BeatsFactory
makin' music is my life

Dobra Muzyka - [1998] Joe Satriani - Crystal Planet

Moncubus - 2005-01-12, 12:21
Temat postu: [1998] Joe Satriani - Crystal Planet
Pamiętam, jak ponad 3 czy 4 lata temu kupiłem na allegro moją pierwsza płytę - kupiłem ją, bo w tonach plików ściąganych przez rodzinkę znalazły się dwa, które przypadkiem zasłyszałem, kiedy siostra zapuściła shuffla na kilku tysiącach mp3 ;) Trafiłem na tytułowy Crystal Planet, oraz Lights of Heaven. Słuchałem tego w kółko, aż zacząłem szukać, co to za zespół gra tak świetną muzykę, bo oczywiście jak większość plików z kazy, te nie były opisane, na szczęście tytuł był zgodny z prawdziwym :D Tak więc po niewielu poszukiwaniach dowiedziałem się, że jest to jakiś Joe Satriani, a kawałki pochodzą z płyty Crystal Planet. No to na allegro, i kupiłem za jakieś 30 zł. Następne 8-10 miesięcy to było słuchanie tej płyty na prowizorycznym odtwarzaczu cd - nagrywarka zasilana z zasilacza at, sygnał do radmora 5102 i 2 kolumny od wieży. Bardzo mile wspominam te czasy, żadnej innej muzyki wtedy nie trzeba mi było. Dość często powracam do tej płyty, kiedy jej słuchałem, nie myślałem specjalnie o Satrianim jako jakimś gitarowym wymiataczu, po prostu słuchałem muzyki, a ta jest przepotężna. Dziś wrociłem do niej i nie mogę się oderwać - zawładnęła mną całym, jej piękno jest niemożliwe do opisania. Moja ulubiona płyta po prostu, polecam ją wam, bo jest instrumentalna i pełna, przy prawie minimalnym instrumentarium - perkusja, bas, gitara, czasem jakieś smaczki elektroniczne, nawet wstawki z muzyki technicznej ;) Muzyka niesamowicie żywa, wypełniona po brzegi energią i potęgą. Już sam nie wiem co pisać, bo tak można bez końca, także zachęcam do przesłuchania i już milknę ;)
Taurus Stratus - 2005-01-26, 19:05

Hey :)
Jezeli Joe tak Ci zalazl za skore to obadaj ten link http://www.satriani.com


KJ

Moncubus - 2005-01-27, 18:47

Dzięki, ale link już dawno obadany, 7 albumów zakupionych ;) Niemniej polecam gorąco innym, naprawdę warto :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group