dziwne zjawiska w mym kompie
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » dziwne zjawiska w mym kompie
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#1 Wiadomość | 2005-04-26, 08:39
dziwne zjawiska w mym kompie 
10 minut jest internet, 5 minut nie ma i ma to miejsce mniej wiecej regularnie. Goscie z providera bardzo sie dziwili, ze tak mam i oczywiscie interwencja u nich nic nie dala. Czy moze to byc wina mojego kompa? Jesli tak przeinstaluje winde..inaczej mi sie nie chce :P

mam sp2, najnowszaego avasta, kerio firewall i windows firewall, czasem jade ad-aware i dalej nic..cuda takie :[
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#2 Wiadomość | 2005-04-26, 08:41
 
ja już powiedziałem wszystko co miałem do powiedzenia

nikt ze znajomych nie rozumie po co jeszcze korzystasz z usług tego złodziejskiego providera, ale masochistą to trzeba się urodzić
 
 
 
 
miss.hot 
VIP
na/o-palona dziewczynka :p


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 7166 dni temu
Posty: 808
Skąd: Lublin
Punkty: 10
#3 Wiadomość | 2005-04-26, 08:48
 
nie przejmuj się Loomi, mój komp żyje własnym życiem, czasem jest wszystko ok, a czasem po prostu jakięs dziwaczne rzeczy sie robią, ot na przykład dziś miałam w firefoxie 5 zakładek otwartych, a na pasku adres wszędzie był adres bf :o , a potem się zmieniło i wszedzie było www.kurnik.pl

nawet najstarsi górale nie wiedzą co z tym zrobić :>
 
 
 
 
 
jest super, jest super, więc o co Ci chodzi ? :P
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#4 Wiadomość | 2005-04-26, 10:36
 
jesli z zegarkiem w reku masz rowne odstepy czasowe miedzy dc to:
1 - problem sprzetowy (pewnie modem, jesli dzierzawisz od nich to nie daj im zyc :])
lub
2 - provider leci w kulki (zabij zatlucz posiekaj i zmien chociazby na neozdrade - 72zl i bez blokad p2p bez padow w sumie (zdarzaja sie ale bardzo rzadko, mimo wszystko to i tak jest denerwujace jak nie masz neta chociazby 15-30 minut :P) tyle ze sa te ich smieszne limity :/)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2005-04-26, 10:56
 
a jesli odstepy nie są idealne to spradź osadzenie wtyczki sieciowej w gniazdku na karcie sieciowej, być może jest uszkodzona/poluzowana, sprawdź czy kabel nie stracił gdzieś osłony lub nie jest zbytnio zagięty, np do tego stopnia że mogło nastąpic pęknięcie zył wewnątrz, jesli masz możliwośc przetestuj inny kabel

windowsowski firewall? Loomi, zainstaluj se Outposta darmowego, wejdź na moją www jak masz z nim problem jakiś, to jest dobry program, blokuje ataki DoS, czyli takie które właśnie moga sie objawiać "zapchanym łączem", choc nie twierdzę że to akurat taki atak ma u Ciebie miejsce, ale za Oupostem przemawia wiele argumentów, np. windowsowski firewall nie powstrzyma konia trojańskiego (praktycznie brak filtrowania ruchu wychodzacego), co innego Outpost :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#6 Wiadomość | 2005-04-26, 15:06
 
Qbs napisał/a:2 - provider leci w kulki (zabij zatlucz posiekaj i zmien chociazby na neozdrade - 72zl i bez blokad p2p bez padow w sumie (zdarzaja sie ale bardzo rzadko, mimo wszystko to i tak jest denerwujace jak nie masz neta chociazby 15-30 minut :P) tyle ze sa te ich smieszne limity :/)


ile razy ja już mu to mówiłem a on mnie nie słucha...

tam jest 7GB limitu miesięcznie przy najtańszym neo (128 bbps)

około 7000 MB : 30 (dni) = 233,33 MB dziennie

podają nawet jak można to wykorzystać: http://www.neostrada.pl/t...&p1=opcja_128#3

jak nie doisz fimów non stop to mogę się założyć dolary przeciw orzechom że limit wystarczy

...no ale on nie rozumie :/
 
 
 
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#7 Wiadomość | 2005-04-26, 16:43
 
heheh tak to juz jest z uparciuchami :P jak sie przejedzie to zmieni :P
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#8 Wiadomość | 2005-04-26, 16:58
 
no ale teraz obnizyli mi cene w intermedia..i place 44 chyba zeta..no to jest roznica i mamuska nie da 72..bo gdyby dala to wiadomo

kabelek juz sprawdzilem, zreszta niedawno byl u mnie gosc z im..testowal kabel i wszystko bylo ok

outpost po zainstalowaniu w ogóle mi sie nie odpalal..tak jakby go nie bylo. Nawet dwukrotne klikanie na ikone nic nie dalo, przeinstalowanie rowniez nic nie dalo..zreszta nie tylko windowsowego firewalla uzywam :P

chodzilem do sasiadki dwa tygodnie temu..bo juz wtedy zaczynaly sie cuda z moim netem i u niej na tych samych parametrach bylo ok..nic dalej obserwuje

btw. nie mam modemu :P
btw2. moze w koncu cos sie stanie i sie ustabilizuje..narazie testuje cierpliwosc
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#9 Wiadomość | 2005-04-26, 17:12
 
a innych isp nie masz w okolicy??

[ Dodano: 2005-04-26, 18:12 ]
pozatym ja za nie dzialajacy net nie dalbym nawet zlotowki :P
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#10 Wiadomość | 2005-04-26, 18:46
 
Loom czas na zmiany i tyle.

VMC 7 GB to malutko. Uwierz, ze limicik nie wystarcza. Teraz mam 15 GB to powinno mi wystarczyc.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#11 Wiadomość | 2005-04-26, 19:32
 
nie mam w okolicy innego providera..jedynie neo a neo jest za drogie
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#12 Wiadomość | 2005-04-26, 21:02
 
no to doradzam ci trucie im dupy o wszystko nawet o chwilowe zerwanie polaczenia. jak beda cie mieli dosc to zrobia ci wszystko zeby miec swiety spokoj :] dalej masz takie niskie transfery??? i jakie powinienes miec parametry lacza??
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#13 Wiadomość | 2005-04-26, 21:04
 
Loom a do chello nie masz dostępu, oni teraz promocję mają - aktywacja za 1zł, był u mnie przedtawiciel i proponował. Już chyba nie będziesz żałował 59 zł/mies. za porządny net 256kbps. Zorientuj się.

// sprawdz tutaj loom: http://info.pol.chello.pl/products_price.php
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#14 Wiadomość | 2005-04-26, 21:31
 
juz sie orientowalem..chello u mnie jeszcze nie jest dostepne..zreszta 59 jesli masz pelny pakiet w kablowce a 69 jesli nie (czyli ja) ..tazke odpada

mamusce sie przypomnialo ze dzis po poludniu kiedy bylem na uczelni byl koles z im..na jego kompie nie ma przerw w necie..czy li wina mojej windy..bede musial przeinstalowac. Zreszta jak wejde w dowolny folder to mam zwis explorera (zmuszony jest windows commanderem wszystko obslugiwac) takze nie ma co sie dziwic. Media player nie dziala..muza po dwokrotnym kliknieciu nie odpala..trzeba brac "otworz za pomoca"..a tu ch** nie mam czasu i przynajmniej do przyszlego tygodnia bedzie bez zmian :|
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#15 Wiadomość | 2005-04-26, 22:06
 
Loominator napisał/a:Zreszta jak wejde w dowolny folder to mam zwis explorera

tak miałem tylko raz... jak miałem trojana na kompie :| osiedlowy cwaniaczek mi go wrzucił, coprawda wtedy jeszcze nie wiedziałem co to jest antywir czy firewall

PS. nie dziwię się że Outpost się nie odpala na tak przysyfionym kompie :P
 
 
 
 
nie mam czasu
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#16 Wiadomość | 2005-04-26, 22:44
 
podejrzewam że masz nieźle zasyfiony komp skoro się aż tak wali, spróbuj mksem netowym go przeorać a jak nic nie znajdzie to... nie wiem :/
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#17 Wiadomość | 2005-04-27, 05:37
 
avast i mks nic nie zjadowaly i nic nie znajduja :P
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#18 Wiadomość | 2005-04-27, 09:57
 
Microsoft Anti Spyware -> http://www.microsoft.com/...re/default.mspx
Ad-Aware SE Personall -> http://www.download.com/3...page&tag=button
SpyBot Search&Destroy -> http://www.safer-networking.org/pl/index.html
Troja Remover -> http://www.simplysup.com/tremover/download.html (wersja 30 dni, ale jest dobry)
X-Cleaner Freeware -> http://www.xblock.com//download-freeware.php (z nim będzie się próbował zainstalować program do haseł czy cos takiego - odmów, zainstaluj tylko X-C)
RegCleaner -> http://www.worldstart.com...-cleaner4.3.htm (jak się zdecydujesz na instalacje to Ci napiszę co stąd trzeba kliknąć zeby bezpiecznie przeczyścić rejestr)

co do antywirów to od ponad 0,5 roku Kaspersky cechuje się najwieksza skutecznością zwalczania mikrobów, niedawno (04.2005) była jego pełna komercyjna wersja w czasopismie enter, jeśli ja przegapiłeś to nic straconego, skaner online Kasperskiego:
http://www.kaspersky.pl/s...=online_vir_chk

myslałem że przesadzają z tym kasperskim ale jak wymieniłem z antyvira na kasperskiego z entera to mnie zatkało ilu Antyvir nie widział wirusów i trojanów, jedynym minusem z mojego punktu widzenia jest moc potrzebna kasperskiemu, na moim złomie trochę muli, ale mimo wszystko polecam,

jeśli tylko system nie jest poważnie uszkodzony to te progsy powinny go uratować, ewentualnie mozna spróbować zrobic przywracanie systemu z daty gdy był on jeszcze sprawny (jesli wcześniej nie wyłączyłeś przywracania systemu), jak nie można spróbować przywrócic kopie ASR (jeśli ja wcześniej wykonałeś), kopie zapasową ustawień (jeśli ją wcześniej wykonałeś), przywrócić obraz dysku z windowsem (jeśli został wykonany) lub ostatecznie użyć funkcji naprawiania systemu po której niestety trzeba będzie zainstalować ponownie wszystkie łatki/SP itp. mozliwe także że niektóre programy, instalacja systemu od początku to ostatecznośc :-P
 
 
 
 
nie mam czasu
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#19 Wiadomość | 2005-04-27, 15:25
 
ZDV-12 napisał/a:
RegCleaner -> http://www.worldstart.com...-cleaner4.3.htm (jak się zdecydujesz na instalacje to Ci napiszę co stąd trzeba kliknąć zeby bezpiecznie przeczyścić rejestr)


Opisz jak mozesz, chetnie poczytam :D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#20 Wiadomość | 2005-04-27, 17:28
 
Narzędzia->czyszczenie rejestru->wykonaj wszystkie wyżej wymienione

jak wejdzie lista z wynikami klikamy wybierz->wszystkie*** i usuwamy

***opcja w miarę bezpieczna ponieważ usuwa tylko syfy, jedyne co zauważyłem że usuwa nieprawidłowe to pewne wpisy FL do rejestru, nie wiem czy to będzie się działo na kazdym konfigu, ale u mnie ma to miejsce (W XP Prof. + SP2 + FL 4.12), jakie wpisy usuwa? jak w FL ustawisz sobie dodatkowe foldery w których przetrzymujesz sample (pojawiają sie one automatycznie w browserze po lewej stronie) to Frutek wpisuje do rejestru lokalizacje tych katalogów, no i nie wiedziec czemu RegCleaner je chce usunąć, po takiej operacji (tj. jeśli RC je usunie) trzeba poprostu znów je ustawić w FL, lub też po zaznaczeniu wszystkich znalezionych wpisów w RC odznaczyć te FL'owe (rozpoznacie, będą przy nich sciezki dostępu do wybranych folderów a nazwy wpisów będą składały sie z pojedyńczych cyfr),

z tej samej stajni co RC jest też JV16, ale przed nim przestrzegam, to bydle raz mi uszkodziło windowsa (musiałem reinstall), a niedawno myślałem że już się znam na tym wszystkim, okazało się że skrupulatny nadzór programu nie wystarczył i znowu windows dostał po dupie, tym razem udało mi se odzyskać jego sprawność (ale pozostał głupi komunikat przy odpalaniu menadżera urzadzeń), dlatego jak ktos nie zna rejestru jak własnej kieszeni to trzymajcie się z dala od tego progsa (JV16)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#21 Wiadomość | 2005-04-27, 19:33
 
Ja zazwyczaj czyscilem rejestr recznie. Juz pare razy mi sie przez to Windows sypnal. RegCleaner tez mi raz zdupil winde. Temu chcialem wyjasnien. W kazdym razie z rejestrem tzreba sie ostroznie obchodzic, ale czyscic warto co jakis czas :D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » dziwne zjawiska w mym kompie

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi