Coś o przeglądarkach interneto...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Coś o przeglądarkach internetowych...
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#1 Wiadomość | 2004-11-09, 23:34
 
TaurusStratus napisał/a:Zaglosowalem na tak, Ale tutaj jest jak wyglada przez pierwsze 5 sec. ladowania :)

www.taurusstratus.com/bf/wgrywanie.jpg

Pozdrowka

KJ


Daj sobie spokój z IE, ściągnij lepiej którąś z opensourcowych przeglądarek, polecam szczególnie Mozillę, a najbardziej jej odmianę Mozilla Firefox (jak pisał Qbs) - czysta przeglądareczka bez śmieci, bez dziur i bugów, mało zajmuje, bezawaryjna, smiga jak burza i wszystko ładnie chodzi.

Wszystko możesz ściągnąć z http://www.underpl.org

[ Dodano: 2004-11-09, 23:47 ]
Fido napisał/a:Widzę, że Pafcio jednak skorzystał z propozycji użycia mod by Przemo. :) Mnie tam wszystko chodzi cacy, tylko szkoda że się avatara nie da wysłać. Ale to chyba akurat jest już wina skopanych ustawień serwera.


masz juz awatar i wszystkie uprawnienia :)
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2004-11-10, 08:33
 
dj_vmc napisał/a: Mozilla Firefox (jak pisał Qbs) - czysta przeglądareczka bez śmieci, bez dziur i bugów, mało zajmuje, bezawaryjna, smiga jak burza i wszystko ładnie chodzi.

no nie za bardzo :P czysta i bez śmieci - tak, bez dziur i bugów - nie (wszystkie progsy je mają, choć firefox ma ich faktycznie mniej niż IE), mało zajmuje - tak, bezawaryjna - kłóciłbym się, mi podczas ponad 2 miesięcy wyłożyła się 3-4 razy pod windowsem (pod linuksem robi to częściej :mrgreen: ), smiga jak burza - no nie zawsze, czasem wysunięcie z paska jej trochę zajmuje, wszystko ładnie chodzi - tak, stronki szybko i ładnie się wczytują, pozatym firefox posiada sporo opcji dot. bezpieczeństwa, wygody i masy innych (wtyczki rozszerzające mozliwości, skórki...)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#3 Wiadomość | 2004-11-10, 10:28
 
ZDV-12 napisał/a:
no nie za bardzo :P czysta i bez śmieci - tak, bez dziur i bugów - nie (wszystkie progsy je mają, choć firefox ma ich faktycznie mniej niż IE), mało zajmuje - tak, bezawaryjna - kłóciłbym się, mi podczas ponad 2 miesięcy wyłożyła się 3-4 razy pod windowsem (pod linuksem robi to częściej :mrgreen: ), smiga jak burza - no nie zawsze, czasem wysunięcie z paska jej trochę zajmuje, wszystko ładnie chodzi - tak, stronki szybko i ładnie się wczytują, pozatym firefox posiada sporo opcji dot. bezpieczeństwa, wygody i masy innych (wtyczki rozszerzające mozliwości, skórki...)


Jak wyłożyła Ci się 3-4 razy w miesiącu to moim zdaniem i tak jest bardzo dobrze jak na przeglądarkę. Z szybkością działania to na tyle co użytkuje to chodzi mi najszybciej spośród tego czego używałem (pod XP), a co do podnoszenia z paska to nigdy nie miałem problemów (choć ja mam szybkiego kompa).

W stosunku do pakietu Mozilli zaletą Firefoxa jest to, że w Mozilli jest napakowane trochę niepotrzebnych rzeczy, poza tym Mozilla długo się uruchamia, a Firefox szybciutko. Awaryjność Firefoxa jest również mniejsza.

Open source rządzi.
 
 
 
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7147 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#4 Wiadomość | 2004-11-10, 10:32
 
HE fajne to nowe forum mi się podoba więcej bajerów jest :wink:
 
 
 
 
 
"Przy użyciu najnowszej generacji komputera potrafie zmienić Tekture w Hamburgera"

GG.3106881
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2004-11-10, 18:33
 
ależ ja nie podważam :D raczej stwierdzam że pewne uchybienia są, ale jako że nie marzeczy idealnych a FireFox jest jemu najbliższy z tego co do tej pory testowałem to również polecam :D
 
 
 
 
nie mam czasu
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#6 Wiadomość | 2004-11-10, 19:01
 
Ja od samego początku używam IE i jakośc nie narzekam. Nic mi się z nim nie dzieje. Odpukać w Nie metalowe(znaczy swoje czoło).

:mrgreen: cZuLi :mrgreen:
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#7 Wiadomość | 2004-11-10, 21:26
 
IE ma wady i jest ich duzo, ale jakos nie chce sie mi przezucac.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7150 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#8 Wiadomość | 2004-11-10, 21:51
 
IE wady ma wspaniale :cry: problemy z cookies, mase spywarow instaluje bez naszej wiedzy, zle wyswietlanie stron albo ich nie wyswietla wcale. ja ostatnio zmienilem i naprawde nie zaluje. a teraz zauwazylem ze mi sie IE otworzylo :?
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
JTM 
VIP


Dołączył 7148 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#9 Wiadomość | 2004-11-11, 14:21
 
No ja tez uzywam IE .
Tez nie chce mi sie przezucac ale mysle ze chyba bede musiał bo coraz bardziej mnie denerwuje. :x
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
miss.hot 
VIP
na/o-palona dziewczynka :p


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 7149 dni temu
Posty: 808
Skąd: Lublin
Punkty: 10
#10 Wiadomość | 2004-11-11, 14:35
 
też kiedyś używałam IE i nie byłam zadowolona, a teraz pozostaje wierna Mozilli :mrgreen:
 
 
 
 
 
jest super, jest super, więc o co Ci chodzi ? :P
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#11 Wiadomość | 2004-11-11, 18:22
 
Ja sie przesiadlem wlasnie na Firefoxa i jak na razie mi sie podoba. Jedyny problem, ze Flashget nie chcial dzialac, ale juz jest ok.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#12 Wiadomość | 2004-11-11, 19:00
 
Narazie pozostane przy Bill'u G., chociaz bedac system/network administrator wiem do jakiego szalu mnie doprowadza MS.

KJ

[ Dodano: 2004-11-12, 1:09 pm ]
No i zmienilem zdanie :) ale tylko na probe.
Owszem moze i ten FireFox dziala szybciej ale dopiero mam toto przez 20 minut :) i nie mam narazie za i przeciw :)

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Braincreator 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 773
Skąd: Szydłowiec
Punkty: 8
#13 Wiadomość | 2004-11-13, 11:54
 
a ja używam MYIe2 od jakiegos czasu i na inne przeglądarki nawet nie śmię spojrzeć, po prostu tutaj mam wszystko :)
 
 
 
 
 
http://braincreator.mp3.wp.pl/ www.braincreator.prv.pl
Braincreator - Bounce Muthafuckaz released on DJ Party vol.18
Darek Janik vs DJ Andrew - Destination (Inc. Braincreator, DJ Ozi, DJ Kc Rmx's) Singiel Soon :P
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#14 Wiadomość | 2004-11-13, 13:51
 
DJ_Golem napisał/a:Ja sie przesiadlem wlasnie na Firefoxa......


Mi Golem pokazał go i jakośc bardzo mi przypadł do Gustu i od Tej Chwili w której pisze tego posta juz jade na Mozilli Firefox [ jak narazie git ]

:mrgreen: cZuLi :mrgreen:
 
 
 
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7150 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#15 Wiadomość | 2004-11-13, 13:53
 
hehehe widze ze tu sie wszyscy powoli przesiadaja na firefoxy :D :mrgreen:
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Bass Addicted 


Dołączył 7143 dni temu
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Punkty: 5
#16 Wiadomość | 2004-11-13, 14:06
 
Ja powiem tak: Nie potrafie zrozumiec i nigdy nie zrozumiem ludzi ktorzy chwala sobie IE albo nie chca sie z niego "przesiadac". Wielka przesiadka to tylko instalacja malego sfciku i tyle. Potem juz same plusy. Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby mnie firefox zawiodl a mam go od mniej wiecej roku. Nie moglem zniesc IE i firefox uratowal mi po prostu d**e. Widze, ze duzo osob sie przesiadlo :] Jestem ciekaw ilu z was wroci do zaj****ego IE :p
 
 
 
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7150 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#17 Wiadomość | 2004-11-13, 14:18
 
wiesz BA, ja niestety musze czasami uzywac IE bo na FF nie chodzi mi pare stronek. np skaner online mks'a czy torrent.org.pl jednak mimo wszystko ogromnie polecam "ognistego lisa" :wink:
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Bass Addicted 


Dołączył 7143 dni temu
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Punkty: 5
#18 Wiadomość | 2004-11-13, 14:24
 
Wlasnie to jest jedyna wada :/ Mi tez kilka stron nie chodzi ale z tego co widze to zalezy od kodu strony [pozycje ktore wymieniles sa tez na mojej liscie].
Co nie zmienia faktu ze IE uzywam w osatecznosci

-=FIREFOX ROX :p
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#19 Wiadomość | 2004-11-13, 15:48
 
Lisik rzadzi. Jak na razie nie dostrzeglem jego wiekszych wad :D:D Mam w dupie IE juz.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#20 Wiadomość | 2004-11-13, 20:21
 
No właśnie, IE jest potrzebny, bo kilka stronek sę sypie na FF, oprócz tych które panowie wymienili u góry ja napotkałem problemy na windows.update (w ogóle nie ma mowy aby ta witryna nie zadziałała pod inną przeglądarką), i soho.pl - wszystko git, ale jak idzie ściągnąć mp3 to się wysypuje, tak btw to wiele jest takich witryn dlatego IE zostaje u mnie na hdd, zresztą nie twierdzę że jest zły bo przeżyłem z nim kilka lat i nie było tak źle, tyle tylko że potrzebowałem "lżejszej" przeglądarki niż IE :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7150 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#21 Wiadomość | 2004-11-15, 22:54
 
wracahjac do tematu, bo wczesniej sciagalem ze strony firefox.com a dzis tam przez przypadek wyladowalem i zobaczylem ze jest juz pelna wersja firefoxa jednak czym ona sie rozni od tej preview release nie mam narazie zielonego pojecia

_________

nom teraz juz wiem czym sie rozni: jedna podstawowa roznica : aktualizacje
ja w PR nie bylo prkatycznie wcale tak teraz jest ich od zarabania :mrgreen:
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#22 Wiadomość | 2004-11-16, 10:46
 
ja mam angielską wersję pobraną z www.underpl.org, wszystko w niej jest poza tym że musiałem doinstalować plugin shockwave konieczny do oglądania flashy
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#23 Wiadomość | 2004-11-16, 14:17
 
1 od PR różni się przedewszystkim większą stabilnością (co zauważyłem pod linuksem), napewno ma mniej bugów i dziur, i jeszcze są nowe opcje dotyczące otwierania stron www z innych programów, możesz np ustalić że link kliknięty w gg otworzy się w nowym panelu, albo w nowym oknie, albo w istniejącym aktywnym panelu, itd, ogólnie polecam, bo to oficjalnie stabilna wersja :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#24 Wiadomość | 2004-11-17, 01:24
 
Bass Addicted napisał/a:...widze, ze duzo osob sie przesiadlo :] Jestem ciekaw ilu z was wroci do zaj****ego IE :p


Uzywam obu naraz :), a przynajmniej w pracy )

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7150 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#25 Wiadomość | 2005-07-07, 16:46
 
Aktualizacja Firefox uchroni przed problemem
07-07-2005 / Internet
Autor:Dziennik Internautów - Marcin Maj

W sieci pojawił się exploit, który jest groźny dla internautów, którzy nie aktualizują na bieżąco przeglądarki Firefox. Specjaliści z French Security Incident Response Team (FrSIRT) uznali zagrożenie za krytyczne. Ponadto, pojawiła się również testowa wersja Firefox w wersji 1.0.5.

Eksperci z FrSIRT odkryli, że wykorzystując błąd w obsłudze obrazów GIF, atakujący może uzyskać kontrolę nad naszym komputerem poprzez zachęcenie do odwiedzenia strony WWW lub wysyłając specjalnie przygotowany e-mail.

Błąd dotyczy wyłącznie przeglądarek w wersji 1.0.1 i wcześniejszych. Dlatego też specjaliści z iDefense oraz Mozilla Foundation uznali, że ocena zagrożenia przez FrSIRT jest przesadzona i pomimo, iż jest ono realne, to wcale nie krytyczne. Późniejsze wersje Firefox - w tym 1.0.2 dostępna od marca br. - są pozbawiona tej luki. Przedstawiciel Mozilla Foundation twierdzą, że większość użytkowników już zaktualizowała swoje przeglądarki do wersji 1.0.4.

Od czasu swojego debiutu Firefox zapowiada się wyjątkowo obiecująco. Obecnie ta darmowa przeglądarka posiada według niemieckiej firmy AdTech AG ponad 10% udziału w rynku europejskim i jest żywym dowodem na to, że rynkiem zdominowanym przez Internet Explorera da się wstrząsnąć. Wśród polskich internautów odsetek korzystających z Firefoksa także wciąż rośnie i jest jeszcze wyższy niż średnia europejska - 12% (Źródło: Ranking.pl), przy cały czas spadającej popularności IE.

Szczególnie godna uwagi jest szybkość z jaką projekt Firefox się rozwija. Wczoraj na stronie MozillaZine.org poinformowano o nowych wersjach testowych Firefoxa i klienta poczty Thunderbird. Prawdopodobnie są to już ostatnie przymiarki przed wypuszczeniem na rynek pełnej wersji 1.0.5. Nowy "ogniolisek" ma być poprawiony w kilku zaledwie miejscach, a poprawki mają dotyczyć właśnie kwestii bezpieczeństwa.

Źródła:
di.com.pl
 
 
 
 
spazm 
VIP


Dołączył 7069 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#26 Wiadomość | 2005-07-08, 08:31
 
ogolnie jestem wniebowziety przesiadka na FF
i nie chodzi mi o prace w panelach i tego typu buzery
wszystko to bylo w nakladkach na IE typu chociazby Maxthon
FF jest stabilniejszy, odnosze wrazenie, ze czasem jest szybszy, powstaje do niego kilka nowych wtyczek dziennie i stale jest udoskonalany, ale...

wlasnie, powiedzcie mi, czy tylko ja odnosze takie wrazenie

otoz, od momentu, kiedy uaktualnilem FF do wersji 1.0.4, znacznie czesciej mam z nia klopot
klopot, to moze za duzo powiedziane, ale co najmniej kilka razy w tygodniu FF powoduje jakis blad krytyczny
system stoi, nie trzeba restartowc, ale FF juz sie potem nie uruchamia, caly czas wyskakuje ten blad (w tym samym czasie IE chodzi)
wystarczy jednak sie przelogowac, a FF rusza

no i jeszcze jeden drobiazg
juz dwa razy, od aktualizacji, "skorumpowalo" mi profil
nie robie backup'ow profila i gdyby mi sie to juz nie zdarzylo, mialbym klopot
na szczescie wystarcza przekopiowac zakladki, wtyczki, *.ini i *.cfg do profliu default, zmienic mu nazwe i po ptokach (przynajmniej ja tak sobie radze, choc widzialem kiedy s wtyczke, ktora robi backup ustawien)

no wiec jak to jest?
to wylacznie moj klopot, czy ktos jeszcze ma podobne doswiadczenia z nowym FF?
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#27 Wiadomość | 2005-07-08, 10:16
 
ja miałem z 1.0.3 problemy, ciągle mi się spyała, a w 1.0.4 został mi tylko problem z uaktualnianiem wtyczek, czasem po teakiej operacji lisek już nie wstaje i trzeba go w safe mode i odinstalować wtyczkę którą się uaktualniało,

a o jaki profil chodzi? chyba nie ten windowsowy? FF ma profile? :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
spazm 
VIP


Dołączył 7069 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#28 Wiadomość | 2005-07-08, 10:50
 
ZDV-12 napisał/a:FF ma profile? Smile

w win98 siedza w: c:\WINDOWS\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#29 Wiadomość | 2005-07-08, 11:01
 
aha o to chodzi :) to firefox sam sobie rozwala pliki? a to po wejściu na jakąś knkretną stronę tak jest? czy system samowolka?
 
 
 
 
nie mam czasu
 
spazm 
VIP


Dołączył 7069 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#30 Wiadomość | 2005-07-08, 11:46
 
to chyba nie ma nic wspólnego ze stronami, które przeglądam

raz pokopał profil po nieudanej aktualizacji wtyczki
raz, po spowodowaniu bledu krytycznego
po restarcie systemu FF juz sie nie chcial uruchomic
standartowa procedura oznacza pwrot do profilu default, a to z kolei oznacza brak zakładek, wtyczek, wszystkich dotychczasowych ustawien

cos jeszcze mnie dziwi
FF caly czasy zwieksza ilosc wykorzystywanych zasobow
niewazne, czy przegladam strony w kilku panelach, czy w jednym
po jakims czasie zaczyna mu tych zasobow brakowac, jakby ich nie zwalnial odpowiednio (moze to zadanie winzgrozy, ale mam wrazanie, ze we wczesniejszych wersjach FF tak nie bylo)
i wlasnie w takich momentach lubi wyskoczyc ten blad krytyczny
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#31 Wiadomość | 2005-07-08, 12:14
 
no to że FF lubi sobie chapnać RAM'u top też zauważyłem, jak mam go w pasku to zazwyczaj jest od 2 do 4MB teraz gdy FF jest odpalony od około 18h zżera 23MB z otwartą tylko jedna zakładką z BF, najwięcej mi wcinał po 40-50MB przy otwartych kilku zakładkach, zauważyłem że niesamowicie wcina pamięc i zwalnia gdy tylko musi obsłużyć flasha,

w przypadku windowsa XP zarządzanie pamięcią polega na tym aby jak najwięcej przenieść do pliku wymiany (na stand. ust.) tzn stara się on jeśli tylko może trzymać od 25-50% wolnego RAM'u kosztem zapełnienia pliku wymiany, trochę lepiej było to zrobione w 2000, nie wywalał aż tak dużo do pliku wymiany, przez co otwarte aktualnie aplikacje chodziły szybciej (były czytane z ramu a nie z dysku), ale wolniej otwierało się nowe programy (2000 musiał najpierw zwolnić odpowiednia ilość pamięci), odrwotnie jest w XP, mało tego XP na defaultowych ustawieniach przetrzymuje w RAM'ie DLL'e aplikacji które były otwarte, ale już zostały zamknięte, trzyma je ponownie p to aby szybciej otwierać nowe aplikacje, nie musi poprostu bibliotek doczytywać z dysku, wyłączyłem to kiedyś jak miałem 128MB ramu, bo nie dość że było mi zbędne to jeszcze przy tej ilości się męczyłem, a jeśli chodzi o aplikację (w tym przypadku FF) to też zależy od tego jak zarządza zasobami, oczywiście swoimi, ale jesli kodery napisali ja tak jakby user miał 1GB ramu to wiadomo że zbyt ekonomiczna nie będzie, znam kilka takich nieekonomicznych aplikacji (DC, Azeurus...), cóż, Spazm ja bym na Twoim miejscu spróbował zwiększyć plik wymiany, w ogóle to ile w tym kompie jest RAM'u/jak wielki jest plik wymiany?

[ Dodano: 2005-07-08, 13:16 ]
PS. a to że się wiesza podczas aktualizacji wtyk to błąd koderów FF albo piszących wtyczki, bo mi też się tak wyścierwia, w szkole na 98kach też było takie coś, trzeba było uruchamiać wtedy FF safemode i usunąć wtyczkę-winowajcę, potem już normalnie się odpalał FF
 
 
 
 
nie mam czasu
 
spazm 
VIP


Dołączył 7069 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#32 Wiadomość | 2005-07-08, 12:29
 
ZDV-12 napisał/a:ile w tym kompie jest RAM'u/jak wielki jest plik wymiany?


128 RAM i 256 plik wymiany (recznie istawione na stale)
ale to sie tez zdarzalo, gdy win sam zarzadal plikiem wymiany

i np. Photoshop7 nie jest na tym sprzecie demonem szybkosci, ale sie nie wywala
chociaz, czasem zdarza sie przytnie sie na jakims zadaniu i wtedy nie ruszy, dopoki nie zwolnia sie odpowiednia ilosc zasobow
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#33 Wiadomość | 2005-07-08, 15:25
 
no to powinno styknąć dla FF tyle RAM'u, nie wiem czemu u Ciebie się tak dzieje :|
 
 
 
 
nie mam czasu
 
spazm 
VIP


Dołączył 7069 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#34 Wiadomość | 2005-07-11, 08:58
 
moze klopot tkwi, w tych doprowadzanych przeze mnie do porzadku profilach?

powinieniem chyba przeinstalowac FF od poczatku, najlepiej razem z win98 i zbadac, czy sie nie poprawilo

na razie sciagnalem jakiegos mikro managera ramu, ktory dba o to, zebym mial co najmniej kilka mega ramu wolnych
przynajmniej sie teraz nie wiesza, choc przy zwalnianiu zasobow wyraznie spowalnia prace (na szczescie jedynie na kilka sekund)
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Coś o przeglądarkach internetowych...

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi