Pawsky
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Pawsky

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (6) : Nov (3) : Średnia (4.0)

 
Pawsky 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6426 dni temu
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-09-23, 21:26
Pawsky 
Siemacie :)

Wbijam do Was, chcąc osiągnąć jakąś rangę.
Mam 16 lat.. mało, ale to chyba dobrze bo jest czas na progres.. ;) Muzyką zajmuję się ok okolo 3,5 roku, kiedy do ręki dostałem eJay'a.. podjarałem się bitmejkingiem i po paru miesiącach przerzucilem się na FL Studio, a od ponad roku siedzę w Reasonie. Od tego czasu udzieliłem się na paru nielegalach, mam pojawić się równiez na legalnej produkcji [no ale na razie ciiii] i robię swoją solową plytkę producencką :)
Pod ocenę wrzucam kawalki z wp, bo nie mam zadnej strony na ktora moge wrzucic mp3..
Bity są mojej produkcji, bez żadnych sampli bo tego nie lubię

Asia/Hakman - "Kim?" - http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=154883

ŁPK/BDS - "Osiedle z biegiem lat" - http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=157740

"In the box" - http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=139826

"Sen" - http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=155872

Dzięki za obiektywne opinie;)
yo


Po przeczytaniu jednej opinii chcialem dodac, ze na tematykę utworu, tekst nie mam wpływu, masteringiem rowniez nie ja sie zająłem :) "ja tu tylko bity robie :D"
Ostatnio zmieniony przez Pawsky 2006-09-24, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
yo :)
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6588 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#2 Wiadomość | 2006-09-24, 00:05 | Oddał głos na Advanced
 
[pkp]

Joł, joł! Tłuste bele ziooom! Cośbym nawijkę pod rozkminę poddał, ale to nie Twoja brocha jak mniemam. Joł! Foka daje radę. Pozdro z ulicy miasta! Elo!

;) Advanced (z małym minusem za 'sztywnych', rapujących bez polotu kolesi).
 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6547 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#3 Wiadomość | 2006-09-24, 01:38 | Oddał głos na Novice
 
"Kim?" - No zaczyna sie nawet wporzadku. Wokalistka spiewa jakos sztucznie, ale nic to, raper jest tak zabawny, ze malo nie spadlem z krzesla. Co do brzmienia - stopa ma power, trzyma sie to kupy, skrecze naprawde fajne, chociaz jak konczy sie zabawa czarnym plackiem i 'raper' 'mowi' 'ta historia opowiada o nas' to chce mi sie smiac, znowu. Druga zwrotka... o, on powiedzial 'je*** reszte' no niezly jest, moze powinenes pokazac to jego rodzicom, ciekawe co oni na to. Wokale sa ogolnie za suche. Spiewane tak jakby wystawili glowy z trumien, zaspiewali i schowali je z powrotem. Delaye na glosie kolezanki denerwujace, osobiscie zrobilbym je bardziej suche - wiecej dry niz wet i od razu jest subtelniej. Coz, moze taki styl :) Ale przejde moze do twojej czesci czyli do samej muzy - beaty dorbze brzmiace, ale malo zroznicowane - hihat ciagle wali tak samo, moze warto sie pobawic nim co? Bass plumka sobie w tle. No gdyby nie te 'wokale'... narazie novice, ale do adv blisko.

"In the Box" zaczyna sie za ostro, moim zdaniem. Mogloby sie jednak troszeczke delikatniej zaczac, ale do rzeczy. Calosc jest brzmieniowo zamulona. W 9 sekundzie wchodzi... cos. Falszuje. Litosci. 0:29 petla z banku reasona. Z trudem powstrzymuje sie od wylaczenia tego. Ale jedziemy dalej. W 48 sekundzie wchodza takie stringi z modulacja nalozona... falszuje!! Chyba kadencja na ktorej zbudowales utwor zle ulozona i tak sie to za toba ciagnie... Brzmienie calosci zamulone, balagan, chaos brzmieniowy. Nie wiadomo na co zwrocic uwage. Jeden instrument gra fajnie to drugi falszem wybije mnie z rownowagi. Mam takie odczucie ze chciales byc wyrazisty, ale wyszlo bardzo zamglone. Nie ma tu zadnego mixowania - wszystko gra jakby na pale. O juz sie konczy, jak dobrze ten kawalek jest okropny. Moze jako nauka obslugi programu jest ok, ale do odsluchu fatalny.

"Osiedle z biegiem lat" - o, widze zaczynamy w stylu prwadziwego rapu polskiego - "pogadajmy cos, jol, taaak!" i juz czujesz sie 10 lat starszy. Meskie. Dobra co tam muzycznie. Wokal? Gdzie sa wokalisci? nie wiem, ktos stoi i gada, wywal go moze bo muzyke zaslania. Jesli juz koniecznie chcesz zeby byl to moze warto poczytac o mixowaniu i go w muzyczne otoczenie zaadaptowac? W tej chwili on robi swoje, a ty swoje, a powinniscie wspolgrac. Tekst o wszystkim i o niczym. Moze warto napisac na prawdziwy temat a nie tak jak wiekszosc tych znanych raperow o byle czym czyli do wyboru: 1) moje osiedle 2) moj styl 3)moj rap itd. Dobra znowu poplynalem. Muzyka: piano, przytnij okolice 1khz bo piszczy w uszach. Bass za malo tlusty, ale nie jest zly. Perka... coz, powiedzialbym ze niezle ale po poprzednim kawalku widze zes niewybredny i sobie dobierasz reasonowe banki... coz, kreatywnosc to wazna rzecz, zapamietaj to. Jak wyzej - mixowanie jesli bylo to byle jakie.

"Sen" - zaczyna sie spokojnie, piano nawet fajne, ale slysze znow jakby falsze. Nie wiem moze mam cos z uchem o tej porze? no nic, zobaczymy. Chorki klimatyczne naewet. reverb na stopie, moim zdaniem zamula calosc, niepotrzebny balagan tworzy. Piano za glosno, znowu sie klania mixowanie kawalka. Perka ma moc, ale tak jak napisalem wyzej, nie wiadomo czy to twoje czy od Propellerheads.... Dobry pomysl z tymi chorkami. pomijajac kwestie mixowania ten kawalek podoba mi sie najbardziej z czterech. Cos sie w nim dzieje, moze nie ma wyraznej melodi, ale cos tutaj gra i nikt nie zaslania muzyki swoim nudzeniem. o nawet sie pizzicato pojawilo. Dawno nie slyszalem tego instrumentu, + za to. Na liczniku 2:50, a motywy wcaiz te same... oby ostatnia minuta przyniosla cos nowego, bo dobre wrazenie moze prysnac. No wreszcie. Kwasny basik i beaty sie uspokajaja. Zrobilbym to na twoim miejscu 20 sekund wczesniej ale moze byc.

POdsumowanie. Nieobrazaj sie, wiem ze za mocno pojechalem, ale warto posiedziec nad twoim warsztatem. Wywal z twoich kawalkow wszystkie reverby i delaye. Potem sluchaj tego tak zrobionego i mysl co jest za glosno. przyklad : w kawalku "sen" piano daje za glosno ale tylko momentami. Rzuc na to kompresor, ale delikatnie! Coz. chyba czas konczyc. Duzo tutaj do zrobienia , duzo czytania. Widac ze masz pomysly ale barkuje warsztatu. A swoim kolegom raperom tez przekaz zeby cwiczyli warsztat, bo to co pokazali w "Osiedle z biegiem lat" to zenada, szczegolnie 'rapowa' wejsciowka mowiaca o niczym , wywolujaca usmiech politowania. OSttatnio w dziale teksty pojawil sie swietny tekst, na moje oko idealny do rapu. Zaraz zarzuce linka. A wiec... Novice. Mam nadzieje ze u nas nauczysz sie robic lepiej to co juz robisz niezle.


P.S Nie fakaj ze jakis staruch cie pojechal, tez mam 16 lat ;) pozdrawiam.

2006-09-24, 02:45 // Dodano
Prosze bardzo to ten swietny tekst, zobacz, jak takie teksty bedziecie pisac to nawet realizacje ich mozna bedzie wam wybaczyc :))

http://beatsfactory.pl/forum/temat,5082.html

2006-09-24, 15:58 // Dodano
Pawsky napisał/a:o przeczytaniu jednej opinii chcialem dodac, ze na tematykę utworu, tekst nie mam wpływu, masteringiem rowniez nie ja sie zająłem :) "ja tu tylko bity robie :D"


czlowieku nie zamulaj :) po pierwsze - jaki mastering? polecam poczytac jaki kolwiek 'slowniczek' na temat produkcji muzy. Mastering to jest takie 'dopieszczanie brzemienia. A tutaj nie ma miksowania! Mixowanie to ustalanie proporcji miedzy dzwiekami, dzielenia pasma czestotliwosci pomiedzy je i ustawianie dzwiekow w panoramie stereo. Ty tego wcale nie robisz, obawiam sie wiec ze poki co z twojego producenckiego albumu nici. Poczytaj sobie lepiej, na forum jest pelno linkow do tekstow o realizacji dzwieku o mixowaniu i ninnych zagadnieniach.

2006-09-24, 15:59 // Dodano
Pawsky napisał/a:bez żadnych sampli bo tego nie lubię


Moglbys byc przynajmniej szczery, kolego.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Pawsky 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6426 dni temu
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2006-09-24, 16:49
 
Mowiac "sample" mialem na mysli typowe samplowanie, branie loopow z MELODIĄ i ciecie jej, lub dawanie calej pętli do tracku, a tutaj tego nie ma bo wszystkie melodie ukladam od zera sam. sorry jesli Cie tym urazilem bo faktycznie we "Snie" jest motyw perki z reasona i moze to faktycznie nazwiemy samplem, ale jest tez perkusja z FL'a. Pisalem o masteringu, bo mowiles cos o zlych delayach na wokale, a od momentu nagrywki ja juz z bitem nic wspolnego nie mam

słowniczek poczytam chetnie, thx
 
 
 
 
 
yo :)
 
Paul K 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6434 dni temu
Posty: 21
Skąd: Jabłonna Lacka
Punkty: 6
#5 Wiadomość | 2006-09-24, 20:42 | Oddał głos na Novice
 
Witam!!!!

zaczne od najsłabszych wg. mnie :

in the box - dzwieki za bardzo nakladaja sie na siebie, chaos panuje, ciezko cokolwiek wylapac : novice

osiedle z biegiem lat : tekst nie rusza mnie wcale. brzmienia i ich jakosc delikatnie mowiac - srednie : novice

sen : dziwny klimacik ale podoba mi sie. czegos tu brakuje, sam nie wiem czego, moze vocalu... : novice/advanced

Kim : podoba mi sie ten utwor. najbardziej 1:30 - 1:52, bardzo fajny motyw. ladny glosik ma wokalistka :) czasami vocal idzie na "sucho" a czasami (jak 1:30 - 1:52) z efektami, jako plus to zaliczam. jakbys calosc zrobil jak ten motyw ktory mi sie tak podobal, to bylbym wniebo wziety :) niestety czesto "nawijka" wokalisty jest smieszna (np. 0:42 - 1:29) ... co by nie bylo utwor jest dobry : advanced

sam nie wiem co zrobic w tej sytuacji, chyba na advanced troche za mało jest... no nic, dam novice. za jakis czas mozesz swoje zgloszenie dac i jak troche poprawisz jakosc brzmien napewno bedzie advanced.

Pozdrawiam!!!
 
 
 
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6547 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#6 Wiadomość | 2006-09-24, 21:05
 
pawsky: nie uraziles mnie, po prostu chcialem 'dopowiedziec' o co chodzi, natomiast co do sampli... wiekszy grzech, wedlug mnie, to rypanie gotowcow z bankow niz ciecie i obrabianie sekwencji, bo sekwencje trzeba przefiltrowac, dostroic i wpasowac, a takie sample to bierzesz i 'masz'. Bywalcy beatsfactory.pl wiedza ze mam chopla na punkcie kreatywnosci i oryginalnosci 'wlasnego brzmienia' , czasem moze za ostro wyjezdzam z tekstami na ten temat, ale coz "ten typ tak ma" ;]

coz mysle ze to by bylo na tyle ode mnie. 'pis und luv, not war' ;]

pozdrawiam
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7105 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#7 Wiadomość | 2006-09-26, 01:13 | Oddał głos na Advanced
 
Jezeli chodzi o linie melodyczne kawalkow jak i wokale to nie mam zastrzerzen. Dla mnie bardzo dobre produkcje, chodz master czasami troche kuleje, ale jak na 16 lat to naprawde duzo potrafisz. Kawalek Kim bardzo mi sie podoba i wokalistka tez jest spoko. To jakas wersja acapella ten wokal kobiecy czy masz wokalistke, bo jak tak to tylko pozazdroscic do trancu mego bym ja dal hehe. Kawalki naprawde jak dla mnie bardzo dobre, chodz nie gustuje w hip hopie, ale jest naprawde dobrze. Oczywiscie glosuje na advanced
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Pawsky 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6426 dni temu
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-09-26, 19:40
 
Paul, to nie jest acapella :D,

thx:)
 
 
 
 
 
yo :)
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6792 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#9 Wiadomość | 2006-09-26, 19:55 | Oddał głos na Novice
 
może ja tak ogólnie...na Bf poziom produkcji hip hopu określił jakiś czas temu Pit i ostatnio Sekcja Obiekcji .W zderezniu z ich produkcjami muzycznymi twoje wyglądają dość blado...
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7112 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#10 Wiadomość | 2006-09-29, 11:12 | Oddał głos na Advanced
 
In the box - niektóre ścieżki są za głośno inne za cicho IMO
Kim? - całkiem przyjemny kawałek, może rzeczywiście kolesie trochę bez wyrazu, panna super
Sen - świent klimat, dobór dźwięków, barw, może trochę zbyt monotonny
Osiedle z biegiem lat - w 100% zgadzam się z carmazine

jak dla mnie ADV
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6966 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#11 Wiadomość | 2006-09-30, 19:16 | Oddał głos na Advanced
 
Witam

Do samego wokalu nie mam żadnych zastrzeżeń. Muszę przyznać że masz/macie świetne warunki wokalne - przede wszystkim bardzo dobrą dykcję. Same teksty IMHO mogłyby być lepsze. Według mnie są mało przemyślane. Zbyt wiele wątków chcecie poruszyć w ciągu tych kilku minut. Do samych podkładów nie mogę się przyczepić. Wprawdzie kompletnie nie trafiają one w moje gusta, ale trzeba przyznać że od strony technicznej są dobrze zrealizowane. Cóż... ośmieszyłbym się gdybym zagłosował teraz na Novice. Poziom który prezentujecie jest na tyle wysoki, że z czystym sumieniem mogę wystawić Advanced. Na pewno dużym plusem jest to, że nie rzucacie "mięsem" w swoich produkcjach. To się ceni - tym bardziej że ostatnio ciężko o dobry, ambitny hip hop pozbawiony niecenzuralnych słów.

ADVANCED

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7039 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#12 Wiadomość | 2006-09-30, 19:37 | Oddał głos na Advanced
 
Ej no co Wy panowie co niektórzy - Noive? Bez przesady - słychać od razu, że wie jak się to robi mniej więcej. Podoba mi się tak dużo delayu, lubię przestrzeń.
Nie jestem fanem hh, ale słychać, że Noivice to za słabo jak na ten materiał. Technicznie jest dobrze, ale nie rewelacyjnie. Jednak mam nadzieję, że aktywnie uczestnicząc w życiu BF, prezentując kawałki, przyjmując komentarze - rozwiniecie się. :)
Pozdrawiam.
 
 
 
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6441 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#13 Wiadomość | 2006-09-30, 21:14 | Oddał głos na Advanced
 
hmmm....
jeśli chodzi ogólnie o mix to muszę ci powiedzieć żebyś troszkę ściszał wokale bo strasznie zasłaniają muzykę... a skoro jesteś "producentem" (dałem cudzysłów bo jakoś nie lubię tego słowa) to ja osobiście nie patrzyłem na wokale i ich stronę techniczną bo to jest brożka MC żeby wchodzili w bit i mieli dobry flow... ale do rzeczy:

In the box - w 100% zgadzam się z carmazine... troszkę fałszów jest no i straszny chaos --> novice

Osiedle z biegiem lat - no osobiście nie lubię takich rozmówek na początku kawałka ale omijam to... fajny bicik... pianinko gra sobie, jakieś wstawki, podoba mi się, ma klimacik, czyste brzmienia --> ADVENCED

Sen - wypas... super chórki... robią klimacik, fajnie pianinko... ładnie gra sobie, beat ma powera, technicznie też spoko :) --> ADVENCED

Kim - super wokalistka, ma ładny głos ale ten MC :/ albo czeka go jeszcze dużo pracy albo powinien dać sobie spokój... kawałek też spoko, basik sobie gra... szkoda że taki monotonny beat ;) ale brzmienie kawałka ogólnie spoko... --> ADVENCED

ogólnie to tylko kawałek "sen" mi odpowiada i tylko on zostanie na dysku... reszta mi nie weszła... ale po prostu nie trafiłeś w mój gust ale to nie zaważy na mojej ocenie :) Myślę, że zasługujesz na ADVENCED

pozdrawiam
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Pawsky

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi