BeatsFactory
makin' music is my life

Komputery - GMail

spazm - 2006-05-09, 13:12
Temat postu: GMail
jak w temacie

rzecz w tym, ze GMail jest jeszcze w fazie beta i nie jest mozliwe zalozenie nowego konta, chyba ze juz istniejacy uzytkownik GMail wysle mi zaproszenie

wiec, jesli ktorys sie jeszcze nie przyznal, to prosze zeby dal glos :P

ps. potestowac sobie chcialem ;)

ZeheOS - 2006-05-09, 14:18

Bez poczucia winy się przyznaję :]
Dawać meile 8)

Pit - 2006-05-09, 14:50

tez mam gmaila .. wiec jak ktos chec sie przerzucic to nie zarzuci mailem :)
spazm - 2006-05-09, 16:09

to w takim razie szyfruje maila: spazm(małpa)o2.pl :D
d.o.w - 2006-05-09, 16:19

poszło spazm zaproszenie ;]

2006-05-09, 17:20 // Dodano
mam jeszcze 15 jak ktoś chce to piszcie maile

spazm - 2006-05-09, 16:38

dziękuje serdecznie :smak:
ZeheOS - 2006-05-09, 18:17

Eeeee, konkurencja bedzie mnie wyprzedzać. :/
mumin - 2006-05-11, 10:08

eeee glupie pytanie co to jest ten GMail?? tylko sie nie smiejcie ze mnie ok?? ;) to jest zwykle konto czy potrafi cos niezwyklego?? jak potrafi to ja tez chcem :) mumin20(malpa)tlen.pl
Not4uS - 2006-05-11, 10:59

mumin napisał/a:to jest zwykle konto czy potrafi cos niezwyklego?? jak potrafi to ja tez chcem :) mumin20(malpa)tlen.pl

Narazie nie jestem w stanie Ci powiedzieć zbyt wiele na temat GMail'a bo sam testuje go dopiero od kilku dni. Sprawdź pocztę bo wysłałem Ci zaproszenie :)

edit:

to chyba największe zalety:

- Ponad 2,500 megabajtów (dwa gigabajty) darmowej przestrzeni;
- Wbudowana wyszukiwarka Google, która natychmiast znajdzie wszystkie
wiadomości, jakie chcesz;
- Automatyczne układanie wiadomości oraz odpowiedzi na nie w „wątki"
- Potężna ochrona antyspamowa oparta na innowacyjnej technologii Google
- Żadnych dużych, irytujących reklam--tylko małe, tekstowe reklamy o
treści dopasowanej do zawartości Twojej poczty

d.o.w - 2006-05-11, 14:33

Gmail to moim zdaniem debeściak. Jest darmowy a to znaczy, że nie musisz płacić żeby mieć dobre ;] nie ma tam reklam i w ogóle kupę to ma funkcji. Ja z nich nie korzystam bo niepotrzebne mi, i nie chce mi sie siedzieć i ich rozgryzać...a od dziś mam gmailowy czat :] ;)
ZeheOS - 2006-05-11, 15:40

Cytat:- Wbudowana wyszukiwarka Google, która natychmiast znajdzie wszystkie wiadomości, jakie chcesz;
- Potężna ochrona antyspamowa oparta na innowacyjnej technologii Google
- Żadnych dużych, irytujących reklam--tylko małe, tekstowe reklamy o treści dopasowanej do zawartości Twojej poczty

To jest raczej najwazniejsze. I ten zarąbisty intuicyjny interfejs.

ZDV-12 - 2006-05-11, 16:23

dla mnie nadal nie wspomnieliście o najważniejszym, że skrzynkę gmaila mozna zamienić na dysk sieciowy widoczny w oknie mój komputer jak zwykły dysk twardy komputera z dostępem chronionym hasłem, dysk oczywiście o pojemności poczty, która aktualnie wynosi ponad 2,5GB i stale wzrasta (na gmail.com jest licznik który zwiększa się z każdą sekundą, a wraz z nim pojemność skrzynki/dysku)

no i druga co do wazności rzecz która nie została wspomnaiana to fakt iż połączenie z gmail jest szyfrowane więc nikt Wam hasła nie podsłucha w tak prostyu sposób jak ma to miejsce na zwykłych skrzyneczkach

Not4uS - 2006-05-11, 19:43

ZDV-12 napisał/a:skrzynkę gmaila mozna zamienić na dysk sieciowy widoczny w oknie mój komputer jak zwykły dysk twardy komputera z dostępem chronionym hasłem, dysk oczywiście o pojemności poczty, która aktualnie wynosi ponad 2,5GB i stale wzrasta (na gmail.com jest licznik który zwiększa się z każdą sekundą, a wraz z nim pojemność skrzynki/dysku)

ooo! to jest ciekawe :) Zdravko jak będziesz miał chwilę wolnego czasu to mógłbyś w skrócie napisać jak coś takiego zrobić? :) Byłbym bardzo wdzięczny :)

ZDV-12 - 2006-05-11, 20:39

małe conieco:
http://www.chip.pl/arts/a...iar_123258.html

zassaj:
http://www.herbsforlife.nl/download/

a tak to wygląda w oknie mój komputer:



czyli całkiem pospolicie, tylko że jak się na to kliknie to woła o hasło

Not4uS - 2006-05-11, 21:00

Świetna sprawa z tym :) Wszystko działa jak trzeba. Dzięki Zdravko <ok>
mumin - 2006-05-12, 11:04

nice :)
podoba mi sie to konto tak sie zastanawiam mozna sobie tam zalatwic jakies zaproszenia zebym mogl rozeslac znajomym?? bo ja na wstepie dostalem tylko 2 :(

ZeheOS - 2006-05-12, 13:17

spazm napisał/a:tak sie zastanawiam mozna sobie tam zalatwic jakies zaproszenia zebym mogl rozeslac znajomym?? bo ja na wstepie dostalem tylko 2 :(

Trzeba sobie trochę poczty poużywać ;-) Ja po tygodniu mam juz 100
Zresztą masz trochę dziwnie, bo ja na wstępie dostałem 15. :/

ZDV-12 - 2006-05-12, 19:45

ja na wjeździe miałem 17, pewnie zależy od kogo się dostaje
Deniz Kasum - 2006-05-12, 21:14

Co Ty ZDV macentosha masz?
Ale typ też tak chce :)

DJ PAUL - 2006-05-12, 21:48

Hehe ja tez chcialbym takie czarodziejskie konto hehe na pjewd(at)o2.pl Z gory dzieki
ZDV-12 - 2006-05-12, 21:58

Liqui - to imitacja w rzeczywistości mam windowsa XP który wygląda raz jak longhorn a raz jak MacOS i mandrake, którego upodobniłem do Win9x
Deniz Kasum - 2006-05-12, 23:25

Cytat:Liqui - to imitacja w rzeczywistości mam windowsa XP który wygląda raz jak longhorn a raz jak MacOS i mandrake, którego upodobniłem do Win9x

Też tak chcę :P:P:P
Mistrzu pomóż :D

d.o.w - 2006-05-13, 01:08

Zaproszenie wysłano do pjewd :)
ZDV-12 - 2006-05-13, 04:46

LiquiPower! napisał/a:Też tak chcę

istnieje wiele programów do modyfikacji wyglądu jeśli chodzi o windowsa, ja korzystam z starego i dobrego WindowsBlinds i gotowej skórki (ma w nazwie słowo Mac), WindowsBlinds jest o tyle dobry że mimo iż jest płatny działa bez zastrzeżeń nie będąc zarejestrowanym, jedyny fakt to to że przy starcie OSu wyskakuje okienko z przypomnieniem o mozliwości rejestracji, klika się ok i dalej wszystko normalnie się uruchamia

DJ PAUL - 2006-05-13, 10:12

d.o.w napisał/a:Zaproszenie wysłano do pjewd


Ok thanks

cZuLi - 2006-05-26, 07:14

witam !!! Mam takie pytanie czy ja bym tez takie zaprszenie mógł otrzymać ?? :roll: Potestowałbym sobie tą skrzynke...

Jak tak to podaje maila czuli(małpa)gazeta.pl

z góry wielkie thx

:/ cZuLi :]

Not4uS - 2006-05-26, 08:14

cZuLi napisał/a:Mam takie pytanie czy ja bym tez takie zaprszenie mógł otrzymać ?? :roll: Potestowałbym sobie tą skrzynke...

Jak tak to podaje maila czuli(małpa)gazeta.pl

Zaproszenie zostało wysłane :)

rev0 - 2006-05-26, 21:59

Hmmm....a nie niepokoi Was trochę fakt, że gmail ma "wgląd" w Waszą korespondencje (dziwnym trafem reklamy kontekstowe Google Ad-sense pokrywają się mocno z treścią korespondecji na koncie e-mail), zaś programy takie jak Google Toolbar czy Gmail Drive (czyli właśnie rozszerzenie shell'a Winzgrozy dzięki któremu widzimy konto Gmail jako dysk w systemie) po cichutku kopiują zawartość Waszych dysków na serwery Googla??? :/

Tak tylko pytam...
Bo jak ktoś lubi rozwiązania mocno Web'owe to właściwie nie musi mieć na kompie nic oprócz przeglądarki WWW.Dowód?A proszę bardzo... Eye OS <ok>

ZeheOS - 2006-05-27, 09:22

No cóż, żeby reklamy dopasowały się do treści poczty (google wcale tego nie ukrywa) skrypty muszą przejżeć treść wiadomości. Żeby filtrować spam skrypty musza zrobić to samo. Praktycznie na wszystkich popularnych serwerach jakieś automaty przeglądają nam wiadomości. Ja tam jestem o to spokojny, zwłaszcza, że do ważniejszych korespondencji ma konto na home.pl :-)
spazm - 2006-06-01, 10:17

rev0 napisał/a:Hmmm....a nie niepokoi Was trochę fakt, że gmail ma "wgląd" w Waszą korespondencje (dziwnym trafem reklamy kontekstowe Google Ad-sense pokrywają się mocno z treścią korespondecji na koncie e-mail), zaś programy takie jak Google Toolbar czy Gmail Drive (czyli właśnie rozszerzenie shell'a Winzgrozy dzięki któremu widzimy konto Gmail jako dysk w systemie) po cichutku kopiują zawartość Waszych dysków na serwery Googla?


oczywiście, że nas to niepokoi :)
ale trzeba poznać wroga aby odkryć jego słabe punkty :>

http://beatsfactory.pl/fo...ht__google.html - do poczytania o innych wyczynach google'a


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group