Komputer przyszlosci
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Komputer przyszlosci
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7029 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#1 Wiadomość | 2006-01-19, 11:01
Komputer przyszlosci 
ogromny postep :)

Jakis czas temu przegladalem net w poszukiwaniu materialow do szkoly, i przez przypadek trafilem na stronke z nowinkami technicznymi. Ponizej zamieszczam kilka screenow. Zobaczcie jak bedzie wygladal sprzet przyszlosci 8)

http://img6.imageshack.us/img6/7352/18yq.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/9249/24fx.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/8303/33id1.jpg
http://img13.imageshack.us/my.php?image=41vc.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/3118/57yz.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/1443/66ng.jpg
http://img7.imageshack.us/my.php?image=73os.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/9972/87fc.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/449/93mw1.jpg

Ciekawie prezentuje sie ta "wirtualna klawiatura". Najwazniejsze jest to ze takie klawiatury sa juz w sprzedazy. Za jedyne 899 zl mozna juz nabyc takie cudo ;) Ciekawe jak sie sprawuje podczas pracy. Tradycyjna klawiatura jest chyba wygodniejsza ;)

http://www.toys4boys.pl/index.php?description=636

:)
Ostatnio zmieniony przez Not4uS 2006-01-19, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#2 Wiadomość | 2006-01-19, 11:29
 
Ja lubie czuc klawisz mimo wszystko :P A tak bym sobie stukal po blacie. To nie to samo ;)
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7029 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#3 Wiadomość | 2006-01-19, 11:43
 
DJ_Golem napisał/a:Ja lubie czuc klawisz mimo wszystko :P A tak bym sobie stukal po blacie. To nie to samo ;)

No tak, ale taka klawiatura ma tez swoje zalety. Np. jak rozlejesz jakis napoj (piwo, herbate, kawe itd.) to wystarczy ze przetrzesz blat i po klopocie :P Pozatym kolejnym plusem sa efekty wizualne - moze miec zgaszone swiatlo, a i tak bedziesz widzial wszystkie klawisze :P
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#4 Wiadomość | 2006-01-19, 12:04
 
Ale lubie czuc klawisza :P a tego tutaj nie bedzie. Ladnie wyglada i jest niby lepsza od standardowej ale ja chyba jestem storoswiecki i wole zwykla :)
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6805 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#5 Wiadomość | 2006-01-19, 18:44
 
a ja sie zastanawiam jak to dziala.... bo przeciez jak kladziesz palce na stol to ten "promień" będzie na twoim palcu a nie na blacie... pewnie jak ktos ma grube palce albo nie obcial paznokci tyo juz nie bedzie dzialac... :P.
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#6 Wiadomość | 2006-01-20, 00:06
 
No z urzadzeniami wejscia wyjscia to ludzie beda jesze dlugo kombinowali i ulepszali :) ale kompow jeszcze dlugo lepszych nie bedzie ;) niestety ograniczenia krzemowe mowia same za siebie.. jak sie przerzuca na inny surowiec wtedy pojdziemy do przodu.. ale niestety inne surowce, sa bardziej kosztowne ..
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#7 Wiadomość | 2006-01-20, 00:11
 
co do wydajności
nie no przecież coś tam ostatnio wymyślili tańszego i pozwalającego zwiększyć wydajność, tylko zapomniałem co to była za technologia/materiał :D

a tak btw. najfajniejsym wynalazkiem jest sucha woda, idealna do chłodzenia kompów wewnątrz, nawet jak się rozleje to nie uszkadza sprzętu :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#8 Wiadomość | 2006-01-20, 00:12
 
najtansz y jest wegiel ale wydziela bardzo duzo ciepla .. glownei chodzi o minimalizacje podzespolow.. jesli chodzi o krzem.. to doszlismyjuz pawie do minimum.. nie mozna bardziej scisnac jego struktury.. wegiel jestbaridzej elsatyczny.. i na niego sie prawdopodobnie teraz przerzuca..
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#9 Wiadomość | 2006-01-20, 00:28
 
no własnie nie pamiętam czy to o węgiel chodziło, cos mi sie też przypominaja jakieś nanorurki, ale nie wiem czy to to przedtem miałem na myśli, tak to jest że ciekawostki srednio mi w pamieć zapadają :-)

a wracając do klawiatury, to nie wiem czy chciał bym uderzać palcami w blat, czułbym się napewno z początku dziwnie, choć fakt, plusem jest mobilność, to że zajmuje mało miejsca, że nie ma łatwo psujacych się części mechanicznych i że nie trzeba jej czyścić :-)

hmmm... a jak ktos ma jasne biurko, albo pomieszczenie w którym pracuje jest mocno oswietlone to taka klawiaturka chyba straci troszke z wyrazistości
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6985 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#10 Wiadomość | 2006-01-20, 15:34
 
no prawda komputery oparte na krzemie już niemal osiągnęły swój szczyt ale nie ma się co artwić może już za 10-20 lat :) będą komputery kilkaset razy szybsze od obecnych oparte na zupełnie innych technologiach jak np na atomach (mieć własny komputer atomowy hehe rulz :D) jak i oparty na DNA - hybryda "tradycyjnego" komp w połączeniu z biotechnologią. To nie są żadne tam bajki ponieważ paru naukowców pracujesz już nad pierwszymi prototypami. Najpiewniej pierwszy będzie ten oparty na atomach. Choć czytałem gdzieś, że gdzieś tu w Polsce! Powstaje jakaś mikro nano technologia (jakieś grono naukowców zapeleńców) która podobno bardzo się przyda w komputerach zwiększając np parenastokrotnie wielkość dysków itp
 
 
 
 
 
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone
Kansas
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6736 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-01-20, 17:07
 
hehe swietne :) na początku myslalem ze te 4 dlugopisy to sa cztery oddzielne komputerki :P ale nie, to jest jeden komputer :) a jak ja tam wloze sobie plyte dvd? :( buuu albo zamontuje chlodzenie wodne ;) ciekawe czym to jest chlodzone? 8) no nie wazne ale fajnie bedzie jak cos takiego moje dzieci czy wnuki bedą dosily do szkoly w plecaku :roll: pozdro
 
 
 
 
 
:: ::
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2006-01-24, 11:30
 
Jeśli chodzi o wyczerpywanie się technologii krzemowej, to ja słyszałem już o tym z 8 lat temu i jakoś w dalszym ciągu robią coraz gęściej upakowane podzespoły. :)
 
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#13 Wiadomość | 2006-01-24, 12:19
 
Cytat:Jeśli chodzi o wyczerpywanie się technologii krzemowej, to ja słyszałem już o tym z 8 lat temu i jakoś w dalszym ciągu robią coraz gęściej upakowane podzespoły


8 alt temu to była teoria.. a bardziej założenie.. po prostu budowa krzemu nie pozwoli na większą minimalizacje podzespołów
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#14 Wiadomość | 2006-01-25, 00:31
 
Ale ja to wtedy właśnie słyszałem w kontekście "już niedługo". ;) Poza tym ja nie twierdzę, że ta technologia nie ma ograniczeń. Jednak patrząc w jakim tempie nadal to wszystko postępuje, to wydaje mi się że wyczerpanie się możliwości technologii krzemowej wcale nie jest aż tak bardzo bliskie. W końcu gdyby producenci przewidywali problemy z tym w niedalekiej przyszłości, to nie zmniejszaliby tych podzespołów w takim tempie, tylko starali się nachapać jak najwięcej kasy za to co już jest.
 
 
 
 
Michal_michal 



Dołączył 6757 dni temu
Posty: 76
Skąd: Kraków
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2006-02-08, 17:59
 
Chciałem coś wtrącić... amerykańscy naukowcy obliczyli że w 2000r komputer nie bedzie zajmował mniej miejsca niż połówka pokoju...tak więc wiesz jak jest z tymi prognozami...
Pozdrawiam :)
 
 
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7029 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#16 Wiadomość | 2006-02-14, 13:22
 
Michal_michal napisał/a:Chciałem coś wtrącić... amerykańscy naukowcy obliczyli że w 2000r komputer nie bedzie zajmował mniej miejsca niż połówka pokoju...tak więc wiesz jak jest z tymi prognozami...
Pozdrawiam :)

Ale to nie sa zadne prognozy :) Taki sprzet juz istnieje. Narazie jednak jest on strasznie drogi, i moga sie nim cieszyc nieliczni :) Za jakis czas stanie sie na pewno duzo bardziej popularny :)
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Komputer przyszlosci

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi