Ballada
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka gości » [Muzyka gości][Demo] Ballada
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7101 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2005-08-24, 22:12
[Muzyka gości][Demo] Ballada 
[Muza Gości]

Siema. Chciałem chciałem się z Wami podzielić kawałkiem, który zrobiłem w Reasonie + VST Battery. Taka ballada free-jazzowa w klimatach T. Stańki i Simple Acoustic Trio. Tylko się nie śmiejcie (tak głośno). :P
Komentarze mile widziane. Mam nadzieję, że się spodoba. Pozdrawiam. :)

http://michijazz.w.interia.pl/lol/balladt.mp3
Ostatnio zmieniony przez Not4uS 2006-02-22, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#2 Wiadomość | 2005-08-25, 09:18
 
cos ten link nie działa
:( :( :( :( :( :(
 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7101 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#3 Wiadomość | 2005-08-25, 12:19
 
Ok. Ten link działać powinien na pewno. :)

http://members.lycos.co.uk/mirrorsith/balladt.mp3
 
 
 
 
Peeterson 



Dołączył 6889 dni temu
Posty: 15
Skąd: Bytom
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2005-08-25, 14:19
 
Nooo i od razu chce mi sie oceniać, jak widze gościa z manierami, przyjaźnie nastawiony, a nie to co "lolowaty dj alex". No, to przejdźmy do rzeczy, ogólnie rzecz biorąc, Jazzu czasami lubie posłuchać, dla odmianyn, Anna Maria Jopek i te inne , nie znam sie na tej muzyce zbyt dobrze, ale potrafie jadocenić, ma ona swojągłębie i tworzy klimat wokół słuchacza, a Twój utwór ten klimat jak najbardzie jstworzył, od razu poznać że to spokojniutki miły dla uchaJazz'ik. Naprawde podoba mi sie ten utwór, bardzo nawet pwoiem. Troszke w niektórych momentac hwydaje mi się że za dużo nawaliłeś tych Ride'ów, ale t okwestia gustu, melo i dźwięk pianinka bardzo miły dla ucha. Nie ma tu dużej złożoności w utworze, i nie słysze tam wielu instrumentów, więc nie bede oceniał żadnych prezjść ani teg otypu rzeczy. Utwór bardzo mi się podoba, dodać d otego jeszce jakiś saXofon i bedzie genialny, pozdrawiam :):)
 
 
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#5 Wiadomość | 2005-09-01, 17:12
 
czasem bywam w kinepolis w Poznaniu i tam na dole jest taka knajpa gdzie grają na pianinie i tworza klimat i bradzo mi sie to podoba zawsze...
Z tym kawalkiem jest podobnie bo praktycznie od razu mi sie dobrze kojarzy, jak dla mnie za malo wysokie tony na pianinu graja - ale to kwestia gustu
perka - o ile to mozna nazwac perka - cbo czasem tam sie cos przewija - jakos w sumie chyba nawet nie musialobybyc - bo i tak cicho idzie i bez przekonania
basik ladnie wypelnia przestrzen wokolo pianinka

z sentymentu do takich klimatow, ocenilbym to na 6/10 tylko dlatego ze slabo brzmieniowo to sie wyrabia

a perka i jej brzmienie w ogóle katastrofa - jedynie tam czasem na snare drum cos grasz - to jakos to ujdzie
jak dasz rade, to skoncz to bo warto
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7101 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2005-09-01, 18:06
 
Taka forma jazzu (bez metrum, bpm itp rzeczy). :) Spróbuj sobie wyobrazić, że to co składa się na ten utwór to są trzy odrębne strumienie wody. Każdy idzie w swoim tempie, a jednak każdy w tę samą stronę. Chcę zwrócić uwagę na perkę, że nie jest to zwykłe czasowe uderzanie, lecz jakby "malowanie" bębnami, jak pędzlem na płótnie różnymi farbami (ja sobie tak to wyobrażam ;) ). Być może muzycznie (w sensie melodyczności - tak melodyczności bębnów :D , fraz) perkusja kuleje, ale nie jestem bębniarzem, bardziej czuję instrumenty melodyczne (swoją drogą - trudno zrobić do takiej muzyki dobrą ścieżkę perkusyjną mając do dyspozycji Batterry i "klawisze" :P, a zaprogramować coś takiego mija się z celem - to po prostu trzeba zagrać ;) ). Ja to widzę tak, że bębny są tutaj jakby wodą wylewającą się z wodospadu - tłem. Energii im brak, ale dlatego, że tematowi jej brak. :) Co innego przy improwizacji - tu może się wydarzyć wszystko. :)

Ale dzięki za uwagi. ;) Pokombinuję tutaj jeszcze. :D
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#7 Wiadomość | 2005-09-04, 14:12
 
Łoooooojjjjjjjjooojojojjjjjjjjjoj

Piękne :-)

Trudno mi coś więcej powiedzieć - pojadę elementami.
Piano cudowne, perkusja delikatnie wspaniale szeleszcząca w tle, cudownie nieprzewidywalna harmonia, kontrabas nie narzucający się ale świetnie wypełniający dół.....

Cóż.... gdyby jeszcze pojawił się tu jakiś miodowy głos....

Dla mnie to praktycznie profesjonalnie zagrany jazz.



<ok>
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6854 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#8 Wiadomość | 2005-09-29, 07:34
 
Zgadzam się, pięknie...klimatycznie...
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
dotmod 
VIP


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6822 dni temu
Posty: 196
Skąd: NekoSounds
Punkty: 10
#9 Wiadomość | 2005-10-25, 10:58
 
Kawałek jest super :), a co do perki to lepiej spróbuj powycinać sample z jakichś płyt jazzowych i z tego poskładaj cały zestaw. A w ogóle to jest kawałek do grania na żywo, a nie z kompa. Rozważ też taką opcję
I czemu taki krótki :( Mógłbyś go spokojnie rozwinąć - jakiś sexafonik, czy coś...
 
 
 
 
NekoSounds.netlabel - szukamy ludzi do współpracy
http://www.last.fm/user/dotmod
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7101 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2005-10-25, 12:22
 
To jest demo - temat, forma po której potem następuje improwizacja. Cholernie trudne do zrobienia na komputerze. Dlatego to tylko demo. ;) Być może za jakiś czas zrobię go jednak w wersji bardziej elektronicznej (coś na wzór Tremedeira - kawałka zgłoszeniowego ;) ).
Co do zestawu - nie rozumiem - sample są złe czy co? :) Wycinanie z płyt sampli mija się z celem - zwłaszcza przy takim kawałku o otwartej formie (bez kreski taktowej). ;)
 
 
 
 
dotmod 
VIP


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6822 dni temu
Posty: 196
Skąd: NekoSounds
Punkty: 10
#11 Wiadomość | 2005-10-25, 12:48
 
Sample są niezłe, tylko wydaje mi się że brak im tego "jazzowego ciepełka" (chociaż może to wina moich głośników) i zwłaszcza brzmienie ride'a trochę odbiega swoim charakterem od klimatu kawałka. Ale może wystarczy jakaś drobna zabawa korekcją, dodać trochę przestrzeni...
Ale brzmienie fortepianu jest jak dla mnie doskonałe, wbrew temu co napisał Pafcio - wyczuwam jakiś zawodowy instrument :) I tak jak mówisz - robienie takiej muzy na kompie to męczarnia, a gdy spotka się trzech ludzi którzy się rozumieją, to wszystko nagle dzieje się samo - magia
 
 
 
 
NekoSounds.netlabel - szukamy ludzi do współpracy
http://www.last.fm/user/dotmod
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6845 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#12 Wiadomość | 2005-10-27, 21:07
 
a dlaczego ten utworek jest w muzie gości a nie BF Member? już nic nie rozumiem @_@

[ Dodano: 2005-10-27, 22:10 ]
p.s. no mi ta perkusja zupełnie psuje nastrój :/
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7101 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#13 Wiadomość | 2005-10-27, 22:41
 
Bo go dałem zanim zostałem BF member. :P

Perkusja jest kontrowersyjna, ale nic nie poradzę na taki styl. :) Inna sprawa, że jak już pisałem - trudno zrobić (typową dla takiego stylu grania) naturalną perkusję. ;)
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka gości » [Muzyka gości][Demo] Ballada

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi