Różnica w brzmieniu pod Linuks...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Różnica w brzmieniu pod Linuksem a Windą
 
dotmod 
VIP


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6824 dni temu
Posty: 196
Skąd: NekoSounds
Punkty: 10
#1 Wiadomość | 2005-12-22, 13:16
Różnica w brzmieniu pod Linuksem a Windą 
Niedawno w moje łapki wpadły słuchawki K271 Studio i pozbawiły mnie reszty złudzeń. Moja karta (ESI Juli@) pod linuksem brzmi inaczej niż pod Windą :!: Niestety znacznie gorzej :( . Porównanie ze sprzętem referencyjnym - Denon DCD-725 pod windą wypada całkiem zacnie - słychać pewną różnicę, ale w zasadzie trudno określić co gra lepiej - to raczej kwestia gustu - brzmienie Denona jest jakby jaśniejsze.Z resztą audiofilem nie jestem :> . Natomiast pod Linuksem jest po prostu tragedia - obcięte pasmo, ogólne wymęczenie dźwięku kojarzące się z kartami zintegrowanymi i kiepskimi przetwornikami. Co się dzieje? :? Czy na swoich kartach zauważyliście też jakieś różnice w brzmieniu? Ja już położyłem lagę na robieniu muzy pod linuksem, przynajmniej na razie, z powodów o których wspominałem w innym wątku, ale od czasu do czasu posłuchać czegoś to bym chciał, szczegółnie że wykopałem cały net spod windy, a tu taki pasztet <do bani>

Czy to wina nędznych sterów?
Dla porządku - alsa 1.0.10 i jajco 2.6.14-gentoo-r2 x86_64 ale pod 32 bitowym było to samo
 
 
 
 
NekoSounds.netlabel - szukamy ludzi do współpracy
http://www.last.fm/user/dotmod
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7175 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#2 Wiadomość | 2005-12-22, 13:28
 
oczywiscie grzebales w ustawieniach sterów?
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
dotmod 
VIP


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6824 dni temu
Posty: 196
Skąd: NekoSounds
Punkty: 10
#3 Wiadomość | 2005-12-22, 15:14
 
Jężeli masz na myśli to co jest w alsamixerze to można jedynie jeszcze bardziej pogorszyć włączając deemfaze, a co do parametrów modułu to podają tylko jeden: model - na wypadek gdyby stery źle rozpoznały kartę, ale ta okoliczność tu nie zachodzi, poza tym nawet nie ma tam parametru do wybrania julki :(
 
 
 
 
NekoSounds.netlabel - szukamy ludzi do współpracy
http://www.last.fm/user/dotmod
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Różnica w brzmieniu pod Linuksem a Windą

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi