dystrybucje linuksa
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » dystrybucje linuksa
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#1 Wiadomość | 2005-06-08, 11:15
 
cholercia zarazilem sie tym linuxem bylem nawet w empiku za ok 30 zeta jest mandriva linux 2005 LE

duzo o nim czytalem jak i o reszcie linów - ponoc najprostszy i przeznaczony dla noobow <mrgreen>
dobry ten linux pafcio??

a jak tej gazetki dostac nie mozna to sa w necie linuxy za ok 21 zl do zamowienia - bo widze ze cos malo tych linuxow po kioskach :[
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#2 Wiadomość | 2005-06-08, 11:27
 
:!: madriva to nastepca po mandrake - jest prosty, dasz rade :)
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#3 Wiadomość | 2005-06-08, 11:40
 
Pafcio napisał/a:madriva to nastepca po mandrake - jest prosty, dasz rade


mam nadzieje ze przy okazji tez dobry - tak wiec zakupiem <mrgreen>
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6958 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#4 Wiadomość | 2005-06-08, 12:05
 
No czy dobry to pojęcie względne...mnie się mandraki niezbyt podobały wolałem mojego debiana którego niestety musiałem usunąć z przyczyn osobistych ;) debian miał tylko jeden dla mnie poważny mankament: nie miał sterowników do mojej karty graficznej (GeForca). Cieżka instalacja dosyć była jeżeli chciało się wszystko ładnie dopasować no ale mandrake w instalacji podobny jest do windowsa, może nawet prostszy. Tylko pamiętaj Meph - linux to nie windows, tu nie masz wszystko tak prosto. No ale zachęcam gorąco do poznania tego systemu. Są tam pewne ułatwienia np dla programistów w postaci wbudowanego kompilatora C/C++ i kilka innych bajerków

pzdr.
 
 
 
 
 
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone
Kansas
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#5 Wiadomość | 2005-06-08, 12:16
 
Hatoyama napisał/a:Tylko pamiętaj Meph - linux to nie windows, tu nie masz wszystko tak prosto


i wlasnie o to mi chodzi - uwielbiam odkrywac nieznane i trudniej tym lepiej
a mandriva dlatego ze jest najbardziej przystepna jak dla nooba - pozniej moze sie skusze na debiana, red hata, auroxa, knoppixa itd sie obaczy <mrgreen>

a pozatym widze ze linux robi sie naprawde potezny coraz bardziej sie rozwija i niedlugiej przyszlosci bedzie obok windy drugim systemem dlatego poznac go musze :]
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6958 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#6 Wiadomość | 2005-06-08, 12:22
 
ale nie wszystko tam jest intuicyjne. żeby coś niekiedy skonfigurować będziesz musiał popytać na forach albo kupić książeczki jakieś na temat podstaw w danym linuxie
 
 
 
 
 
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone
Kansas
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#7 Wiadomość | 2005-06-08, 15:54
 
tak czytam, że sobie rozmawiacie o debianie i madrivie, i doszedłem do wniosku że jest coś pośrodku :P Fedora Core, oparta na debianie, prawie tak prosta jak Mandrake (mandriva) i zawsze bardzo aktualna, to jak szybko w tej dystrybucji jest uaktualniane środowisko graficzne czy jadro wprawia mnie w podziw :) a przynajmniej było jakieś 5-10 miesiecy temu, ostatnio nie śledzę tej dystrybucji...

www.linuxiso.org - to jakby sie nie chciało kupować i sie miało szybkie łącze (albo sporo wolnego czasu) ;-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6959 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#8 Wiadomość | 2005-06-08, 16:17
 
Hehe, a ja jeszcze pamietam poczciwego Slacka :)
uuu... kiedy to bylo ... :)
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6991 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#9 Wiadomość | 2005-06-09, 21:43
 
bo Slackware to Slackware :]
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#10 Wiadomość | 2005-06-12, 20:31
 
podzielilem temat, Memph jak bedziesz mial pytania odnosnie linucha, to smialo pytaj
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#11 Wiadomość | 2005-06-13, 07:29
 
no instalacja przebiegla bez problemowo <mrgreen> ale juz na wstepie okazalo sie ze ze jednak nie bedzie tak latwo
gdy proboje modem do neostrady zainstalowac wyskakuje mi ze musze miec uprawnienia roota :/ - lo co tu biega ??

root to cos takiego jak admin?? help me...

PS: nio ale ladna ta mandriva
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#12 Wiadomość | 2005-06-13, 08:13
 
tak, w linuksie root to admin
 
 
 
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#13 Wiadomość | 2005-06-13, 10:30
 
do wszystkiego co bedziesz chcial zmodyfikowac potrzebne uprawnienia roota, najalepiej sobie dzialac z poziomu konta usera, a jak cos potrzebujesz jako root zmienic to wtedy przelaczasz sie komenda "su" substitute user, podajesz haslo roota i dzialasz

po co tak?
po to ze jak cos np. by sie stalo w systemie i z jakiejs przyczyny uszkodza sie jakies dane, to uszkodza sie na koncie usera a nie roota ;)
usera zawsze mozna nowego stworzyc

a to ze latwo nie jest, to moze dlatego, ze tutaj bezpieczenstwo ponad wszystko, albo przynajmniej w troche wiekszym stopniu, niz jestes nauczony ;)
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
MepH 
~Moderator~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 439
Skąd: Nowy Sącz
Punkty: 40
#14 Wiadomość | 2005-06-13, 10:40
 
hehe dzieki poproboje teraz <mrgreen> - linux zrobil na mnie bardzo pozytwne wrazenie - idem walczyc dalej

[ Dodano: 2005-06-15, 19:13 ]
jjeeeeeeeeee pierwszy post pod linem - net chodzi z 300% szybciej <mrgreen>

mephONlinux
 
 
 
 
 
...::: przesiadka na Reason 3.0 :::...
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#15 Wiadomość | 2005-06-19, 10:36
 
W zeszłym tygodniu dostałem od jakiegoś KOLESIA Linuxa pisze na CD FEDORA CORE II na 4 cd. Chciałbym sie dowiedzieć czy on jest prosty w obsłudze czy tylko dla zawansowanych. Miałem wcześniej Red Hata i jakośc mi się spodobał...........

:( cZuLi :(
 
 
 
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6958 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#16 Wiadomość | 2005-06-19, 10:48
 
a Fedora to to wytwór Red Hata :D dasz radę :)
 
 
 
 
 
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone
Kansas
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#17 Wiadomość | 2005-08-21, 18:48
 
Siema :) Szperając po necie znalazłem całkiem interesującą dystrybucję Linuxa - m-dist. Z tego co się dowiedziałem jest to dystrybucja przeznaczona dla muzyków. Obok sekwencera midi jest tam niezły program podobno przypominający Sonar, ProTools, jego nazwa - Ardour. Widziałem też że jest możliwa instalacja wtyczek VSTi (ale tu trzeba pokombinować). Czy ktoś już w takim środowisku komponował i jak to się ma do osiągnięć w naszych FL'kach i Reason'kach?
Pozdr. :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#18 Wiadomość | 2005-08-21, 19:12
 
ja mam na dysku kilka dystrybucji linuksowych służących do muzykowania tylko i wyłącznie, dwie mam w wersj LiveCD (nie trzeba instalować), jesli chodzi o obsługę jest prosta, wystarczy tylko kilkanaście minut aby poznać filozofię działania serwera JACK, na którym opeirają się muzyczne linuksy a reszta jest już jak w Windowsie, aktualnie testuję takie dystrybucje, dla przykładu mam w niej coś jak Acid/Cubase, taki sekwencer audio/midi, w niektórych programach mozna grać prosto z klaw. komp. dźwięki które sie tworzy, zupełnie jak w FL, niektóre syntezatory są bardziej rozbudowane niż większośc windowsowych, mysl ę że na linuksie mozna spokojnie osiągnąć to samo co na windowsie, aczkolwiek trzeba się tego nauczyć, ale przecież my lubimy się uczyć, prawda? ;)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#19 Wiadomość | 2005-08-21, 20:20
 
Mógłbyś podać nazwy tych dystrybucji? :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#20 Wiadomość | 2005-08-21, 22:26
 
nie ma co robić zrzutu moich katalogów :P może tak, testowałem dopiero jedna z dystrubucji (reszty mam obrazy, ale sie jeszcze nie bawiłem),a ta dystrybucja to:

http://www.agnula.org/

naprawdę fajna, bo jest w wersji LiveCD a jak Ci się spodoba to z tego samego CD mozna ja zainstalować, chciałem jakiś czas temu dać skriny z tego jak wyglada ale nie udało mi się ich zrobić :D skąd się dowiedziałem o Agnuli? z tego arta:

http://www.studio.use.pl/prog_linux.html

a po wiecej dystrybucji audio sięgnął bym na tę strone:

http://www.linux-muzyka.ixion.pl/

a bardziej konkretnie to do tego artykułu:

http://linux-muzyka.ixion...ia.php?id=65010

any questions? ;)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#21 Wiadomość | 2005-08-22, 09:17
 
A która dystrybucja jest lepsza? Dehmudi czy Rehmudi?
Czytałem, ze łatwiejsza jest w instalacji Rehmudi, ale jak z pracą w obu środowiskach? :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#22 Wiadomość | 2005-08-22, 09:29
 
dehmudi jest oparta na debiania a rahmudi na red hacie i mu pochodnych (np. fedora core, aurox), niestety red hat z tego co pamietam kiedys był mało user friendly a aurox to kaszanka :P ja korzystam z wersji live opartej na debianie bo kolega ma tego linuksa i mówił mi że jest dobry, oczywiście te dystrybucje to ani nie debiany ani ne auroxy, jedynie dziedziczą po nich poszczególne cechy, ale na poczatek mimo wszystko poleciłbym dehmudi, aplikacjami audio ani wygladem sie nie różnią, są tylko różniece w fukcjonowaniu i w części opcji oraz budowy

[ Dodano: 2005-08-22, 10:36 ]
łatwiejsza w instalacji mówisz... hmm... wiesz co, to ja zaraz zainstaluję demudi i zobaczę czy są z nią jakieś problemy, za 2-3h napiszę jak poszło :)

[ Dodano: 2005-08-22, 16:58 ]
poczekaj zdziebko bo zainstalowałem tego linuksa ale coś nie do kńca jest tak jak powinien :P popracuję nad nim dziś i powiem czy jest user friendly czy też nie :)

[ Dodano: 2005-08-23, 13:42 ]
no wiec tak:system w instalacji jest tak latwy jak inne linuchy typu mandrake, ale :D po instalacji system mi nie chce wstac bo gdy przechodzi w tryb graficzny to nie potrafi sobie dopasowac rozdzialki i zostaje czarny ekran, ma albo problemy z monitorem albo z k.graficzna, bede z tym walczyl, stalo sie jeszcze cos innego, po zainstalowaniu XP nie chcial sie odpalic, tzn byl do wyboru na liscie systemow po starcie kompa ale jak sie go wybieralo to nic sie nie dzialo, zajrzalem we wpisy, wydaja sie prawidlowe, wiec nie wiem czemu nie startuje, windowsa odpalilem na innym patencie, trudno mi polecic ten system po tym burdelu jaki mi zrobil :P aczkolwiek Mandrake sie uruchamial normalnie po instalacji Agnuli (dehmudi), spróbuję podnieść ten system jakoś, ale jak się boisz o Windowsa i masz go na tym samym HDD co chcesz instalować linucha to nie radzę, choć może u mnie tak sie stało przez bałagan na dyskach, mam na nich w sumie z 14 partycji i już sam nie wiem która jest do czego ;) jak mi się go uda odpalić to Ci pomogę w instalacji, jak nie to stanowczo odradzę :D

albo fajnie by było jakbyś miał 2 HDD, drugi całkiem pusty, odpiąć wtedy dysk z windowsem i danymi i na czystym zainstalowac linucha, wtedy byłoby bezpiecznie, coprawda nie dałoby się wybierać wtedy systemu który ma startować tylko trza by było podczas rozruchu kompa wcisnąć F8 i tam wybrać dysk który ma starować, ale to tez jest patent, bo jak Ci się jeden systm znudzi to poprostu czyścisz dysk, nie trzeba się cackać z bootloaderami, itp.
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#23 Wiadomość | 2005-08-23, 15:57
 
We wrzesniowym wydaniu Magazynu Komputerowego CHIP jest artykuł LINUX DLA KOWALSKIEGO. Na dołączonej do gazety płycei DVD jest werjsa LINUX FEDORA CORE 4 - koszt gazety z płyta 19,90.

Jeśli ktoś chce spróbować zapraszam
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#24 Wiadomość | 2005-08-24, 09:04
 
Dzięki za wszystkim za info. Dopiero wczoraj dostałem cały pakiet ReHmudi (3cd) i się jeszcze nie bawiłem na linuchu w ogóle. Tak naprawdę to w linuxie jestem zielony. :D
Parę dni wcześniej ściągnąłem dystrybucję m-dist live (140 mb) i wszystko cacy, poza jednym - żadnego dźwięku w głośnikach. Jest tam jakiś serwer dźwięku (?) JACK i program do masteringu bodaj Jamin, i nawet po włączeniu programu Hydrogen (automat perkusyjny) próbowałem się bawić w JACKU i tym drugim aby uzyskać dźwięk i mimo, że sygnał był widoczny na tym programie do masteru, to w głośnikach cisza. :| Można uruchomić też jakieś okienko gdzie się wpisuje komendy (coś chyba jak wiersz poleceń w Windowsie). Gdzie się konfiguruje kartę muzyczną (mam SB Audigy)? I jak? I'm a noob. ;( :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#25 Wiadomość | 2005-08-24, 09:09
 
no właśnie, ja też w dehmudi się pierwszy raz spotkałem z JACK'iem, faktycznie jest to serwer dźwięku bo podpinasz w nim urządzenia dźwiękowe (np. automat perkusyjny) do wyjść karty dźwiękowej, ja se znalazłem na necie podstawę jego działania, potem pokombinowałem 5 minut i już miałem dźwięk, zaraz odnajdę ten artykuł i wkleje tu linka

[ Dodano: 2005-08-24, 10:13 ]
http://jackit.sourceforge.net/ - oficjalna strona
http://linux-muzyka.ixion.pl/program.php?id=14 - czym jest
http://linux-muzyka.ixion.pl/tekst.php?id=25067 - ten artykuł teoretycznie jest o nagrywaniu radia internetowego, ale zawiera podstawy konfiguracji JACK'a czyli opisuje co, gdzie i jak
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#26 Wiadomość | 2005-08-24, 16:58
 
Pafcio napisał/a:We wrzesniowym wydaniu Magazynu Komputerowego CHIP jest artykuł LINUX DLA KOWALSKIEGO. Na dołączonej do gazety płycei DVD jest werjsa LINUX FEDORA CORE 4 - koszt gazety z płyta 19,90.

Jeśli ktoś chce spróbować zapraszam


Dzisiaj byłem w sklepie i kupiłem. :) Niestety - gdy zainstalowałem Fedorę, podczas instalacji Rehmudi pokazują mi się jakieś błędy, masa błędów, związanych z brakiem bibliotek. :/
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#27 Wiadomość | 2005-08-24, 18:31
 
ale nie instalowałeś jednego na drugim?
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#28 Wiadomość | 2005-08-24, 20:54
 
Kod:ReHMuDi stanowi nakładkę na zainstalowane uprzednio systemy Red Hat/Fedora, a także na kompatybilne dystrybucje (na przykład Aurox Linux).


Z linux-muzyka.ixion.pl

Tak - instalowałem jedno na drugie. :|
Jest ta druga płytka z ReHmudi, która się bootować powinna, ale się nie bootuje. :/

Instalacja na system Mandriva to w ogóle jakaś pożoga - install.sh w ogóle się tu nie uruchamia. :/
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#29 Wiadomość | 2005-08-24, 21:39
 
momencik... jaka Mandriva? przestaje rozumieć,

wiesz ja instalowałem dehmudi jako samodzielny system (fakt że sie nie udało, ale to wina k.graf lub monitora), ale ta nakładka to ja nie wiem czy to trzeba było tak na serio brać, ja słowo nakładka zrozumiałem raczej jako: ktoś wział engine red hat i przerobił na rehmudi, powiedz mi teraz co masz na dysku, co zrobiłeś i co chcesz zrobić to jakoś się z tym uporamy :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#30 Wiadomość | 2005-08-24, 22:33
 
Mandriva to się wczesniej nazywało Mandrakelinux. :)

Co teraz mam na dysku? Linuxa Mandrivę. :P Bo najłatwiej zainstalować i od razu widzi dyski windowsowe gdzie mam sample. Ale ten install.sh nie działa w Mandrivie.
Dobra narazie stoi na tym, że mam system (Mandriva/Mandrake :D ) i na niego chcę zainstalować ReHMuDi (od czego jest jedna zt płyt).
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#31 Wiadomość | 2005-08-25, 09:16
 
dobra, przeczytałem pół internetu ;) i faktycznie powinno dać się zainstalować rehmudi na mandrake, choć wyczytałem że ta dystrybucja nie jest specjalnie przeznaczona dla mandrake (natomiast ta: http://linux-muzyka.ixion.pl/program.php?id=76 jest), piszesz że install.sh nie działa, ale z tego co mi wiadomo (przynajmniej ja tak robię) to w linuksie instalujemy 3 poleceniami, chyba że masz jakąś instrukcję i w niej masz napisane że trzeba inaczej, ja instaluję programy w mandrake tak:

wchodzę do katalogu gdzie mam pliki instalacyjne, klima tam w wolne pole prawym przyciskiem gryzonia i wybieram z rozwijanej listy "Działania->Otwórz tutaj terminal(konsolę)", następnie wpisuję i zatwierdzam kolejno klawiszem eneter:
./configure [enter]
make [enter]
make install [enter]
oczywiście terminal/konsolę trzeba otworzyć w tym katalogu aplikacji do zainstalowania gdzie właśnie znajduje się plik "configure", pierwsze z powyższych poleceń konfiguruje pliki nstalacyjne, drugie tworzy pliki instalacji na podstawie konfiguracji, a trzecie wykonuje na tych plikach proces instalacji, spróbuj w ten sposób, jak się bnie będzie dało to pomyslimy dalej :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#32 Wiadomość | 2005-08-25, 16:35
 
pisze sobie z Fedora Core 4 :)
problem przyy instalacji - w jezyku pl cos sie nie chcialo zainstalowac - napisalo ze nie moze utworzyc partycji (robilem automatyczny podzial)
zrobilem angielski :)

no i z siecia mialem problem - tylko dlatego ze mam 2 sieciowki i nie do tej przypisalem adres :D
teraz sobie ja recznie podnioslem i jka widzac dzialam

z racji ze mam system po angilesku obecnie - to nie mam pl fontow :D

zaraz sprawdze jak z dzwiekiem :P

[ Dodano: 2005-08-25, 17:38 ]
jakos sobie nie przypominam, aby po wlozeniu plyty audio pod windowsem - zaczytaly mi sie nazwy utworow odgrywanych :)
slucham sobie DJ Sash! - encore un fois

[ Dodano: 2005-08-25, 17:38 ]
w szoku jestem ze FF jest standardowo wgrany
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#33 Wiadomość | 2005-08-25, 16:44
 
Pafcio napisał/a:w szoku jestem ze FF jest standardowo wgrany

to normalne w nowych dystrybucjach :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#34 Wiadomość | 2005-08-25, 16:55
 
dawno nie korzystalem z zadengo linuksa - trzeba to zmienic :D

[ Dodano: 2005-08-25, 18:01 ]
nie moge sie przywzyczaic do belki menu u gory :D przeciagnalem sobie ja na dol :P
pytanie za 100 pkt - zawsze jak mam winde uruchomiona i mam dopasowny ekran do monitora w rozdzialce 1024x768 i instaluje luinuch i go wlaczam, to zawsze musze przesuwac ekran na maxa w lewo - bo nie widze belki przewijania forum w dol i w gore

to sie u mnie tylko dzieje czy u wszystkich?

karta jakas nvidia 128 RAM
monitor flatron LG L1510S

nie jets to mocno uciazliwe, ale obecnie na ekranie przeciagnietym na maxa w lewy - widze tylko pol paska do przewijania

[ Dodano: 2005-08-25, 18:06 ]
łłłóóóóęęęąąąććźźżżżńńń test :P przestawileĸłem sobie klawiaturę na polską :D

[ Dodano: 2005-08-25, 18:30 ]
dogrywam bibloteki gcc - zaraz zoabczymy czy JACK smiga :D
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#35 Wiadomość | 2005-08-25, 17:48
 
Pafcio, ja ne mam takiego problemu z monitorem, w ogóle nie krzystam z ustawiania obrazu, mam tego farta że mi się zawsze wszystko samo robi, i nie ważne czy Win czy Linux albo jakiś inny OS

k.graf. też mam nvidię GForce 5200 128MB,
monitor MAG Innovision (nie pytajcie co to za firma, ja też nie wiem :D ;)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#36 Wiadomość | 2005-08-25, 17:52
 
mi tez sam znajduje - ale tak dzwinie przesuwa

kadu w rpm pod fedora - jakos nie potrafie zainstalowac
JACK zainstalowany - zaraz sciagam jakis nastepny soft - moze bede robic muze na linuchu :D

[ Dodano: 2005-08-25, 19:10 ]
Flash player - zeby glowna BF byla dobrze widoczna :)
automat nie zainstalowal tego - bo pokazal blad

recznie - pokazal mi sie ze zainstalowalo ok, ale i tak nie smiga :| znow sie zacyzna :|
 
 
 
 
 
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#37 Wiadomość | 2005-08-25, 18:18
 
konqueror tez bez flasha :|
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#38 Wiadomość | 2005-08-25, 19:41
 
no z flaszem są czasem niezłe jaja pod linuchem, ale pod knoppixem, mandrake i FreeBSD udało mi się go odpalić, Pafcio, jak chcesz łatwego linuxa jeśli chodzi o instalację to Debian jest łatwy, on się nie posługuje jakimś takim szitem (nie RPM tylko DEB) i tam jest taki program APT czy jakoś tak, to coś znajduje wszystkie brakujące pakiety jesli instalując coś będzie brakowało innego pakietu, poprostu zasysa z netu, przynajmniej kolega tak mi mówił,

btw, lepiej instalować z kompilacją (czyli przez trzy polecenia) niz z RPMów bo kompilacja jak masz aktualne biblioteki zapewnia Ci kompatybilność z Twoja dystrybucją, szukałeś flaszowych RPMów na rpmfind.net?
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#39 Wiadomość | 2005-08-25, 19:54
 
akurat o debianie slyszalem diametralnie inna opinie :) moze teraz juz jest inaczej
jutro se instalne pewnie mandaryne :P red hat jakos mi nie podzedl :P

teraz siedze na windzie
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#40 Wiadomość | 2005-08-25, 20:43
 
a ja z ciekawości ściągnę debiana, zainstaluję, jak jest kicz to dam znać :)

a mandarynę mam cały czas, to już mój stały system bo cholerstwo jest łatwe i wytrzymałe, btw. już mi działa po tej awarii wszystkich systemów :)

[ Dodano: 2005-08-25, 21:50 ]
właśnie patrzę na linuxiso.org, a tam debian na 7CD, teoretyczne wystarczy 1CD aby zainstalować, ale nie byłbym soba jakbym nie zaciągnął wszystkich :D
 
 
 
 
nie mam czasu
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » dystrybucje linuksa

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi