SB Live!
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » SB Live!
 
TranceQuall 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 112
Skąd: Kielce
Punkty: 6
#1 Wiadomość | 2006-02-17, 12:47
SB Live! 
Nagrywanie

Mam taki problemik na plytce ze sterownikami jest mikser, gdzie moza bawic sie zmieniac glos meski na zenski i odwrotnie w ogóle inne tez sa efekty np. mowiacego robota i kiedy wybiore efekt i nagrywam przez mikrofon to nie rejestruje tego efektu tylko sam glos. Czy w ogóle da sie nagrac te efekty???
 
 
 
 
 
...::Music is a Record Feeling::...
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#2 Wiadomość | 2006-02-17, 12:54
 
jak nalozysz ten efekt na kanal na ktorym nagrywasz wokal .. jezeli dane efekty sa dostepne tylko w mikserze i nie mozesz ich nalzoyc np na kanal w programie w ktorym nagrywasz .. to CI ine zarejsestruje tego efektu .. musialbys nagrywac przez mikser zew. wtedy ewentualnie mozesz ustawic urzadzenie nagrywające na (ja mam przynajmniej cos takiego) "what you hear" i powinno Ci rejestrowac odglos ktory wydobywa Ci sie z glosnikow czyli razem z tym efektem ;) ale ja sie tak nie bawilem wiec to jest tylko teoretyczne info :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
TranceQuall 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 112
Skąd: Kielce
Punkty: 6
#3 Wiadomość | 2006-02-17, 13:33
 
[ Dodano: 2006-02-17, 13:33 ]
wlasie wokal robie najczesciej w Adobe Audition 1.5 raczej sie nie da nalozyc tych efektow na kanal tam gdzie nagrywam z mikrofonu. A te efekty z mikserka SB chyba nie posłuża jako wtyczki do innego programu????
 
 
 
 
 
...::Music is a Record Feeling::...
 
diora 


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 509
Skąd: z domu
Punkty: 9
#4 Wiadomość | 2006-02-17, 13:49
 
da sie nagrywac efekty ze sprzętowego procesora SB Live! w opcjach nagrywania jako źródło musisz wybrać "What U Hear" - ale odradzam takie zabiegi, zbyt duża strata na jakości.. i to praktycznie wyklucza dalszą obróbkę sladu. Musisz nauczyć się tworzyć ze sciezek zrodlowych. Powiedzmy, ze za pare lat bedziesz chcial zrobic remix, i co masz wszystkie sciezki z efektami, bez sensu. Efekty nakladamy z wtyczek, tak ze w kazdej chwili mozesz sobie zmienic parametry efektow, uzywasz wtyczek wiec slad zostaje nie naruszony.
AciD napisał/a:A te efekty z mikserka SB chyba nie posłuża jako wtyczki do innego programu????

no raczej nie użyjesz ich nigdzie poza samym centrum sterowania sb.. może jedynie podczas występów na żywo.. procesor sb live do dzis nie zostal wykorzystany w 100%.. to bardzo potężna zabawka..
 
 
 
TranceQuall 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 112
Skąd: Kielce
Punkty: 6
#5 Wiadomość | 2006-02-17, 16:57
 
a da się przypisac do poszczegolego urzadzenia efekt, bo na przyklad jak ustawie dany efekt w mikserze SB to jest on slyszany w kazdym niemalze programie i na mikrofonie i wszedzie a ja chcialem przypisac do mikrofonu np. echo i zeby nie byl on przypisywany takze do muzyki uslyszanej w komputerze . Da sie tak zrobic????
 
 
 
 
 
...::Music is a Record Feeling::...
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#6 Wiadomość | 2006-02-17, 17:42
 
widzę że tworzysz na FL, weź jeden kanał ustaw na wejście w mikserze (in) i daj kartę muzyczną, i będziesz mógł na mikrofon nakładać takie efekty jak w FL studio
 
 
 
 
nie mam czasu
 
TranceQuall 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 112
Skąd: Kielce
Punkty: 6
#7 Wiadomość | 2006-02-17, 18:31
 
nie bardzo rozumiem tzn w mikserze w FL???? napisz troszke jasniej ;)
 
 
 
 
 
...::Music is a Record Feeling::...
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#8 Wiadomość | 2006-02-18, 01:41
 
teraz nie mam dostępu do FL więc piszę z pamięci, w FL masz mikser, kliknij se na wolny kanał (niech u nas w przykładzie to będzie pierwszy (ongiś FX1 teraz jeśli mnie pamięć nie myli Insert czy jakoś tak)) i teraz masz tam takie listy rozwijane, jedna jest "in" - druga "out", Ciebie interesuje ta "in", na niej ustaw swoją kartę dźwiękową (czyt. wybierz z listy), teraz na kanał pierwszy będzie podawany dźwięk z karty dźwiękowej (każdy dźwięk), jeśli chcemy sprecyzować mikrofon to udajemy się do miksera windowsa i tam wyciszamy źródła dźwięku które są nam zbędne (line-in, cd-audio) i włączamy mic'a (uwentualnie +20dB boost - jeśli wcześniej tego nie mielismy a mikrofon jest dynamiczny i podpięty bezpośrednio do karty) i teraz sapiąc do mikrofonu dźwięk jest przekazywany na kanał pierwszy (czyli normalnie jakby sampelek/wtyczka grała na pierwszym kanale w mikserze), ustawiając na tym insercie/fx'ie efekty nakładamy je w czasie rzeczywistym na nasz wokal, oczywiście żeby nie mieć zbyt dużego opóźnienia FL winien kożystać ze sterowników ASIO z jakimś małym buforem (powiedzmy 10ms jest już znośne - ale poeksperymentuj, jak masz dobrą dźwiękówkę to zejdziesz do dwóch)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#9 Wiadomość | 2006-02-22, 13:26
 
A ktoś wie, jak nagrywać na SB Live! wokal tak, aby słyszeć w uszach zarówno podkład jak i swój głos, który się własnie nagrywa? (widziałam coś takiego, ale była taka konsolka podpięta pod komputer i mikrofon, ale może da się zrobić coś takiego bez konsolki?) :roll:
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#10 Wiadomość | 2006-02-22, 14:56
 
To nie powinna byc zadna kwestia konsolki .. czy czegos tam.. mialem liva, podlaczalem mikrofon do karty i angrywalem bez problemu, slyszlaem i glos i podklad.. wiec nie wiem czemu tak jest u Ciebie.. moze w mikserze windowsowym sprawdz albo tym dodanym do karty.. moze jest sciszony.. bo nie iwem czemu tak masz :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
TranceQuall 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 112
Skąd: Kielce
Punkty: 6
#11 Wiadomość | 2006-02-22, 15:38
 
Własnie tez tak sądze jak Pit, nie powinnas miec z tym problemu bo tez mam SB Live! i słychac podklad jak i głos, a wokalu dokonuje w Adobe Audition 1.5 Więc sprawdz mikser tak jak Ci doradził Pit. POZDRO!!! ;)
 
 
 
 
 
...::Music is a Record Feeling::...
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#12 Wiadomość | 2006-02-22, 22:27
 
Jak się nagrywa w FLStudio, to można nawet z nałożonymi efektami śpiewać :) Polecam, ja nagrywam tak gitarę i w sygnał z mikrofonu ;)
 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#13 Wiadomość | 2006-02-23, 23:36
 
Ale powiedzcie mi dokladnie co w tych opcjach nagrywania w mikserze mam zmienic, bo u mnie zaznaczony jest mikrofon a reszta jest na suwakach podciągnięta do góry... więc nie kumam...
Reszta czyli "midi synth, cd digital. line-in , mp3/wav" . Nie wiem co mam zrobic ... co podglosniac... :(
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#14 Wiadomość | 2006-02-23, 23:41
 
jak masz mikser Windows Tiffany to zarówno w opcjach odtwarzania jak i nagrywnia musisz mieć tam gdzie głośność mikrofonu suwaczek podciągnięty do góry, dodatkowo w opcjach odtwarzania nie może być zaznaczonej opcji "wycisz" a w opcjach nagrywania musi być zaznaczony "mikrofon", dodatkowo karty aby odrazu odtwarzać i nagrywać musi być "wyposażona" w full duplex

2006-02-23, 23:42 // Dodano
dobra, własnie doczytałem że masz SBLive! tak karta ma fullduplex jak coś
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#15 Wiadomość | 2006-02-23, 23:56
 
A HA!!! więc sęk był w opcjach ODTWARZANIA! ;D już działa :) musiałam odhaczyć wyciszenie mikrofonu :) dziekuje Zdravko :]
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
diora 


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 509
Skąd: z domu
Punkty: 9
#16 Wiadomość | 2006-02-25, 17:42
 
i polecam tez wysiszyc wszystkie inne źródła, których nie zgrywamy, a które szumią i mnie wkurzają;P
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#17 Wiadomość | 2006-02-27, 19:00
 
Peter Mushroom napisał/a:i polecam tez wysiszyc wszystkie inne źródła, których nie zgrywamy

czyli jakich? hmm... :roll:
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
diora 


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 509
Skąd: z domu
Punkty: 9
#18 Wiadomość | 2006-02-27, 19:47
 
cd, mic, cd digital, itd, ja zawsze to wyciszam..
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#19 Wiadomość | 2006-02-27, 21:20
 
ok! dziekuję Mushroom :)

2006-02-27, 21:20 // Dodano
ale mic'a to musze bo z niego nagrywam glos...
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
diora 


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 509
Skąd: z domu
Punkty: 9
#20 Wiadomość | 2006-02-27, 22:41
 
myślałem, że z line z przedwzmacniacza, ok, nevermind
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#21 Wiadomość | 2006-03-20, 21:33
 
Też chodzi o nagrywanie ale MIDI. Nie wiedziałam dokładnie, gdzie napisać o swoim problemie z komunikatem midi, wiec przyłączam tego posta do topicu o Sb Live!
Chodzi o to, że zakupiłam Rolanda xp-50. Podłączyłam go do kompa, ustawiłam wszystko niby ok we FL 5.0 i dalej nie mogłam grać nim jak klawiaturą midi.
Nic się nie działo. Podłączyłam potem sampler Korga - to samo. Podłączyłam Korga do Rolanda i na odwrót i oba instrumenty się widziały, czyli problem
nie twki w sprzęcie muzycznym. Pytanie zaten-czy jakieś ustawienia midi potrzebne są na samej karcie sb live? czemu Frutek i Reason 30 nie widzi
komunikatów midi wysyłabych przez Korga czy Rolanda?

help.... :|

2006-03-20, 21:37 // Dodano
p.s. nie chodzi też i o sterowniki (gdzies tu czytałam o zastępczych). Koledze chodzi wszystko na windowsowych sterownikach.
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#22 Wiadomość | 2006-03-20, 21:42
 
najpierw czy masz zainstalowane ASIO :) dwa.. pokombinuj z kablami midi.. mi jakis fachowiec sprzedal kabel i dopeiro po 8h glwoieniach doszedlem do wiosnnku ze tam gdzie jest opisane IN tak naprawde jest out i na odwrot .. choc jak mowilas ze podlaczylas dwa isntruenty i dzialalo to powinno byc dobrze.. nie wiem czy w fl jest takie cos jak w reasonie.. ze automatycznie stara Ci sie wykryc klawaiture .. oprzez nacisniecie jej klawisza.. to ulatwia.. az odpale frutka za sec i poszukam..

głownie to mnie jednak interesuje czy mazs zainstalowane sterowniki asio..
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6820 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#23 Wiadomość | 2006-03-20, 22:10
 
No więc z tego co widzę w Menadżerze Urządzeń nie mam nic apropo A-SIO! ale kolega mówi, że jemu i bez nich chodzi @_@ a jeśli muszę je mieć to znaczy skąd je zassać?
i jeszcze taka sprawa.... Może jednak coś w ustawieniach Rolanda trzeba... No, ale w sumie wysyłał Korgowi komunikaty midi wiec juz sama nie wiem...
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6717 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#24 Wiadomość | 2006-03-20, 22:29
 
niech sie ZDV wypowie co do ASIO on sie lepiej zna :) mzoesz sprobowac z www.asio4all.com :) ale może są lepsze
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#25 Wiadomość | 2006-03-21, 10:20
 
dokładnie jak Pit pisze, asio4all są niejako sterownikami asio (niejako bo symulują, ale naprawdę nieźle im to idzie), ale asio nie jest wymagane do MIDI, one głównie skracają czas reakcji i fajnie jest je mieć jesli nie chcesz nacisnąć klawisza i czekać pół godziny na reakcję ;-)

Tifcia, wejdź w ustawienia FL Opitons->MIDI settings i sprawdź czy masz w ramce "remote controll input" z górnej listy wybrana swoją kartę dźwiękową i czy na liście controller type jest Twoja klawiatura, jak jej nie ma to pokombinuj z innymi (albo uruchoom ponownie FL'a jeśli zmieniałaś z górnej listy opcje i wtedy zerknij czy w "controller type" jest Twój klawisz),
 
 
 
 
nie mam czasu
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » SB Live!

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi