KrzysiekK - Ambiance
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka gości » [Muza Gości] KrzysiekK - Ambiance
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2005-09-20, 13:45
[Muza Gości] KrzysiekK - Ambiance 
Witam wszystkich.

Chciałbym przedstawić Wam moje dokonania muzyczne w programie FruityLoops. Nie są może one pierwszej jakości, ale utrzymują mój wewnętrzny klimat :D

Moze cos o mnie: muzyke tworze od 4 lat, kiedys glownie techno, trance - teraz bardziej spokojny smooth.

Jesli mozna, poprosiłbym o ocenienie mojego albumu Ambiance. (jako pierwszy utwor do sluchania polecam Ambiance - reszty mozecie nie sluchac jak wam sie nie chce :P )

http://krzysiekk.mp3.wp.pl - dzieki i pozdrawiam

ps. dzieki dla Pafcia za pomoc :P
 
 
 
 
Peeterson 



Dołączył 6891 dni temu
Posty: 15
Skąd: Bytom
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2005-09-20, 17:55
 
na początku powiem jedno słowo które wyrazi cały mó jstosunek d otego utworu: NUDA ! Przecieżmożńa dostaćzawału z nudy, miliard godzin leci to samo i t osamo i to samo i to samo... po tem naaagle coswchodzi i to jescze kompletnei nie podoba mi sie ta melodia, powiem Ci że nie tworzy ona dla mnie żadnego klimatu, kompletnie żadnego. Pianinko mi sie nie podoba, postaraj sie o jakieś ładniejsze i ten Synth w tle teżjest okropny... wynacz ze tak t ozbeształem, ale yyy... tak myśle poprostu. Pozdrawiam
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7177 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#3 Wiadomość | 2005-09-21, 10:00
 
swoją muzyką wywarłeś na mnie spore wrażenie i to w pozytywnym sensie, przesłuchałem wszystki kawałki z WP, moim zdaniem stoją na dość wysokim poziomie, nic tylko pogratulować, słychać że masz własny klimat a każdy z kawałków ma własną niepowtarzalną duszę, łatwo wpadają w ucho i przekazują wraz z sobą uczucia, naprawdę super muzyka, na ogół nie lubie spokojnych numerów ale te są fajne, a i widzę że gatunek to eksperyment, moim zdaniem eksperyment to nie jest, raczej poprawnie i na dodatek bardzo ładnie złożona muzyka, ale żeby nie słodzić Ci zbyt bardzo dodam że czasem niektóre barwy bym wymienił/stuningował bo drażnią, być może to kwestia gustu być może nie ;-) Crowd moim zdaniem słucha się najlepiej, choć reszta też jest bardzo fajna, mimo tych barw momentami Twoja muzyka zagości na stałe na moich playlistach w playerze :-)

witamy na forum :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2005-09-21, 10:07
 
dzieki Peeterson za swoją opinie i ZDV-12 za uznanie :)
pozdrawiam
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7168 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#5 Wiadomość | 2005-09-22, 22:32
 
Ja mam z kolei bardzo mieszane uczucia.
Z jednej strony widać, że chcesz sprawić słuchaczowi przyjemność swoją muzyką - stawiasz na melodyjność, konstruujesz dośc poprawnie aranże i i ze smakiem stawiasz poszczególne dźwięki ale.....

.... ale z kolei widać, że kompletnie żadnego wysiłku nie wkładasz w wymyślenie tych melodii - nie używasz wyobraźni tylko ręki, palców i ewentualnie przyzwyczajeń.
Wysłuchałem wszystkich ale przyjrzyjmy się najsampierw utworowi, który najbardziej mi się spodobał czyli Band Sensitivity.
Otóż jest na pierwszym planie piano - ładne piano ale proste, żeby nie powiedzieć strasznie proste - aż się prosi by je łamać troszkę, wchodzić na inne dźwięki, poimprowizować a tu nic - cały utwór to jedna zagrywka - USE YOUR IMAGINATION :-) Byłoby fajnie..... ale nie jest tak naprawdę bo brakuje właśnie artyzmu.

Brzmienia - zdecydowanie zdałoby się wymienić wiele z nich. Przykład: BooBass lub coś w tym stylu. Może i na pierwszy rzut ucha wydaje się, że BooBass jest dobrym odpowiednikiem gitary basowej jednak na dłuższą metę słychać, że jest to jedynie nieudolna syntetyczna podróbka tejże...... znajdź sobie inne brzmienia a jeśli już BooBass to zdejmij neico góry, żeby nie było słychać tego pseudo szarpniecia struny. To dotyczy oczywiście wszystkich utworów, w których użyłeś tego basu.

Interbuilder też jest dosyć ciekawy tylko w przejściówkach zrobileś jakieś takie dziury - za bardzo wyczyściłeś przejściówki. Ten flet nie flet - gra zbyt schematycznie mimo, że już ciekawiej niż piano w Band Sensitivity.

Crowd - strasznie pusty brzmieniowo utwór - pady, poszukaj padów ciekawych mięciutkich miodowych - przyjemnych dla ucha i wypełnij troszkę przestrzeń.

Ambiance - utwór archaiczny brzmieniowo a już szczytem archaizmu jest syntetyczny brass, którego użyłeś jako instrument przewodni.

Może i jestem dośc surowy w tych ocenach ale mam wrażenie, że nie przyłożyłeś się mimo swoich możliwości.
Jeśli robisz podkład - jakikolwiek - i chcesz potem dogrywać melodię to nei rób tego. Najpierw wysłuchaj tego podkładu wielokrotnie i myśl - myśl - myśl - kombinuj, wyobrażaj sobie te dźwięki i krystalizuj linię melodyczną w głowie. Dopiero jak już będziesz "wiedział" to zagraj czy ułóż w pianorollu. Bo mam wrażenie, że robisz odwrotnie i ze ograniczają Cię Twoje własne umiejętności techniczne grania i niecierpliwość muzyczna - byle skończyć i zamknąć projekt.

Pozdrawiam i sugeruję dużo przemyśleń.
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2005-09-23, 08:51
 
Jestem pod wrazeniem Piter :) Przejrzales mnie :)
dzieki za wyczerpujace info... co prawda te utwory stworzylem jakis rok temu i od tamtej pory nie bawie sie juz we FruityLoopsie.. ale zgadzam sie z Tobą ... niektore chcialem aby jak najszybciej zakonczyc, bo mialem juz pomysl na nowy :]

no ale tak niestety juz ze mną jest..

pozdrawiam :)
 
 
 
 
Bass-T-No 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6866 dni temu
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Punkty: 1
#7 Wiadomość | 2005-09-24, 02:15
 
Ja tez sobie posluchalem i powiem ci ze rzeczywiscie poziom jest dosc wysoki.Niestety nie sa to moje klimaty wiec nie chce tu sie jakos specjalnie wypowiadac ale napewno kawalki wywarly na mnie pozywtywne wrazenie i calkiem milo sie ich slucha :)

Cytat:niektore chcialem aby jak najszybciej zakonczyc, bo mialem juz pomysl na nowy


Tu wlasnie jest problem zreszta nie tylko u ciebie mam to samo a wlasciwie mialem zanim tu sie nie znalazlem i teraz wiem ze najlepiej jest skonczyc to co sie zaczelo a pomysl z na nastepny napewno ci nie ucieknie ;)

Ogolnie spoko podoba mi sie .

Jeszcze jedna rzecz napisales ze juz sie nie bawisz w Fl czemu ? Przeciez dobrze ci to wychodzi i naprawde widac ze potrafisz.
 
 
 
 
 
Dj.Flash
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7019 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#8 Wiadomość | 2005-09-24, 09:07
 
Piter napisał/a:a już szczytem archaizmu jest syntetyczny brass, którego użyłeś jako instrument przewodni.


no co Ty Piotrek... archaizm nie jest zly... powrot do korzeni... chociaz ta trabka taka srednia to i tak kazdy archaizm wg. mnie jest raczej ''+'' niz ''--'' :]
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
priest 



Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7033 dni temu
Posty: 68
Skąd: ruda śląska
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2005-09-24, 09:30
 
powiem tak...wg mnie poziom calkiem wysoki ale sluchajac kawalkow brakowalo mi jakichs efektow...jakiegos tla...jakichs ladnych padow.przesluchalem wszystkie utwory i najbardziej spodobal mi sie interbuilder.
ps.fajna perka w ambiance
ps2. mam to samo z szybkim konczeniem utworow;]
pozdro
 
 
 
 
...SOUNDBATTLE...
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2005-09-25, 15:59
 
dzieki chlopaki za opinie... nie spodziewalem sie takich :P
ciesze sie ze nie tylko ja mam [mialem]* problemy z zakanczaniem kawalkow :D

* - mialem, bo juz nie tworze od dawna:

Dj.Flash napisał/a:Jeszcze jedna rzecz napisales ze juz sie nie bawisz w Fl czemu ? Przeciez dobrze ci to wychodzi i naprawde widac ze potrafisz.

dzieki za pochlebnosc, ale teraz zajalem sie webdesignem.. tworze sobie stronki .. :) poprostu nie lubie monotonii w swoim zyciu.
pozdrawiam
 
 
 
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7174 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#11 Wiadomość | 2005-09-26, 22:46
 
witam

Ambiance

kurde nie wiem co napisać ....styl mi obcy ....bass...rozumiem ze ma być spokojny i relaxujący ...ale tu jest poprostu nudny i nie zachęcaja cy do dalszego odsłuchu ....pianinko ...już lepiej ale też idzie po układzie basowym ...moim zdaniem nie powinno ....dalej wchodzi chyba coś w rodzaju trąbki...:>?...hmm i tu jest problem ...brzmienie plastikowe :(..

moim zdaniem powinieneś używac ...jak by to powiedziec lepszych brzmieniowo instrumętów ...od basu trąbki bije sztucznością
za to masz + u mnie za orginalność

pozdrówka ...
PS moja opinia moze być nie obiektywna ponieważ nie lubie i nie rozumię takiej muzyki
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2005-10-01, 20:27
 
po Waszych opiniach widac, ze nie podobaja Wam sie brzmienia utworów.
moze znalazlby sie ktos, kto chciałby nagrac od nowa któryś z moich utworów? :)
byloby mi miło :]
(fajnie jest uslyszec swoje dzielo w wykonaniu kogos innego :P )
 
 
 
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7174 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#13 Wiadomość | 2005-10-01, 22:43
 
to napisz pościka w dziale remixy i współpraca ...być może ktoś się zgłosi ;)
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6848 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#14 Wiadomość | 2005-10-11, 22:21
 
Witam :)
Podobają mi się Twoje utworki. Jak koledzy już pisali - stoją na wysokim poziomie. Melodie nie są niestety wyszukane. Szkoda, że większość na pianino. Nie napiszę zbyt wiele, bo właściwie sporo rzeczy już zostało wyjaśnionych, a nie chce powtarzać...
Chciałabym usłyszeć coś co byś zrobił teraz.. na spokojnie.. nie spiesząc się nigdzie.. Wiesz, na niektóre płyty swoich idoli czeka się 2, 3 lata ;) Doskonale zdaję sobie sprawę, czemu niektórzy nie wydają płyt co rok :) zwyczajnie... brakuje czasu na dopracowanie pewnych spraw. Melodie są spokojne, czasem troszkę usypiają, ale to wynik właśnie ich lekkości. Masz talent, więc się nie obijaj tylko FL do ręki i do dzieła! :D
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2005-10-12, 17:57
 
hej Tiffany, dzieki za opinie :)
a propos
Tiffany napisał/a:Chciałabym usłyszeć coś co byś zrobił teraz

http://beatsfactory.pl/forum/viewtopic.php?t=2778 - ostatni link w moim poscie ;) moze nie jest to cos nowego, bo chcialem utrzymac swoj styl.. ale mysle ze jest nieco bardziej rozwiniete od moich starych kawalkow :)

pozdrawiam
 
 
 
 
SchiZZer 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6874 dni temu
Posty: 43
Skąd: Wrocław
#16 Wiadomość | 2005-10-14, 11:49
 
No mi podobnie jak reszcie podoba sie pomysl i wykonanie ale powiew nudy daje o sobie znac po przesluchaniu polowy kazdego utworu. Mysle ze to tyle :) Powodzenia :)

P.S Tiffany chyba nie mialem okazji Cie przywitac ;) Witam Cie :D
 
 
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2005-10-14, 21:47
 
hehe, dobre i to jak na amatora chyba :)

dzieki za opinie SchiZZer.
 
 
 
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#18 Wiadomość | 2005-10-16, 10:16
 
pierwsze co mnie uderzyło to klimat utworu - jego spokoj przyjemnie sie tego slucha (dobry gleboki bas)
ciekawe polaczenie instrumentow pianinka i trabki chyba ale nutki mozna by troche inaczej poukladac (melo ciekawe przyjemne cieple ale te akordy w rownych odstepach - to bym zmienil)

no i stanowczo dalbym wiecej reverba na pianinko (ogolnie to wiekszosc kanalow to chyba bez reverba gra ale to kwestia gustu :P )

jak by tempo zwiekszyc i troche perke podrasowac swietny podklad by powstal <mrgreen> - lubiec hip hop z takimi melodiami
no i mnie nawet nie znudzil ten walek zamyslilem sie przy nim - wiec cos w nim jest...

utwor udany

pozdro
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
spleen 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6859 dni temu
Posty: 12
Skąd: Puławy
Punkty: 5
#19 Wiadomość | 2005-10-16, 15:40
 
Witam MepH, dzieki za swoją opinie :)
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka gości » [Muza Gości] KrzysiekK - Ambiance

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi