BeatsFactory
makin' music is my life

Muzyka (poziom: Advanced) - [demo] DJ Paul - Eksperyment

DJ PAUL - 2006-09-02, 00:59
Temat postu: [demo] DJ Paul - Eksperyment
Troche zaczalem eksperymentowac z hiphopem. Melodia moja, spiewa kumpel z bloku, a tekst z internetu z jakiejs strony z wierszami, oczywiscie jakbym juz to mial konczyc to tekst bym jakos zalatwil, ze tak powiem na prawach autorskich, bo teraz to plagiat hehe, ale i kawalek taki ekperymentalny.

Mam pytanko. Jak wam ten moj hiphop brzmi, konczyc ten walek czy nie?? No i jak glos kumpla, dobry czy do kitu i szukac kogos w necie?? Linia perkusyjna moze byc czy tez do dupy?? Z gory dzieki za opinie przydadza sie czy kombinowac czasami cos i w tym kierunku.

http://djpaul.neostrada.pl/dj_paul_hiphop.mp3

ix - 2006-09-02, 09:41

to na początku rozumiem to gitara...wywal ją zastąp innym instrumentem lub poszukaj lepszego brzmienia...wokal kiepski bez polotu...odklepał koleś tekst i tyle...potencjał jest nie powiem ale napewno niie z tym kolegą który recytuje tekst :) ...podkład całkiem przyzwoity... i tylko za to 7/10...
dokończ ten numer...
pozdrawiam

MPoV - 2006-09-02, 09:45

werbel do kitu bardziej soczysty powinien byc... bo w hh glownie werbel prowadzi...

stopa za malo zywa... jest to stopa z brzmien trancowych jak widze...

co do kolesia to brzmi bardzo lipa... po drugie nie koluj skads textu bo jak koles sam nie bedzie pisal to dupa z niego bedzie...

Kod:http://www.mpov.cba.pl/radar/WALter_-_Kazdy_zrobilby_to_lepiej.mp3


a taka nawijka jak Ci sie widzi? :P

PS. to moj kawalek jakbys mial watpliwosc :P jakbys mial niepotrzebne bity to bym chetnie je adoptowal :] w sumie to diss jest ale co mi tam :P posmiejesz sie przynajmniej :]

PS2. w ogóle to najlepiej zostan przy dreamach :D

Insaane - 2006-09-02, 09:52

ehh wychowalem sie w hip hopie, sluchalem i slucham nadal oldschoolu bo teraz produkuje sie wlasnie cos takiego jak to... sorry Paul ale powiem jedno... litosci :P

tak wiec melodyjka taka se ale jak wchodzi pianinko to mnie krew zalewa nei to ze jakies brzydkie ale poprostu nie lubie pianinka w rapie a jak juz to lekkie i mniej wybite i nie wygrywajace jakis popowych melodyjek ;)
drum... wg mnie to kick za twardy. reszta nawet ujdzie :P

wokal natomiast... kumpel amator najlepiej zeby popracowal nad flow :) wybucha jakby z tym wokalem wraz z wejsciem kolejnej frazy :> wiec niech on rymuje w domu a ty posluchaj oldschoolowego rapu i moze bedzie lepiej :P

ocenki nie wystawie bo nie mam serca :P

DJ PAUL napisał/a:Jak wam ten moj hiphop brzmi, konczyc ten walek czy nie?

Kiepsko, nie :P

DJ PAUL - 2006-09-02, 10:42

No to juz wiem, ze hit wyszsedl hehe, tak myslalem, ale warto bylo sprobowac. Kawalek pojdzie w odstawke i trzeba szybko o nim zapomniec hehe. Dzieki za komenatrze
Ebeb - 2006-09-02, 18:13

Wokal za cicho i ogólnie nie najlepej :P Muzycznie całkiem fajnie, na gitarach się nie znam więc mi sięona podoba :) Snare faktycznie niezbyt hiphopowy :P Same bity byś mógł robić, tylko pościągaj se sampelki do hh
Adix - 2006-09-08, 13:06

Hehe.. no ładnie Paul...

Muzyczka spoko... jak na HH przystało...
Pianko ładne... barwy też...

No i wokal... ekhhm... Nie pasuje...

Za muzyczke 8... za wokal 5...
Dam zatem 6.5... i podwyższe do 7 za eksperymentowanie... :)

Pozdrawiam
Adix

Pit - 2006-09-08, 13:33

Kick malo hh :) tak samo snare :) podkladzik jak na hh to musze przyznac ze no cienko ;) brzmi niezle ale jednak slychac w tym podkladzie ze Twoje korzenie sa glownei w transie. Zalatuje brzmieniowo i melodycznie :) posluchaj rady starego hiphopowca :D i zostaw ten kawalek bo nic z niego ie bedzie .. mozesz z tego zrobic odzielny utwor instrumentalny :) co do wokalu.. to tez niestety.. jak najbardziej w necie bedzieszm suial poszukac.. albo innego kumpla.. on nie ma kompletnie flow.. akcentowanie wyrazow jak u naszych kabaretowych reprezentantow w stylu otto albo tych dwoch pacanow co do Malgośki "rapuja" zero swobody zero akcentacji.. zero emocji.. glos tez tak sobie pasuje :) pokombinuj z kickami bo takie trancowe dawac do hh to jednak nie pasuje :) za podakld 5 za wokal 2 ostatecznie 4

Pozdrawiam
Take Care

DJ PAUL - 2006-09-09, 02:50

No fakt ye sample trancowe hehe i ciegnie mnie z kazdej strony do tego gatunku,ale tak sobie zrobilem ten kawalek.Jak to sie mowi z lekkim przymrozeniem oka hehe.Teraz juz wiem ze do dupy z tym hehe, chodz piano to pewnie jeszcze do czegos kiedys wykorzystam, bo nie uwazam, ze jest totalnie zle. Dzieki za komentarze. Szczere do bolu, ale i w 100% sluszne
Not4uS - 2006-09-13, 09:55

Paul i hip hop? :D Coś mi tu nie pasuje ;)

Przyznam szczerze że sam podkład wyszedł Ci całkiem fajnie. Podoba mi się barwa pianina. Odnośnie samego wykonania hmm... słychać że stosowałeś typowo trance'owe sample, ale i tak dość zgrabnie poskładałeś to wszystko do kupy :) Nie mam większych zastrzeżeń do samego podkładu. Niestety dużo gorzej jest z wokalem. Twój kolega nie ma najlepszego głosu.

Fajnie że eksperymentujesz. To się ceni. Na Twoim miejscu pozostał bym jednak przy dreamach, bo to Ci wychodzi najlepiej :)

Za odwagę i chęć eksperymentowania daje 6

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group