Domowe studio
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Newsy » Domowe studio
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7148 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#1 Wiadomość | 2005-12-22, 22:01
Domowe studio 
W obecnych czasach mamy do czynienia z ogromnym postępem technicznym co daje nam nieograniczone możliwości w tworzeniu i kreowaniu muzyki. Za pomocą komputera mamy do dyspozycji brzmienie każdego instrumentu począwszy od fletu piccolo na fortepianie koncertowym kończąc. Również każdy typ orkiestry jest dla nas dostępny i nie ma znaczenia czy jest to trio jazzowe, orkiestra symfoniczna czy kapela góralska. Co najważniejsze, każdy z wirtualnych muzyków jest zawsze gotowy i chętny do pracy, nie męczy się i nie narzeka na wielogodzinną grę. Mając taką prywatną orkiestrę możemy swobodnie tworzyć muzykę. Istnieje także możliwość zapisu naszej muzyki w postaci nut i wydrukowanie poszczególnych partii dla każdego muzyka tworzącego prawdziwą orkiestrę.
Rozwiązania techniczne, które jeszcze przed kilkoma laty z powodu swoich ogromnych cen były stosowane tylko w profesjonalnych studiach muzycznych, dziś są dostępne w naszych domach. Obecnie mamy możliwość przy pomocy komputera tworzyć rozbudowane aranżacje i kompozycje muzyczne z zastosowaniem nieograniczonego instrumentarium. Nasze produkcje będą się także charakteryzowały wysokiej jakości dźwiękiem. Gotowy materiał muzyczny możemy zapisać na płycie kompaktowej lub w postaci pliku mp3 aby rozpowszechniać nasze nagrania.
W pracy "Nowoczesne systemy komputerowe jako narzędzie do kompozycji i aranżacji muzycznej" zawarłem szereg wskazówek i porad dotyczących tworzenia domowego mini studia oraz aranżacji tworzonych za pomocą prostego komputera PC. Starałem się objaśnić zasady dotyczące budowy komputera przeznaczonego do domowego aranżowania i komponowania muzyki .Próbowałem zwrócić uwagę na najważniejsze elementy komputera służącego do produkcji muzycznych.
Przybliżyłem sposób działania różnych typów programów oraz aranżowanie z wykorzystaniem standardu midi i plików audio, zasady działania instrumentów elektronicznych typu syntezator, keyboard, moduł brzmieniowy oraz instrumentów wirtualnych. Także zasadę działania innych instrumentów i urządzeń przydatnych przy pracy nad muzyką np.: samplery, miksery, mikrofony itp.
Mam nadzieję że praca ta wyjaśni i przybliży zasady oraz sposoby aranżowania i komponowania za pomocą komputera.

Robert Gajgier

więcej szczegółów: www.robertgajgier.prv.pl
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Newsy » Domowe studio

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi