BeatsFactory
makin' music is my life

Porady - House Music

vintagesystem - 2006-10-05, 20:22
Temat postu: House Music
Witam... Jestem tu nowy, ale wydaje mi sie, ze to odpowiednie forum, zeby pytac o takie rzeczy :)

A mianowicie..

Jakie znacie najlepsze instrumenty VST ? Chodzi mi o najlepsze symulacje basow i gitar i inne najlepsze brzmienia do house'u.

Dodam jeszcze ze pracuje na FL Studio 5.

PS: Jakie jeszce dobre zestawy sampli znacie do house'u?

Pozdrawiam :)

undergroundrs - 2006-10-05, 21:46

Polecam z3ta+ ma kilka presetów odpowiednich do house, a przeciez zawsze mozna modyfikować juz istniejące...

Pozdrawiam...

vintagesystem - 2006-10-06, 17:50

Ok, dzikei, sprawdze to. A ktos jeszcze cos zna? :)
carmazine - 2006-10-07, 21:51

Wiesz co, troche nierozumiem twojego podejscia. Przeciez bass do hausu mozna uzyskac na kazdym syntezatorze, ktory wydaje niskie tony i ma jaka taka mozliwosc sterowania obwiednia...

do analogowych rzeczy, w tym basow polecam wirtualnego analoga o nazwie 'Synth1'. Mocna rzecz, jak na vst to cpu oszczedna.

Cytrus - 2006-10-08, 15:48

nie wiem może stąd uda Ci sie sciągnać perki i basy do house

http://lister.e-officedir...ort=-1&size=134

vintagesystem - 2006-10-10, 19:27

vintagesystem napisał/a:Wiesz co, troche nierozumiem twojego podejscia. Przeciez bass do hausu mozna uzyskac na kazdym syntezatorze, ktory wydaje niskie tony i ma jaka taka mozliwosc sterowania obwiednia...

do analogowych rzeczy, w tym basow polecam wirtualnego analoga o nazwie 'Synth1'. Mocna rzecz, jak na vst to cpu oszczedna.

Synth1 mam i znam dobrze. Ja sie nie zgadzam z Twoim podejsciem... Kazdy synth ma inna barwe basu. A mi chodzi o brzmienia lekko symulujace prawdziwa gitare basowa, ale lekko podchodzace pod elektro.

ZeheOS - 2006-10-10, 20:00

Zobacz BooBass - standardowa wtyka w FL, zawsze używam do symulacji gitary bassowej. :D
Co do zwykłych gitar to najlepiej byłoby się wyposazyć w odpowiednie soundfonty lub presety do jakiejś gitarowej wtyki i na podstawie ich uczyc sie wykręcać. Po hasle "house guitars". Albo po czymkolwiek z house ;-)
Na byle czym mozna wykręcić fajne brzmienia, trzeba tylko poszukać presetów i popatrzac jak te brzmienia są zrobione. :)

Co do sampli to vengeance oczywiście. ;-)

carmazine - 2006-10-10, 22:26

vintage: masz sporo racji... kwestia algorytmu. Pokrecilbym za czyms opartym na FM, na twoim miejscu.
vintagesystem - 2006-10-12, 18:39

Ok, dzieki za rady. Co do boo bass to mi sie jego brzmienie nie podoba. Narazie probuje krecic bas na Pro-52... jednak efekt mnie nie zadowala. Nadodatek nie mozna automatyzowac fine i nie moge zrobic wibracji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group