skaner
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » skaner
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#1 Wiadomość | 2005-12-23, 15:01
skaner 



te dwie tabelki widzę kiedy przyciskam przycisk "skanuj"
Nie pomaga przeinstalowanie ani sterów skanera ani płyty ani ruszanie kablami, ani zmiana gniazd USB. Na kropka w kropke takiej samej konfiguracji działało ..po przeinstalowaniu windy nie dziala

Na innym kompie skaner dziala bez zarzutu

Nie chce przeinstalować windy, nie mam siły <wstydnis>

jest mi cholernie potrzebny i pomysłów mi brak co z tym zrobić..
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7135 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#2 Wiadomość | 2005-12-23, 17:48
 
Sprawdz Hardware Manager ile i czy scanner jest pokazany i czy nie ma wykrzyknika. Drugiw controll panel jest iconka na "scanners and cameras" tam tez mozna zrobic test.
Czy scanner jest nowy? (USB2) czy starszy (USB1).

Inne podejscie to Przestaruj system w "Safe Mode", Usun scanner i drivers - reboot- xp powinno znalezc scanner (Miej CD w okolicy komputera :) just in case :)) i przeinstalowac driver.

CDN?
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6944 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#3 Wiadomość | 2005-12-23, 17:55
 
O widze, że kolega ma Canona ... hehe

Problem leży po stronie sterownika...
Poszukaj w necie zaktualizowanego ...

Na Canonie 3000ex tez mialem podobny problem... ale, ze byl na gwarancji a mi sie nie chcialo z tym walczyc to poprostu oddalem, doplacilem i wzielem Canona Lide60 - tu juz byly świerzsze stery i wszystko dziala OK... ale w pewnym momecie stery mi sie wypiely i historia sie powtorzyla (patrz takie same obrazki jak u ciebie) ... odinstalowalem stery specjalnym programikiem od Canona do tego przeznaczonym i po restarcie ponownie je zamontowalem ... teraz juz chodzi bez zarzutu.

Powodzenia i pozdrawiam.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#4 Wiadomość | 2005-12-23, 19:11
 
Taurus nie mogę go przetestwać, bo we właściwościach pisze: "stan: niedostępny" i przycisk testowania jest nieaktywny..
Poza tym pokazuje mi, że urządzenie jest gotowe, bez konfliktów sprzętowych, sterownik ma, działa na USB 2.0.. więc nie wiem

Idąc za radą Adixa odinstalowałem tym narzędziem od canona stery, zainstalowalem ponownie najnowsze stery z netu i nadal jest to samo. Zreszta nawet przy rozruchu skaner inaczej "zgrzyta" niż kiedyś..ale w serwisie działał (ale to był dół..teoretycznie przyniosłem działające urządzenie, a Pan poradził mi przeinstalowanie windy..gorzej jeśli po tym też nic się nie zmieni)

kur** ja to tak zawsze muszę mieć

[ Dodano: 2005-12-23, 19:13 ]
wyżyje sie usuwając subforum Hopstacji
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2005-12-23, 21:44
 
To idź do serwisu i powiedz im żeby Ci powiedzieli jak go zainstalować żeby działał a nie żeby przeinstalowywać system bo system działa poprawnie, co za debile Ci się trafili...

Podaj dokładny model i markę skanera, wersję zainstalowanych sterowników i oprogramowania (od skanera ofkors), oraz system operacyjny jakim się posługujesz plus wersję SP
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#6 Wiadomość | 2005-12-23, 23:49
 
ZDV tak chyba zrobię, bo nie mam wyjścia.. zapłaciłem za niego i pasowało by używać :|
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#7 Wiadomość | 2005-12-24, 00:11
 
eee... nie do końca się zrozumieliśmy, do serwisu iśc wypada, ale:
Cytat:Podaj dokładny model i markę skanera, wersję zainstalowanych sterowników i oprogramowania (od skanera ofkors), oraz system operacyjny jakim się posługujesz plus wersję SP

to chodziło mi żebys podał tutaj na forum, poszukam jakiegoś rozwiazania w necie i jak sie uda to dam znać :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#8 Wiadomość | 2005-12-24, 11:32
 
aha :)

canon lide 35
windows xp sp2
stery:
ScanGear CS for Windows (7.7.0.0)
ściągnięte stąd:
http://software.canon-eur...iDE_3510075.asp

widząc po dacie są to te same, albo nawet starsze niż na płycie, bo skaner mam od maja tego roku
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#9 Wiadomość | 2005-12-24, 13:03
 
pomysł:
a) odłącz wszystkie urządzenia zbędne do pracy komputera które są podłączone pod USB (czyli np. drukarka, aparat... mysz zostaw ;-)) i sprawdź czy wtedy wykryje, ogólnie skaner nie powinien być podpięty do tego samego koncentratora USB co inne urządzenie wymagające zasilania z USB (np drukarka),
b)spróbuj przepinać skaner do nneych portów usb w trakcie gdy komputer jest włączony i spradź czy zostanie wykryty,
c)reinstalacja sterowników powinna polegać na ich całkowitym odinstalowaniu, odłączeniu skanera, zrestartowaniu komputera, załadowaniu windowsa, podłączeniu sjkanera w trakcie jego działania i dopiero instalacji sterowników, kolejność jest ważna,
d)instalacji sterowników powinieneś dokonać zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi urządzenia dostarczonej wraz z skanerem, dokładnie krok po kroku, inny sposób ich instalowania może spowodować że skaner nie zadziała,
e)także ten cytat z pewnego forum powinien rzucić nieco światła na sprawę:
Cytat:PPM na Moj komputer, nastepnie klikasz na menadzer urzadzeń, potem wubierasz kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i tam beda pokazane koncentratory USB. Klikasz na kazdego po kolei wybierajac jego wlasciwosci i klikajac zakładke zasilanie. Bedą tam wypisane jakie urzedzenia sa podlaczone do koncentratora i jakie maja zapotrzebowanie na prad.
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#10 Wiadomość | 2006-01-03, 11:31
 
skaner działał!
zaraz po instalacji windowsa..
teraz juz nie dziala..tzn. sprawdzilem po instalacji..dzialal..to nie patrzylem co sie dzieje dalej. Nie wiem czy to instalacja sp2 czy moze avast, kerio (oba juz usunalem) maja wplyw na tenj popierdolony skaner

a ja wlasnie kur** za dwie godziny musze oddac to co mialem skanować!
i co ja mam kur** zrobic
jak kur** pojde do tego zje**** serwisu to jak im kur** nawsadzam
pojde z komputerem i skanerem i powiem, ze dopoki te dwie piz*** sie nie zgraja to ja kur** nie wychodze
a najchetniej to bym kur** zarzadal zwrotu pieniedzy i tyle
a jak mi ch** nie beda chcialy tego zrobic to ich kur** podpale, pojde siedziec, ale przynajmniej tego skanera nie bede juz na oczy widzial..zaraz go kur** rozszarpie
o co tu kur** chodzi?
przepraszam za bluzgi
kur**
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#11 Wiadomość | 2006-01-03, 11:46
 
hmm... może to faktyczne SP2 powoduje tą niekompatybilność? moze fuknkcje DEP to blokują (taki gadżet w SP2 związany z zarządzaniem pamięcią), niestety moje SP2 jest uszkodzone (jest zainstalowane ale nie moge nim sterować), dlatego nie powiem Ci jak wyłączyć DP'a lub zrobic w nim wyjątek, może ktos wie/pamięta jak to zrobic?

[ Dodano: 2006-01-03, 11:57 ]
dobra, mam, prawy klik na mój komputer->właściwości->zaawansowane->wydajność/ustawienia->zapobieganie wykonywaniu danych, przestawiamy na druga opcję i do wyjątków dodajemy sterownik skanera/aplikację przez którą skanujemy

jak to nie zadziała to przywróć poprzednie ustawienie DEP (pierwsza opcja), nie wiem czy sprawdzałeś to:
w menadżerze urządzeń rozwijamy "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" klikamy prawym przyciskie na "główny koncetrator USB" (jeśli jest ich więcej to zrób to po kolei z każdym), wybieramy właściwości, następnie zakładka "zarządzanie energią" i usuwamy ptaszka z pola "zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii", powtarzamy akcję dopóki wszystkie główne koncetratory usb nie będą miały tej opcji odwajszonej, zatwierdzamy wszystko (ok, zastosuj), uruchamiamy ponownie komputer, zobacz czy nadal jest to samo

jak tak to ja rezygnuje ze swojego zawodu ;-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#12 Wiadomość | 2006-01-03, 12:11
 
gdyby ktos wiedzial jak to zrobic to bym chyba umarl ze szczescia <wstydnis>

napisalem do Canon'a maila (wlacznie z adresem tego watku;))..mam nadzieje, ze znają odpowiedz na moj problem

[ Dodano: 2006-01-03, 12:17 ]
ZDV sprawdzam
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#13 Wiadomość | 2006-01-03, 12:18
 
sprawdz go na innym kompie/kablu bo moglo sie cos ze skanerem/kablem stac
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#14 Wiadomość | 2006-01-03, 12:20
 
na innym kompie, w serwisie - działa ..na moim tez dzialal do czasu
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#15 Wiadomość | 2006-01-03, 12:25
 
w takim razie nie widzi skanera bo sie cos spierniczylo w xpeku.
zobacz czy w katalogu windowsa masz:
twain.dll
twain_32.dll
katalogi twain_32/
a w nim pliczek wiatwain.ds
pozatym w katalogu gzie instalowales stery powinienes miec jakis kontroler (u mnie (mam skanber hp'ka) zwie sie to to TwainCtrl.dll)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#16 Wiadomość | 2006-01-03, 12:37
 
Cytat:dobra, mam, prawy klik na mój komputer->właściwości->zaawansowane->wydajność/ustawienia->zapobieganie wykonywaniu danych, przestawiamy na druga opcję i do wyjątków dodajemy sterownik skanera/aplikację przez którą skanujemy

to wtedy ta aplikacja w ogle nie chciala sie odpalic..bez zaznaczenia skanera jako wyjatku tez nie dziala, z zaznaczeniem rowniez..
ZDV-12 napisał/a: usuwamy ptaszka z pola "zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

odfajkowalem wszystkie..skaner nie dziala

qbs napisał/a:twain.dll
twain_32.dll
katalogi twain_32/
a w nim pliczek wiatwain.ds

wszystkie są na miejscu

qbs napisał/a:pozatym w katalogu gzie instalowales stery

nie wiem gdzie one sie instalowaly..zadnego innego pliku z "twain" w nazwie nie mam na dysku..zreszta stery przeinstalowalem juz kompletnie 100 razy(usuniecie narzedziem canona, restart, zainstalowanie, restart, odpalenie canon toolbox)

w panelu sterowania pisze ze skaner jest niedostepny i nawet nie moge go przetestowac na łączność
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#17 Wiadomość | 2006-01-03, 12:38
 
looknij czy w program files nie masz folderu canona
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#18 Wiadomość | 2006-01-03, 12:49
 
mam ten folder.. jest tam sporo dll'ów
przejrzalem "pomoc" canona do mojego skanera..wsrod wielu opisanych problemow mojego nie ma

[ Dodano: 2006-01-03, 13:00 ]
jak w serwisie powiedza ze u nch dziala i ze to wina komputera to bede mial nowy mebel <lol>

[ Dodano: 2006-01-03, 13:01 ]
w sumie klapka jest ladna, sztywna..na tace sie nada
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#19 Wiadomość | 2006-01-03, 13:11
 
kurde no nie wiem, nie chce ci radzic reinstalowania systemu bo to moze byc konflikt z jakims programem / sprzetem a to nic nie da
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#20 Wiadomość | 2006-01-03, 13:13
 
dobra Loomi, na prymitywa: wejdź w menadżera urządzeń, wywal wszyskie kontrolery usb i zrestartuj kompa (chyba że masz mysz/klawiaturę pod usb - to lepiej nie :D )

[ Dodano: 2006-01-03, 13:15 ]
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D stop! zapomniałemm o kolejności, czekaj chwilkę :D
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#21 Wiadomość | 2006-01-03, 13:15
 
ZDV-12 klawiatura usb straci tylko funkcjonalnosc "multimedialna" czyli dodatkowe guziki. bios obsluguje standardowa klawiature usb. sam mam i myche i klawisze a sterow do takich urzadzen nigdynie instalowalem i instalowac nie bede po mimo ze mam ich troche :P z mysza jest identiko
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#22 Wiadomość | 2006-01-03, 13:19
 
Cytat:kurde no nie wiem, nie chce ci radzic reinstalowania systemu bo to moze byc konflikt z jakims programem / sprzetem a to nic nie da

reinstalke mam za sobą..nawet dwie..po pierwszej nawet na golym xp skaner nie dzialal..no to wzialem inny xp (lol no co mialem zrobic) no i skaner dzialal..pare dni temu..teraz jest to samo co w pierwszym poscie

mysze mam pod usb..gdyby nie dzialala to plata mi sie pod nogami pod ps2 takze no problem

[ Dodano: 2006-01-03, 13:20 ]
zastanawiam sie nad instalką gołego xp obok tego ktory juz mam..takiego specjalnie dla specjalnego skanera <mrgreen>

[ Dodano: 2006-01-03, 13:20 ]
da sie to zrobic bez ryzyka?
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#23 Wiadomość | 2006-01-03, 13:22
 
a bawiles sie jakimis via pack 4in1? o ile masz plyte na chipsecie via? :>
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#24 Wiadomość | 2006-01-03, 13:25
 
mam plyte Epox EP-8RDA3+
instalowalem tylko sterowniki z oryginalnych plyt

no moze poza skanerem..sciagalem z canon.pl oststnie wersje..ale to nadal tak jakbym probowal podniecic kamien :D

jak tylko wroce z uczelni zainstaluje druga winde i zobacze
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#25 Wiadomość | 2006-01-03, 13:29
 
ale zrób to tylko jesli nie masz myszki i klawiatury na usb, inaczej się z kompem nie dogadasz ;-)

-odłączasz wszystkie urządzenia USB,
-odinstalowujesz ich software,
-uruchamiasz ponownie,
-wchodzisz w tryb awaryjny,
-wchodzisz w menadżer zadań,
-usuwasz urządzenia usb (drukarki, skanery, itd.)
-usuwasz wszystkie inne urządzenia USB z listy menadżera i na końcu
-usuwasz z "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" najpierw:
-otwarte kontrolery (jesli są),
-inne farmazony (jeśli są)
-główne koncetratory (na koniec lista musi zostać pusta),
-uruchom ponownie kompa (pamiętaj że wszystkie urządzenia USB muszą być odłączone,
-daj mu się uruchomić w normalnym trybie,
-daj mu zainstalować sterowniki (może wołać płytę),
-następnie po kolei podłączaj każde urządzenie usb (zacznij od skanera), czyli podłącz skaner i daj sie zainstalowac steronikom a raczej podłącz skaner i zainstaluj sterowniki dokładnie tak jak jest to napisane w instrukcji, po wszystkim sprawdź czy skaner działa, koeljne urządzenia tez instaluj zgodnie z tymi krokami które sa w ich instrukcjach
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#26 Wiadomość | 2006-01-03, 13:32
 
no to z urzadzen usb wywale tylko skaner..mysze podlaczylem i po prostu dziala..

zrobie to jak przyjde z uczelni

dzieki panowie :)

szkoda tylko ze zaraz wybule na xero :/
 
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#27 Wiadomość | 2006-01-04, 06:58
 
narazie odloze w czasie to co zaproponowal ZDV, bo czuje ze niewiele to da..ale gdyby juz wszystko zawiodlo..

nie wiecie gdzie usuwa sie wszelkie aktualizacje, ktore zassal windows? Kumpel podsunal mi, ze moglem sciagnac od majkrosoftu cos co zblokowalo ten smieszny skaner

przeinstaluje tez sp2..qbs jesli mozesz podaj mi adres tej strony, na ktorej opisano zabiegi przed instalacja sp2 ;) pw
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#28 Wiadomość | 2006-01-04, 09:08
 
sp2 odinstalowujesz dodaj usun programy :P
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#29 Wiadomość | 2006-01-04, 11:46
 
sp2 tak, ale mi chodzi o aktualizacje..wnioskuje ze to one moga byc winne tylko nie wiem jak je wywalic..jak to nie podziala wywale sp2
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
spazm 
VIP


Dołączył 7054 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#30 Wiadomość | 2006-01-04, 13:23
 
Loominator, a może to da sobie z nimi radę - http://www.ccleaner.com/
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#31 Wiadomość | 2006-01-04, 17:08
 
spazm szukam, szukam i nie widze zeby ten programik radzil sobie z aktualizacjami :(
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#32 Wiadomość | 2006-01-04, 20:10
 
łata powinna być do odinstalowania w dodaj usuń programy, jeśli nie ma to robimy żeby pokazywało ukryte foldery (w okienku przeglądania plików narzędzia->opcje folderów->widok, klikamy "pokaż ukryte pliki i foldery", teraz wchdzimy do katalogu c:\windows\ i tu będziesz widział katalogi typu $NtUninstallKB821557$, tak nazwany katalog (i podobnie, tylko cyfry sie zmieniają, ewentualnie KB=Q), każdy taki katalog to jedna łatka, klikając na spuninst.exe odinstalowywujemy łatkę
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#33 Wiadomość | 2006-01-04, 21:12
 
usuwam po 6 latek i ponownie uruchamiam kompa..12 usunalem i narazie starczy..troche sie boje jako ze komp "rusza" z trudem

Co ciekawe po kazdej takiej deinstalacji (po ponownym uruchomieniu kompa) oprogramowanie skanera nie działa i sam skaner nie jest nawet wykrywany (lol nawet wkladanie i wyjmowanie z gniazda usb go nie rusza..), ale jak zainstaluje sterowniki wszystko wraca do normy. No ja mowilem ze mam ufo w pokoju :| ..mysza pod usb dziala normalnie

jutro bede mechlał dalej
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#34 Wiadomość | 2006-01-04, 21:38
 
usuwa się od najmłodszej latki, czyli tej ostatnio zainstalowanej, jak popierniczysz kolejność to nie gwarantuje że komputer w ogóle ruszy, jeśli ostatnio zainstalowany był sp2 to go najpierw usuwamy

[ Dodano: 2006-01-04, 21:41 ]
btw. Canon się odezwał? może lepiej do nich zadzwonić? szkoda że na skaner nie masz już rękojmii, poczytaj w warunkach gwarancji czy przysługuje Ci wymiana sprzętu jesli ten by nie działał (bo nie działa nie z wojej winy) czyli nie uszkodziłes go Ty, więc teoretycznie powinno przysługiwać Ci prawo wymiany sprzętu na inny za ewentualną dopłatą
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#35 Wiadomość | 2006-01-04, 22:52
 
ZDV-12 napisał/a:szkoda że na skaner nie masz już rękojmii,

mam..rękojmia obowiązuje dwa lata od daty zakupu
a z tym dzwonieniem to sie powwaznie zastanowie

niestety nie usuwalem od najmlodszej łatki zaczynając..no i pare rzeczy nie działa..nic..włączam aktualizacje na nowo..może naprawi
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#36 Wiadomość | 2006-01-04, 22:54
 
masz rękojmię zamiast gwarancji? to na co czekasz? :D
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#37 Wiadomość | 2006-01-05, 00:11
 
ZDV-12 te foldery co podales to pliki zrodlowe czyli sprzed instalacji poszczegolnych latek <mrgreen>
ja juz nie pamietam kiedy sie tego pozbylem ;)

$NtUninstall{nazwa laty}
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#38 Wiadomość | 2006-01-05, 00:23
 
tiaaa, ale pliki spuninst.exe służą do odinstalowania danej łaty, btw ja się tego nie pozbywam bo miejsca na dysku mam sporo, a nóż-widelec się kiedyś przyda cholerstwo ;-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7135 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#39 Wiadomość | 2006-01-05, 00:26
 
tak, pliki te sa do odinst..
ja kiedys wyczytalem ze mozna tak miejsca troche zaoszczedzic a poki mialem tylko 14GB na system to wywalalem a teraz jakos z nawyku wywalilem
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6987 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#40 Wiadomość | 2006-01-05, 09:48
 
Loominator napisał/a:Co ciekawe po kazdej takiej deinstalacji (po ponownym uruchomieniu kompa) oprogramowanie skanera nie działa i sam skaner nie jest nawet wykrywany (lol nawet wkladanie i wyjmowanie z gniazda usb go nie rusza..), ale jak zainstaluje sterowniki wszystko wraca do normy. No ja mowilem ze mam ufo w pokoju Neutral

Loom mialem ten sam problem z moja stara drukarka Canon S200 - drukarka dzialala tylko po pierwszej instalacji sterownikow. Gdy uruchomilem ponownie kompa, juz w ogole na nic nie chciala reagowac :P
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » skaner

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi