Pewnego letniegio dnia siadła ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Pewnego letniegio dnia siadła mi partycja...
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#1 Wiadomość | 2005-07-07, 10:24
Pewnego letniegio dnia siadła mi partycja... 
Wczoraj rano włączam kompa. A tu patrze z niedowierzaniem :o brak jednej partycji [ E:\ ]
Była ona cała programu eMULE... partycje były robione 11.12.2004 roku programem Partition Magic 8.0. Do wczoraj chodził jak talala. Bardzo mi żależy aby odrzyskać te pliki. Prosze o pomoc. Jakie programy i do niego kork po kroku... Z góry dziękuje .........

:( cZuLi :(
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2005-07-07, 11:27
 
są 2 opcje :P

-albo ktoś/coś zrobiło Ci głupi żart i partycję ukryło (są do tego programy, mozna to zrobić w rejestrze, itd.),
-albo faktycznie szlag trafił partycję, ale spox,

masz może jakiegoś linuxa odpalanego z płyty? (knoppix, jakaś dystrybucja live?) to by ewentualnie wykluxczyło głupi żart, lub uszkodzenie rejestru/błędny wpis/program ukrywajacy partycje,

nie próbuj tworzyć żadnych nowych partycji, zmieniać rozmiaru istniejących, czy też uruchamiać scandisk/defragmentator dysków,

jeśli nie masz linuxa odpalanego z płyty (tylko nie instalowanego - to mogłoby sie skończyć źle dla tej partycji) to weź (zakładam że masz W'XP) kliknij prawym przyciskiem myszy na "Mój Komputer" i wybierz "zarządzaj", teraz "magazyn"->"zarządzanei dyskami" i powiedz czy widać stąd Twoją nie istniejącą partycję, jeśli tak to mogła zostać ukryta przez jakiś program, zastanów się czy nie instalowałeś ostatnio niczego do tuningu XP (Tweak XP, Doctor XP, itd.), spytaj się rodzinki czy nie instalowała żednych gadżetów ;)

powiedz jak wyłączyłeś komputer (reset, zabrakło prądu, normalnie...), często zdaża Ci sie resetować kompa?

zdobądź ten program:
PC Inspector File Recovery - to program darmowy do odzyskiwania utraconych plików i partycji, nim go zainstalujesz i użyjesz upewnij się tym co powiedziałem powyżej, bo próba odzyskania istniejącej i ukrytej partycji może sie skończyć średnio ciekawie, zaraz dopiszę wątek o rejestrze

[ Dodano: 2005-07-07, 12:43 ]
sprawdź czy w rejestrze nie ma wpisu odpowiedzialnego za ukrywanie partycji, a więc:

start->uruchom
wpisz regedit, wcisnij [enter], rozwiń klucz:
HKEY_CURRENT_USER -> SOFTWARE -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion -> Policies -> Explorer i sprawdź czy nie ma tam klucza NoDrives typu DWORD, jeśli jest usuń go i uruchom ponownie komputer, jeśli nie ma to znaczy że nie jest to ukrycie partycji tylko najprawdopodobniej jej uszkodzenie (ale i tak bym sprawdził pod linuksem czy ją widać - jeśli oczywiście masz taką mozliwość), jeśli problem nie leży w tym i partycja nie jest widoczna spod "zarządzaj" w mój komputer, to zainstaluj ten program co wyżej podałem, jak już go będziesz miał to napisz (chyba że będziesz chciał sam spróbować odzyskać)...

[ Dodano: 2005-07-07, 12:47 ]
PS. uwaga na rejestr, jak coś się źle zmieni windows może się uszkodzić/nie podnieść, nie ma możliwości cofnięcia ostatnio wykonanej operacji jeśli edytorem jest windowsowy regedit, więc ostrożnie
 
 
 
 
nie mam czasu
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#3 Wiadomość | 2005-07-07, 15:29
 
Dzieki za porady ZDV-12 ciebie to powinni zatrudnić w Microsofcie..
Ale przejdzmy do konkretów. Zainstalowałem PC Inspector File Recovery i zaczołem odrzyskiwać pliki. No i wszystko znalazło.Tylko to okropnie długo idzie bo scanuje cały dysk [ 80 GB] Ale pliki eMULA poszły się pas..... Tak podejrzewam ze ta partycja była robiona Partitionem. Jak gadałem z Qbskiem ze lepiej robisz z pozycji DOsa.... W Linixie Mandrake 9.1 nie widział partycji......

polecam wszystkim PC Inspector File Recovery to bardzo dobry program.............


<ok> cZuLi <ok>
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#4 Wiadomość | 2005-07-07, 16:14
 
to dobrze że przynajmniej część odzyskasz, co do robienia partycji to różnie z tym bywa, ja np. jak robiłem dosowym Fdiskiem to się niedawno okazało że partycje są uszkodzone i nie można zmienić ich rozmiaru, teraz mam na jednym z dysków (40GB) 2x po 20GB, okrutny podział, ale jakoś przeżyję ;-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#5 Wiadomość | 2005-07-08, 21:20
 
PC Inspector File Recovery tym programem odrzyskałem jakieś 75 % częsci partycji. Najgorzej jest z plikami eMULA bo są zrypane...

Tak se myśle że takie połączenie nie byłby złe : <wstydnis>
ZDV-12 + Qbs= Nowy System <co?>

:] cZuLi :P
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Pewnego letniegio dnia siadła mi partycja...

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi