Sylwetki-Kazik Staszewski
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Dobra Muzyka » Sylwetki-Kazik Staszewski
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7132 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#1 Wiadomość | 2005-05-28, 18:51
Sylwetki-Kazik Staszewski 


Biografia Kazika Cytat z strony Kazik.art.pl
" Kazik urodził się w Warszawie w 1963 roku. Mieszkał w domu z matką i babcią. Ojciec wyjechał na stałe do Francji, kiedy młody Kazio miał 4 lata. Staszewski po skończeniu podstawówki zaczął naukę w liceum im. Mikołaja Reja, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z muzyką. Jednak dopiero w czasie studiów zajął się tą profesją bardziej poważnie. Studiował socjologię na UW. Przerwał studia, aby zająć sie tym co go naprawdę intersowało - muzyką.
- Socjologia nic mi nie mówiła, ale ja nie chciałem iść do wojska. Wziąłem więc w swoje ręce przewodnik po wyższych uczelniach i otworzyłem na chybił trafił. Znalazłem kierunek, na który trzeba było zdawać przedmiot ścisły, co nie bardzo mi pasowało, więc otworzyłem przewodnik jeszcze raz i trafiło na socjologię. Dopiero po wyborze tego kierunku zacząłem sobie racjonalizować, co to jest. Tak więc zdając wiedziałem, że to nauka o społeczeństwie - mówi Kazik.
Staszewskiego ominęło wojsko, wykręcił się "chorobą psychiczną" - Cerebrastenią pourazową. Artysta twierdzi, ze do dziś nie wie co to za choroba.
W 1979 r. założył polską punkową kapelę - POLAND. Z tą grupą nie nagrał jednak płyty. Kazik twierdzi, że granie POLAND z muzyką miało niewiele wspólnego. Mówi, że został wówczas wokalistą ponieważ nie potrafił na niczym grać. Dopiero w 1982r. założył Kult. W latach dziewięćdziesiątych rozpocząl działalność solową. Powstał też nowy projekt - Kazik Na Żywo.
Tak mówi o przyczynie założenia tych zespołów:
- Po prostu chciałem robić to, co do tej pory, ale oprócz tego jeszcze coś.
Mimo wszystko zawsze powtarza, że Kult jest dla niego najważniejszy i najbardziej lubi grać jego repertuar.
Menadżerem zespołów w których gra Kazik jest Piotr Wieteska, niegdyś basista Kultu. Natomiast wydawcą jest niezależna firma fonograficzna SP Records, której szefem jest Sławek Pietrzak - przyjaciel Kazika.
Staszewski jest laureatem wielu nagród m.in. Fryderyków, a nawet nagrody MTV. Większość z wyróżnień nie odebrał. Przyjął nieliczne jak np. paszport Polityki czy Machinery. Jest wokalistą i liderem w Kulcie oraz w Kaziku na Żywo. Nagrał ok. 20 płyt z czego najwięcej, bo aż 11 z Kultem (w tym dwie z piosenkami jego ojca - Stanisława Staszewskiego). Zdobył ogromną popularność w całej Polsce. Przez wielu uważany jest za wieszcza narodowego. Koncertował w wielu krajach na świecie: Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, grając dla polonii, ale nie tylko. Zagrał już ponad tysiąc koncertów, a każdy z nich to przepyszne muzyczne danie trwające zwykle 3 godziny.
W 1997 roku osiągnął wielki sukces solową płytą "12 Groszy". Również z Kultem albumem "Ostateczny Krach Systemu Korporacji" Kazik potwierdził swój talent . Zdobył za "Krach" złotą płytę. Wcześniej osiągnął duży sukces dzięki "Tata Kazika" - płytą z piosenkami jego ojca. Wspomina, że "Taty" słuchali ludzie nawet starsi od niego, co wcześniej się nie zdarzało. Premierowe albumy Kultu sięgają nakładów oscylujących w granicach 200 tys. egz.
Artysta swoim dorobku ma albumy w różnych klimatach: rock, rap, nawet yass. Jest muzykiem, który stale szuka nowych dźwięków, eksperymentuje, szokuje."
 
 
 
 
Bax 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6473 dni temu
Posty: 20
Skąd: Augustów
#2 Wiadomość | 2006-08-28, 22:53
 
Kazik! To jest gość! Z osobowości polskiej muzyki chyba tylko Rysio Riedel jest/był dla mnie większym guru (of korz pod względem muzyczno-tekściarskim, nie filozofii życia). Imponuje mi ilość albumów, jakie wydał - a na każdym jest coś ciekawego. Jego texty są aktualne latami, jak np. ten o Bagdadzie. Co do samej sylwetki to jest trochę niekompletna (chyba, że niedokładnie przeczytałem) - brakuje wzmianki o projekcie El Dupa i o tym, że Kazik śpiewa w Bulldogu (ehm, tak sie chyba nazywa ta kapela?)
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Dobra Muzyka » Sylwetki-Kazik Staszewski

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi