Dobrze jednak, że zacząłeś znowu tworzyć :)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6779 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#3 Wiadomość | 2006-02-22, 00:13
 
Podoba mi się ogólny wydzwiek tego utworu. Przyjemne w odbiorze dzwieki, takie miękkie. Szczególnie urzekło mnie brzmienie stopy.
Bardzo dobry mastering, choc moim zdaniem utwór trochę za cicho.
Może i nie ma tutaj jakiejś porywającej melodii, ale właśnie wcale byc nie musi. W pewnych momentach jak zapodajesz tymi wysokimi czestotliwościami to aż mi świdruje w mózgu.
Podoba mi się klimat, podoba mi się styl. Dobry bas, dobre organy, dobre fx'y. Zatem utwór uważam za dobry, jeśli nie bardzo dobry :)
Z miłą chęcią wysłucham wersji finalnej.
Pozdrówka
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7147 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#4 Wiadomość | 2006-02-22, 00:26 | Ocenił na 8
 
witam
hmm przesłuchałem pare razy kawałek ... i powiem Ci z eraczej nie twój klimat , jak na house-ik to za słaba perka , stopa kuleje , ładnie pogrywasz basem nie powiem , ładny kliamcik , świetny moment od 3:36 do około 4:05 , dalej to już standard jak na początku kawałka który pod chillout podchodzi , swoja droga to kawałek na wyluzowanie kapci :P po weekendzie na dropach <lol> , w sumie to melodycznie naprawde super , łanie wszystko brzmi , ale jakoś barkuje mi ostrzejsego rokrętu

koniec wywodu ;]

pozdrówka Lo0kvP
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#5 Wiadomość | 2006-02-22, 01:28
 
Próbuję swoich sił w różnych stylach bo w sumie wciąż należy szukać siebie.Dzięki za dotychczasowe komenty.Z tym tańcem to rzeczywiście jest tak że niby do tańca a raczej do tulańca(poduszkowca:))Nie wiem czy będe prowadził to dalej,przeinacał,dodawał,odejmował,zmieniał i naprawiał bo jak pisałem jest to próba sił.Utwór będzie wypróbowywany w klubie bo takie jest jego przeznaczenie i to tam będzie pewnie zdawał najtrudniejszy egzamin.

Pozdrawiam wszystkich.

P.S:Tiff,bez obaw.Pracuję cały czas,choć ostatnio czasu mało... 'Octavius' jest odetchnięciem,odpoczynkiem przed nowymi wyzwaniami:)
Średnia: 8,57 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#6 Wiadomość | 2006-02-22, 07:20 | Ocenił na 8
 
Kawałek zwrócił moja uwagę od 1:15, jak wchodzi tak "gitarka" :) troche mi to starego mobiego przypomina ;)zaranzowane fajnie i ma fajny klimat.. tylko mi sie kick zupelnie nie podoba :)tak jakbym kubkiem o stół uderzał.. bardzo fajne przejscia ;) chyab walsnie one mi sie podobaja najbardziej z calego utworu, ja bym jeszcze jakies pianinko dogral :d ale to jzu taki moj fetysz :P ogólnie bardzo fajan produkcja :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
What dreams may come ...
 
lisi 



Dołączył 6696 dni temu
Posty: 18
Skąd: :: totutotam ::
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-02-22, 13:09
 
... mnie numer także nie powaliu na kolana, nie mówiąc już o podłodze :) ... nawet nie wiem co napisac - w hausie siedze juz od parunastu lat, ale ten numer to raczej elektronika jakos taka ... niesprecyzowana ... a stopa rzeczywiscie - do reperacji albo wymiany :) ...
 
 
 
 
:: lisi [koorba rec.] ::
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6779 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#8 Wiadomość | 2006-02-22, 18:33
 
lookup napisał/a:stopa kuleje
Pit napisał/a:tylko mi sie kick zupelnie nie podoba :)tak jakbym kubkiem o stół uderzał..
lisi napisał/a:stopa rzeczywiscie - do reperacji albo wymiany

A mi się wyjątkowo podoba, wlasnie dlatego ze jest inna :) to chyba juz kwestia gustu
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6969 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#9 Wiadomość | 2006-02-22, 20:54 | Ocenił na 9
 
beforowy? raczej afterowy :P


ogólnie podoba mi się cała dość chillowa kompozycja..wspomagana świetnymi zabiegami filtrowo-efekciarskimi..widzę, że na temat stopy zdaniapodzielone..dla mnie jest fajna..inna..ale nie używał bym jej w całym kawałku..cała perka zbyt delikatna..nawet jak na ciężki zjazd ;P

prócz brzmienia perki nie mam żadnych zastrzeżeń..perka sama w sobie właściwie też gra nie źle..git bongo

2006-02-22, 20:55 // Dodano
a..ocena
Ocenił na: 9 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#10 Wiadomość | 2006-02-23, 03:28
 
Zdania podzielone że ho ho... No ale tak to według mnie powinno własnie być.To że afterowy właśnie już sam nawet popieram bo ostatnio zaczął się sprawdzać bardziej na afterach jak na beforach(swoją drogą czy ktoś jest w stanie wymyslić jakieś zamienniki dla tych 'okresleń'?bo ta amerykanizacja mnie dobija).mi nie pozostaje nic innego jak tylko nadal nad sobą pracować.No i Eugenia biedaczka też musi w końcu pokazać swój pazur.Bo bez jej pazura to też ostatnio nie ho ho... Kick,ten kick... próbowałem słuchać i bez basu i na różne możliwe sposoby i nie potrafię się dosłuchać 'pukliwości' w tym basie.może to wina odsłuchu i pomieszczenia jednak odsłuch jest dobry a pomieszczenie w miarę wygłuszone... jak zawsze metoda prób i błędów najlepiej zda egzamin.Do usłyszenia:)
Średnia: 8,57 
 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#11 Wiadomość | 2006-06-27, 05:00
 
A ja tak tylko dla przypomnienia bo kawałek wrzucony po perturbacjach i malwersacjach wszelakich... Dla przypomnienia część większego projektu,który niedługo do odsłuchu w całości będzie... ale jak narazie muszę być taki "cicho sza"...
Średnia: 8,57 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6801 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#12 Wiadomość | 2006-06-27, 18:13 | Ocenił na 9
 
Czesc, zaraz wybijam na impre, myslalem wczuje sie w atmosferke przez ten hausik a tu...kompletna abstrakcja!
Doprawdy cięzko mi sprecyzowac emocje jakie we mnie budzi ten utwór. Składa sie na to kilka czynników. Po pierwsze harmonia..toniką ewidentnie jest e-moll podczas gdy Ty grasz sobie figuracje w h-moll! (mam na mysli ten pasażyk organów h,#c,a,h,g,a....etc) Duzo sciezek, pedał na brzmieniach diatonicznych, duzo zamętu.
Moze wręcz bitonalnosc?!
słucham tego 2gi raz własnie i naprawde ostry mętlik tam jest. Bas leci w emoll(e-g) jak byk, organki i stringi w hmoll. I nie chodzi tutaj tylko o efekt w stylu ze podwyzszasz jeden stopien gamy emoll. Trudno po prostu znalezc osrodek tonalny tego bitu!
Wrażenie potęguje dobór brzmien. Retro organki, suche, octavowe stringi, ta dziwna stopa...No i te wszystkie glissanda, zjazdy...
Ostry schiz, naprawde. Wychodze na impreze z rozdwojeniem jazni, a nie wylightowany.
Aha i byłbym wdzięczny gdybys Adrenalin sprawdził czy prawidłowo to usłyszałem bo moze akurat przygłuchy jestem teraz i dlatego mi sie wydaje ze tez sciezki tak sie przeplatają...
Ocenił na: 9 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#13 Wiadomość | 2006-06-27, 23:52
 
Przygłuchy nie jesteś:)Wszystko w e-moll.Zastanawiam się jedynie czy wszystko czego słuchasz rozkładasz na czynniki pierwsze?....Szukam nowych brzmień i nowych rozwiązań więc stwierdzenie "abstrakcja" jest tu nawet właściwe(na lekcjach harmonii w muzycznej się przykładałem:))Sam jestem pianistą i wiem do jakich to czasem prowadzi "zboczeń".A słuchasz czasem coś z muzyki wspólczesnej?Atonalność?Polecam koncert klawesynowy Michael'a Nyman'a - to jest dopiero schiza!A co do bardziej klasycznych brzmień to ja od zawsze byłem zakochany w Debussy'm-mistrzu muzycznej impresji.No ale rozpisałem się na nie ten temat.Cóż.Są gusta i guściki.Dzięki wielkie za techniczną rozbiórkę utworu jednak myślałem,że napiszesz coś też o swoich odczuciach estetycznych a nie tylko o tych w relacji ucho-mózg.Wszak muzyka jest między nutami.Pozdrawiam.
Średnia: 8,57 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6801 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#14 Wiadomość | 2006-06-28, 10:28 | Ocenił na 9
 
No własnie nie wszystko jest w e, bo jednoczesnie organki i stringi grają w h i to tworzy ten nieco bitonalny klimat!
jasne ze znam muzyke współczesną, atonalną również-Schonberga, Webera. Ale muzyki stricte atonalnej nie lubie, bardzo fajnie jak w bardziej konwencjonalnym utworze pojawiaja sie takie smaczki.
jasne ze relacja ucho-mózg to tylko punkt wyjscia:) po prostu wiele lat spędziłem na kształceniu słuchu i teraz nie moge słuchac muzyki w oderwaniu od swiadomosci samych dzwięków. To w koncu jednak one budują nasze impresje.
A odczucia estetyczne..kawałek jest mocno abstrakcyjny i doprawdy ciezko mi specyzowac jakie emocje we mnie budzi. Zestawienie tych wszystkich elementów o jakich pisalem powyzej sprawia ze utwór brzmi jak podkład muzyczny do jakiegos arty-party w miejscu odciętym od swiata, w oparach jakis mocniejszych drugów:] Bardzo oryginalne, fuzja róznych klimatów (co lepsze równiez tonacji :) ), swiadomie chyba od siebie odmiennych. no ale np w normalnym klubie na imprezie to raczej bym tego nie puscił :]
Ocenił na: 9 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#15 Wiadomość | 2006-06-28, 10:50
 
Ech....to prawda,że jak człowiek przez x lat kształci słuch to potem włącza się słuch analityczny.Wiem sam to po sobie jednak z biegiem czasu na szczęście się z tego wychodzi... :P
Średnia: 8,57 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
sekta77 
Novice

Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6606 dni temu
Posty: 80
Skąd: opole
#16 Wiadomość | 2006-06-29, 16:38 | Ocenił na 10
 
zgadzam sie: muzyka jest między nutami, prawda między wierszami, a diabeł tkwi w szczegółach. Numer jest dobry jak cholera. moim zdaniem świetnie brzmi, a klimatem siedzi w progresywnym techno z lat `90. dalej moim ulubionym. może faktycznie nie pasowałby na typową impreze w polskim wydaniu. za to w najlepszych (underground) miejscówkach techno/house np. w amsterdamie ten kawałek by sie wpasował idealnie. bo tam sie gra przede wszystkim progressive, narkotycznie. i dobrze zauważył Franq, że jest to: "podkład muzyczny do jakiegos arty-party w miejscu odciętym od swiata, w oparach jakis mocniejszych drugów." moim zdaniem, po pierwsze: muzyka techno to nie przyjęcie, a po drugie: takie właśnie są najlepsze imprezy: odcięte od świata, zamknięte dla turystów. trzeba mieć karte, albo dobre "plecy" żeby tam wejść, m.in. ze względu na bezpieczeństwo: obecność ostrych drugów. i tam właśnie słyszałbym ten kawałek. nie są to miejsca gdzie spotyka sie grupka piwoszy co biadoli o szkolnych problemach.
nie trzeba być naćpanym, żeby słuchać takiej muzy. można sie naćpać słuchając jej. te dwie rzeczy (drugs/muza) zawsze sie nakręcały.

a ten kawałek to dobra podróż po old-schoolowym techno i stare dobre czasy sie przypominają (m.in. leftfield, kawałek "storm3000", czy stare numery Amorphous Androgynous).

a) fragment 3:12 na pewno rozpierniczy pare szklanek w klubie. i o to chodzi.

b) stopa: jest elegancka. jak wszystko w tym numerze.

kawałek jest wypasiony. na dodatek widze że to jest beta dopiero.
Ocenił na: 10 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#17 Wiadomość | 2006-06-29, 17:21
 
Dzięki za wszelkie komenty.Och...nie nie...nie beta.Toż to finał.Już poprawiam.Pozdrowienia od Eugenii,która siedzi teraz uradowana i tworzy jakąś nową schizę...
Średnia: 8,57 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6920 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#18 Wiadomość | 2006-06-30, 08:18 | Ocenił na 8
 
Witam :)
Fajny klimacik widzę i slysze że budujesz :)
naprawdę mi sie podoba. I te syntyhy i bas i perka. Moze tylko w tym synthu prowadzącym przydałoby sie neico wiecej głębi. Ciekawe brzmienia na zwolnieniu :) tylkp potem reszta (z zwlaszcza ten kwasior czy cos tam podobnego) wchodzi za bardzo brutalnie.
Wszytsko jest ok, ale moznaby troche urzomaicić, albo nakreślić jakiś charakterystyczny motyw, bo co prawda fajno sie słucha, ale niewiele sie zapamietuje, a tak jest house.
Fajnei zaaranżwoane

Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] adre'n'alin - octavius

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi