Internetowe radio
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Internetowe radio
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7092 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2005-09-08, 09:56
Internetowe radio 
Cześć. Od dłuższego czasu już nie mogę posłuchać sobie radia w winampie. Gdy próbuję się podłączyć do mi wyskakuje cały czas adres i pisze "connecting" - i nic. :| Myslałem, że to może wina ustawień winampa (zrobiłem że jest "always connected") albo firewalla (jak patrzyłem to jest ustawione "przepuszczanie" winampa przez fire) ale to nic nie dało. :/
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#2 Wiadomość | 2005-09-08, 10:00
 
No wiesz connect jest do nadawania....

CTRL+L i wklejasz tam link... Pozniej odpalasz jak mp3 i dziala...
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7092 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#3 Wiadomość | 2005-09-08, 10:08
 
No mówię, że nie działa. :P Jest connecting a potem jakiś error. ;( A kiedyś mogłem. Hmmm :idea:
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#4 Wiadomość | 2005-09-08, 10:11
 
Moze Firewalla masz i moze on blokuje czy cos ??
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7092 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#5 Wiadomość | 2005-09-08, 10:13
 
Kod:Myslałem, że to może wina ustawień winampa (zrobiłem że jest "always connected") albo firewalla (jak patrzyłem to jest ustawione "przepuszczanie" winampa przez fire)

:)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#6 Wiadomość | 2005-09-10, 14:37
 
żadne radio Ci nie działa?
próbowałeś usunąć z firewalla regułę odpowiedzialna za konnekting winampa z siecia i wymusić utworzenie nowej?
masz jakiś inny player pod którym mógłbyś spróbować czy działa Ci radio?
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7092 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#7 Wiadomość | 2005-09-10, 18:47
 
Eee....? :niepewny: Że co? :P Uzywam tylko winampa (do audio i kiedyś do radia ;( ) i bestplayera do filmów. :P
"próbowałeś usunąć z firewalla regułę odpowiedzialna za konnekting winampa z siecia i wymusić utworzenie nowej?"
A mógłbyś po polsku? :D
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#8 Wiadomość | 2005-09-10, 19:01
 
no ale na 90% masz zainstalowanego Windows Media Player i nm mógłbyś spróbować odtworzyć, rozumiem przyzwyczajenie do WinAmpa, ale nie chodzi mi o to abyś zmieniał playera tylko aby stwierdzić czy problem leży po stronie WinAmpa czy czegoś innego,

co do reguł firewalla, zakładam ze jak pierwszy raz się łączyłeś winampem z netem (radio, CDDB, itd.), to firewall wyskoczył z pytaniem w stylu: "program winamp.exe próbuje połaczyć się z adresem xxx.xxx.xxx.xxx na porcie xxxx" pewnie były tez opcje w stylu: "przepuść", "przepuszczaj zawsze", "utwórz regułę", itp. Firewall musiał zapisać gdzieś w swoich ustawieniach czy gdzie tam to zapisuje (zależy od firewalla) to w jaki sposób dany program może sie komunikować z internetem, chodzi o to aby znaleźć ten zapis i go usunąć a potem ponownie odpalić winampa tak żeby połączył się z netem, firewall znów wyrzuci zapytanie czy przepuścić, nie przepuszczać, utworzyć regułę no i wtedy s[prawdzić czy winamp się połączy, jak tak to cacy,

a tak w ogóle to musiałeś coś zrobić skoro przedtem radio Ci działało a teraz już nie, może właśnie grzebałeś w ustawieniach firewalla, instalowałeś jakaś aplikację, lub też usuwałeś, zmieniałeś jakieś ustawienia w winampie (proxy?) no i wiele innych, zastanów się czy nie zrobiłeś ostatnio czegos co mogo spowodować problemy z łączeniem się winampa :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7092 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#9 Wiadomość | 2005-09-10, 19:37
 
Heh niby ponowna aktywacja winampa w firewallu pomogła, ale tylko częściowo - nadal mam na niektórych (nawet na sporej części) adresach connecting. Ale cóż - dzięki - lepsze to niż nic. :P W WMP radio działa, ale jak kliknąłem jakieś radio to mi się ściągnął jakiś plik stream.asf i znowu włączył się winamp - oczywiście bez reakcji. :P Ale dobra - działa przynajmniej częściowo. :) Dzięki. :]
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#10 Wiadomość | 2005-09-10, 19:51
 
czyli wina firewalla, a to że radia działają cześciowo to nie rozwiązanie :P zezwól winampowi na całkowitą komunikację a nie tak że tworzy regułę, bo jak tworzy regułę to tworzy ją dla stacji o konkretnym IP, lub też konkretnym porcie (nie wiem jak działa dokładnie Twój firewall), a jeśli zezwolisz na wszystkie poł. winampa to bedzie troche mniej bezpiecznie ale powinny działać wszystkie strumienie,

przy WMP ścąga się plik asf i odpala w winampie bo masz tak ustawione skojarzenia, trzeba go prawym przyciskiem myszy i "otwórz przy pomocy" a następnie wybrać WMP i nie zaznaczac okienka "zawsze otwieraj przy pomocy tej aplikacji", tak czy siak, jak nie wystarczy Ci te kilka stacji to spróbuj przepuścić całkowicie winampa przez firewalla, jak masz Firewall Agnitum Outpost to mogę Ci dokładnie powiedzieć co i jak zrobić, jak nie to niestety będziesz musiał sobie poradzic sam lub skorzystać z internetu
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#11 Wiadomość | 2005-09-10, 20:53
 
wylacz firewalla calkowicie + windowsowego rowniez i wtedy bedziesz wiedzial o co chodzi. U mnie firewall ma to do siebie ze jakbym go nie ustawial traktuje radio jak intruza..przynajmniej bedziesz mial 100% pewnosc
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7092 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#12 Wiadomość | 2005-09-21, 07:37
 
Heh wyłączyłem całkiem firewalla (windowsowy cały czas był wyłączony), uruchomiłem winampa i... nawet mi nie ściąga listy serwerów. ;( Dopiero jak włączę firewalla spowrotem (z powrotem?) to działa. :| WTF? Oo
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#13 Wiadomość | 2005-09-21, 10:16
 
znaczy system Windows się odpala, wraz z nim firewall -> radio nie działa

wyłączasz firewalla -> radio nie działa

włączasz ponownie firewalla -> radio działa

dobrze rozumiem? jak tak to polecam usunąć reguły odpowiedzialne za obsługę prograsmu którym słuchasz radia i utworzyć je na nowo, najlepiej tak jak pisałem zezwalając na wszystki połączenia danego programu

jak to nie zadziaął to odinstaluj go i zainstaluj ponownie, zadbaj żeby między procesem odinstalowania i instalacji było ponowne uruchomienie komputera i całkowite usuniecie katalogu w którym zainstalowany był firewall tak żeby nie zostawił żadnych plików konfiguracyjnych,

jeśli nie lubisz swojego firewalla to polecam darmową, polska wersję naprawde dobrej zapory (wśród darmowych wypadła najlepiej w teście a jeśli chodzi o komercyjne i darmowe to z tego co pamiętam to uplasowała asie na 4tym miejscu), chodzi o Outposta Firewall Free (1.0), jest szybki i dobry, przyzwyczaisz się szybko bo jest intuicyjny a w dodatku tu jest moja stronka-instrukcja o nim http://sb2000.republika.pl/outpost/ :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Internetowe radio

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi