coding (kodowanie)
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » coding (kodowanie)

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (5) : Nov (0) : Średnia (5.0)

 
kodowanie 
Advanced

Dołączył 6423 dni temu
Posty: 1
Skąd: gdynia
#1 Wiadomość | 2006-08-28, 11:11
coding (kodowanie) 
projekt muzyczny inspirowany współczeną muzyką i słowem

obecnie tworze sam ale mam zamiar budować skład life (wszystkich chetnych z trzy miasta zapraszam do kontaktowania sie ze mna)

link do trzech numerów z mojej najnowszej płytki myspace.com/kodowanie

Muzyka dość mroczna i o zróżnicowanej warstwie rytmicznej ważnym elementem mojej twórczości jest głos

programy i sprzet:

laptop
vx -400 digitech
stara yamaszka z lat 80
reaktor session
absynth 3
reason
pro tracks
własne sample

pozdrawiam

2006-08-28, 12:29 // Piter
Pozwolę sobie wyodrębnić linki ;-)

andyoubegforsil... --> http://content.music.mysp...youbegforsil...

silence --> http://content.music.mysp...76&name=silence

thisplace --> http://content.music.mysp...&name=thisplace
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7074 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#2 Wiadomość | 2006-08-28, 19:25 | Oddał głos na Advanced
 
No ciężka sprawa nieco - jak dla mnie totalna awangarda....

andyoubegforsil...
Technicznie to zdaje mi się, że wszystko gra - trudno to dosyć oceniać bo w przypadku takiej muzyki przestery bywają chyba celowe i tak je odbieram.
Co do treści to przyznać muszę, że bardzo teatralna ta muzyka. Rytmizujesz, potem łamiesz gnaty rytmowi wytrącając słuchacza z pulsującej stabilności.
Dużo się dzieje choć początek nei zapowiada tego - potem jednak wprowadzasz w swój świat i pozwalasz się porozglądać choć nie przymuszasz do zrozumienia ;-)
Numer ciekawy - teatr.

silence
Ten zaczyna się już bardziej filmowo niż teatralnie - wstęp smakowity :-)
Słodkie piano - choc już nieco ograny sposób użycia go - takie to melodramatyczne trochę. Niemniej pasuje - to ino taka uwaga na boku.
Warstwa rytmiczna baaardzo oryginalna wedle mnie - szelesty i zgrzyty blaszane....
Oooo.... cóż za zamieszanie - nieco klasycznych potraf i jazzowo transowy pochodzik..... zaciekawia mnie coraz bardziej :-)
To jest jeszcze bardziej teatralne niz utwór poprzedni i zdecydowanie bardziej mi się podoba: jest ilustracja, jest melodia, jest ciekawa rytmika, są spore odstępstwa od podstawowej formuły.... jest wszystko czego trzeba muzyce ilustracyjnej czy raczej..... ku głębokiej zadumie.....
Bardzo dobry utwór - oryginalny.

thisplace
Takie rozhukane te dealyowate dźwięki (powybrzydzam trochę ;-) ) - drobne zmęczenie słuchacza (mnie oczywiście :]) daje się we znaki. Próbujesz uprzestrzennić utwór samym rytmem powtarzających się brzmień a dla mnie wyszła z tego wata niecukrowa. Słabo przyswajam.
O! Bicik 4x4 uporządkował sprawy i nadał staranniejszy charakter całości.
Teraz powinno sie coś zacząć dziać - rozwinąć i pokiereszować mi zwoje :D
Zwalniasz i pogawędkę urządzasz z poltergeistem.... no można i w tą stronę - jednak szkoda bo przydałby się jakiś nieco uporządkowany chaos i wzmacnianie... wzmacnianie......
Basiorek fajowy :-) Podnosisz mnie na duchu, że moze jednak ale..... to koniec..... szkoda....
Ten utwór ma ogromny potencjał (również ilustracyjny ale bardziej emocjonalny) jednak Ty poszedłeś w swoją stronę......
Najmniej mi się podoba spośród tych trzech ale to nei znaczy, że jest najmniej udany.

Jak na moje ucho to zasługujesz na ADV i to bez zbędnych dyskursów. Takiego spojrzenia na muzykę jest jak na lekarstwo (przynajmniej dla mnie) a czasem przyda się spojrzeć na świat zupełnie innymi oczyma.....
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6854 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#3 Wiadomość | 2006-08-28, 19:36 | Oddał głos na Advanced
 
Witamy
Z początku miałem wrażenie że grasz jakiś nieprzemyślany noise, ale szybko wyszedłem z tego błędu, gdy choć troche bardziej zagłębiłem się w utwory. To co rzuciło mi się po pierwszym nagraniu w uszy to to że tworzysz na prawdę wyjątkowe i klimatyczne dźwieki, sekwencje połączone z ciekawymi i co najważniejsze ładnymi melodjami. Dźwięki są dobrze wywarzone chociaż czasem tworzy się chaos, ale wiem że takimi prawami rządzi się muza eksperymentalna którą tworzysz.,
Barzo podobała mi się kompozycja This Place, natomiast już andyoubegforsil jest dla mnmie zbyt wymagajace. Ciężko mi sie jakos do niej ustosunkować, gdyż nieźle tu poschizowałeś :P A ten ciepły wokalik aż mnie zrelaksował, ciekawa ta Twoja gra kontrastem :)
Z silence jest już troche przejrzysciej. Piękna przestrzeń. Brawa na stojąco! No i melodie, o tym już mówiłem i jeszcze raz powtórze - klimat, kliat, klimat! To jest to, to co w Twojeje muzyce mnie urzekło, choc dotąd odstawałem z dala od takich eksperymentów.
A tu jeszcze połączenie z kalsyką, wyszło Ci pierwszorzędznie a ja pokochałem ten utworek ;)
Techni i wiesz jak sie muze robi, dobrze dobierasz wszelkei brzmienia i układy, a ponadto ciagle poszukujesz w sztuce czegos wiecej , no i ten klimat :D mysle ze przyda nam sie ktos taki na BF :)

Pozdrawiam!
PS
Cytat:obecnie tworze sam ale mam zamiar budować skład life (wszystkich chetnych z trzy miasta zapraszam do kontaktowania sie ze mna)


Ja chętnie :)
 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6926 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#4 Wiadomość | 2006-08-28, 23:02
 
a mi linki nie dzialaja :/

coz sprobuje jutro :]
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7010 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#5 Wiadomość | 2006-08-29, 22:39 | Oddał głos na Advanced
 
Niecodzienny klimat i kompozycje. Miejscami bardzo dark ambient. Bardzo dobra nuta, rewelacyjne brzmienie, czasem rozrywanie, mielenie uszu słuchacza (this place i te niepokojące ostre dźwięki). Po prostu - świetna sprawa.
Witamy na forum.
Advanced bezsprzecznie.
 
 
 
 
SchiZZer 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6781 dni temu
Posty: 43
Skąd: Wrocław
#6 Wiadomość | 2006-09-03, 11:13 | Oddał głos na Advanced
 
Andyoubegforsil - To dopiero chaos. Bardzo fajne to jest mimo iz miejscami potrafi wybic z rytmu :)
Silence - Klimat na wstepie prawie jak u J.M.Jarre :) Mam wrazenie, ze ten kawalek troche ucierpial na tej zniszczonej perkusji na poczatku i koncu. Ogolnie calkiem swietne :P
This Place - Dark Ambient w calej okazalosci :)

OGOLEM
Bardzo dobre brzmienie. Bardzo ciekawe dzwieki. Bardzo fajna muzyka.
Glosuje na ADV:)
 
 
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6550 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#7 Wiadomość | 2006-09-03, 17:45 | Oddał głos na Advanced
 
And you beg for sil......

Coż typowo gdyński klimat. Pisze tak bo w czasach gdy zamieszkiwałem jeszcze nad morzem tworzyłem z kumplami podobną muzykę, choć bardziej przesuniętą w stronę użycia gitar i efektów + automat perkusyjny. Zresztą w I połowie lat 90-tych nie było takich możliwości sprzętowych.
Mroczne to, miejscami chyba słychać dysharmonie ale to mój dawny klimat. Wszystko byłoby OK, gdyby nie ta wstawka głosowa. Przy kawałku na pewnym poziomie brzmi rzekłbym amatorsko, wolałbym chyba skorzystać z sampla lub dodać więcej efektów.

Silence

No wydźwięk ten sam, dla mnie listopadowe popołudnie i półmrok na pustej wietrznej plaży w Gdyni. Przynajmniej nasze produkcje były w tym klimacie
Kawałek OK, choć metaliczne tależe trochę kłócą mi się z tym zdeljowanym pianinkiem

This place

Taki ambiencik, nie ma już tak mocnego wyrazu jak poprzednie kawałki. Ale może być

Ogólne podsumowanie- oczywiście Advanced z pozdrowieniami dla Gdyni (gdybym mieszkał na stałe w Gdyni bym się z tobą chętnie skontaktował)
 
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » coding (kodowanie)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi