dyski
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » dyski
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#1 Wiadomość | 2005-03-19, 23:38
 
Raf napisał/a:przedewszystkim nie mam objawow bada - tj dzikie skrobanie dysku i ewentualnych jakby przywisow maszyny

shit..czy to skrobanie to takie "warkniecia" dysku..tak jakby zgrzytal..chrząkał (nie wiem czy powinienem byl zrozumiec wypowiedz doslownie..)
przywisy tez czasem sa..
sory, ze poza tematem..jutro scandiskiem przejade :o
no to mnie Raf zmartwiles
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#2 Wiadomość | 2005-03-20, 00:01
 
przywisy, zgrzyty moga oznaczac skopana elektronike, masz wszystkie piny przy gniezdzie dla tasmy ?? jak nie to musis czyms zastapic brakujace i przylutowac, tylko nie transformatorowka :P
 
 
 
 
Raf 



Dołączył 7176 dni temu
Posty: 147
Skąd: Czeladz
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2005-03-20, 08:48
 
u mnie przynajmniej jak tak sie dzialo mniej wiecej - zawsze bad wyskakiwal (zreszta nie tylko u mnie) :

-slychac jak dysk inaczje niz zawsze brzeczy (przez chwile po prostu wyjatkowo intensywnie to robi)
- komputer nagle _niemal_ przestaje odpowiadac , wskaznik myszy staje w miejscu i da sie przesunac o troszke ale co kilka sekund - gdy da sie go przesuna to dysk przestaje skrobac
- skrobanie wystepuje kilka razy (5 albo 10) i jezeli w poblizu nie ma nstepnego bada to potem idzie normalnie

gwoli scislosci:
przy czym jak tak sie dzieje to na dysku musi byc juz sporo badow w ogóle, gdyz kazdy nowoczesny dysk ma "powierzchnie zapasowa" - po prostu jezeli pojawi sie bad to dysk ma jeszcze troche rezerwy miejsca i dopiero jak ta rezerwa sie skonczy to widac faktycznie bady

<sex>
 
 
 
 
 
www.vulture.c64.org
www.vulture-design.pl
www.rafalszyja.republika.pl
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#4 Wiadomość | 2005-03-20, 09:33
 
jak dysk nie dopowiada i jest zwicha systemu to wina elektroniki na 99%
przynajmniej zdarzylem to zaobserwowac na wszystkich 6 dyskach jakich mialem.

1 dziala jeszcze (odpukac) ma jednego bad sectora, ale tak pozatym nawet nie pierd*** (scan disk zdziala cuda ;)) jeszcze jeden juz ostro porysowany i zero zwichy systemu czy cos. 3) bez 2 pinow i wspomniane zwichy. w sumie i tak go teraz nie uzywam bo z 8,4 gb zrobilo sie 5,7 :D (wszytskie bady wywalilem poza partycje i tak chodzil do czasu pogubienia pinow) a na 60gb (podstawowy) ostatnio mam troche miejsca :P

reszta byla na dluzszym wypozyczeniu ale tez juz zajechane ostro byly. ale tez zero zwichy pomimo wieeeeelu bs'ow.
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Raf 



Dołączył 7176 dni temu
Posty: 147
Skąd: Czeladz
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2005-03-20, 09:38
 
to musisz miec pecha z tymi dyskami ;) mi nigdy zaden nie padl tak perfidnie a jedyny dysk na ktorym bardzo mi sie sektory posypaly to stary caviar 635mb. mam tez seagate 8,4 nadjedzony (kilka mb) ale to nie z mojej winy i odkad go sobie zrobilem (nie dalo go sie w ogóle sformatowac swego czasu) to nic mu nie dolega.
 
 
 
 
 
www.vulture.c64.org
www.vulture-design.pl
www.rafalszyja.republika.pl
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#6 Wiadomość | 2005-03-20, 09:47
 
ten pechy nazywaja sie krzysztof.s i andrzej s. hehe a to wszystko przez to ze porzyczalem dyski. w sumie to jakbym podzialal to jeszcze cos z tych dyskow moze bym cos zrobil. :)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
YarO 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7051 dni temu
Posty: 112
Skąd: Znikąd :P
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2005-03-20, 18:10
 
Mi sie działo podobnie, i jeszcze mi sie sam resetował :[
Wymieniłem taśme i tera jest LUX :D
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7175 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#8 Wiadomość | 2005-03-20, 23:05
 
poza elektroniką, bs'ami i taśmami to może być jeszcze mechanika dysku, każdy szanujący się producent udostępnia na swojej stronie programy testujące, zapis/odczyt/transfer/mechanikę itp. dysku, ja korzystam z takich narzędzi od Seagate (bo tylko tej firmy dyski mam), ale z tego co pamietam to nie tylko Seagate takie cos oferuje, pozatym jeszcze jest w biosie niektórych płyt test hdd, znaczy w biosie się go włącza i on wyrzuca status po uruchomieniu komputera (wtedy jak wykrywa dyski/testuje ram), nie pamiętam za to nazwy tego testu, wypadła mi ze łba, chyba to jest S.M.A.R.T. ale głowy nie dam ;-) on sprawdza czy dysk się nie starzeje pod względem mechanicznym

a wiesz na co ja stawiam Loomi? na zasilacz/zasilanie
-masz wystarczająco mocny zasilacz?
-napięcia na 3,5 i 12stce (koncówkach) są w granicach normy? (Everest HOME czy jakoś tak się program nazywa, pozatym w biosie też się to da sprawdzić, będziesz wiedział czy zasilacz sie nie postarzał i czy dostarcza tyle mocy ile powinien,
-czy Twój zasilacz/listwa ma prostowniki napięcia? być może w Twojej sieci elektrycznej napięcie często "skacze",
-no i ostatnie ale to co okazało sie w moim przypadku rozwiazaniem (miałem podobny problem jak Ty), mój hdd był podpiety do tej samwej wtyczki która zasilała drugi dysk i stację dyskietek, okazało sie że zsilacz nie wyrabiał i wyłączał dyski, następował zwis, przy rozruchu czesto zgrzytanie lub "efekt zmnego silnika" znaczy próbował odpalić ale mimo kilku prób padał, dokładnie tak jak w samochodzie w mroźny poranek ;-) przepiałem jeden dysk do kable z DVD i teraz na jydnym kablu mam FDD+HDD1 a na drugim HDD2+DVD, problem znikł jak za dotknieciem różdżki, plecam spróbować jeśli istnieje u Ciebie taka mozliwość, jeśli to nie zadziała to np. spróbuj odłaczyć zasilanie od DVD/CD, wykonaj rozruch i sprawdź czy dzieje się tak samo, jesli nie to znaczy że zasilacz jest do wymiany (moja rada - jesli nie musisz to nie oszczędzaj na nowym zasilaczu, najlepiej wybrać taki z PFC (pasywne taniej wyjdzie i do domciu powinno styknać)), tyle odemnie, może cos pomoże, tym bardziej że na niektóre triki w ogóle nie trzeba kasy wydawać a nóż/widelec/łopatka ;-) pomogą
 
 
 
 
nie mam czasu
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#9 Wiadomość | 2005-03-20, 23:14
 
ZDV jak to możliwe że masz na jednym kablu dysk i stację dyskietek skoro stacje dyskietek mają inną, węższą taśmę ??
 
 
 
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#10 Wiadomość | 2005-03-20, 23:19
 
chyba mu sie pomylilo z zasilaniem bo na tym przewodzie sa dwa +12 i jedno do fdd (nie znam wart V :P)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7175 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#11 Wiadomość | 2005-03-20, 23:19
 
ups :D zapomniałem napisać chyba że mówie o kablu zasilającym, sorka :D

nie pomyliło mi się, myślałem dobrze, zapomniałem tylko sprecyzować, ale w sumie z kontekstu to niejako wynika zasilanie - zasilacz :P
 
 
 
 
nie mam czasu
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#12 Wiadomość | 2005-03-20, 23:21
 
aaa jak chodzi o prąd to co innego, ja szczerze mówiąc nigdy sie nad tym nie zastanawiałem jakie prądy podpinałem do urządzeń w kompie, wybierałem po prostu te wtyczki które najlepiej pasowały mi długością kabla <mrgreen>
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » dyski

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi