Adix - Utopia (Edit Version)
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [Finał] Adix - Utopia (Edit Version)
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6959 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#1 Wiadomość | 2005-07-10, 14:41
[Finał] Adix - Utopia (Edit Version) 
Autor - Adix
Tytul - Utopia (Edit Version)
Waga - 4.93Mb
Czas - 5:23
Jakosc - 128kbps
Styl : Trance
Link - http://members.lycos.co.u...op=getit&lid=20
(jesli link nie dziala, nalezy go przekopiowac w miejsce adresu i zatwierdzic).
Komentarz :
Utwór powstały na bazie motywu z amigowskiej gry pod tym samym tytułem.

Pozdr.
Adix
Średnia: 8,33 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Chris dela Rosa 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7110 dni temu
Posty: 151
Skąd: Stargard Szczeciński
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2005-07-10, 20:07
 
No kawalek klasa ... Na poczatek piekny polamaniec perka zamiata ... potem appergiano swietna barwa ... 2:07 straszne jest to pianko ... nie pasuje do reszty... Hmmm no tylko 2 motywy ... dla mnie to troche malo ale i tak za brzmienie i sam pomysl kawalek zalsluguje na uwage :) ... 8/10 Ogolnie wiadomo co do doboru sampli masteringu i instrumentow nie bede sie czepial bo nieda sie :( ... :P

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
<big_flp>
:!: ...::Underground Music::... :!:
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#3 Wiadomość | 2005-07-11, 16:41 | Ocenił na 7
 
startujesz pelnym padem, swietnie wypelniasz przestrzen - pozniej jakis acid bass, ktory ginie pod padem

14 sec - wlaczyla sie kiepska perka - tak czytam koment Chreesa i sie nie moge nadziwic - ale od 27 leci perka - z jak dla mnie za mocnym kickiem a za slabym snare
29 sec - kukulka - za pierwszym razem sie jej wystraszylem :) hehe
pozniej juz faktycznie brzmi jak flet

1:09 mam tą perkę w rexie :) tylko pare fx dolozyles

pozniej lead na filtrze wjezdza, poki az tak mocno nie skrzeczy to jest good, od 1:32 przykrywa wszystko - nie wiem czy takie bylo zamierzenie - a gdzies tam w tle jeszcze sie przewijaja szczatki perki

1:51 lead sie komponuje z reszta - z perki tylko slychac haty, kick jest zagluszony przez bass
2:46 zmiana klimatu az do crasha 3:14 mi sie podoba

od tego momentu ten lead - jakos mi nie podchodzi, brzmi jakby byl z przesterem

w tej czesci z perki juz slychac kicka i haty
konczy sie dosc nagle mimo ze wczesniej wygasa perka, to troszke dluzej moglby wybrzmiewac sam koniec
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7141 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#4 Wiadomość | 2005-07-11, 22:59
 
Bardzo dobre pady. Cos w stylu starego dobrego eurodancu. Ten instrument w tle na padach tez fajnie wypelnia przestrzen. Flet tez fajny, chodz bym dal wiecej delaya na niego, ale to juz kwestia gustu. Break moze byc.

Od 1:22 troche jakby inny kawalek wszedl z zaje**** melo. Barwa i ulozenie jego jest bardzo fajne. Przejscie w 1:49 fajne, ale juz uzywales takiego, wiec troche sie powtarzasz. Barwa piana dla mnie za wysoka, przez co mi nie podchodzi.

Ogolnie kawalek naprawde bardzo dobry. Wszystko wspolgra ze soba bardzo dobrze. Zwykly sluchacz by napewno do niczego sie nie przyczepil. <ok>
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#5 Wiadomość | 2005-07-14, 20:18
 
Pady na początku ładnie grają, bas też ciekawy wchodzi. Ale instrument grający melodię przypomina mi fujarki w stylu disco-polo :D Generalnie cały utwór brzmi zabawnie. Staaary takie kawałki to chyba tylko w klimacie pc-speaker dobrze brzmią :) Takie brzmienia to zbyt potężne na takie coś :) Co do technicznych aspektów, to gdzieś za połową kawałka ( quicktime nie wyświetla czasu :P ) jest takie staccato, trochę pianinem jedzie, a trochę jakimś synthem, jest jakieś takie wybite na przód, i spłaszczone, bo chyba doszło do szczytu i zostało ostro potraktowane kompresorem ;P Nadaje się do ściszenia.

Podsumowając, nie podoba mi się przerabianie kawałków w stylu commodoro-warezowo-amigowo-dosowym na super brzmienia, traci to swój klimat i śmiem twierdzić, że zakrawa na śmieszność nawet ;) Toż to było komponowane pod tamte dźwięki, był jakiś klimat, taka muza może wzbudzić wspomnienia - ten kawałek nie wzbudza.
 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
spazm 
VIP


Dołączył 7069 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2005-07-22, 20:03
 
nie mam pytan Adix :)

poczatek ktory kaze ci sie wsluchac
od 0:20 poakujesz jak sie robi muzyke <ok>
1:20, az mnie przeszly dreszcze... a to byl poczatek tego, co mnie czekalo :)
1:50, jest lepiej, tylko troche lepiej, ale lepiej :P
2:07, taki motyw, troszke do fleta podobny, miodzio
2:50, czujesz ze nadchodza zmiany, ale jesli je porownac po pierwszej czesci utworu, juz nie tak pozytywne
dalej dobre, ale juz nie tak porywajace, jak w pierwszej czesci
i od 3:50 znow skora cierpnie :)

Adix, operuje wrazeniami, bo na technice produkcji sie nie znam
mam nadziej, ze taka opinia tez ci sie przyda ;)
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6959 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#7 Wiadomość | 2005-07-27, 06:42
 
Dzieki i czekam na wiecej.

Pozdr.
Adix
Średnia: 8,33 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
hope 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 926
Skąd: Lublin
Punkty: 47
#8 Wiadomość | 2005-07-31, 21:27 | Ocenił na 10
 
Począteczek fajny (troszke inny niz wiekszosc Twoich utworkow zaczynanych pianinkiem) Flecik (czy co to za bajer) wymiata, perka bardzo dobra. Ok 1:30 ladnie sie lead rozkreca a potem juz sam miód jest :D Gdy dochodzi flecik znowu to jestem normalnie w niebowzięty :D Kawalek świetny, niema się do czego czepiać. Bez wątpienia jesteś czołowym BFowcem jeśli chodzi o muzę :D <brawo>
Ocenił na: 10 
 
 
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7126 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#9 Wiadomość | 2005-08-06, 06:59
 
Adix produkuje utwory jak maszyna do mięsa kiełkasę..non stop i non stop to samo czyli utwory na znakomitym poziomie...małe uwagi co do za mocnego beatu bo włazi na resztę ale reszta klasa i wyżej:)
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7002 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#10 Wiadomość | 2005-08-06, 16:18 | Ocenił na 9
 
Poczatek fajny, brzmienie padow zawodowe, dobrze wykonana perka jednym slowem caly Adix. Melodia bardzo przyjemna wpadajaca w ucho. Dzwieki bardzo dobrze dobrane. Wszystko se soba wspaniale wspolgra. Nic dodac nic ujac - wszystko zostalo juz powiedziane, nie ma sie do czeko przyczepic. Mastering pierwsza klasa. Podoba mi sie to i czekam na kolejne produkcje. Bardzo udany kawalek.

PoZdRo Thunder
Ostatnio zmieniony przez Not4uS 2005-11-10, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#11 Wiadomość | 2005-08-07, 19:36
 
Lycos cos knoci, nie moge sciagnac, Wyslij mi na emalje :)
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#12 Wiadomość | 2005-08-07, 19:51
 
Mi dziala, dziwne, sprobuj teraz moze...
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Gabriel 
~Urlopowicz~

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6935 dni temu
Posty: 171
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2005-08-08, 13:12
 
Na poczatku chcialem napisac ze podziwiam Adixa za jego technike itd:) a teraz utworek:

Wszystko jest pieknie zgrane, mastering rowniez, utwor jest zroznicowany przyjemnie sie go slucha( chociaz trance to nie moje klimaty), niby ok ale jednak czegos brakuje, guruje tutaj wtornosc, nie ma nic orginalnego, po prostu dobrze zagrany ,zlozony kawalek:) Adix stac cie na duzo wiecej:):)


pozdrawiam serdecznie:)
 
 
 
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6827 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#14 Wiadomość | 2006-08-22, 22:05 | Ocenił na 8
 
:-)...tyż lubie ten loop z rexa ;) ...kawałek ma charakter troszeczkę sielankowy...z racji barwy syntu...i "pianinka"...generalnie pozytywne wrażenia z odsłuchania numeru... 8/10 odśwież Adix ten numer...
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6919 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#15 Wiadomość | 2006-09-09, 07:40 | Ocenił na 9
 
No no adix w podziw mnei wprawiłeś, z zasadzie nie wywąchałem większych zmian w stosunku do bety (prawie wogle jej juz nie pamietam) ale nie ma sie co dziwic. Ten utwor jest na prawde niepowtarzalny! bardzo przyjemnie sie tego slucha, choc nie ma tu wirtuozeri, ale za to soldiny i piekny utwor. I ja bardzo lubie go sluchac, bo IMHo to jeden z najlepszych Twoich produkcji!

Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6800 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#16 Wiadomość | 2006-09-09, 14:31 | Ocenił na 7
 
Z czysto muzycznego punktu widzenia rzecz dość uboga, ale można powiedziec ze to immanentna cecha tego gatunku muzycznego- transowe powtarzanie pewnej frazy, ogrywanie jej przez nakładanie sie kojejnych scieżek dzwięku. I sciezki te są bardzo elegancko ułożone ale zdecydowanie czegos mi tutaj brakuje. Trance jednak powinien miec w sobie jakis ładunek hm.. powagi, zapamiętania.. tak to odbieram jako człowiek ktory takiej muzyki nie tworzy, ale nieraz sie przy niej bawiłem. Tutaj aranżacja i temat mają w sobie cos dziecinnego, niepoważnego. Szczególnie to "frywolne pianinko" ogrywające partie o znikomych walorach melodycznych.
Ostatnio Zet napisał trancowy kawałek "Touch the sky", napisany w też w cmoll, nieco inna struktura, ale kadencja o podonym charaktertze tam była. No i Zetowi własnie udało sie osiągnąc ten prawdziwie "trancowy" nastrój, nie tylko przez dobrą aranżację i produkcję ale również przez pewien zabieg harmoniczny- pojawiały sie akordy oparte na kwincie a nie na prymie. Pomysł banalny ale odpwiednio zastosowany tworzy kapitalny efekt.
Tutaj nie znajduję zadnego muzycznego "tricku" ktory by wybił utwór ponad przeciętność.
Ocenił na: 7 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [Finał] Adix - Utopia (Edit Version)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi