linux - slack 10 a dwie karty ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » linux - slack 10 a dwie karty sieciowe
 
Raf 



Dołączył 7174 dni temu
Posty: 147
Skąd: Czeladz
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2004-11-28, 19:38
linux - slack 10 a dwie karty sieciowe 
nom.... mam dwie karty sieciowe, do tego identyczne. jak to ustrojstwo pod linuchem skonfigurowac? netconfig sprawy nie zalatwia... :cry: czy trzeba jakis plik konfiguracyjny zaedytowac recznie?
 
 
 
 
 
www.vulture.c64.org
www.vulture-design.pl
www.rafalszyja.republika.pl
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2004-11-28, 22:37
 
mogę zapytać o 2 rzeczy? po co Ci dwie karty sieciowe? robisz bramkę? ;) a po drugie: dlaczemu wybrałeś jeden z najtrudniejszych linuxów? :P

konsola roota, wpisujesz ifconfig i to właśnie ten program jest odpowiedzialny w linuksie za konfigurację interfejsów, tyle tylko powiedz mi co chcesz z tym zrobić? czy chodzi o to że żadna karta nie działa/działa tylko jedna?

interfejsy sieciowe w linuxie są oznaczane jako eth, więc pierwsza karta sieciowa będzie się nazywała eth0 druga eth1 itd, jeżeli jakaś karta Ci nie działa warto sprawdzić czy jakiś interfejs nie jest nieaktywny (ifconfig -a wyświetla pełną listę),

ifconfig --help - wyświetli Ci listę parametrów, niezbyt czytelną więc:
man ifconfig - powinien Ci wyświetlić mini podręcznik dot. tego polecenia (jeśli zainstalowałeś go wraz z linuksem),

jeśli są problemy z k.sieciowymi radziłbym dowiedzieć się czy Twoja dystrybucja w ogóle je obsługuje (np. zapytanie w google: "Slackware [typ chipsetu/nazwa karty]"),

odpaliłeś w slakłerze jakis tryb graficzny czy jedziesz w czystym tekscie?
 
 
 
 
nie mam czasu
 
DjYork
[Usunięty]


Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2004-11-29, 08:39
 
Co do interface to zgadzam sie , moze spróbuj netconfig ethX, jak masz 2 sieciówki to bedzie eth0 i eth1. Jeśli to nie pomoże to ifconfig zostaje faktycznie.
 
 
 
Raf 



Dołączył 7174 dni temu
Posty: 147
Skąd: Czeladz
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2004-11-30, 16:14
 
dwie siecowki mam po to aby dzielic net :)
slack ja rozpoznaje , realtek 8193 (mozliwe ze przekrecilme nazwe) to dosc popularny chip.

jade na X :) tez po walce bo na zwyklej VESA nie szedl , musialem framebuffer konsoli ustawic.

dzieki za podpowiedzi , w razie czego sciagnalem jeszcze jakis podrecznik o sieciach ;-)
 
 
 
 
 
www.vulture.c64.org
www.vulture-design.pl
www.rafalszyja.republika.pl
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » linux - slack 10 a dwie karty sieciowe

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi