Buffer lenght w FL studio
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Buffer lenght w FL studio
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7178 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#1 Wiadomość | 2005-04-19, 11:24
Buffer lenght w FL studio 
Panowie mam mały problem z ustawieniem nie jakiego Buffer lenght w Fl studio w wersji 5


raz przestawiłem i program mi skacze jak szalony a przy tym CPU jest na stałym poziomie .....
moze cie mi powiedzieć jak to skonfigurować ?? <please> gdzieś na 4000 (ms) to jest w sumie dobrze ale nie chodzi tak jak przedtem .......ustawiam albo więcej albo mnie to program przy włąnczaniu wtyczek lub fx-ów skacze jak szalony :|


nie wiem co jest


Bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie


z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam


House RULEZZZZZ :D
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7182 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#2 Wiadomość | 2005-04-19, 11:38
 
z tego co pamietam to bylo 4096 - ale dobry rok nie robie we frutku
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7182 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#3 Wiadomość | 2005-04-19, 12:31
 
polowa - 2048
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7178 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#4 Wiadomość | 2005-04-19, 14:30
 
ustawiłem na 2048 i śmigało świetnie ale.....na nowym projekcie :| ..... gdy włączyłem mój ostatnie projekt .... ten na którym coś pokickałem z tym lenghtem to nic się nie zmieniło , mam taki efect jak by głośniki mi pierd*** :| kucze ......... nie wiem co jest ..... moze z dużo wtyczek ...... :o <pomocy>


a dzięki panowie za pomoc :D
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7159 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#5 Wiadomość | 2005-04-19, 15:25
 
a moze sterowniki od karty sie skiełbasiły...przeinstaluj od nowa lub zainstaluj nowe lepsze ,wydajniejsze
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7180 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#6 Wiadomość | 2005-04-19, 15:32
 
zainstaluj asio4all:

http://www.asio4all.com/
 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7180 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#7 Wiadomość | 2005-04-19, 18:49
 
lookup napisał/a:mam taki efect jak by głośniki mi pierd******ły Neutral kucze ......... nie wiem co jest ..... moze z dużo wtyczek ....


to akurat mozesz poznac po tym jak Ci procek pracuje - jesli powyzej 95% to wiadomo..

a tak w ogóle tez uwazam ze powinienes sterowniki zmienic na te powyzej 8)
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7181 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#8 Wiadomość | 2005-04-19, 20:52
 
co? hę? kurde, panowie, dla mnie 100ms to było dużo, teraz mam ustawione 11ms i jeeeest dobrze, a Wy tu radzieice na przestawienie na 4096 lub 2048ms? fogle co to za wartości, za duzo przy komputerach siedzicie,

zainstaluj asio4all i zejdź ponizej 10ms, bo 4000ms to 4s wiec opóźnienie nie do przyjęcia...

[ Dodano: 2005-04-19, 21:56 ]
aaaa... lol, zajrzałem przed chwila do fruta i chyba się nie zrozumieliśmy, opóźnienie podane w ms to co innego jak w próbkach, pogmatwaliscie :D tak czy siak powinieneś bez problemu zejśc do 512próbek/11ms (przy asio4all) no chyba że masz słabszego kompa niż ja ;)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#9 Wiadomość | 2005-04-19, 22:37
 
Ja w Fl zawsze mialem bufor na full i na dodatek nie 44000 khz tylko 22000khz. WIem, ze to porazka, ale inaczej nie dalo sie pracowac. To tez glowny powod dla jakiego przerzucilem sie na Reasona, a ASIO mi nie dziala na Windows Me. Wogle wyrzucilbym czasami mego kompa przez okno (III pietro) heheh
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7178 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#10 Wiadomość | 2005-04-19, 23:29
 
no panowie :) tak w ogóle to ja nawet nie wiem po kiego **** jest takie ustawienie "bufer lenght" nie wiem po co to !! ??

ale jak ustawiłem 2098 (46 ms )[tak radził koobsik] to program mi śmiga jak szalony - co mam na myśli ::::::::

cpu = zmniejszyło mi się gdzieś o 40% teraz jest ledwo widzialne na wykresie :D
monitor chodzi "nadpłynnie" :D :)
VST chodzą jak wsciekłe krowy (6 sytrusów zmodyfikowanych naraz śmiga pieknie )
fx-y też bez zarzutów :D :D :D


więc jak możecie jeszcze mi powiedzieć co to jest ten "buferr lenght" i na co mi to( by było pięknie :D )

Lookup napisał/a:a później to temacik prosił bym (bardzo bym prosił) o wywalnie do śmici

bo po co ludziska mają sięstresować "bufer lenghtem" :/ :D

prosze nie kasowac tego tematu, moze komus sie kiedys przyda. Pafcio


pozdro i dzięki za wszelkie odpowiedzi :D
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#11 Wiadomość | 2005-04-20, 02:08
 
Lookup jaki masz komputer??
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7159 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#12 Wiadomość | 2005-04-20, 17:59
 
Przy sześciu sytrusach nie dziwie sie dlaczego wszysko sie chrzaniło.
"buferr lenght" we frucicie to opóźnienie...niewiem jak to po fachowemu wyjaśnić
ale czym masz mniejszą liczbę tym lepiej śmigają wszystkie wtyczki...tzn równość podczas zgrywania jest niezauważalna......natomiast czym wieksza liczba tym coniektóre wtyczki odgrywają się później....i co najważniejsze przy wiekszej liczbie niemozliwe jest granie na klawiaturze midi czy jakimkolwiek sprzecie podłączonym do PC bo strasznie poźno odgrywa nacisnięty klawisz......to chyba tyle....tak po prostacku wyjaśnione
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7180 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#13 Wiadomość | 2005-04-20, 19:59
 
"buffer lenght" to czas jaki dajesz swojej karcie na "myslenie" nad dzwiekiem..jesli masz dobry sprzer skracaj go, jesli nie..daj mu wiecej czasu :]
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7173 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#14 Wiadomość | 2005-04-20, 22:31
 
Pamietam jak zaczynalem robic muze to nie dawalem zadnych efektow i tam innych bajerow, to buforek mialem bardzo malutki i wtedy fajnie w Flku mozna bylo spnie pograc na klawiaturze od kompa,a teraz to nie ma szans, bo tak opoznia uderzenie w klawisz, ze az brak slow, ale naszczescie tylko do wrzesnia bede sie meczyl, bo potem kupuje kompa z 1 Gb ramu i prockiem 3.0 Ghz :D
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7180 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#15 Wiadomość | 2005-04-20, 22:33
 
Istotne tylko przy graniu na żywo - klawiatura, instrument na wejściu karty. Co do zgrywania dźwięku, to na pewno długość bufora nie ma na to wpływu ( chyba, że chodzi o zgrywanie na zewnątrz przez wyjścia w karcie ;) )
 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7178 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#16 Wiadomość | 2005-04-21, 23:20
 
no już się troszke wywiedziałem co to jest ten buferr lenght dzięki panowie .....

w sumie to nie zbyt ważna rzecze ale doprowadzała mnie do szału :/

co do mojego kompa to mam :

AMD 2,2 ghz 512 mb ram-u geforce ....jakiś tam..... karta dzwiekowa via ca 97 '

pozdrawiam i dzięki za pomoc :D
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
Raf 



Dołączył 7182 dni temu
Posty: 147
Skąd: Czeladz
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2005-04-26, 13:49
 
bufor - to inaczej pamiec tymczasowa. z powodu konstrukcji kompa klasy pc (programy do dzwieku np na amidze nie maja takich problemow - ale to nie jest wazne) nie jest mozliwe aby dane do urzadzen zawsze plynely w tym samym tempie , wiec prerenderuje sie czesc muzyki i odgrywa z drobnym (lub mniej drobnym ;-) )opoznieniem aby zachowac lepsza ciaglosc odtwarzania. nowoczesne karty dzwiekowe maja bufor wbudowany , co dodatkowo usprawnia prace. bufor dziala przewaznie "asynchronicznie" - dzwiek z niego odgrywany jest caly czas , ale bufor dopelniany jest w "wolnej chwili" procesora, wiec jesli bufor jest zbyt krotki i proc nie znajdzie czasu go "dopelnic" - slyszymy trzaski a czasem i wyraznie przerwy... to chyba tyle ;-)
 
 
 
 
 
www.vulture.c64.org
www.vulture-design.pl
www.rafalszyja.republika.pl
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7178 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#18 Wiadomość | 2005-04-26, 22:38
 
:o :o :o :o
no teraz to już wiem chyba wszystko na temat Buffer lenght :D ;)

dzięki i pozdrawiam
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Buffer lenght w FL studio

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi