Ciekawostka....
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Dobra Muzyka » Ciekawostka....
 
DjYork
[Usunięty]


Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2004-11-08, 14:27
Ciekawostka.... 
Wczoraj czytałem posta ze zespół PRODIGY swój nowy kawałek GIRLS wykonywał nie Hardware'owo, tylko na sofcie.............Jak wam powiem na jakim to padniecie, mi opadła kopara, od zawsze byłem fanem PROGIDY i widziałem jaki sprzet mieli, a zrezygnowali z tego dla REASON'a 2.5 + Cubase SX i kilka fajnych VST. Swiat sie zmienia, i to jest piekne że ludzie zaczynają wierzyć w soft :D:D
 
 
 
Braincreator 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7164 dni temu
Posty: 773
Skąd: Szydłowiec
Punkty: 8
#2 Wiadomość | 2004-11-08, 14:36
 
ooo to ciekaw jestem tego kawałka, ciekawe czy chłopaki beda trzymac poziom również na sofcie :D
 
 
 
 
 
http://braincreator.mp3.wp.pl/ www.braincreator.prv.pl
Braincreator - Bounce Muthafuckaz released on DJ Party vol.18
Darek Janik vs DJ Andrew - Destination (Inc. Braincreator, DJ Ozi, DJ Kc Rmx's) Singiel Soon :P
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#3 Wiadomość | 2004-11-08, 15:42
 
DJ Tabriz napisał/a:ooo to ciekaw jestem tego kawałka, ciekawe czy chłopaki beda trzymac poziom również na sofcie :D


W sumie to nie do końca "chłopaki", obecnie tylko Liam Howlett robi muzę Prodigy, Maxim Reality i Keith Flint udzielają się tylko na koncertach.
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#4 Wiadomość | 2004-11-08, 19:32
 
No ciekawe, ciekawe. Musze wiec kawalka posluchac. Mowisz Yorku ze na Reasonie m.in. :D:D Jak odslucham dam komenta :D:D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#5 Wiadomość | 2004-11-08, 23:14
 
Ja jednak jestem zdania ze soft jednak pozostanie softem i nie wiem czy kiedys dorówna profesjonalnym sprzętom hardware.
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#6 Wiadomość | 2004-11-08, 23:15
 
heh troche osobiscie gadalem z Marciem Dienewaldem (Star Wash, 2 Club itp) i on twardo mowil ze robi na cubasie. hehe wiec nie zdziwie sie jak taki atb jedzie na magix studio :P
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#7 Wiadomość | 2004-11-08, 23:20
 
Raczej nie. ATB i Ci Inni posiadaja własne studia. :lol:
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#8 Wiadomość | 2004-11-08, 23:43
 
kiedys byl teledysk bodajze trance allstars i tam ladnie mellow-d napierniczal wlasnie na magixie w naprawde imponujacym studio :lol:
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#9 Wiadomość | 2004-11-08, 23:50
 
Prosze bardzo http://www.nasza.strefa.p...tbgaleria1.html

:lol:
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
lookup 
VIP


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7162 dni temu
Posty: 785
Skąd: Błonie
Punkty: 145
#10 Wiadomość | 2004-11-09, 00:02
nie... 
nie trzeba mieć profesjonalnego studia żeby tworzyć zaje...fajne rzeczy :D
 
 
 
 
 
dobry house-ik nie jest zły:)))))
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#11 Wiadomość | 2004-11-09, 00:06
 
No nie trzeba. Przykładem jest Fruity loops :wink:
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#12 Wiadomość | 2004-11-09, 00:20
 
a mi tam jakos flp nie starcza - mam namysli skrobanie masteringu ktory zeby dopiescic trzeba miec potwora a nie kompa :?
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#13 Wiadomość | 2004-11-09, 00:38
 
Mi narazie wystarcza i raczej sie nie przezucam na nic innego. Chyba ze sprzet hardwere ale to nie predko :lol:
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#14 Wiadomość | 2004-11-09, 00:49
 
mi tez sie marzy jakies cudo w postaci syntezatora :wink: , ale brak $$$ :(
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#15 Wiadomość | 2004-11-09, 01:56
 
Qbs napisał/a:mi tez sie marzy jakies cudo w postaci syntezatora :wink:...


Najtanszy z lepszych Rolandow kosztuje "tylko" $4000.00 CAD. A ja caly czas zbieram na baniaki electroniczne i juz niedlugo....... :)

Pozdrawiam

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#16 Wiadomość | 2004-11-09, 10:02
 
Taurus składasz własne studio :?:

Jaki model chcesz kupic?
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#17 Wiadomość | 2004-11-09, 12:06
 
Wow niezle Taurusku :D:D

A ja tam jednak zostaje przy Reasonie. On dla mnie rzadzi :D:D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#18 Wiadomość | 2004-11-09, 14:59
 
JTM napisał/a:Taurus składasz własne studio :?:

Jaki model chcesz kupic?


Mini studio juz mam :) ale wlasnie brakuje mi perkusji - bo to co na software/automacie mozna zrobic to czasem nie wystarcza. Potrzebuje sie poza tym wyzyc :).
Co do modelu to mam pare na oku ale to bedzie zalezalo od kasy :). Najbardzie podchodzi mi Yamaha DTXtreme III, ma werbel, 4kociolki, 2 talerze i moge podlaczyc podwojna stope :)
Albo Roland V series.
A najwazniejsze to to ze moge grac na pelny regulator i nikt nie slyszy :) bo idzie na sluchawki :)

Pozdrawiam

KJ

[ Dodano: 2004-11-09, 9:02 am ]
DJ_Golem napisał/a:Wow niezle Taurusku :D:D

A ja tam jednak zostaje przy Reasonie. On dla mnie rzadzi :D:D


Reason moze byc tyle ze jak wspomnialem czasem nie wystarcza. :)

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#19 Wiadomość | 2004-11-09, 21:38
 
No to super bedziesz miał sprzęcior. Teraz tylko pomysłów potrzeba i mozna tworzyc 8)
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#20 Wiadomość | 2004-11-10, 13:54
 
TaurusStratus teraz to bedziesz miał sprzęt i tylko do sukcesu brakuje ci jakiejś genialnej idei na utworek.

:mrgreen: cZuLi :mrgreen:
 
 
 
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#21 Wiadomość | 2004-11-10, 16:09
 
JTM napisał/a:No to super bedziesz miał sprzęcior. Teraz tylko pomysłów potrzeba i mozna tworzyc 8)


cZuLi napisał/a:
TaurusStratus teraz to bedziesz miał sprzęt i tylko do sukcesu brakuje ci jakiejś genialnej idei na utworek.



Sprzetu jeszcze calego nie mam i niewiem kiedy bedzie ( :) kasa$ = perkusja = ?????? :) :) :) )
A co do generalnego pomyslu to juz mam tylko malo ludzi jeszcze wie :) no i nie wszystkim dogadza styl :).

Pozdrowka

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7161 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#22 Wiadomość | 2004-11-10, 17:11
 
Ech, też chętnie bym sobie zorganizował jakieś mini-studio... ale na razie to jest możliwe jedynie w sferze marzeń. ;) Póki co muszę się zadowolić Reasonem. :D
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#23 Wiadomość | 2004-11-10, 20:47
 
Mi tam Taurusku Twoj styl odpowiada :D:D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
DIAGNOSTICK 


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 103
Skąd: Mikołów
Punkty: 5
#24 Wiadomość | 2004-11-11, 02:17
 
heheheh wiesz sie nie dziwie bo sam uzywam reasona 2.5 i lepszego programu nie widizałem :D:D:D a jeszce jak podepną pod reasona cubasa to wowow nieograniczone mozliwosci mini studio :D
 
 
 
 
 
T. r. a. n. c. e. is e. n. e. r. g. y.
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7165 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#25 Wiadomość | 2004-11-11, 09:55
 
Ja jakośc próbuje na FL i nie mam narazie zamiaru przesiadas się na Reasona bo z wyglądu to troche trudne............

:mrgreen: cZuLi :|
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#26 Wiadomość | 2004-11-11, 13:21
 
cZuLi napisał/a:Ja jakośc próbuje na FL i nie mam narazie zamiaru przesiadas się na Reasona bo z wyglądu to troche trudne............


Przeciez nie chodzi o wyglad. Ja na poczatku czytalem instrukcje, zeby obadac o co chodzi i sie oplacilo a teraz wg mnie na Reasonie latwiej cokolwiek zrobic niz na FL.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#27 Wiadomość | 2004-11-11, 14:29
 
TaurusStratus napisał/a:
Sprzetu jeszcze calego nie mam i niewiem kiedy bedzie ( :) kasa$ = perkusja = ?????? :) :) :) )
A co do generalnego pomyslu to juz mam tylko malo ludzi jeszcze wie :) no i nie wszystkim dogadza styl :).
KJ


Taurus to sa własnie gusta i gusciki nigdy wszystkim nie dogodzisz. :lol:
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
Cali Inc. 



Dołączył 7165 dni temu
Posty: 123
Skąd: Lubin/Chocianów
Punkty: 5
#28 Wiadomość | 2004-11-11, 15:39
 
ja nie wyobrazam sobie robic muzy na innym programie anizeli w Reasonie...do FL ostatnio zajrzalem i nie moge sie tam polapac:/ nic tam nie widze co i jak...nie wiem czemu...nie chce mi sie juz nawet...Reeason mi wystarcza w zupelnosci:)
 
 
 
 
 
..::: Trance Music Is Still Alive :::..
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#29 Wiadomość | 2004-11-11, 22:31
 
dla mnie reason jest jak magix ostatnio sie pobawilem i nie mam do niego przkonania jedynie dzwieki ma fajne (bo inne niz na fls) w sumie z wszystkich programow jakie uzywalem najbardziej mi podszeld cubase (oraz cubasis) a pozniej flp, magix studio i pozniej reason i buzz. jednak zeby uzywac cubase trzeba naprawde kupe siedziec nad nim, a mi sie nie chce tak szczerze powiem.
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#30 Wiadomość | 2004-11-12, 13:57
 
Ja Cubase nie czaje zbytnio. Magix jest dla mnie lipny. FL mi nie siadl za bardzo. Buzza nie probowalem, wiec Reason dla mnie rzadzi :D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7166 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#31 Wiadomość | 2004-11-17, 12:59
 
ostatnio cos tlumaczylem vmc na frutku, to nie moglem sie polapac co gdzie jest, dla mnie reason tez jest prostszy w obsludze + mozliwosci pospinanaia kablami ze np mozna walnac z jednego instrumentu na kanal lewy deley np 4 a na drugi kanal zupelnie cos innego - czasem niezle efekty mozna uzyskac dzieki temu
faktem jest ze trzeba miec pomysl + umiejetnosc wykorzystania danego sprzetu i ciut czasu na dlubanie
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
JTM 
VIP


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#32 Wiadomość | 2004-11-17, 23:56
 
Fruity Loops rządzi. Kocham tę truskaweczke. :lol:
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
Bass Addicted 


Dołączył 7159 dni temu
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Punkty: 5
#33 Wiadomość | 2004-11-18, 14:30
 
Ja Reasona lubie :) Nie jest najtrudniejszy [obmacanie zajelo mi okolo 2 miechow] a mozliwosci ma niezle choc czasem wkurza ograniczenie do dwoch syntezatorow [malstrom jest miodny :)] dwoch samplerow kilku efektow i redruma. Mimo to powoli ucze sie z malstroma wyciskac to co chce..... o tego kilka efektow i mozna sie bawic.
Pod wzgledem zasobu instrumentow powala mnie buzz. Soft jest darmowy i ma duza ilosc maszyn. Problem w tym ze trudno jest w nim "zautomatyzowac" maszyny bo trzeba pisac w heksacecymalu pozycje suwakow [jak dla mnie to zajmuje za duzo czasu i pomysl ucieka z glowy, nie wiesz co chciales na poczatku osiagnac]. Mozna niby tez nagrywac ale nie polecam bawienia sie myszka w suwaki :) strata czasu. Za to duzy plus ma u mnie buzz z okazji reverb'ow .... sa na prawde niesamowite :)
FL pamietam z poczatkow mojego zainteresowania muzyka ale nie zrobil na mnie wrazenia [tamta wersja] teraz z tego co wiem wiele sie w nim zmienilo ale dla mnie to bardziej gadzet niz studio. Na temat magix'a wole nic nie mowic, bo jeszcze kogos uraze a nie o to tutaj chodzi. Moze to tez sprawa wersji, bo mowie o jednym z pierwszych, ktory w ogole wyszedl, ale dla mnie to syf......

Jezeli chodzi o Podigy to faktycznie muze robi tylko Liam :) A ze sie przesiedli na soft coz ..... moze im sie znudzilo latanie od jednej maszyny do drugiej .... w kompie to jakos logiczniej wszystko jest ulozone. Jezeli chodzi o Cubase VST + Reason 2,5 to raczej poziom utrzymaja bo jedyna zmiana bedzie sposob edycji, mozliwosci raczej sie nie zmniejsza [przynajmniej nie znacznie]

[ Dodano: 2004-11-18, 14:45 ]
Pafcio napisał/a:... reason tez jest prostszy w obsludze + mozliwosci pospinanaia kablami ze np mozna walnac z jednego instrumentu na kanal lewy deley np 4 a na drugi kanal zupelnie cos innego - czasem niezle efekty mozna uzyskac dzieki temu


Czy prostszy to nie wiem..... ale wiem jedno sprobuj cos zagrac na subtractorze albo malstrom'ie [najlepiej dluuuugie dziweki:)] pusci to przez vocoder. Modulate vocodera podlacz do jakiejs szybkiej perki i podkrec HF Emph [bedzie glosniej]. Teraz mozna fajnie sie pobawic np. decay'em na vocoderze i kilka inncych mozliwosci tez jest :]

Uwielbiiam wymyslac jakies polaczenia [to u gory jest banalne ale sa tez i ciekawsze :)] i kominowac z tym co mozna przez co i jakim kablem :) tylko ze czasami to jak sie zapatrze w taki "zestaw" to go naduzywam i zaczynam sie ograniczac :/
 
 
 
 
 
"Natura nie czyni niczego bez przyczyny albo na prozno i gdy moze szybciej osiagnac swoj skutek w sposob prostszy i latwiejszy, dziala tak i ku temu sie sklania. " - Witelon
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Dobra Muzyka » Ciekawostka....

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi