Reason 3.0
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Reason 3.0
 
DjYork
[Usunięty]


Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2005-04-05, 08:17
Reason 3.0 
Mam juz reason'a 3.0 i tu chciałbym dodać: W pełnej wersji jest zaje**** !!! Jak ktos sobie go zainstaluje to automatycznie można wywalic jakiekolwiek programy do masteringu, testowałem go na kawałkach ze starszej wersji, a efekty są od razu słyszalne.
Chyba jednak R 3.0 to udany program, chodzi nawet na słabszych konfiguracjach.
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7171 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#2 Wiadomość | 2005-04-05, 21:03
 
Ale powiedz cos wiecej. Co przybylo, jak dziala, czy na pewno warto przesiadke robic ?? Napisz obszerniejsza recenzje, bo tyle to od kazdego prawie uslyszalem, ale nie wiem dalej nic wiecej.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7013 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#3 Wiadomość | 2005-04-13, 12:53
 
w pelni popieram... R3.0 po prostu wymiata...
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7169 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#4 Wiadomość | 2005-04-13, 19:49
 
MPoV napisał/a:w pelni popieram... R3.0 po prostu wymiata...


rozumiem, ze po wydrukowaniu helpa do R3.0 i pocieciu go na rownej dlugosci odcinki, a nastepnie zwiazaniu ich za pomoca sznurka otrzymujemy doskonala miotelke ktora wymiata wszystko co bedzie na jej drodze? :P Jakos malo szczegolow podajecie Panowie..zaje****, wymiata - ale gdzie, co, jak to juz niekoniecznie :P
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7148 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#5 Wiadomość | 2005-04-14, 12:21
 
brakło im słów...by określić to co zostało zmienione.........jak i tak sie nie przesiądę na reasona bo to ZAMKNIĘTA SKRZYNKA!!! która niepotrzebnie podrobiła wpisywanie nutek myszką z cubasea.......niewiem dlaeczego ale we frucicie pisanie myszką jest bardzo proste........lewym piszesz..prawym zmazujesz...lewym rozciągasz,lewym skrócasz...lewym dzielisz.................a w reasonie trzeba przełączac cudowne przyciski wielości główki od szpilki.... zeby teraz piasac......teraz zeby zmazywać.....teraz będziemy przedłużać....teraz dzielić......brr...chore to jest....
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7097 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2005-04-14, 17:09
 
Ale podobno mastering jest tu dziecinnie prosty. To prawda? A jeśli tak to nie wynika to z jakości sampli w samym Reasonie?
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7169 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#7 Wiadomość | 2005-04-14, 20:23
 
mirrored przeciez mozna umieszczac wlasne sample..moze nie to miales na mysli?
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7097 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#8 Wiadomość | 2005-04-15, 14:45
 
Wiem, że można własne, ale Reason ma też swoje chyba, prawda? I mniemam, że są najwyższej jakości, co w pewnym stopniu ułatwia mastering, zgadza się? :) A co z masteringiem sampli z poza Reasona? ;)
Próbowałem masteringu w FL i wychodziło raz lepiej, raz gorzej. :)
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7169 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#9 Wiadomość | 2005-04-15, 17:49
 
mirrored napisał/a:Wiem, że można własne, ale Reason ma też swoje chyba, prawda? I mniemam, że są najwyższej jakości


no nie wiem..nie sadze zeby praca na tym samym zestawie sampli byla rozwijajaca. Ja mam 3,6 gb sampli i bardzo czesto czegos mi w nich brakuje. Ale fakt - dobre sample brzmia lepiej :]
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7170 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#10 Wiadomość | 2005-04-15, 21:53
 
propellerheads dostarcza wraz ze swoim programem (reason) próbki dźwiekowe i presety, które brzmieniem i róznorodnościa biją na głowę te dostarczone w standardzie z FL, w reasonie na ogół jest tak że brzmienie musisz dopasować do swoich potrzeb/do potrzeb utworu, w FL trzeba takie brzmienie jeszcze uładnić, żeby nie brzmiało tandetnie,

co do faktu że Reason to zamknietam puszka - to nie do końca prawda, mozna go połaczyć przez rewire z FL czy innym programem wspierającym te technologię i wtedy korzystać z VST(i) jesli drugi program VST obsługuje (dla jasności - FL obsługuje i VST(i) i DirectX),

trzecia sprawa, to co pisał Kenny że w "Powodzie" wpisywanie nut to jakas paranoja - zgadzam się, piszę nuty, pomylę się, muszę myszką przełączyć na np. tryb wymazywania i dopiero wtedy moge wymazywać, a w FL jest łatwiej, nic praktycznie ne trzbea przełączać, wszystko opiera sie na 2 klawiszach i odpowiednich "gestach" myszki :)

jednak oba programy są naprawdę dobre, każdy ma swoje wady i zalety, najlepiej próbować oby dwóch i wybrać ten lepszy dla siebie, warto zauważyć że Reason 3.0 został bardzo dobrze przygotowany do wspołpracy ze sprzetem muzycznym typu kontrolery (MIDI, klawiaturki, itp.), do tej pory jak se przypomne prezentację to mnie zatyka :-)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7097 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#11 Wiadomość | 2005-04-16, 00:00
 
No ale co z tym masteringiem? Łatwiej jest? :D
 
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#12 Wiadomość | 2005-04-16, 00:03
 
Masz racje, w sumie nigdy nie myslalem o tak prozaicznej sprawie jak rewire i w tej chwili dla mnie tlumaczenie, ze Reason to zamknieta skrzynka jest juz bez podstawne. Ja robilem muze z 3 lata na FL i teraz robie gdzies juz z rok na Reasonie, wiec mam porownanie jako takie. Reason to prawda, ze ma skopany interfejs i jest malo intuicyjny, ale jak sie czlowiek dluzej z nim "zadaje" to i ta wada przestaje byc razaca. Fl jest programem latwiejszym w obsludze co nie znaczy, ze jest mniej profesjonalny niz RE.

Moim zdaniem lepsza mozna zrobic muze na Reasonie niz na Fl, chodz nie powiem, ze na FL sie nie da, bo da sie tylko tu z pozoru wcale nie jest latwiej, wrecz przeciwnie trudniej. Mimo tak dobrego interfejsu jaki posiada Fl tworzenie w nim muzyki (a w szczegolnosci dobrego brzmienia) jest o wiele bardziej trudniejsze niz w Reasonie.

Kolejna sprawa, ktora jest dla mnie za Reasonem to refile, ktore sa naprawde bardzo dobrej jakosci. Malo jest takich fajnych sampli w necie (takich czystych wavow) nie spakowanych w formacie *.rfl

W 3.0 mamy juz naprawde potezne studiu muzyczne dzieki ktoremu mozemy zrobic naprawde profesjonalne kawalki od poczatku do konca, gdyz teraz jest potezna maszynka do masteringu, ktora napewno jakby byla w formacie vst to nie jeden by chcial jak podpiac do FLka.

Moim zdaniem w Reasonie brakuje jakiegos generatorka ktory by mial efekt arppegio, najlepiej taki jak ma vst Vanguard hehe. Dla Fl natomiast brakuje i tu pewnie co niektorym sie naraze, lepszego brzmienia. Nie tak "komputerowego" jak teraz jest w FL. Chodz nie mowie, ze w FL sie nie da zrobic super brzmienia, nie uzywajac multisampli :) . Napewno sie da, ale trzeba wiecej sie nasilic, albo miec taki talent jak ma JTM.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
DjYork
[Usunięty]


Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2005-04-16, 09:59
 
Nie rozumim pojecia "Zamknieta skrzynka": Bzdura...fałsz, chcecie reasona z vst ????
Ktos wspomniał o ReWire ????? Chyba nikt z was tak naprawde nie bawił sie teraz reasone 3.0, bo o ile mi wiadomo (własnie to zrobiłem) można zestawiac połączenie Cubase SX 3.0 -> ReWire -> Reason 3.0 i buszując po Cubase z vst zgrywać live do reasona. To poprostu działa zaje****. Poza tym reason wcale niema skopanego interfejsu, jest poprostu dla ludzi którzy mieli kiedykolwiek stycznosc z realnym studiem nagraniowym. FL jest prosty w obsłudze, i tak zrobiony , zeby każdy w nim sie połapał. Chcesz reasona, musisz wiedziec co to oktawa nutka i jak wyglada realny sprzęt. Co do nowosci i zmian w RE 3.0:
Wyglądem nie zmienił sie za bardzo, poza stylistyką przycików i kilku innowacji w midi pad. Co do urządzeń, wszystkie te same z Re 2,5 plus kilka nowych. Czyli mini mixer przydatny jeśli wrzucimy za dużo urządzen i nie chcemy podczepiac wielkiego mixera. Dodano również zaje**** dodatek do masteringu nazwany MClass. Możemy dodać wielofunkcyjny kombajn MClass lub dodawać osobno poszczególne moduły: EQ, kompresor, limiter i cos tam jeszcze. Nowością jest też opcja "Combine" która umożliwia łączenie urządzen, swoją drogą troche smiesznie wygląda łączenie subtractora z malstromem :D. Zmieniła sie też wyszukiwarka , teraz jest bardziej przejżysta, bardziej funkcjonalna. Dla zaciekawienia moge dodać ze pojawiła sie też bardzo uzyteczna opcja, mianowicie przy otwieraniu rns , musimy wyszukać refille które były wykorzystane w songu, a reason 3.0 zapamietuje scieżki , nawet jeśli są zupełnie gdzie indziej niż wpisane jest w konfiguracji.

To chyba na tyle, ale jeśli dopatrze sie czegos nowego to napewno dopisze.
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#14 Wiadomość | 2005-04-18, 01:46
 
Ja jeszzce nie testowalem 3.0 bo musze zmieniac system, bo Reason 3.0 chodzi tylko pod Xp/2000, a nie chce mi sie zmieniac systemu.

Druga sprawa to troche sie boje bo mam slabego kompa i mysle ze moze mi wogle ta trojka spowolnic prace nad kawalkiem.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7097 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#15 Wiadomość | 2005-04-20, 22:55
 
1. Dorwałem w końcu Reasona 3. Jedno słowo - rewelacja. Do tej pory używałem FL, ale... Rzeczywiście - Reason brzmi profesjonalnie, po częsci ze względu na profesjonalne sample.
2. Interfejs w Reasonie skopany i mało intuicyjny? Hmmm no nie wiem - ja obcykałem, jak zrobić kawałek w pół godziny. :D
3. Mastering - jedno kliknięcie. :D Oczywiście można się bawić MClassami.

Jeśli jeszcze ktoś nie ma R3 to nie wie co traci. :D
 
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#16 Wiadomość | 2005-04-21, 00:03
 
Ja tez sobie testuje, ale niestety mam za slaby komp na najnowszego Reasona, bo niestety troche bardziej spowalnia kompa niz 2.5. Szkoda, ze nie bede narazie na nim robil muzy, bo komp za slaby, ale z drugiej strony to oprocz maszynki do masteringu nic nie ma az tak ze hoho. Mastering mozna zrobic w innym sofcie, a ze jest combinator, to tez mozna przeciez obejsc. Jednym zdaniem fajnie, ze jest nowa wersja i napewno jakby mi sprzet na to pozwolil to bym sie napewno przerzucil na 3.0, ale jak na przejscie z 2 na 3 to o wiele za malo jak dla mnie :(
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6981 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#17 Wiadomość | 2005-05-19, 04:28
 
Poruszona była kwestia edycji nutek i jej wada - wstawiasz i jak chcesz usunąć musisz klikną odpowiedni przycisk.
Powiem tyle, że klawiatury używa sie nie tylko do pisania :) Jeśli używasz skrótów klawiszowych to nie ma z tym żadnego problemu.
Chesz skasowac ? a od czego przycisk Delete na klawiaturze ? Kopiowanie i wklejanie standartowa CTRL+ C , CTRL + V, zaznaczyć wszystko CTRL + A... Oczywiście jeśli zrobiłeś coś niechcący można cofnąć ten krok (lub kroki - Reason zapamiętuje ich bardzo dużo i do tego oddzielnie na poziomie każdego modułu) CTRL + Z.
Nutki można wstawiać nie zależnie czy masz wybraną aktualnie gumke czy wskaźnik... wystarczy przytrzymać ALT.
CTRL + E przełącza między trybami edycj i aranżacji.
CTRL + 1 zamyka, a CTRL + 2 maxymalizuje okno edycji lub aranżacji.
TAB - odwraca całą machinerie... no nie powiecie mi że FL posiada takie możliwości które za tym sie kryją (Praktycznie moduły są funkcjonalne jak ich odpowiedniki hardware'owe, a możliwość połączeń i modulacji które dostępne są tylko w tym trybie jest ogromna :!: ).
+ i - zmiana tempa, CTRL + +(plus) - powiększenie okina edycji lub aranżacji, odpowiednio CTRL + -(minus) pomiejsza.
CTRL + : - włącza/wyłącza metronom
SPACE - Play/Stop
Numeryczne:
0,1 - poczatek utworu
2 - przejście do markera R
4 - przesuwa marker P o takt do tyłu
5 - przesuwa marker P do przodu
7,8 - jak wyżej
* - włącza/wyłącza nagrywanie

Nie będe wypisywał tu wszystkich skrótów, ale uwierzcie mi, że praca z nimi bardzo ułatwia/przyspiesza prace w programie, i chodź dla początkującego Reasonowicza może to być trudne, to przecież nigdzie nie było powiedziane, że Reason jest prostszy od FL - Stanie sie taki jak poświęcisz mu odpowiednią ilość czasu.

Więc tak jak mówie... Nie interface jest skopany tylko trzeba wiedzieć jak go obsługiwać.

Pozdr
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Reason 3.0

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi