Kurs frutka
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Kurs frutka
Przesunięty przez: MepH | 2006-03-15, 16:27
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6664 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#1 Wiadomość | 2006-02-21, 11:30
Kurs frutka 
ale takie praktyczny ;-)

Witam, to znowu ja :P
Poszukuję jakiś kurs FL, tylko, żeby opisywał wykorzystanie frutka w praktyce.
Znam już na pamięć opisy wszelakich gał, efektów, jak co połączyć itp. itd. Inna kwestia wykorzystania tego w praktyce :/
Więc taki kursik przydałby się "a teraz spróbujmy zrobić efekt taki i siaku, na początek wstawmy bleble, efekt taki wykorzystuje tututututu" no i tak dalej.
Znacie coś ciekawego, może byc po angielsku? Tylko, żeby nie było, która gała do czego słuzy,
Bo niestety teoria do mnie nie przemawia :/

Pozdrawiam :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7136 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2006-02-21, 15:14
 
ale to ktoś by musiał napisać 800 tomową biblię żeby ilość zer po przecinku w procentowym wyrażeniu wykorzystanych kombinacji efektów w FL była mozliwa do zapisania w obrębie ekranu monitora (o matko, ale głupie zdanie), ujmując rzecz po ludzku: jest tyle mozliwości że nawet nie opłaca sie opisywać po kolei jak uzyskać każdy ze znanych miliona efektów, pozatym to "skrzywdzenie wyobraźni" bo ktos zamiast sam eksperymentować, uczy się schematów, i potem będzie wiedział jak zrobić jakiśtam efekt, ale jak ktoś się go zapyta jak zrobić efekt, którego nie było w "podręczniku" to już klapa totalna, jesli chodzi o nakładanie efektów to nie da się opisać wszystkich kombinacji, jedyne co mozna zrobić to właśnie opisać działanie danego pokrętła, w jaki sposób wpływa na dźwięk, potem artysta wymyśla sobie ze tu zrobi taki i siaki efekt i zaczyna się zastanawiać które z pokręteł zbliżą go do danego brzmienia, z tych pokręteł których zna opisy/wie jak działają, nie spotkałem się jeszcze w sieci z tutorialem takim jak Ty piszesz (jak się spotkam to wrzuce linka) bo wątpię żeby ktos miał ochotę opisywać rzeczy oczywiste, naprawdę jak się wie jak działają dane efekty (w jaki sposób wpływają na falę dźwiękową/odczucia słuchowe) to mozna zrobić wszystko przy pomocy ich kombinacji, a najlepszym sposobem na to aby zrozumieć działanie takich efektów jest albo samemu eksperymentować, albo (co łatwiejsze), czytać tutoriale do czego która gałka i odrazu ćwiczyć to w praktyce (sprawdzając nop. co znaczy opis "odcięcie filtra górnoprzepustowego" w praniu, bo nie ma co się uczyć słów na pamięć jak sie nie wie jak to brzmi),
 
 
 
 
nie mam czasu
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6664 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#3 Wiadomość | 2006-02-21, 22:22
 
No czad ;P
Chodzi o jakiś kurs co miałby jakieś przykłady wykorzystania. Wiem, że nie da się opisać takiej mnogości rozwiazań jakie mozna zrobic na fl.

Bo teoria dalej do mnie nie przemawia :/
Szczegołnie interesuje mnie 3x osc - zupełnie nie wiem jak tego używać, jakieś sphery i klubowe brzmienia chciałbym osiągnąć.
 
 
 
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7136 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#4 Wiadomość | 2006-03-02, 12:45
 
mi tam sie zawsze wydawalo ze trzeba wlaczac efekt i krecic potencjometrami i wyczaic co sie zmienia i po co dany potencjometr jest - nie ma wiekszej frajdy jak samemu sie czegos nauczyc :]
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6736 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-03-02, 14:10
 
No cóż... Ja na frutku jadę już kilka lat... Ucząc się motodą prób i błędów...

zeheos napisał/a:
Znacie coś ciekawego, może byc po angielsku? Tylko, żeby nie było, która gała do czego słuzy,
Bo niestety teoria do mnie nie przemawia :/


Jeżeli szukasz prostrzych programów do tworzenia muzyki to tylko E-Jay...
Pozdrawiam!
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6989 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#6 Wiadomość | 2006-03-02, 14:23
 
LiquiPower! napisał/a:Jeżeli szukasz prostrzych programów do tworzenia muzyki to tylko E-Jay...
Pozdrawiam!

Zehos prosil o tutorial do GrapeFruita, a nie o porady na temat E-Jay'a ;) Poza tym badzmy szczerzy: E-Jay nie nadaje sie do tworzenia muzyki ;)
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6736 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-03-02, 14:43
 
A to źle zrozumiałem :P

Not4uS napisał/a: E-Jay nie nadaje sie do tworzenia muzyki ;)


Święte słowa :)
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7103 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#8 Wiadomość | 2006-03-03, 20:12
 
zeheos napisał/a:Szczegołnie interesuje mnie 3x osc - zupełnie nie wiem jak tego używać, jakieś sphery i klubowe brzmienia chciałbym osiągnąć

No to chyba się zawiedziesz, bo na 3x osc nie zrobisz nic nadzwyczajnego....
Najlepszy kurs to metoda prób i błedów, ew. czasami spytanie kogoś o coś konkretnego :]
 
 
 
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6736 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-03-03, 23:01
 
dj ebeb napisał/a:No to chyba się zawiedziesz, bo na 3x osc nie zrobisz nic nadzwyczajnego....
Najlepszy kurs to metoda prób i błedów, ew. czasami spytanie kogoś o coś konkretnego


Chyba nawet nie zdajsz sobie sprawy co możesz osiągnąć na 3xOsc...
Grałem na nim od 2002-go, a utwory skomponowane na nim nadal zajmują czołowe miejsca na TOP MIESIĄCA na www.mp3.cgm.pl
Bez obrazy oczywiście...
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7126 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#10 Wiadomość | 2006-03-03, 23:08
 
a co ma, przepraszam, top miesiąca do instrumentu?

Można grać na kielonkach wypełnionych wodą i być muzykiem geniuszem a i mieć Yamahę PSruuuuu ze stoczterdziestoma siedmioma akompaniamentami i zestawem brzmień rodem z filharmonii i nic sobą nei reprezentować zatem ta argumentacja Liquid jest jakaś taka nietrafiona :]
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6736 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-03-03, 23:11
 
osobiście uważam, że najlepiej jest się uczyć na 3xOsc, zanim zabieżesz sie za bardziej zaawansowane Syntezatory, takie jak Vanguard, CS-80V czy z3ta+.
Możesz zrobić bardzo wiele na podstawowym 3xOsc ale zapamiętaj, że ważne są teź fx-y dla podbarwienia dźwięku. Doradzam się pobawić: Flangusem, reverbem, deelay2 i parametric EQ. Do filtrów nie używaj Free filter tylko CutOff da to fajnieszy efekt, a jeżeli zacznie trzeszczeć to pobaw się reso.
Życzę udanych kompozycji.

2006-03-03, 23:13 // Dodano
Cytat:Można grać na kielonkach wypełnionych wodą i być muzykiem geniuszem a i mieć Yamahę PSruuuuu ze stoczterdziestoma siedmioma akompaniamentami i zestawem brzmień rodem z filharmonii i nic sobą nei reprezentować zatem ta argumentacja Liquid jest jakaś taka nietrafiona


Chodzi mi o brzmienia Piter... Pokonałem 3xOsc artystów z Cgm którzy używali lepszych synhów, ale nie umieli ich zastosować w praktyce....

Zobacz ten kawałek był robiony w 100% na FL. Wtedy jeszcze 5
You can do this!
Spróbuj poćwiczyć na początku "wzorując się: na leadach.

2006-03-03, 23:25 // Dodano
Jeżeli będzie coś nie tak to usunę link.

2006-03-15, 16:25 // MepH
posty ze względu na swoją tematyke przenoszę do działu oprogramowanie :)
Ostatnio zmieniony przez MepH 2006-03-15, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6587 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#12 Wiadomość | 2006-08-01, 18:28
 
Ja Tobie powiem jedno... żaden ale to żaaaden kurs nie nauczy Cie robić muzyki w danym programie...
Do wszystkiego trzeba samemu dojść... jasne jeżeli czegoś sie nie wie, moża zapytać się na jakimś forum o tematyce"produkcji muzyki"...
Powiem Ci szczerze że praktycznie nic sie nie dowiedziałem ze strony - http://www.pietia.sul.uni.lodz.pl/ (tu sie znajduje kurs FL Studia), no może z 2-3 rzeczy... ale jak zaczynałem zabawe w DJ/producenta to nic nie rozumiałem z tej stronki... dopiero jak już zdobyłem samodzielnie jakąś wiedze na temat tego programu to czytając stronke Pietii zaczołem ją rozumieć...

Morał z tej bajeczki jes taki (przynajmiej w moim przypadku) że żaden kurs Ci nie pomoże jeżeli sam nie włożysz w to sporo czasu i chęci... !! <ok>


Cytat:Jeżeli szukasz prostrzych programów do tworzenia muzyki to tylko E-Jay...
Pozdrawiam!


Ale teraz pojechałeś... przecierz eJay'a nie można nazwać programem do produkcji muzyki... :mrgreen:
 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6664 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#13 Wiadomość | 2006-08-02, 10:26
 
Jej, ale żeś stary topic odświeżył. :/
Ten temat był jednym z moich najgłupszych wpadek, przyznaję.
Ja taki morał wyniosłem, że jeżeli na samym początku uda ci się zrobic proste łupu-cupu to i tak będzie dobrze. <mrgreen>

Proszę o zamknięcie topicu. <wstydnis>
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Kurs frutka

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi