TDK Blu-Ray
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » TDK Blu-Ray
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7164 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#1 Wiadomość | 2005-10-24, 18:46
TDK Blu-Ray 
TDK ma zamiar wypuscic dysk bedacy nastepca formatu DVD...
błękitny krążek będzie mieścił...uwaga...

...100 GB danych...

wynik taki TDK uzyska dzieki zastosowaniu 4 warstw po 25 GB.
Płytka Blu-Ray bedzie miescila 25 jednowarstwowych plyt DVD

WOW :o <brawo> <mrgreen>

PS: a ja jeszcze DVD nie mam :?
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7018 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#2 Wiadomość | 2005-10-24, 19:08
 
Wszystko fajnie - 100 gb danych robi wrazenie :) Ale ile taki luksus bedzie kosztowac?
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7164 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#3 Wiadomość | 2005-10-24, 19:19
 
Not4uS napisał/a:Wszystko fajnie - 100 gb danych robi wrazenie Ale ile taki luksus bedzie kosztowac?


niestety TDK nie ustalilo jeszcze ceny - ale napewno bedzie "imponujaca" :P
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7091 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#4 Wiadomość | 2005-10-24, 19:26
 
Ale z czasem zejdzie. Kiedyś luksusowe było CD, a potem DVD (tak samo nagrywarki obu formatów). :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2005-10-24, 19:27
 
e tam cena, nawet sobie nie chce wyobrażać ile będzie trwał zapis takiej ilości danych na nośniku optycznym, poaza tym to będzie dobre chyba tylko do archiwizacji dysków, bo na co komu kompakt 100gb? rynek jeszcze nie potrzebuje tego, zobaczcie od kedy mamy HDDVD i BR, i co? jakoś nie są rozpowszechnione
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7018 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#6 Wiadomość | 2005-10-24, 19:57
 
ZDV-12 napisał/a:poaza tym to będzie dobre chyba tylko do archiwizacji dysków, bo na co komu kompakt 100gb?

To prawda. Faktycznie 100 gb kompakt nie jest potrzebny przecietnemu uzytkownikowi. Zapelnic ten dysk byloby dosc ciezko :)
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7091 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#7 Wiadomość | 2005-10-24, 20:41
 
Pamiętajcie, że analogiczna sytuacja była za czasów wczesnego wprowadzania na rynek CD i DVD. :) A teraz? Technika idzie do przodu i za czas jakiś blu ray będzie niewystarczające. Postęp jest nieunikniony. ;)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#8 Wiadomość | 2005-10-24, 20:53
 
CD nie pamiętam, nie interesowałem sie wtedy komputerami i takiegoś nie posiadałem ;-) w każdym razie CD odrazu miało swoje przeznaczenie, muzyka, kompakty z OS'ami, programami, DVD, wniosły filmy, ale nadal nie są tak rozpowszechnione jak CD, myślę że ludziom wystarczy poprostu wypalić tyle co na CD, nagrywarki DVD są tanie od chyba około 2 lat, ale jeszcze niekt mi nie wręczył do ręki DVD-R czy RW, natomiast CD co chwila przewijaja mi się przez ręce, choć DVD tez ma swoje zastosowanie, filmy, ale ludzie dalej np. kopiując je kopiują na CD a nie na DVD, kolejne dwa formaty, właśnie BR i HDDVD są mocno przyszłościowe, istnieje dla nbich już format video, ale upowszechni się moim zdaniem za około 2 lata, powirzchnia 100gb na optyku jest więc w moim mniemaniu kwestia conajmniej 3-5 lat zanim te pojawia sie u nas w domach na stałe, takie mocno przyszłościowe rozwiązanie, które nie jest dobre i jak na mój gust się nie przyjmie, bo za 3 lata to ludzie będą woleli tipsy USB, pamięci flash, czy inne farmazonki, a coś takiego raczej zagości w firmach, jako kopia zapasowa, choć i tam bardziej przydatne wydają się inne urządzenia... oczywiście to tylko moje przypuszczenia, ciężko cos wróżyć w komputerowym światku :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7091 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#9 Wiadomość | 2005-10-24, 21:05
 
Co do CD to ja gdy ono wchodziło na rynek pracowałem na Amidze i pojemność CD wydawała mi się wtedy obłędna. ;)
W sumie to pewnie masz rację, ale wydaje mi się że Blu Ray będzie miało zastosowanie przede wszystkim multimedialne (rozwój gier, coraz więcej detali graficznych, itp. = potrzeba większej ilości miejsca, oczywiście to będzie bardzo daleka przyszłość, bo przecież wciąż gry są wydawane na CD, rzadko na dvd - mówię o PC, no chyba, że za niedługo konsole którejś generacji będą zmuszone używać technologię taką jak BR). Swoją drogą fajnie by było mieć 25 filmów DVD na jednej płycie czyż nie? :>
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#10 Wiadomość | 2005-10-24, 21:49
 
MirroRed napisał/a:Swoją drogą fajnie by było mieć 25 filmów DVD na jednej płycie czyż nie? :>

nie no oczywiście, jest to swego rodzaju wygoda i oszczędność miejsca na półce,
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#11 Wiadomość | 2005-10-24, 22:27
 
no i jednoczesnie filmy takie moglyby poszybowac znacznie z jakością..wiecej bonusow, soundtracki nieskompresowane..
Jesli takie nosniki wejda do uzytku moze kiedys kiedys nie bedzie juz stratnego mp3 tylko wav <mrgreen>
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7161 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2005-10-24, 22:29
 
A mnie się wydaje, że wcale długo nie trzeba by czekać na zainteresowanie takimi płytami. Już w tej chwili powstaje wiele gier mieszczących się na płycie DVD. I zapewne tak jak to było w przypadku CD, już niedługo i to będzie mało. Np już w tej chwili taka wtyczka EWQL Symphonic Orchestra Gold znajduje się na 4 takich płytach (tak wiem, mam hopla na punkcie tej wtyki :P), a Platinum zajmuje jeszcze więcej (nie wiem dokładnie ile, ale po rozpakowaniu to jest prawie 70GB). Takich przykładów może być więcej. Myślę że czasy, kiedy płyty DVD będą niewystarczające, są już blisko. :)
 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6835 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#13 Wiadomość | 2005-10-26, 22:00
 
Jestem ciekawa jak wpłynie ryska na takiej płycie ;) Ktoś sobie całą zawartość kompa przerzuci na jedna płytkę, a tu pach - mała ryska i zero info..
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#14 Wiadomość | 2005-10-26, 22:32
 
no i własnie o tym trąbie od zarania dziejów ;-) - jesli jakieś dane są cenne to trzymajmy je przynajmniej na dwóch różnych nośnikach fizycznych, wtedy taka ryska zniszczy tylko jeden (chyba że ktos ma pecha ;-)), ale fakt, ryska w przypadku takiej pojemności, zagęszczenia i skomplikowania struktury nośnika wyrządziła by znacznie większe szkody niż np. na CD
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#15 Wiadomość | 2005-10-27, 06:41
 
najlepsze jest to ze cd mialo wytrzymac 100 lat w stanie nienaruszonym..u mnie leza w opakowaniach i zdarza sie ze sie sypią..plyty za 60gr :/
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7161 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#16 Wiadomość | 2005-10-27, 10:33
 
Loominator napisał/a:najlepsze jest to ze cd mialo wytrzymac 100 lat w stanie nienaruszonym..u mnie leza w opakowaniach i zdarza sie ze sie sypią..plyty za 60gr :/

Taką gwarancję dawały znane firmy, a nie producenci płyt za 60gr. :P

Tiffany napisał/a:Jestem ciekawa jak wpłynie ryska na takiej płycie

Najprawdopodobniej tak jak na zwykłą płytę CD czy DVD. Jestem pewien, że jeśli wymyślają takie pojemne metody przechowywania informacji, to potrafią je również odpowiednio zabezpieczyć (choćby przez użycie odpowiednich materiałów). Przecież np rysa na płycie DVD, które są dużo pojemniejsze od CD, wyrządzi nie większe (a przynajmniej nie znacząco większe) szkody, co taka sama rysa na CD.
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#17 Wiadomość | 2005-10-27, 10:47
 
Technicznie nei większe ale co do wartości danych na pewno - stracisz być może kilka GB danych a nie 700MB.

Niemniej wydaje mi się, ze ten postęp ma więcej pozytywnych stron niż negatywnych. Wiadomo, że zawsze istnieje ryzyko utraty danych - czy to będzie dysk czy płyta czy kiedyś dyskietka.
Dane zajmują nam coraz więcej meijsca choćby i ze względu również na postęp technologiczny (patrz Quake 4 ;-) ) a ja nie chciałbym, żeby ten psotęp się zatrzymał bo uwielbiam qłejkopodobne gry, które zaskakują mnie przyjemnie coraz większym realizmem i ciekawszymi doznaniami kosztem oczywiście meijsca na dysku czy płycie.

Niech się dzieje - to dobra rzecz :-)
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6835 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#18 Wiadomość | 2005-10-27, 20:57
 
Mnie fascynuje taki pośpiech techniki :) ale jednocześnię czuję... jak odległa staję się od swej pierowtnej natury.. jak dalece mi do swych pierowtnych umiejętności. Im więcej urzadzeń, tym wiecej zależności. Człowiek - maszyna. Zaczynam się martwić... Bo dziś dziwnie się czuję jadąc pod namiot bez grzałki... Albo wychodząc z domu bez komórki...
Czuję, że gdybym miała spędzić miesiąc czy dwa w lesie... byłoby ze mną marnie... Bo cywilizacja pozbawia mnie naturalnych technik przetrwania :(
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » TDK Blu-Ray

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi