Piter - PYERNITCHEEK
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Piter - PYERNITCHEEK
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#1 Wiadomość | 2006-01-16, 07:47
[finał] Piter - PYERNITCHEEK 
not easy listening ;-) chociaż kto to wie.......

Witam ponownie - tym razem produkcja to najnowsza dla kontrastu - zakończona wczorajszego wieczora ;-)
Żeby nie było wątpliwości skąd jestem to taki właśnie tytuł - z treścią utworu nie ma on nic wspólnego :P
Zapewniam, że jest to potrawa cięzkostrawna z dużą ilością dręczących podniebienie egzotycznych przypraw ;-)
Niestety nudności gwarantowane :P

Piter - PYERNITCHEEK


Zatem pozostaje mi tylko nieśmiało zaprosić do słuchania i jeśli wytrwacie to może ktoś skrobnie parę słów co tam jest nieładnie i fe a co mogłoby ewentualnie zostać ;-)
Ostatnio zmieniony przez Piter 2006-04-09, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6812 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#2 Wiadomość | 2006-01-16, 09:36
 
przesluchalem, ale musze sie zawijać do szkoły... ;)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Gabriel 
~Urlopowicz~

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6969 dni temu
Posty: 171
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-01-16, 09:50 | Ocenił na 7
 
to bardziej dla mnie refleksje muzyczne , albo zbieranie pomyslow, razi strasznie ta polamana perka od 1:04 i pozniej o 3:12 czy nie wiem co to, ale tworzy za duzy chaos. ale ogolnie przyjemne ta harmonia fajna:) Piter mam pomysl dla ciebie i dla mnie na fajny kawalek:) wychodz z dolku bo stac cie na wiele wiecej:)
Ocenił na: 7 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6812 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#4 Wiadomość | 2006-01-16, 18:30
 
Początek szczerze mówiąc mnie trochę zniesmaczył.... jest plastikowy jak z weselnego syntezatorka.
Bas mi się wydaje być zbyt głośno. Perkusja też mi sięw brzmieniu średnio podoba, kick ma za małego powera, jest taki rozlazły bym powiedział. Niektóre z tych melodii wydają mi się przekombinowane. Klucz w prostocie, a mi to trochę w pewnych momentach jazzuje. Sztuczny akordeon bleah.... Jak elektronika to elektronika, po co pchać coś co imituje żywy instrument? Synth pod koniec się urywa zle.... moim zdaniem powinieneś tam na niego zainstalować fade-out.
Czasem mam niestety nieodparte wrażenie że linia melodyczna na tej harmoszce nie współgra z linią basową w sensie charakteru.


Cóż... podobał mi się najazd niskobrzmiącego i "grubego" crasha.
2:26 wechodzą fajne dźwięki, naprawdę takie bardzo lubie :)
Bardzo ładnie zakończony kawałek akcentem, tylko ten synth mi sie tak glupio urywa.
Plus jeszcze w postaci ciekawego rytmu

No Piter..... ja to potraktuję jako wypadek przy pracy ;) albo proponuję nad tym jeszcze posiedzieć. Bo głównie mnie tutaj kole w uszy brzmienie w stylu PCV ;) nie oceniam bo bym Ci wystawił naciągane 5 :P
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6861 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#5 Wiadomość | 2006-01-16, 18:40 | Ocenił na 10
 
...początek super-klimat żywcem z kawałka STOJĘ NAD ZWŁOKAMI KLAUNA...na 0:36 wytrzeszczam oczy i uszy i słucham co się stanie dalej...1:13 znowu miły klimacik gdzieś mnie wbija w klimaty cyrkowo-jazzowe,wokalik w tle...i na 2:44 temat który wbił mnie w krzesło na 0:36...Super 8) kawałek dodany do playlisty...<ok>
ps...niezgadzam się z niczym co Zlk napisał... :D
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
hope 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7182 dni temu
Posty: 926
Skąd: Lublin
Punkty: 47
#6 Wiadomość | 2006-01-16, 23:36
 
Utworek upiera się i nie ściąga się cały tylko pare kb - masz może go gdzieś indziej jeszcze wrzuconego?
 
 
 
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7150 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#7 Wiadomość | 2006-01-17, 12:26
 
0:08 - to brzmienie mnie dobiło... Tragedia :P Perkusja fajna, ale w 0:54 wkrada się do niej trochę chaosu.. Pady już skądś znam :) Nie podoba mi się ten kawałek.. Tak ani ani...
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#8 Wiadomość | 2006-01-17, 12:29
 
[quote:940b17a562="dj ebeb"]0:08 - to brzmienie mnie dobiło... Tragedia Razz

No niech mi ktoś znajdzie dobry akordeon to go ozłocę ;-)
To co jest to Korg Wavestation tak, jak i większośc brzmień, które słychać na początku.

[ Dodano: 2006-01-17, 12:39 ]
Na czym polega "kiszkowatość" tego kawałka, że tak niewielu się podoba - a przyznam, że jeśli już znajdzie się ktoś, komu się spodoba to podoba się bardzo - czy to nei ta połamana harmonia tak zniechęca i jednocześnie zachęca? W czym tkwi problem.

Ja uparcie nawiązuję do płyty Mateusza Pospieszalskiego "Matika" gdzie takich łamańców i akordeonów jest masa.
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6765 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#9 Wiadomość | 2006-01-17, 12:40 | Ocenił na 8
 
Pisalem Ci juz w prawdzie komentarz na gg ale napisze moje dalsze odczucia:)
Troszke slychac ze na sile robiles ten utworek, natomiast sa w nim fajne wstawki, ciekawa gra akordeonu, tylko sie zastanawiam czy gra sie w taki sposob na akordeonie :), sa tu pewne zamierzone dysonanse, przyznam dziwny klimat ,ale i tak jest on trzymany na fundamecie twojego stylu,to samo pisalem wczesniej na gg, ocenki nie zmianiam po dokladniejszym przesluchaniu ,daje mocna siodemke.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7182 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#10 Wiadomość | 2006-01-17, 13:41 | Ocenił na 8
 
Od początku twoje dziwne połamane rytmy :P W twoich ostatnich kawałkach rzuca się w uszy bas - dlatego, że ciekawie gra, ale też przez to, że jest niestety za głośny.Ten akordeon strasznie sztuczny, sprawia, że całość brzmi bardziej plastikowo. Fajne przejścia między częściami - ten pierwszy instrument bardzo odważnie gra ( pół - perkusyjne dźwięki ), dalej jazzujące solówki na tym plastikowym idiofonie ;) Podkład bardzo dobry, podobają mi się akordy i ich następstwa, kolejny element, który nie wiem jakim cudem ludzie robią - ja mam z tym problemy :P Kawałek zyskałby dużo, gdyby głównym instrumentem było coś innego, bardziej żywo brzmiącego - może jakaś gitarka? :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#11 Wiadomość | 2006-01-17, 13:46
 
Moncubus napisał/a:może jakaś gitarka?



Koniecznie akordeon - uwielbiam ten instrument - ale rozumiem zarzut sztuczności tego, który użyłem :-)
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6952 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#12 Wiadomość | 2006-01-20, 13:44 | Ocenił na 8
 
taaak akordeon tutaj świetnie pasuje :)
utwór jak z wesołego miasteczka troche :P
Fajny bas, perka też sie dobrzu stawia choc momentami jakby za bardzo pokręcona, jest nawet jeden moment który mnie w prost draznił.Solówki dają niepowtarzalny nastrój.

Podsumowując wg. mnie dobre choć nie rewelacyjne.

Pozdrawiam :D
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6750 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#13 Wiadomość | 2006-01-20, 15:36 | Ocenił na 9
 
mi sie podoba .. ja bym to odciagnal pod muze filmowa.. jeszcze pare smiesznych dzwiekow i by byla enigma ;) poczatek troche jak u mojego idola.. Jana Hammera ale jak wchodzi akordeon to jzu zupelnie nie ten klimat :) osobiscie wolle sekwencje bez akordeonu w tym utworze.. :) potem wejscie stringow.. no i od razu utwor nabiera zycia :) jest fajnie 8/10
Ocenił na: 9 
 
 
 
What dreams may come ...
 
emiter 
Advanced


Dołączył 7178 dni temu
Posty: 378
Skąd: rybnik
Punkty: 15
#14 Wiadomość | 2006-01-26, 17:03 | Ocenił na 10
 
Akordeon. Ciekawie go tutaj zastosowałeś a jako że lubie ten instrument to podwójny atut :-). Ciekawie zaaranżowane, padziki podobają mi się, jedyne co to wydaje mi się że basik mógłby być odrobinę inny bo jakoś tak mam wrażenie że jest "bucowaty" :-) cokolwiek by to miało znaczyć :D. Cobre zakończenie utworu. Co do samego tytułu to tak patrze i kojarzy mi się impreza w remizie strażackiej. O to chodziło? :-) Chciałbym być na imprezie w remizie z taką muzyką!

[ Dodano: 2006-01-26, 17:05 ]
o ja pierd***... jeszcze raz przeczytałem ten tytuł... <lol>
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
emiter

http://emiter.blog.onet.pl
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7181 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#15 Wiadomość | 2006-01-27, 11:47 | Ocenił na 10
 
Ale dziwnie jestem po 2 nieprzespanych nocach a ten kawałek mi poprawił humor w 2 częsci jest jusz troszkę
nudnawo jak na muj gyst no i od 2.26 znowu jest cool .Wykonanie jak zwykle fuul
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
"Przy użyciu najnowszej generacji komputera potrafie zmienić Tekture w Hamburgera"

GG.3106881
 
emiter 
Advanced


Dołączył 7178 dni temu
Posty: 378
Skąd: rybnik
Punkty: 15
#16 Wiadomość | 2006-01-27, 22:10 | Ocenił na 10
 
lanser napisał/a:Ale dziwnie jestem po 2 nieprzespanych nocach


Ty, widzisz ja też po nocce i zamiast przeczytać tytuł kawałka "PYERNITCHEEK" odczytałem go "PIROTECHNIK" heh... zupełnie inny kawałek <lol>
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
emiter

http://emiter.blog.onet.pl
 
BeReal 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6775 dni temu
Posty: 53
Skąd: Szczecin
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2006-01-28, 21:12 | Ocenił na 7
 
Piter napisał/a:
No niech mi ktoś znajdzie dobry akordeon to go ozłocę ;-)


Na pewno lepszy Ci znajde :) Poszukaj po SF odpowiednich, polecam chociazbym Musica Theoria, tam chyba jest lepszy, chociaz bardzo mozliwe ze wlasnie z niego korzystales :) 1:18 - słysze fałsz. imo ten utwór to kompilacja bardzo spokojnych brzmień z bardzo niespokojną aranżacją. Strasznie alternatywnie (tutaj nie da sie chyba powiedzieć jednostkowo czy to dobrze czy źle). Bardzo podoba mi sie linia basowa, reszta już niestety mnie nie przyciąga i nie sprawia, żebym z chęcią powrócił do "Pierniczka". Bardzo duzo pomysłów, ale kompozycja jest jak dla mnie zbyt luźna. Część z chęcią bym wkleił do "Amelii", część gdyby nie dosyć papuśne brzmienia znalazłaby swoje miejsce w jakimś dziwnym thrillerze (oczywiscie francuskim :D), a reszta to obraz rozterek człowieczysz i różnych niewyraźnych emocji. Dla mnie za duzo tych obrazów :) Wole jeden a wyraźny :) Gwestia gustu. Niewątpliwa zaleta, że ogólnie jest dosyć nietypowo :)

6+

Pozdrawiam
Ocenił na: 7 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#18 Wiadomość | 2006-01-28, 22:27
 
Nie korzystałem z SF. To Korg Wavestation.
W zasadzie nigdy jeszcze nie korzystałem z SF - jakoś nei wzbudzały mojego zaufania - pewnie dlatego, że nigdy z nich nei korzystałem :P
01.18 - to celowe zagranie dwóch dźwięków oddalonych od siebie o pół tonu tak więc to, co słyszysz to zamierzony "fałsz" ;-)

Co właściwie znaczy "papuśne" brzmienia?
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
BeReal 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6775 dni temu
Posty: 53
Skąd: Szczecin
Punkty: 5
#19 Wiadomość | 2006-01-29, 01:57 | Ocenił na 7
 
[quote:e1c99b2340="Piter"]
Co właściwie znaczy "papuśne" brzmienia?

hehe, dobre pytanie, faktycznie malo fachowo powiedziane... mialem na myśli gładkie , spokojne, pozytywnie nastrajające brzmienie... :) faktycznie ciezko było to wyczytać ze słowa "papuśne" :D, niektorzy mówią puchate, ja mowie papuśne XD

[ Dodano: 2006-01-29, 01:59 ]
Co do "fałszu" to dobrze, że to zabieg zamierzony, chociaż mi on sie nie podoba.
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"Logic is a systematic method of comming to the wrong conclusion with confidence."
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6812 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#20 Wiadomość | 2006-01-29, 12:05
 
Ja się dziwię jednej rzeczy..... otóż Piter powiedz mi czemu basu nie grasz na gitarze basowej którą posiadasz? No przynajmniej tak w swoim profilu napisałeś.
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#21 Wiadomość | 2006-01-29, 12:06
 
Bo nie umiem na neij grać.
Moje życie składa się neistety z pracy, potem z pracy i potem jeszcze z obowiązkó domowych. Łudziłem się, że jak kupię sobie basiora to nauczę się an nim grać ale dzień codzienny mnie pokonał........
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6812 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#22 Wiadomość | 2006-01-29, 12:18
 
aa to szkoda.... ale myślę, że to nie jest takie trudne, umiesz grać na gitarze? To bedziesz umial i na basie, wystarczy tylko mocniej przyciskac struny do gryfu i szerzej rozstawiac na nim palce :P myślę, że warto wygospodarowac na tę kwestię trochę czasu... np. podczas urlopu :P
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6994 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#23 Wiadomość | 2006-01-29, 12:33 | Ocenił na 7
 
Odrazu mozna rozpoznac ze to twoj kawalek, szczegolnie po tym fajnym basie :) Niezla aranzacja, ale niektore wstawki elektroniczne troszke mi nie pasuja, ale mozna sie przyzwyczaic. Slyszalem lepsze twoje kawalki, ten wedlug mnie jest troche sredni. Pozdrawiam :)
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6993 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#24 Wiadomość | 2006-01-29, 15:49 | Ocenił na 8
 
Elo...
Początek tak sie bez niczego zaczyna... hmmm hop i jest poprostu - może zdało by sie jakieś krótkie interko. :)
Fajny dobór brzmień - zresztą jak zwykle u Ciebie... Ten świszczący dźwięk ala dmuchanie w butelke jest fajny :)
Aranż przyzwoity, ale nie moge sie oprzeć wrażeniu, że coś to nie gra... hmmm
Są w kawałku 2 miejsca gdzie na pare sekund robisz chaos :) (jedno z nich zakańcza utwór) - ciekawe posunięcie, intrygujące !
Kawałeczek dobry, ale nie lepszy niż np. "Zwłoki klauna" które nadal u mnie górują :)
Troche technicznych poktnięć z wybrzmiewaniem niektóryh dźwięków itd... ale nie jest źle :)

Pozdr.
Adix
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7183 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#25 Wiadomość | 2006-01-30, 21:06 | Ocenił na 9
 
Piter napisał/a:Bo nie umiem na neij grać.

E tam, nie wierze :)

Piter napisał/a:Moje życie składa się neistety z pracy, potem z pracy i potem jeszcze z obowiązkó domowych. Łudziłem się, że jak kupię sobie basiora to nauczę się an nim grać ale dzień codzienny mnie pokonał........


Hmmm... skad ja to znam ?...

Anyway - utworek zrobiony na lekkosc, nie wiem dlaczego ja tam slysze smiech :) radosc :) - perkusja tez jest dobra. moze troszke wiecej przejsc, wlasnie polamacowych ale czasem za duzo to tez nie dobrze...

Co do grania na bassie... Pare minut dziennie wystarczy i da wiecej niz sleczenie godzinami...
Wiem co to jest rodzina, praca itd itp ale nawet 10 minut dziennie poswiece na albo perkusje albo gitarke albo bass czy pianinko... i czlowiek sie czuje lepiej i spi sokojniej :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#26 Wiadomość | 2006-01-30, 23:51
 
Taurus Stratus napisał/a:nie wiem dlaczego ja tam slysze smiech :) radosc :)


Bo ten śmiech i radość torują sobie drogę łokciami i kopniakami (są neizależne ode mnei ;-)) i robią co mogą by się wydostać.
Może to jedna z najprostszych ale i najbardziej trafnych analiz.... one chcąąąąąa wyyyyyjść outside i pokazać, ze są i żyją ;-)
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
kovy 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 51
Skąd: Wieliczka
Punkty: 6
#27 Wiadomość | 2006-01-31, 10:11 | Ocenił na 7
 
ZLK napisał/a:To bedziesz umial i na basie, wystarczy tylko mocniej przyciskac struny do gryfu i szerzej rozstawiac na nim palce :P


:o Nooo teraz to trochę przesadziłeś :o
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
KOVY
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6812 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#28 Wiadomość | 2006-01-31, 13:18
 
powiedzialem cos niezgodnego z prawdą? ;) to w formie zartu bylo... zreszta z doswiadczenia braciszka wiem, ze na basie radzi sobie bardzo dobrze mimo gitarowego przyzwyczajenia ;)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6861 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#29 Wiadomość | 2006-01-31, 14:03 | Ocenił na 10
 
kovy napisał/a:To bedziesz umial i na basie, wystarczy tylko mocniej przyciskac struny do gryfu i szerzej rozstawiac na nim palce :P


:o Nooo teraz to trochę przesadziłeś :o

...nom...przesadził ale młody jest cza mu wybaczyć... ;) ...a co do grania na basie to jest to zupełnie inna technika...po pierwsze...
po drugie Kovy chuiba cuś o tym wie... ;)
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6812 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#30 Wiadomość | 2006-01-31, 18:22
 
EEE no mam kurs Pilichowskiego... conieco wiem :D a i pare razy wydawalem zorganizowane dzwieki na tym instrumencie. Jak grasz na basie kostką.... bo taka technika tez jest.... to czym rozni sie to od gry na gitarze elektrycznej?.... tak czysto teoretycznie. Wiadomo, że na basie nie grasz akordów tylko pojedyncze dzwieki ;)
Jestescie ode mnie starsi i madrzejsi wiec nie bede sie tu kreowal na znawce :P ale prosze o nie mieszanie mnie z błotem :D za to, że wyraziłem opinię iż łatwiej jest grać temu kto umie już na gitarze niż osobie, która poraz pierwszy bas trzyma w rekach..... bo chyba nie wymyślam tu herezji ;)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6861 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#31 Wiadomość | 2006-01-31, 18:35 | Ocenił na 10
 
Cytat:bo chyba nie wymyślam tu herezji ;)

...ja tam nie wiem...nie znam się... ;) ...grać nie umiem...

ZLK napisał/a:le prosze o nie mieszanie mnie z błotem :D

...no co ty ...jakie tam mieszanie...
Pozdrawiam...
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
newboy 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6743 dni temu
Posty: 31
Skąd: Oswiecim
Punkty: 5
#32 Wiadomość | 2006-02-01, 02:31 | Ocenił na 10
 
Brak intra. Daj sie rozbujac dejotowi. Ten kick to jak walenie pantoflem w kanape. Mysle ze mocniejszy i krotszy lepiej by pasowal. Ogolnie kawalek jest bardzo orginalny. Czasami slychac dysharmonie. Czasami zamierzona chyba a czasami chyba nie. Melodyjka jak z jakiejs psycho bajeczki. Fajnie sie komponuje jako calosc. Perkusja ogolnie moglaby byc glosniejsza. Lubie Twoj subbass. Fajnie, relaksacyjnie chroni numerek. Akordeon hmmmm.... moze wieksza dynamika? Ogolnie mi sie podoba. Brakuje mi tu jakichs fraz wokalnych, nie za wielkich, cos w stylu dub. Dobry numer do filmu. Pozdro Brotha. 9 EXCELLENT

[ Dodano: 2006-02-01, 02:36 ]
emiter napisał/a:Ty, widzisz ja też po nocce i zamiast przeczytać tytuł kawałka "PYERNITCHEEK" odczytałem go "PIROTECHNIK" heh... zupełnie inny kawałek <lol>


hahahah mnie tez sie tak skojarzylo. Piter - niezla gra slowek
No i zapomnialem o ocenie
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
muzyka to nasze mysli opisane w sposob ktory znany jest tylko nam - artystom
 
kovy 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 51
Skąd: Wieliczka
Punkty: 6
#33 Wiadomość | 2006-02-01, 09:44 | Ocenił na 7
 
ZLK napisał/a: ale prosze o nie mieszanie mnie z błotem :D za to, że wyraziłem opinię iż łatwiej jest grać temu kto umie już na gitarze niż osobie, która poraz pierwszy bas trzyma w rekach..... bo chyba nie wymyślam tu herezji ;)


O kurde, trochę się mini-flejm zrobił przeze mnie :( Nie no, nie chciałem cię w żaden sposób obrazić. Zgadzam się, że łatwiej, ale to trochę nie o to chodzi.

Niestety większość osób ma mniemanie, że jak jesteś dobrym gitarzystą to grasz na prowadzącej, a jak kiepskim to dostajesz bas do ręki :>

A gra na gitarze basowej i solowej (prowadzącej) to dwie zupełnie rózne sprawy. Inna technika, inna artykulacja i inna funkcja instrumentu. Już ne mówię o specyficznych technikach jak choćby klang.

No ale to już zupełny offtopic się robi...

I oczywiście ZLK moje podejście jest równie subiektywne jak Twoje, a protestuję bo jestem basistą :)

<lol> Z WYBORU <lol>
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
KOVY
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#34 Wiadomość | 2006-02-01, 09:58
 
Zaraz Wam wykopię osobną piaskownicę 8) <mrgreen>
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7036 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#35 Wiadomość | 2006-02-01, 11:51 | Ocenił na 7
 
Jak zwykle bardzo Piterowskie to ... chociaz tym razem troszku co innego. Zaskoczenie z tą charmoszką cos nowego innowacyjnego. Jak zwykle sporo motywow i sporo roznych zwrotow akcji ze tak powiem :) z poczatku jak slysze wejscie to kojazy mi sie utwor Marth (ktory byl zajefajnym utworem) a tu wyszlo troszke In Grid'owo :P do techniki nie bede sie przyczepial ... kazdy z nas tworzy jak chce a nie jak mu inni dytkuja :> czyż nie? czy ten bas bedzie pierd*** czy bedzie buczal to jest twoja wola i tego nikt z nas nie zmieni, tak ode mnie ... troszke haosu (bron boze nie kojazyc z housem) ;P dziwnie i dosc nie typowo zaaranzowany utwor
ale dostajesz bardzo duzego plusa ze te innowacje wprowadzona do tego utworu ... prawie nikt, baa wiem ze nikt z bfowiczow nigdby by nie wpadl na cus takiego <lol>
wiem jak ciezko ci jest ostatnio cos sklecic ale moze w koncu to minie ... albo juz minelo

pozdro R
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
kovy 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 51
Skąd: Wieliczka
Punkty: 6
#36 Wiadomość | 2006-02-02, 13:24 | Ocenił na 7
 
Pierwsza myśl: chaos, chaos, chaos

partie perkusyjne są moim zdaniem do dopracowania, sporo takich moim zdniem przypadkowych uderzeń (rozumiem chęć "połamania" ale nie słyszę za bardzo uzasadnienia), poza tym nie zgrywa sie to z basem (rozumiem, ze bas tu pelni bardziej role melodyczna, ale IMO nalezalo by zadbac o synchronizacje sekcji)...

kurcze, no nie podoba mi sie za bardzo :( głowny zarzut to chaotyczność, a drugi pomniejszy to trochę plastikowe brzmienia :(

Natomiast plusy, to na pewno inne podejście do tematu, dosyć nowatorskie nawet rzekłbym ;)

Jak dla mnie 6, niestety tylko 6
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
KOVY
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#37 Wiadomość | 2006-02-02, 13:34
 
kovy napisał/a:poza tym nie zgrywa sie to z basem (rozumiem, ze bas tu pelni bardziej role melodyczna, ale IMO nalezalo by zadbac o synchronizacje sekcji)...



Pozwolę sobie na delikatną neizgodność ;-) Bas jest grany takim dosyć łamańcem rytmicznym więc skontrowałem go stopą 4x4 bo gdybym jeszcze zagrał w ten sposób stopą to rytm stałby się zupełnie neiczytelny - nie powinno być w tym przypadku zgrania - jest uzupełnianie się, ale ocz nie odżegnuję się zupełnie od opinii bassmana - w końcu sam się zachwycałem tym, ze w Twoich utworach ta synchronizacja właśnie występuje :-)
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
kovy 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 51
Skąd: Wieliczka
Punkty: 6
#38 Wiadomość | 2006-02-02, 14:23 | Ocenił na 7
 
Piter napisał/a:Bas jest grany takim dosyć łamańcem rytmicznym więc skontrowałem go stopą 4x4 bo gdybym jeszcze zagrał w ten sposób stopą to rytm stałby się zupełnie neiczytelny - nie powinno być w tym przypadku zgrania


Nie, nie - teraz jest w kontrze i jak najbardziej ok - zagęszczanie stopy pod bas rzeczywiście nie ma sensu - myślałem raczej o lekkiej modyfikacji linii basu, żeby jednak podeprzeć niektóre uderzenia stopy (może np. niskim, urywanym dźwiękiem, żeby nie zgubić całkowicie tej melodii basowej). Ale to oczywiście zupełnie subiektywnie...
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
KOVY
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#39 Wiadomość | 2006-02-02, 14:28
 
W takim razie masz rację - mozna by to tak zrobić.
Średnia: 8,38 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ADER 
Advanced


Dołączył 6711 dni temu
Posty: 29
Skąd: Suwalki
#40 Wiadomość | 2006-02-23, 08:35 | Ocenił na 9
 
Witaj posłuchałem tego kawałka co prezentujesz ale tu nie ma czego słuchać to jakiś stary klimat słabo dopracowany skrytykowałeś mnie myślałem,że jesteś fachowcwm i zadziwisz mnie swoją muzyką a tu proszę sam nic nie prezentujesz.Taki kawałek można zrobić w 5 min barwy i instrumenty słabo dobrane jedynie co mi podchodzi to bas i perkusja.Akordeon gra dziwne partie i caly kawałek pada może zmień melodję natomiast organowe plikanie i smyki są OK.
Pozdrawiam 8)
Ocenił na: 9 
 
 
 
Jestem muzykiem kompozytorem......
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Piter - PYERNITCHEEK

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi