Adix - Nightmare (Freddy Rebi...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [Finał] Adix - Nightmare (Freddy Rebirth)
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7011 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#1 Wiadomość | 2005-10-17, 01:43
[Finał] Adix - Nightmare (Freddy Rebirth) 
Deep Dark Trance !

Autor - Adix
Tytul - Nightmare (Freddy Rebirth)
Waga - 3.17MB
Czas - 3:28
Jakosc - 128kbps CBR / 48000Hz / 2Ch. (Stereo)
Styl : Dark Deep Trance
Link - http://members.lycos.co.u...op=getit&lid=27
(jesli link nie dziala, nalezy go przekopiowac w miejsce adresu i zatwierdzic).

Komentarz : Utwór bazujący na motywie z filmu "Nightmare from Elm Street". (75bpm)
Jest to mała odskocznia od tego co robie na codzień... Mroczny trance. (eksperyment)

Pozdr.
Adix
Średnia: 7,8 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7127 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#2 Wiadomość | 2005-10-17, 11:10 | Ocenił na 7
 
No raczej bym tego dark trance nie nazwał (tym bardziej deep - trochę miejscami za jasno gra, żeby było deep ;) no i się nie wtransowałem, dla porównania posmakuj kompozycji Steerpike'a - Cocaine na OMP :) ). Miłe dla ucha pady, fajny aranż. Od razu jednak na początku razi mnie w 0:22 melodia, która gra w dur a pady grają w moll. :| Pianino fajnie gra. Dalej 0:57 i znowu to samo - pad w moll, melo - synth w dur. Jak dla mnie gryzie się to strasznie (no chyba, że taki był muzyczny oryginał - nie wiem bo nie słyszałem :) ). Potem jest motyw pianina znowu i w 1:45 nie podoba mi się jedna nuta (znowu nie pasuje do pada :( ). W 2:05 znowu parę nut na początku nie współgra z padem. W ogóle te pady mają jakąś taką za bardzo moim zdaniem szumiącą barwę i są mimo, że ładnie rozłożone w panoramie, to mają mało soku w sobie. Perkusja też nie jest zbyt rozbudowana, brakuje jakiś wypełnień zabawkami typu clap z echem, albo jakichś fxów. No i odrobinę monotonny kawałek ogólnie. No to chyba na tyle minusów. Znowu mi sie przypominają czasy Amigi i tych starych, świetnych gierek. ;)
Plus za klimat (retro :) ), mastering dobry, jednak ogólnie nie jestem zachwycony.
Pozdr. :]
Ocenił na: 7 
 
 
 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7013 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#3 Wiadomość | 2005-10-17, 13:47 | Ocenił na 8
 
Poczatek ciekawy. Pozniej te wejscie fajne. Pianino cicho i niektore dzwieki mi cos nie pasuja ;/ Pozniej synth za glosno :?
Klimat utwor ma niezly :) I najbardziej mi sie podoba to. Pozdrawiam.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6880 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#4 Wiadomość | 2005-10-17, 20:32 | Ocenił na 5
 
hmmm...klimat może jest ciekawy...ale pianinko czasem gubi tonację... :/ ...no i perka...szczerze mówiąc zrobiłbym pekusję szybszą i "pokręconą"...
Pozdrawiam
Ocenił na: 5 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7192 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#5 Wiadomość | 2005-10-17, 22:00 | Ocenił na 9
 
Ha.... no i proszę Państwa jest nieźle - w szczególności dla wielbicieli serii o Freddim :-)

Od samego początku wprowadzasz w klimat - ta delikatna perka wspomagana reverbem jest świetnym przeprowadzeniem operacji na żywym organizmie i wprowadzenie elementów elektroniki do oryginału.

Jest i zgrzyt - i to dręczący: 00.22 - grasz dwoma dźwiękami po sobie następującymi - otóż drugi nei pasuje - paskudna sprawa ;-)

Heh - pianinko nieźle sobie radzi - jest Freddy wśród nas :-)

00.58 - znowu drugi dźwięk nie pasuje - przy następnym akordzie już jest dobrze ale przy pierwszym kiszka.

Taki.... dziwny jest pad prowadzący - kojarzy mi sie z amisiowymi padami - taki ciężki w środkowych rejestrach grający...... moze dziwny ale może to było dobre posunięcie bo nadaje ciężar całości - taką jakąś moc.

Pianino zdaje się być uzupełnione o własne dodatki - bardzo słusznie :-)

Pełnia brzmienia z akcentem na ciężki pad :-) bo reszta raczej należy do delikatnych np. perka czy dodatkowe smaczki w tle.

Muszę przyznać, ze bardzo przyjemnie mi się tego słucha tym bardziej, że tyle razy oglądałem Freddiego w akcji - mogę rzec, że tym bardziej doskwierają te dźwięki, które po prostu nei pasują do tonacji.

Niemniej utwór jest naprawdę dobry - proponuję to po prostu poprawić bo przecieżź to raptem kilka ruchów myszką :-)

Zatem ode mnie w prezencie ósemeczka <ok>

P.s.
Panowie - obejrzyjcie sobie którąkolwiek częśc Koszmaru z Ulicy Wiązów to na własne uszy obadacie, że to piano siedzi w tonacji - ino jest to tonacja Kruegerowa hyhy ;-)
Nie nie - pianinko jest świetnie zrobione :-)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7054 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#6 Wiadomość | 2005-10-19, 15:16 | Ocenił na 9
 
Wow! ale klimat :o Freddy Krueger to moj idol :P - hehe moze troche przesadzam ale naprawde bardzo lubie serie tych horrorow. Bardzo dobrze udalo Ci sie zbudowac mroczny nastroj panujacy w tym filmie. Kawalek swietnie pasowalby do tego horroru. Piano ktore gra powoduje dreszcze na placach i sprawia ze odruchowo obracam glowe do tylu by sie upewnic czy nie ma za mna Frediego. Jest bardzo dobrze - widac ze zmierzasz w dobrym kierunku. Zdecydowanie lepiej podoba mi sie takie wydanie Adixa niz to wczesniejsze z "cukierkowymi melodiami i przygrywkami" Jest super! Tak 3maj - czekam na wiecej :)

..One, two, Freddy's coming for you...Three, four, better lock your door...
...Five, six, grab your crucifix...Seven, eight, gonna stay up late...Nine, ten, never sleep again... ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Not4uS 2005-10-31, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7193 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#7 Wiadomość | 2005-10-23, 12:20 | Ocenił na 8
 
Kawalek ma swoj mroczny klimat i jest bardzo dobrze wykonany. Dalbym jedynie troche wiekszy reeverb na piano, ale to juz jest bardziej kwesita gustu niz jakas wada kawalka. Pady fajnie i klimatyczne.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7198 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#8 Wiadomość | 2005-10-23, 20:22 | Ocenił na 10
 
nie wiem czemu ale sciaga mi sietylko 36 s. tego kawałka ....próbowałem kilka razy i to samo :(
jak byś mógł to sprawdz i ewentualnie popraw pliczek ...bo zapowiada się nieziemsko :)
___________________________EDIT______________________________
dobra już zaciągnełem :]

świetnie to brzmi ...pełen profesjonalizm .... nie ma poprostu się do czego doczepić ...pady wymiatają poprostu
klimat kawałka naprawde świetny ...pianinko mi się najbardziej podoba ..innego poprostu bym tu nie chciał
jednym słowem produkcja świetna profesjonalna na maxa ...

gratuluje kawałka
pozdrówka
Ostatnio zmieniony przez lookup 2005-11-03, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7011 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#9 Wiadomość | 2005-10-23, 20:44
 
Hmm.. u mnie wszystko OK (plik na serwie leży w całości) ... moze server Lycosa chwilowo warjuje.
Próbuj dalej...

Pozdr.
Adix
Średnia: 7,8 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
York 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6892 dni temu
Posty: 68
Skąd: Poland
#10 Wiadomość | 2005-10-31, 10:11
 
A wiec tak.....

Klimat jest poprostu zaje****, głebokie pady........Wieje grozą tak jak w niektórych czescia Freddiego, piano ciut za cicho, ogólnie jest OK.

PS. Skoro lubisz taki klimat, polecam podobny motyw muzyczny, ale nie z filmu tylko z Gry Resident Evil.

Pozdrawiam.
 
 
 
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7043 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#11 Wiadomość | 2005-11-02, 23:27 | Ocenił na 10
 
cholera... to taka poprawiona wersja freddiego... (nie nie... nie mercurego :] )

pianinko wieje groza i do tego ten motyw freddiego...

zabiles mnie szczerze tym utworem... nie moge sie doczepic niczego... daje 10...

PS. albo nie, doczepie sie :] szkoda ze nie dodales tam w tle tej wyliczanki z freddiego (one, two, freddy's coming for you... three, four, shut the door... ) no ale to tylko taki moj drobny pomysl... :]
Ocenił na: 10 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
- user 240 - 


Dołączył 6875 dni temu
Posty: 320
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2006-01-19, 23:24 | Ocenił na 7
 
Klimat wytworzony, pady mi sie podobaja, ale jakos kawalek nie podchodzi mi kurcze. Ni ma tego czegos co ruszyloby mna :) Ale muzycznie musze powiedziec ze jak zawsze majstersztyk w Twoim wykonaniu :)
Ocenił na: 7 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7011 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#13 Wiadomość | 2006-01-20, 01:25
 
Hehe, DJ SzKoDi toż to przecie nie do tańca :D
Średnia: 7,8 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
- user 240 - 


Dołączył 6875 dni temu
Posty: 320
Punkty: 5
#14 Wiadomość | 2006-01-20, 21:52 | Ocenił na 7
 
Adix napisał/a:Hehe, DJ SzKoDi toż to przecie nie do tańca :D


wiem, wiem ale wiesz... dla mnie jakos nie podchodzi ta muzyka. wiem o co Ci chodzi :] Moze w jakims filmie ala Alien by sie to przyjelo :P Ale nie dla mnie. Zresza ja mam juz dostatecznie zelektronizowany mozg :)
Ocenił na: 7 
 
 
hope 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7201 dni temu
Posty: 926
Skąd: Lublin
Punkty: 47
#15 Wiadomość | 2006-01-23, 00:57 | Ocenił na 5
 
Ehheh powiało grozą na początku. Perka ładna, ale melo wydaja się czasem nie do końca cztściutko piskać, pozatym dobranie instrumentów (oprócz pianinka, które chyba zawsze jest u Ciebie) nie podoba mi się. Utworek wydaje się być monotonny, wręcz męczący wg mnie. Niezbyt podoba mi się klimat tego kawałka, jest on poprawnie zrobiony ale zdecydowanie lepiej moim zdaniem wychodzą Ci utworki w klimatach trance itp :)
Ocenił na: 5 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [Finał] Adix - Nightmare (Freddy Rebirth)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi