Zbyt duże pochłanianie procka
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Zbyt duże pochłanianie procka
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6982 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#1 Wiadomość | 2005-05-27, 23:09
Zbyt duże pochłanianie procka 
A więc ostatnio zakupiłem sobie nowy sprzęt. Athlonka 64 bitowego. No i myślałem, że będzie wszystko super i będę miał we frutku niskie użycie procka tak jak to ma miejsce w moim domku tyle, że tu jest P3 3GHz. Bo na P4 zużycie procka gdy gram np z użyciem 2 sytrusów pochłania mi max 5% procka a na athlonka to już jest 20%
Co prawda jak ponawkładam tam z 3 v-stationy czy innego typu syntezatory które jednak pochłaniają trochę procka to nadal jest te 20%. Przy większej liczbie to max 50%. Kurde nie mam pojęcia o co chodzi bo powinno to mniej zajmować...czy może to mój frutek źle pokazuje. Zresztą jak nic nie gra to też jest te piep***one 20%. Czy to może jest spowodowane tym, że coś z uruchomionych programów pożera mi pamięć?


Zamotałem maxymalnie ale może ktoś coś z tego zakapuje :)

pzdr
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#2 Wiadomość | 2005-05-28, 00:08
 
mam antka 2,8 i u mnie to normalka..no nie gadaj, ze na pentiumach tak nie zjada..zreszta wtyczka nie musi grac zeby zjadala procesor
max 50%?ooooo shit, czyzbym dokonal nieodpowiedniego zakupu..
u mnie przewaznie ociera sie o 98%..glownie jedzie sytrus, vanguard i albino2..kazdy w kilku odslonach
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#3 Wiadomość | 2005-05-28, 00:12
 
tyle ze on ma 64bitowa architekture a to zapewne daje kopa jak cholera - w sumie cena mowi sama za siebie :roll:
a co do obciazenia to ono zawsze bedzie, jak mowi loom wtyka jest caly czas uruchomiona i pitolic nie musi by zabierac "moc" cpu, tak samo jest z pamiecia (odpal super wave performer to zrozumiesz co to jest za malo ramu ;))
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#4 Wiadomość | 2005-05-28, 00:18
 
Qbs napisał/a:tyle ze on ma 64bitowa architekture


z tego co wiem moj antek rowniez ma jadro 64 bitowe, tyle, ze konwertuje sobie 32-->64(obliczenia)-->32(z powrotem)
tak przynajmniej naczytalem sie przed kupnem kompa na wielu forach
a zuzycie procka tlumacze iloscia uzywanych wtyczek a nie ich rodzajem..10 sytrusow, vanguardow czy albinów robi swoje :P
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#5 Wiadomość | 2005-05-28, 00:50
 
nie koniecznie ilosc wtyk ma do gadania, tzn ma ale glownie chodzi o to jak ryje proca jedna wtyka, wsadz pare -station a wsadz kilka NI pro roznica ogormna a i brzmienie inne
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#6 Wiadomość | 2005-05-28, 00:56
 
Qbs napisał/a:glownie chodzi o to jak ryje proca jedna wtyka



masz racje, ale to tez nie wszystko..gdyby zaglebic sie w problem znajdziemy wiele zmiennych wplywajacych na procesor np.dodatkowe efekty typu reveerb czy delay obecne we wtyczkach.

Wlasnie..ciekawe..czy mniej zje nam procka jesli ustawimy efekty na kanale i podepniemy pod niego swojego vsteki czy jak w kazdym uzyjemy jego efektow, ale na tych samych parametrach :|
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#7 Wiadomość | 2005-05-28, 00:58
 
podejzewam ze predzej bardziej zarzna kompa wtyki we frutku jak w vst. choc moge sie mylic :roll:
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#8 Wiadomość | 2005-05-28, 00:59
 
no to jak ktos ma wole "walki" niech sprawdzi. Ja stawiam, ze Qbs sie myli :P
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#9 Wiadomość | 2005-05-28, 01:02
 
to jeszcze pytanie jaka wtyka :P ja mysle o ni pro np :P wrzuc tam reverba a wylacz a jakies 30% proca oszczedzasz!!! :P

kurde chyba sam juz nie wiem co pisze :P ide spac :D
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#10 Wiadomość | 2005-05-28, 01:05
 
no kiedy wlasnie reveerb czy delay fruta zuzywaja tyle procesora, ze nie zauwazam..czyli kolejna sprawa..rodzaj procesora+taktowanie.Zreszta nie wiem jak sie maja do tego architektury..szybka intela i wydajna, ale wolniejsza amd..wszedzie moze wyjsc inaczej
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#11 Wiadomość | 2005-05-28, 01:06
 
dokladnie <ok>
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6982 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#12 Wiadomość | 2005-05-28, 09:16
 
aha dzieki guys, czyli to nie tylko u mnie tak jest a z tym P4 nie ściemniam. właśnie puściłem projekcik z 5 sytrusami a tu dalej zużycie nie jest większe niż 5% :| nie będę wrzucał screenshota, musicie mi uwierzyć na słowo :) Dla mnie to też nieprawdopodobne ale tak jest

pzdr
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#13 Wiadomość | 2005-05-28, 11:27
 
od kiedy architektura 64bitowa daje kopa aplikacjom napisanym dla 32 bitów? na 32 bitowym (prawda? chyba że masz linuksa/XP64) systemie operacyjnym? jesli nawet daje to nie z racji tych dodatkowych bitów tylko przebudowy jądra procesora i będą to wartości 0-5%, tak wykazywały testy w grach i "markach",

aby zmniejszyć użycie procesora trzeba dokładnie obadać procesy (nie aplikacje, choc te też mozna) uruchomione w systemie (zakładając że jest to Win'NT) i wyłączyć usługi które nie są potrzebne (uwaga, jeśli przesadzisz coś może nie działać, w najgorszym przypadku windows ;-) ), w ogóle, wiele mozna w tym kierunku zrobić, może kiedyś zechce mi się to dokładniej opisać, dla tych, dla których język angielski nie jest zlepkiem niezrozumiałych słów polecam stronę http://www.musicxp.net/

[ Dodano: 2005-05-28, 12:41 ]
a i usługi -> http://xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html
 
 
 
 
nie mam czasu
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#14 Wiadomość | 2005-06-04, 22:51
 
a mi kumpel mówił ze jest taki progarmik speedfun czyjakoś tak i żebym zainstalował to on mi zrobi.............i ma szybciej chodzic fl-ka podobniesz ........... wiecie coś na ten temat ....bo mam dylemacik czy go dopuszczac do kompa ......jeszce coś s****oli :/
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7172 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#15 Wiadomość | 2005-06-04, 23:07
 
no to zapytaj tego kolesia co konkretnie ten program robi? Od razu bedzie wiadomo czy cos jest na rzeczy..pewnie zarzadza ramem
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#16 Wiadomość | 2005-06-05, 08:47
 
speedfun służy do monitorowania prędkości wiatraczków w obudowie i temperatury, niewiele ma on wspólnego z wydajnością, chyba że Twój kolega ma zamiar podkręcić Ci procesor a potem patrzeć czy się nie przegrzewa ;-) najlepiej zwiększyć wydajność zmieniając ustawienia, gwarantuję że poprawne ustawienia windowsa to znaczny wzrost wydajności, a jak masz XP/2000 to jest to bardzo proste
 
 
 
 
nie mam czasu
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#17 Wiadomość | 2005-06-05, 12:43
 
Slucham dalej ZDV :D Jak bestyje uwydajnic ??:>
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#18 Wiadomość | 2005-06-05, 15:23
 
ja też chce zwiększyć wydajnosc ja też <mrgreen>

napisz coś więcej :D


a co do kolegi to nie dam siedotknąć do procka cieciowi :P

a moze znacie jakieś tipsy które pozwola na szybszew działanie Fl - ki ............bo teraz to nie moge poszaleć zabardzo :( .......sytrus ...... performer efekty i pcu = 90>100% :/

[ Dodano: 2005-06-06, 16:24 ]
http://www.musicxp.net/tuning_tips.php



tutaj znalazłem jakieś porady..........co onich myślicie bo nie chce grzebać w ciemno :]
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7173 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#19 Wiadomość | 2005-06-07, 08:44
 
wszystkich zainteresowanych usługami w XP i mozliwością jego przyspieszenia zapraszam do przeczytania mojej ostatniej wypowiedzi w tym dziale w podwieszonym poście "Bezpieczeństwo i wydajność..." (dawny "Bądź bezpieczny..."),
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#20 Wiadomość | 2005-06-07, 16:03
 
loool a mi performer nawet 20% nie zuzywa :| ale problemem jest wczytywanie go do pamieci :roll: czyli kazda operacja play, stop pause jest bardzo bolesna i zapewnia mi przez 10sekund zwieche flpeka :/
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Zbyt duże pochłanianie procka

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi