upgrade kompa
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » upgrade kompa
 
Mane 


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 109
Skąd: Szczecin
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2005-07-11, 14:59
upgrade kompa 
siemka
chciałbym dopalic kompa bo nie zabardzo daje rade :p moja konfiguracja to
epox 8rda+
amd athlon 2200+
512 ram 333
sb live 1024
riva tnt 2
hdd 80 gb

jak uzywam vst to około 8 juz procek jest na 100% :/ zastanawiałem sie zeby kupic np karte dzwiekowa M-audio audiophile 2496 i jakas klawiature midi ?? czy np lepiej zmienic płyte głowna z prockiem??

pzdr.
 
 
 
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#2 Wiadomość | 2005-07-12, 10:00
 
przesuwam do działu Komputery
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#3 Wiadomość | 2005-07-12, 10:10
 
no ja mam athlona 2,8 i epoxa 8rda3+ i przyznam, ze antki raczej nie nadaja sie do vst..po prostu nie wyrabiają na zakrętach..rowniez mam problemy jesli zapakuje pare wtyczek o duzych wymaganiach. Z tego co gdzies tu na forum czytalem pentiumy radzą sobie znacznie lepiej..ale dlaczego skoro antki zawsze reklamowaly sie jako "wydajnosc"
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6949 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#4 Wiadomość | 2005-07-12, 12:31
 
jesli masz do wyboru karte+klawiature i rozbudowe tego kompa to stanowczo wybierz to pierwsze.Nie obciazaj procka VST - zamieniaj gotowe slady na audio i problem z glowy ;) Np. Cubase SX od 2 wzwyz posiada zaimplementowana funkcje freeze ktora pozwala "zamrozic" VST exportujac z jego sladu wav. Do instrumentu mozna powrocic i pomechlac sobie w nim a potem znowu go freeze i masz mniejsze zuzycie procka.W innych aplikacjach mozna normalnie "export to wav" z tym ze bardziej manualnie :D
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2005-07-12, 12:32
 
a wywaliłeś zbędne procesy? nie odpala Ci się z Windowsem zbyt wiele? ile zbędnych aplikacji działa/jest w zasobniku gdy ich nie potrzebujesz? próbowałeś na sieci szkać sposobów na przespieszenie XP? zwiększałeś latencję? masz sterowniki ASIO? może poprostu najpierw warto spróbować go podrasować za darmo a potem jak nie starczy to ewentualnie coś zakupić
 
 
 
 
nie mam czasu
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7162 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#6 Wiadomość | 2005-07-12, 14:13
 
a jeżeli chodzi o te sterowniki Asio to czy one cos dają ....... zainstalowałem je i poprawa w brzmieniu jest ale szybkość chyba spadła bo przedtem mogłęm na sytruise jechac jak zły, teraz jakos mi się przycina jak tylko go włącze ......... :/

[ Dodano: 2005-07-12, 15:14 ]
ZDV-12 napisał/a:masz sterowniki ASIO?




a jeżeli chodzi o te sterowniki Asio to czy one cos dają ....... zainstalowałem je i poprawa w brzmieniu jest ale szybkość chyba spadła bo przedtem mogłęm na sytruise jechac jak zły, teraz jakos mi się przycina jak tylko go włącze ......... :/


ZDV-12 napisał/a:zwiększałeś latencję?


co to jest ta latęcja i jak ja zmienić żeby było lepiej :?: :?: :?: :]
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7164 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#7 Wiadomość | 2005-07-12, 14:49
 
lookup napisał/a:a jeżeli chodzi o te sterowniki Asio to czy one cos dają ....... zainstalowałem je i poprawa w brzmieniu jest ale szybkość chyba spadła bo przedtem mogłęm na sytruise jechac jak zły, teraz jakos mi się przycina jak tylko go włącze ......... Confused

Zwiększ bufor w asio na maksa, niskie opóźnienie przydaje się przy nagrywaniu gitary, wklepywaniu czegoś z klawiatury - jeśli klikasz wszystko myszką, to możesz ustawić bufor wysoko, nie będzie ci pierd*** :)

Co do vst, to muszę przyznać, że na Pentium IV 2,6 GHz da się ładnie śmigać średnich rozmiarów projekty, trzeba tylko rozsądnie ustawić mikser, do 10-12 ścieżek z efektami, a instrumentarium dobierać takie, które wykorzystamy więcej niż na 2 taktach :P Jest jednak jeden problem - ostatnio zacząłem używać sporo samplowanych instrumentów i komp nie wyrabia - 512 RAM to za mało. Miałem przez jakiś czas 1 GB i nie było problemu.
Rasumując, komp do zadań audio powinien mieć procesor Intela ( producenci większości pr0 programów [ audio, video ] robią je pod ich kątem ), dużo RAM-u, a także porządną płytę główną - ja akurat mam to szczęście posiadać Asusa.


[Update] Tam było "p i e r d z i e ć" coby sobie ktoś nie pomyślał :P
 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6949 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#8 Wiadomość | 2005-07-12, 15:24
 
Moncubus napisał/a:Rasumując, komp do zadań audio powinien mieć procesor Intela


heh...tak wlasciwie to komp do audio najlepiej jakby mial procesor G5(albo nawet 2) i dobra,wielokanalowa karte z duza iloscia DSP, no i oczywiscie duuuuzo,duuuuzo "klockow" dookola zeby sie za bardzo nie obciazac :D

Duza ilosc VSTi zawsze bedzie powodowac problemy bo z reguly sa to calkiem prockochlonne programy (np. taki Korg Legacy - fajnie gra ale ciazy, oj ciazy). W dalszym ciagu proponuje zrobic sobie krotki aranz z VST i glowny mix prowadzic w audio ;)
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7162 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#9 Wiadomość | 2005-07-12, 15:28
 
dr JunkStone napisał/a:Duza ilosc VSTi zawsze bedzie powodowac problemy bo z reguly sa to calkiem prockochlonne programy



no właśnie ......ale cóż innego pozostało uzytkowniką FL :(....z sampli nic wielkiego nie da się wyczesać ...........
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#10 Wiadomość | 2005-07-12, 15:32
 
Problem polega też na tym, że apetyt rośnie w miare jedzenia. Ja się przesiadłem z athlona 900 na athlona 2,5 Barton i byłem w siódmym niebie, ze mi tak wszystko gites chodzi.
Z czasem jednak zacząłem sobie pozwalać na wprowadzanie coraz większej ilości wtyczek - a to 3 razy Polysix a to może Atmosphere ze 4 rózne padziki no i znowu zaczyna brakować mocy przerobowej.
Tak więc to będzie i tak zawsze kwestia naszej możliwośic powstrzymania się od niekontrolowanego użycia ilości wtyczek lub od chęci ciągłego przerabiania ścieżek na wavy....
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#11 Wiadomość | 2005-07-12, 18:49
 
Piter napisał/a:ciągłego przerabiania ścieżek na wavy....


naprawde przenosicie pod frutem sciezki na wavy? przeciez to kur**** za przeproszeniem mozna dostac. Jak mam problem z moca to wylaczam efekty i jade na sucho..albo szukam takiego ustawienia wtyczki/preseta, ktory nie jje az tyle a brzmi podobnie lub nawet lepiej :]
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#12 Wiadomość | 2005-07-13, 06:48
 
Masz rację Loom - można dostać dokładnie tego, co piszesz ;-) Niemniej to jest sposób na odciążenie Frutka. Ja jestem zbyt leniwy na to ale są osoby, które są nieco bardziej wytrwałe niż ja ;-)
Ja niestety jeśli doprowadzę projekt do takiego stanu, że zaczyna się zacinać to odkładam go na parę miesięcy i powoli o nim zapominam żałując jedynie, że tak ogromny projekt odchodzi w zapomnienie.
Mam kilka takich i chyba poczekam na kolejną zmianę kompa bo teraz to zgrzytam zębami jak po włączeniu takiego projektu słyszę trochę muzyki, dużo trzasków i nawet kursor w playliście nie ma siły się przesuwać..... :|
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » upgrade kompa

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi