Granie z klawiatury na Reason ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Granie z klawiatury na Reason 3.0
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#1 Wiadomość | 2005-04-20, 22:35
Granie z klawiatury na Reason 3.0 
Ponoc jest taka opcja, ze mozna bez doinstalowywowania zbednego softu (Midi Yoke itop), grac z klawiatury komputera w Reasonie 3.0. Jakos nie potrafilem tego zrobic. Mysle ze to robi ten Combinator, bo ma w sobie mapowanie, ale nie wiem jak jego dobrze skonfigurowac. Moze macie jakies pomysly.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7171 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#2 Wiadomość | 2005-04-21, 07:07
 
w ostatnim poscie pisales ze re 3.0 od 2.5 rozni sie tylko urzadzeniem do masteringu
wiec zajrzyj tutaj

to opcja z softem

a z tego co sie orientuje - bez zbednego softu - to chyba tylko z zewnetrznej klawiatury midi - choc i tak pewnie jakies stery beda wymagane - bo niby jak maja wspolpracowac 2 urzadzenia?

[ Dodano: 2005-04-21, 08:11 ]
nie mam re3.0 jeszcze, wiec nie jestem w stanie Ci tego sprawdzic - a na demo wersji po 20 minutach zamyka sie program
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#3 Wiadomość | 2005-04-21, 11:13
 
To jak zrobic zeby Reason gra z klawiatury dzieki midi yoke itp to ja wiem, bo tak zawsze mialem w 2.5, ale ponoc teraz nie trzeba nic dogrywac, zeny grac.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7097 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#4 Wiadomość | 2005-04-26, 14:46
 
Żeby pograć klawiaturką w R3 należy zrobić rzeczy następujące:
1. Połączyć klawiaturkę przez interfejs midi
2. W preferencjach wchodzimy do Advanced Midi i tam ustawiamy urządzenia (w moim przypadku było to kX Uart SB[cośtam])
3. Teraz w racku dodajemy np. Sampler NN-XT i wybieramy jakąś tam barwę
4. Na samej górze mamy coś co się zwie Reason Hardware Interface - jest najprawdopodobniej zwinięte, więc rozwijamy to
5. Tam gdzie pisze Midi In Device pod spodem są kanały - Channel 1, Channel 2, itd. Trzeba naicsnąć biały mały przycisk, który jest umiejscowiony przy każdej nazwie Channel 1, Channel 2, itd. Z menu które nam się ukaże wybieramy NN-XT.
Miłej zabawy. W razie czgo pytajcie bo może coś niezrozumiale napisałem.


EDIT: Ehhh.... Grać z klawiaturki można. Można nawet ustawić sobie "Master Keyboard" zamiast techniki opisanej wyżej i też można grać. Jednak nie wiem dlaczego skoro sygnał midi idzie z urządzenia zewnętrznego i można grać to dlaczego przy włączaniu record nic mi się nie nagrywa do sekwencera? Za Chiny nie wiem co mam zrobić. Widziałem video tutorial na stronie Proppelerheads i tam facet miał podłączoną klawiaturę i mu się nagrywało. Czegoś nie włączyłem? Pozdr
 
 
 
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7171 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#5 Wiadomość | 2005-04-26, 20:01
 
u gory pisalem jak grac na wirtualnej klawiaturze w 2,5

moze przy wlaczeniu record - nie masz ustawionej automatyzacji w odpowiedni sposob tu masz opisane jak robic automatyzacje w 2,5
http://beatsfactory.dmkho...opic.php?t=1028
u mnie z wlaczeniem automatyzacji dziala

1. odpalam bome's mouse keyboard
2. odpalam <reason> 2,5
3. wybieram np. NN-19 i jakis dzwiek na nim
4. wlaczam ta kropke odpowiedzialna za automatyzacje danego urzadzenia jak na obrazku http://members.lycos.co.u...fcio/reason.JPG
5. wlaczam record
6. play
7. przelaczam sie do bome's mouse keyboarrd
8. uderzam w klawisze i sie nagrywa
9. wale stop
10. odsluchuje :)
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7097 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2005-04-27, 12:07
 
Kurde ja nawet nie wiem jak otworzyć automatyzację :P Ale nieważne, bo dzisiaj uruchomiłem program i... nagrywało. Kij go wie o co chodzi Oo. Ale dzieki za pomoc. :)
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Granie z klawiatury na Reason 3.0

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi