BeatsFactory
makin' music is my life

Newsy - Creative Xmod - z 16 bitów do 24 bitów

dr JunkStone - 2006-10-11, 09:51
Temat postu: Creative Xmod - z 16 bitów do 24 bitów
Creative Labs zaproponowało urządzenie, które ma poprawić brzmienie muzyki zarejestrowanej w 16 bitach.
Xmod to niewielki interfejs, który podłącza się między komputerem (PC lub Mac) lub odtwarzaczem mp3 a systemem odsłuchowym (zestaw głośnikowy lub słuchawki). Urządzenie zdecydowanie poprawia brzmienie muzyki, dokonując podczas odtwarzania konwersji do standardu X-Fi Xtreme Fidelity, czyli 24-bitowego dźwięku o bardzo wysokiej jakości.

Creative Xmod wzmacnia niskie i wysokie częstotliwości, zwiększając jednocześnie dynamikę dźwięku – daje to czystsze i bogatsze brzmienie, przewyższające jakością oryginał na płycie CD. Urządzenie nie wymaga oprogramowania, a jego podłączenie do komputera PC lub Mac’a trwa kilka sekund. Rezultat to natychmiastowa poprawa brzmienia odtwarzanej muzyki do jakości X-Fi Xtreme Fidelity. Podłączenie Creative Xmod do odtwarzacza iPod, ZEN lub innego urządzenia MP3 wymaga opcjonalnego zasilacza sieciowego.

Xmod ma kosztować 299 zł. Więcej informacji na stronie producenta.
http://pl.europe.creative.com/

Aretzki - 2006-10-11, 16:57

jak na moje to marketingowa ściema. przecież jak się ma audio w jakimś tam mniejszym bit rate, to konwersja i tak nic nie da przeca.
rozumiem, że jakbym miał audio zapisane w bitrate 24 to grałoby mi pięknie. ale konwersja z mniejszego na większy i tak (zdaje mnie się) nic nie da.


______

proszę o pojechanie mnie od idiotów, jeśli nie mam racji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group