BeatsFactory
makin' music is my life

Zg³oszenia do BeatsFactory - [zg³oszenie] elektrobi - g³osujemy do 14.02

elektrobi - 2006-02-07, 14:04
Temat postu: [zg³oszenie] elektrobi - g³osujemy do 14.02
Witam wszystkich twórców i sympatyków muzyki elektronicznej. Robie elektroniczne kawalki juz od ok. 7 lat, fascynuja mnie eksperymenty dzwiekowe, lamanie barier i schematow. Moja muzyka najblizsza jest chyba temu co robia ludzie ze Skam Records.

"dlaczego chcesz do³±czyæ do BF" - bo jestem ciekaw Waszych opinii o tym co zrobilem/robie/bede robil, bo wciaz sie rozwijam i chce sie rozwijac, a opinie innych muzykow sa dla mnie cenne. A jesli uznacie mnie godnym dolaczenia do Waszego grona to chce rowniez sluzyc rada i pomoca, remiksowac, kolaborowac itp. itd.

Aha, to teraz linki.

jungla 1

little duck

evry


Mam nadzieje ze linki beda Wam smigac bez przeszkod, milego sluchania.

[ Dodano: 08-02-06, 15:59 ]
brakuje Wam jakiegos info o mnie jeszcze ? czy muzyka nie pasi nikomu ?

dotmod - 2006-02-08, 18:01

Witam :)
Znam Twoj± muzê, mam nawet ca³± p³ytê 1+1, a last.fm twierdzi ¿e jeste¶my s±siadami ;)
Bardzo siê cieszê ¿e kto¶ siê tu wreszcie pojawi³ z tak± nut±, bo tu g³ównie same transy i housy... Je¿eli chodzi o utwory które przedstawi³e¶ to muzycznie jest bardzo nie¼le, szczególnie 2 i 3. Little Duck wprawdzie trochê niebezpiecznie mi siê kojarzy z Add N To (X), ale... ;)
Natomiast mam zastrze¿enia co do produkcji. Brzmi to dosyæ surowo, pierwszy numer wrêcz ubogo, jakby¶ nie u¿y³ w nim ¿adnych efektów, jak w starych trackerach. Nie wiem czy to lo-fi jest celowe, bo z info na stronie waszego labelu wynika ¿e studiujesz in¿ynieriê d¼wiêku :o . Ja lubiê lo-fi, ale nawet lo-fi musi brzmieæ stylowo <mrgreen> Nie umiem oceniaæ obiektywnie muzy która po prostu mi siê podoba ;P wiêc by³bym w stanie Ci to wybaczyæ ze wzglêdu na walory artystyczne, ale ja tu i tak nie mam nic do gadania :P. Mam nadziejê ¿e sporo namieszasz na Beats Factory. Pozdro :)

Siedzi tylko przy tym komputerze, komputer i komputer... <lol>

ix - 2006-02-08, 19:07

jungla 1 -nie powiem ¿eby kawa³ek mnie porwa³ specjalnie,napewno twoja muzyka jest czym¶ nowym,starasz siê ze zewaæ ze schematami to bardzo dobrze za to masz u mnie wielkiego plusa...

little duck-strasznie dziwny kawa³ek,wprowadzasz s³uchacza w nastrój mszy :) potem dok³adasz do tego wszystkiego bêbny rockowe...czeka³em na jaki¶ punkt kulminacyjny w tym uyworze ale niestety nie doczeka³em siê...
hm...szczerze mówi±c mam mieszane uczucia z jednej strony jest w twojej muzyce trochê nowatorstwa z drugiej za¶ tak jak pisa³ dotmod mam ma³e zastrze¿enia co do twoich produkcji...brzmi± sucho,czasem wkrada siê fa³sz-byæ mo¿e jest to zamierzone.....dziwnie...
...oczywi¶cie u mnie masz g³os na TAK

Steerpike - 2006-02-08, 20:57

cos innego ;) ,ciekawa tworczosc,

w jungla - motyw od 4minuty7 sekundy do konca utworu bardzo mi przypadl do g³ustu (taki lajtowy Nojs) <diabel>




JESTEM NA TAK

Nerious - 2006-02-08, 22:03

Co do Jungle no to niestety musze stwierdzic ze zmarnowalem czas na sciaganie tego 9 megowego "utworu", przykro mi ale jak dla mnie to duzo wspolnego z muzyka nie ma, a tytul to juz zupelnie nie wiem ,ni z gruszki ni z pietruszki.

Litlle duck- cuz, tu nie jest zachowana nawet tonacja, dales jakies efekty moze i intrygujace, ale niewiem, niepotrafie sluchac czeos takiego, dla mnie taka muzyka podchodzi pod avangarde chociaz w avangardzie pewne dziwactwa sa zamierzone, a tu to raczej to wszystkjo jest robione na sile.

Dalej juz nie sciagalem bo domyslam sie ze nie ma sensu, prosze tego nie odbierac jak jakis atak czy cos takiego, takie jest moje zdanie, wydaje mi sie ze konstruktywne z mojej strony, i prosze mi nie pisac ze nie znam sie na tego typu muzyce bo kazdy gatunek musi spelniac jakies minimum, jestem na NIE, dziekuje

dotmod - 2006-02-08, 22:32

Nie znasz siê, czego dowiod³e¶ wielokrotnie odrzucaj±c z za³o¿enia taki gatunek jak nowa elektronika. To ¿e co¶ do Ciebie nie trafia i czego¶ nie rozumiesz nie znaczy ¿e mo¿esz lekcewa¿yæ osoby o innej wra¿liwo¶ci od Twojej, pisz±c o czyjej¶ twórczo¶ci "utwór" (w cudzys³owie), bo ¶wiadczy to tylko o Tobie :> ;P Stockhausen te¿ siê nie trzyma³ tonacji nieprawda¿ :> Ale kim¿e jest ten Stockhausen, to przecie¿ jaki¶ cienias <lol>
ix - 2006-02-08, 22:37

dotmod,ka¿dy ma prawo do w³asnej oceny i zdania Nerious tak¿e...
Pozdrawiam

dotmod - 2006-02-08, 22:41

zgadza siê - oceny, a nie do lekcewa¿enia, ja te¿ wielu gatunków nie lubiê, ale nie twierdzê ¿e ci co lubia to b³±dz±
Not4uS - 2006-02-08, 22:58

Witam

Jungla 1 - Kawalek pozbawiony jakichkolwiek efektow. Dzwieki strasznie suche. Slucham i nie moge sie doszukac zadnej rzeczy/fragmentu ktory by mnie zainteresowal. Niestety nie przekonuje mnie ten utwor...

Little duck - Bardzo dziwny kawalek. Czy to jakis eksperyment muzyczny? Zastanawiam sie w jaki sposob mam podejsc do Twojej tworczosci. W niektorych momentach wystepuja falsze, ale domyslam sie ze to efekt zamierzony. Szczerze mowiac mam mieszane uczucia...

W dosc dziwny sposob podchodzisz do muzyki. Nie przekonales mnie swoja tworczoscia. Niestety we mnie nie znajdziesz zwolennika.

Pozdrawiam

kovy - 2006-02-09, 10:10

Witam,

Powiem szczerze, ¿e mocno mnie zaiekawi³a Twoja twórczo¶æ, wymyka siê schematom. W zwi±zku z tym, ¿e jest to dosyæ eksperymentalna muzyka, trudno mi oceniæ co jest brzmieniow± niedoskona³o¶ci±, a co efektem zamierzonym.

Ale niew±tpliwie co¶ w tym jest. My¶lê, ¿e hmmm... jeste¶ bardziej artyst± ni¿ rzemie¶lnikiem, a to jest moim skromnym zdaniem bardzo du¿y plus. Poza tym uwa¿am, ¿e im wiêksza ró¿norodno¶æ gatunków i spojrzeñ na muzykê w BF, tym lepiej dla nas wszystkich...

Dlatego jestem na TAK

elektrobi - 2006-02-09, 10:53

Nerious napisa³/a:Dalej juz nie sciagalem bo domyslam sie ze nie ma sensu


a szkoda :) bo najbardziej chyba jestem ciekaw opinii o tym trzecim kawalku.

nie mam nic przeciwko atakom, wszelka krytyka jest potrzebna, dopoki jest konstruktywna :) dzieki za dosluchanie do konca. dziekuje za wszelkie jak dotad komentarze.

dotmod : studiowanie dzwieku dopiero zaczynam :) i zgadzam sie z negatywnymi komentarzami co do produkcji, bo jeszcze nie jestem fachowcem. dzieki za przesluchanie "1+1".

d±¿ê do idealnych produkcji, oczywiscie, ale low-fi i brudne brzmienie to cos co kocham. szum , zgrzyt i brzêczenie zawsze gdzies u mnie pobrzmiewa.

ok, to wracam do lektury Everesta :)

Nerious - 2006-02-09, 13:16

[quote:252f7a531f="elektrobi"][quote:252f7a531f="Nerious"]Dalej juz nie sciagalem bo domyslam sie ze nie ma sensu

a szkoda :) bo najbardziej chyba jestem ciekaw opinii o tym trzecim kawalku.

nie mam nic przeciwko atakom, wszelka krytyka jest potrzebna, dopoki jest konstruktywna :) dzieki za dosluchanie do konca. dziekuje za wszelkie jak dotad komentarze.

dotmod : studiowanie dzwieku dopiero zaczynam :) i zgadzam sie z negatywnymi komentarzami co do produkcji, bo jeszcze nie jestem fachowcem. dzieki za przesluchanie "1+1".

d±¿ê do idealnych produkcji, oczywiscie, ale low-fi i brudne brzmienie to cos co kocham. szum , zgrzyt i brzêczenie zawsze gdzies u mnie pobrzmiewa.

ok, to wracam do lektury Everesta :)

Cuz, dziekuje za zrozumienie, peace

[ Dodano: 2006-02-09, 13:45 ]
dotmod napisa³/a:Nie znasz siê, czego dowiod³e¶ wielokrotnie odrzucaj±c z za³o¿enia taki gatunek jak nowa elektronika. To ¿e co¶ do Ciebie nie trafia i czego¶ nie rozumiesz nie znaczy ¿e mo¿esz lekcewa¿yæ osoby o innej wra¿liwo¶ci od Twojej, pisz±c o czyjej¶ twórczo¶ci "utwór" (w cudzys³owie), bo ¶wiadczy to tylko o Tobie :> ;P Stockhausen te¿ siê nie trzyma³ tonacji nieprawda¿ :> Ale kim¿e jest ten Stockhausen, to przecie¿ jaki¶ cienias <lol>


Dobrze, przyznaje ponioslo mnie z tym cudzyslowiem, przepraszam kolege Elektrobi, ale zdania o muzyce nie zmienie i prosze to uszanowac, pozdro

Piter - 2006-02-09, 21:38

No muszê przyznaæ, ¿e po tych powy¿szych postach by³em bardzo ciekaw có¿ to za muzyka wzbudza tak skrajne emocje ;-)

JUNGLE
No rzec muszê, ¿e d³u¿yzny Panie ;-)
Pytanie tylko czy w ogóle wolno mi patrzeæ przez pryzmat klasycznej harmonii, konstrukcji utworu czy aran¿acji - jak to jest Panie Dotmod? Wolno mi czy nie wolno?
Bo je¶li nie wolno to nie potrafiê nic powiedzieæ na temat utworu.
Je¶li natomiast wolno to z kolei zapewne nei bêdê obiektywny bo zbrudzony baga¿em klasycznych rozwi±zañ muzycznych ;-)

Dobra - starczy tej filozofii ;-)
Wad± jest monotonia - zbyt d³ugie fragmenty zaaran¿owane bardzo ubogo - lub te¿ u¿ywaj±c pozytywnej nomenklatury: minimalistycznie. Melodie, które u¿ytkujesz s± proste ale nei prostackie - to atut. Tworzysz swoistego rodzaju klimat, który dla mnie jest bardziej pejzarzem muzycznym (a mo¿e po prostu d¼wiêkowym) ni¿ utworem sensu stricte.
Rozwi±zania z przesterem s± najlepsze jakie dotychczas s³ysza³em (choæ nie s³ysza³em zbyt wiele ;-))- na ogó³ bardzo nie podoba³o mi siê takie traktowanie d¼wiêku. U Ciebie ma to wymiar intrygi a nie psucia brzmienia.
My¶lê, ze jako ilustracja muzyczna obrazu utwór nada³by sie doskonale.
Nie mam odczuæ negatywnych po przes³uchaniu tego utworu oprócz d³u¿yzn.

LITTLE DUCK
No tu klimat, zapewne dzieki perkusji i brzmieniu organów, jest taki troszkê rockowo poetycki. Heh - no jako¶ nie mam powodu sie czepiaæ tej dysharmonii - wg mnie to bardzo ciekawy zabieg i nie wykraczaj±cy poza granice dobrego smaku. Awangarda w dobrym tego s³owa znaczeniu.
Znowu drêczy mnei powtarzalno¶æ troszkê.
Wszystkie oko³o¶rodkowe d¼wiêki t³a bardzo interesuj±ce - tworz±ce nieco horrorystyczny klimat.
Boobas - troszkê zbyt dos³ownie siê nim pos³u¿y³e¶.
Minus to znowu powtarzalno¶æ, plusów jest wiêcej ni¿ w poprzednim utworze.

EVRY
Fajny d¼wiêk stopopodobny ;-)
No tu jest jeszcze ciekawiej. Z jednej strony totalna mechanizacja a z drugiej harmonia i d¼wiêki takie retro jakie¶. Ciekawe zestawienie. Nie mêczy mnie ta mechanizacja - to musia³em napisaæ - to te¿ sztuka z tego rodzaju d¼wiêków zrobiæ czê¶c utworu.
Wiêcej jest tu zmian melodycznych (no melodycznych owszem :P) choæ oczywi¶cie nei w klasycznym tylko w elektrobikowym znaczeniu ;-)

Uwaga! - generalizujê ;-)
My¶lê, ¿e Ty wiesz co robisz. Czemu tak my¶lê? Bo choæ jest to dla mnie muzyka straszliwie trudna w odbiorze i chyba nei w³±czy³bym sobie tego z w³asnej i nieprzymuszonej woli to jednak skoro ju¿ s³ucham to zdaje mi siê, ¿e wszystkie te utwory s± bardzo spójne - charakterystyczny dobór brzmieñ i zagrywek popartych bardzo nietypowymi brzmieniami i nieszablonowym podej¶ciem do d¼wiêków jako takich skojarzony jest bardzo dobrze z mniej lub bardziej tradycyjnym rytmem i zestawem minimalistycznych melodii.
To jest ¶cie¿ka, któr± ju¿ pozna³e¶ trochê i nei boisz siê ni± st±paæ odkrywaj±c nowe mo¿liwo¶ci.
Z harmoni± chyba nei masz problemu skoro potrafisz w taki sposób przekraczaæ jej bariery.

Mimo rozterek sk³onny jestem zag³osowaæ za przyjêciem Ciê do Advanced.

Jestem tylko bardzo ciekaw w jaki sposób z tak ró¿nym postrzeganiem muzyki mo¿emy sobie pomóc? Ja osobi¶cie staram sie te¿ ³amaæ harmoniê ale pewnych granic nie przekraczam - Ty natomiast st±pasz po obu stronach tych granic i np. moje jej nieprzekraczanie mo¿esz uznawaæ za s³abo¶æ nie za¶ za umi³owanie klasycznej harmonii. Ja z kolei nie bardzo wiem jak moje komentarze mog³yby siê przyczyniæ do Twojego rozwoju.....
Tak czy siak zapraszam do Advanced - potem siê zobaczy co i jak ;-)

elektrobi - 2006-02-10, 08:38

Piter napisa³/a:Jestem tylko bardzo ciekaw w jaki sposób z tak ró¿nym postrzeganiem muzyki mo¿emy sobie pomóc? Ja osobi¶cie staram sie te¿ ³amaæ harmoniê ale pewnych granic nie przekraczam - Ty natomiast st±pasz po obu stronach tych granic i np. moje jej nieprzekraczanie mo¿esz uznawaæ za s³abo¶æ nie za¶ za umi³owanie klasycznej harmonii. Ja z kolei nie bardzo wiem jak moje komentarze mog³yby siê przyczyniæ do Twojego rozwoju.....


Na Twojej stronie przeczytalem o "4 latach w muzycznej". Komentarze ludzi takich jak Ty, z wyksztalceniem muzycznym, z "umilowaniem klasycznej harmonii" sa cenne - bo jesli nie nakierowuja na dobry/poprawny tor to przynajmniej moge dzieki takim komentarzom spojrzec z innej perspektywy na to co robie.

Dzieki za wnikliwa analize i za przetrwanie "evry" ;) Trafne uwagi i spostrzezenia.

ZLK - 2006-02-10, 12:28

Zacznê od ostatniego utworu.
Evry..... a mo¿e powinno byæ Every? ;)
Nudz±ca linia basowa.... te bardzo wysokie czestotliwosci sa skrajnie niemi³e dla mojego ucha. Na szczescie pozniej sie to konczy.
Niejednokrotnie dzwieki ze soba nie wspolgraj±, czasem fa³szuj±, mo¿na siê zastanawiaæ czy to jest6 zamierzone czy Ty tego nie s³yszysz a tylko próbujesz siê usprawiedliwiæ tym, ¿e tak mia³o niby byæ. Ja w to nie wnikam, ja oceniam tylko ogóln± Twoj± twórczo¶æ. Utwór zdaje siê nie mieæ sk³adni, jest mocno chaotyczny.

little duck
Jedynym przedstawicielem jakiej¶ harmonii jest tu perkusja, która brzmi fatalnie, haty zbyt równo i prosto, crashe za g³o¶no, bêbny plastikowo, to chyba standardzik z FL.
Bass w momencie wyciszenie perkusji jest straszny..... nie do¶æ, ¿e brzmi podrabian± prawdziw± gitar± basow± to jeszcze w niektórych momentach fa³szuje.
Niektóre dzwieki mi sie podobaj± nie powiem.

Jungla, ten utwór ju¿ trochê bardziej jest dla mnie zrozumia³y, idziesz w "jak±¶" stronê...... jak plastik + przester to ok, ale jak niewiadomo co jest zamys³em to jest cienko. Szkoda mi, ¿e uzywasz sampli syntetycznych i plastikowych niczym z syntezatorka komunijnego dla dzieci. Musisz popracowaæ nad doborem sampli i ich brzmieniem. Ciekawe s± natomiast te linie melodyczne z przesterem. Zdaj± siê byæ takie analogowe ;) trzaski ok :)

Generalnie mam wrazenie, ¿e nie bêdê wiedzia³ w jakim momencie takiej muzyki móg³bym pos³uchaæ. Skoro czê¶æ dzwiêków mnie k³uje i ewidentnie mi nie pasuje tyo przykro mi ale nie bêdê siê katowa³. To moja subiektywna ocena

Mo¿esz byæ muzykiem nikonwencjonalnym, ale zostaniesz odebrany tylko w bardzo w±skim gronie odbiorców.

Twoje podej¶cie do muzyki jest inne, jest dla niektórych ciekawe dla innych mniej. Niestety z doborem brzmieñ i masteringiem masz do¶æ du¿y problem. Dlatego ja bym widzia³ Ciebie póki co w grupie Novice.

Mam nadizeje, ¿e kolega Dotmod mi nie powie, ¿e siê nie znam...... ogólnie uwa¿am, ¿e ka¿dy siê zna na swój sposób, natomiast im wieksze ma doswiadczenie i os³uchanie, tym ta jego ocena jest bardziej obiektywna.

dotmod - 2006-02-10, 12:50

<OT>
ZLK napisa³/a:Mam nadizeje, ¿e kolega Dotmod mi nie powie, ¿e siê nie znam...... ogólnie uwa¿am, ¿e ka¿dy siê zna na swój sposób, natomiast im wieksze ma doswiadczenie i os³uchanie, tym ta jego ocena jest bardziej obiektywna.

To nie chodzi o znanie siê, czy nie znanie. Ka¿dy odbiera muzykê przez pryzmat w³asnych do¶wiadczeñ i zainteresowañ muzycznych. W zwi±zku z tym nie ma czego¶ takiego jak obiektywna ocena. Obiektywnie mo¿na oceniaæ co najwy¿ej jako¶æ produkcji. Natomiast wa¿ne jest ¿eby¶my siê nawzajem szanowali, nawet je¶li mamy ca³kowicie sprzeczne pogl±dy na pewne kwestie.

ZLK napisa³/a:Mo¿esz byæ muzykiem nikonwencjonalnym, ale zostaniesz odebrany tylko w bardzo w±skim gronie odbiorców.

No w³a¶nie, mo¿e lepiej tworzyæ dla tej (nie tak wbrew pozorom nielicznej) grupy odbiorców, zachowuj±c swoje idea³y? Naprawdê nie ka¿dy chce zostaæ Britney Spears :P
Pozdrawiam :)
</OT>

ZLK - 2006-02-10, 13:55

dotmod napisa³/a:Obiektywnie mo¿na oceniaæ co najwy¿ej jako¶æ produkcji.

Otó¿ to :)
dotmod napisa³/a:No w³a¶nie, mo¿e lepiej tworzyæ dla tej (nie tak wbrew pozorom nielicznej) grupy odbiorców, zachowuj±c swoje idea³y? Naprawdê nie ka¿dy chce zostaæ Britney Spears

S± ró¿ne drogi muzyczne i ka¿dy obiera tak± jaka mu pasuje. Britney Spears jest tu skrajno¶ci±, drug± skrajno¶ci± s± niekonwencjonalne style...
A te nasze komentarze ewentualnie mog± wspomóc albo rozszerzyæ o czyje¶ do¶wiadczenia, pogl±d na temat muzyki :)

Ja siê staram oddzielaæ moj± subiektywn± ocenê od obiektywnej (jak wspomnia³e¶ na podstawie spraw technicznych). Dlatego moja ocena wynika z obiektywnego podej¶cia.
PEACE :)

elektrobi - 2006-02-10, 18:42

ZLK napisa³/a:Evry..... a mo¿e powinno byæ Every? ;)


it was meant to be Evry, NOT Every, believe me ;] i could as well name "little duck" something like "litldak" . titles are not that important, imo. but your linguistic assumptions tell me something about yourself too ;] thanks for your comments.

Avell - 2006-02-11, 01:08

dotek: czy Ty wystêpujesz tu w roli adwokata czy cooo? :x jak widzê co¶ czerwonego to od razu pod tym Twój g³os sprzeciwu... wyluzuj...
eketrobi: nie mogê dzi¶ tego zassaæ... stanê³o.. jedno i drugie.. muli strasznie. Zassam jutro :) mam jeszcze troszkê czasu na wypowiedzenie siê. :roll:

pozdrawiam :)

Taurus Stratus - 2006-02-11, 03:17

elektrobi napisa³/a:it was meant to be Evry, NOT Every, believe me ;] i could as well name "little duck" something like "litldak" . titles are not that important, imo. but your linguistic assumptions tell me something about yourself too ;] thanks for your comments.


I'm not so sure this is a proper way of telling someone "off" :P - however if you really want to communicate this way, I have no problem what-so-ever... :) However, someone else can think this is not so appropriate. What do you think? Hmmm?
(I'm kinda pointing to english communication as this Forum is written and read most of the time - if not all the time - in polish)

Anyway, muzycznie Twoje kawalki osobiscie podchodza mi pod cos czego nie slucha sie w normalny dzien. Ostatni podchodzi mi pod mieszanke wczesnego Depeche Mode z Czeskem Niemenem powiedzmy w czasach Katharsis.
Pierwsze dwa dodaja jeszcze odbicia muzyki koscielnej (Nie Obraz sie - to jest moje zdanie).

Co do glosowanie nie moge sie zdecydowac jeszcze - Czegos mi brakuje w tych Twoich utworach...
Podaj mi jeszcze prosze cos do porownania/przesluchania

Z Szacunkiem
KJ

ZLK - 2006-02-12, 19:13

ZLK napisa³/a:Evry..... a mo¿e powinno byæ Every? ;)

elektrobi napisa³/a:it was meant to be Evry, NOT Every, believe me ;]

chodzi³o mi o to, ¿eby¶ wyja¶ni³ takie a nie inne sformu³owanie tytu³u... ¼le mnie zrozumia³e¶

elektrobi napisa³/a:your linguistic assumptions tell me something about yourself too ;]

Sarkastyczne gierki mnie nie interesuj±, niepotrzebnie celujesz we mnie ironizuj±c... to mo¿e byæ niestosowne

York - 2006-02-12, 19:33

Cos w tym jest ......jakies nowe brzmienie ale mi osobiscie nie podpada.......i jestem na nie...
elektrobi - 2006-02-12, 20:47

[quote:a8316607f5="ZLK"]chodzi³o mi o to, ¿eby¶ wyja¶ni³ takie a nie inne sformu³owanie tytu³u... ¼le mnie zrozumia³e¶

Mogles wiec po polsku spytac : co oznacza tytul ? Tytul "Evry" nic nie oznacza. Nazywanie kawalkow to najgorszy moment. u mnie zazwyczaj pochodza od nazw sampli czy instrumentow ktore uzylem. sa jak notatka w kalendarzu itp.

evry pochodzi faktycznie od slowa every - lubie bawic sie slowami. "jungla" = d¿ungla. "little duck" = nie pamietam :)

[ Dodano: 12-02-06, 20:53 ]
Taurus Stratus napisa³/a:Podaj mi jeszcze prosze cos do porownania/przesluchania


prosze bardzo :

sobota

DJ PAUL - 2006-02-12, 23:49

Slabe brzmienia w kawalkach. Technicznie moim zdaniem troche nie najciekawiej. Za malo jakby nakladasz efektow. Troche wszystko za malo jak na adv, wiec niestety jestem na Nie.
Mirt - 2006-02-13, 16:12

swietnie swietnie swietnie
takich wlasnie ludzi wg mnie potrzeba na bf :!:

gdzie mozna wysluchac tej plytki o jakiej mowil/a dotmod??

pozdrawiam

Nerious - 2006-02-13, 17:16

dotmod napisa³/a:To nie chodzi o znanie siê, czy nie znanie. Ka¿dy odbiera muzykê przez pryzmat w³asnych do¶wiadczeñ i zainteresowañ muzycznych. W zwi±zku z tym nie ma czego¶ takiego jak obiektywna ocena. Obiektywnie mo¿na oceniaæ co najwy¿ej jako¶æ produkcji. Natomiast wa¿ne jest ¿eby¶my siê nawzajem szanowali, nawet je¶li mamy ca³kowicie sprzeczne pogl±dy na pewne kwestie.


Hm skoro tak mowisz to czemu sie wtedy mnie czepiles?

dotmod - 2006-02-13, 17:49

dotmod napisa³/a:Natomiast wa¿ne jest ¿eby¶my siê nawzajem szanowali

W³a¶nie dlatego, a poniewa¿ przeprosi³e¶, wiec jest OK i na tym proponujê zakoñczyæ ten w±tek
Peace :)

Nerious - 2006-02-13, 19:38

Heh przeprosilem ale nie Ciebie tylko Electrobi, uwazasz sie za jakiegos straznika moralnego czy jak? :P
Avell - 2006-02-13, 19:39

S³ucham "evry" :) Ju¿ plus za d¼wiêki! Bo s± orginalne i zrobione przez Ciebie! (przynajmniej ¶miem w to wierzyæ). D¼wiêki bêd±ce "drewienkami" te¿ mi siê podobaj±. Jest tu czysta elektronika. Zero ³zawienia czy rado¶ci w instrumentach klasycznych. Czysta synteza, funkcja, matematyka :) I to jest wielki dla mnie plus, bo s³yszê co¶ takiego tutaj po raz pierwszy (od do¶æ dawna).
Mimo wszystko chwilami troszkê robi siê dla mnie monotonnie, ale bardzo ³atwo mo¿na o¿ywiæ ca³o¶æ i to mo¿na ju¿ zrobiæ bezpo¶rednio na jakim¶ koncercie :)
Podobaj± mi siê te rzuty na ta¶mê z volumemem ;D wrrrrr g³o¶no... a huuu! ;] Jest super.

*Little duck
No przenios³e¶ mnie na moment w dziwny gotycki ¶wiat wnêtrza komputera bym zaraz znalaz³a siê w jakie¶ ciemnej, zakichanej, zapomnianej wiosce ;) nie wiem czemu, ale te wyjce raczej z kogutem mi siê kojarz± ;P he he , za skojarzenia nie odpowiadasz ;D wszystko jest mroczne i do¶æ gotyckie. Podobaj± mi siê te d¼wiêki. Du¿o siê tu dzieje, fajne przeszkadzajki. Z t± syntez± Ci do twarzy :) Mrrr... lubie takie niskie tony smergaj±ce mnie po uszkach :]
Brawo!

jeszcze ¶ci±ga mi siê jeden utworek..... Ale ju¿ po tych 2ch jestm pod wra¿eniem! :) Mi³omi bêdzie, gdy tu zago¶cisz. Ale pamiêtaj , ¿e BF to tak¿e obowi±zki ;) Mam nadzieje, ¿e nie znikniesz po kilku dniach :|

[ Dodano: 2006-02-13, 19:42 ]
p.s. i wcale nie s³ysze tu fa³szów jak ZLK ;) dla mnie wszystko jest OK :) przecie¿ to ma byæ takie schizofremiczne :>

[ Dodano: 2006-02-13, 19:49 ]
Mam ju¿ "Jungle" i mi siê u¶miech na gêbie pojawi³ , bo przypomnia³y mi siê moje pierwsze kawa³ki ;P d¼wiêki ze stajni Frutka czy jak? 8) Monotonnie.... chocia¿ klimacik jest.. Hmmm.... No có¿. S± lepsze i gorsze dni na robienie kawa³ków ;) a to podejrzewam jest Twój jaki¶ stary utwór;) tamte kolejne by³y zdecydowanie lepsze :> Widzê, ¿e mia³e¶ tu podobny problem co ja - za du¿o d¼wiêków chcia³o siê naraz pokoazaæ ;P hi hi :> nie ma to jak fascynacja programem ;) Ok! Pozdrawiam i lecê siê pakowaæ na wyjazd w góry! ^-^

dotmod - 2006-02-13, 19:49

Nerious napisa³/a:Heh przeprosilem ale nie Ciebie tylko Electrobi

i o to chodzi³o, mnie nie masz za co, nie rozumiem po co nadal dr±¿ysz ten temat, od tego jest pm i podobne wynalazki, a je¿eli ju¿ jestem tu jakim¶ stra¿nikiem, to raczej tolerancji ;)

Tifcia, nie bij ;P

Avell - 2006-02-13, 19:51

dotmond: nie oczekuj tolerancji na równi z akceptacj± ;) to nie to samo. Kto¶ mo¿e co¶ tolerowaæ, co nie znaczy, ¿e siê z tym musi zgadzaæ ;) Panowie, oboje wyluzujcie. Koniec kropka mówi Tif do dotka <mrgreen>

[ Dodano: 2006-02-13, 19:52 ]
Przeciez nie bije <lol>

Piter - 2006-02-13, 20:07

Ja sobie pozwolê równie¿ pokopaæ w tej piaskownicy....

Zastanawiam siê o co Wam w³a¶ciwie chodzi. Sytuacja wygl±da tak: Wchodzi facet do grupy ludzi, którzy mu powiedzieli "przyjd¼ do nas, zapraszamy Ciê, pogadamy o muzyce, bêdzie suuper". No i wchodzi ten facet a na dzieñ dobry zamiast atmosfery jakiej¶ choæby namiastki go¶cinno¶ci dostaje po ³apach, z których wypada mu to, z czym przyszed³.
Nie podoba mi sie powitanie, które zgotowa³ Nerio i wcale siê nei dziwiê dotmodowi, ze tak zareagowa³. Nie podoba mi siê ten gniewny karc±cy ton ZLK, który sam najpierw mryga a potem marszczy czo³o jak dostaje odpowied¼ w równie mrygaj±cym tonie. O jakiej my go¶cinno¶ci mówimy?
Zrozumia³e jest, ze muzyka mo¿e siê nei podobaæ bo jest ostro awangardowa ale czy my tu przyjmujemy ludzi, których muzyka nam siê podoba czy muzyków, o których s±dzimy, ze s± dobrzy w tym co robi±?
Chylê czo³a przed sensownymi wypowiedziami ale po kiego grzyba ca³a ta atmosfera napiêcia, co?

Facet do nas zawita³ - to mo¿e powiedzmy wszyscy normalnie "Dzieñ dobry Panu" i bawmy siê tymi zabawkami wspólnie a nei sypmy piachem na w³osy tylko dlatego, ¿e ma inny fartuszek.......

:> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :>

Nie zamierzam z Wami dyskutowaæ ale qrna przyda³oby siê czasem trochê wydoro¶leæ. :/

Not4uS - 2006-02-13, 20:16

Mysle ze nie ma sensu poruszac tego tematu. Trzeba powrocic do glosowania, ktore trwa do jutra. Narazie sytuacja jest wyrownana wiec jeszcze nic nie jest przesadzone ;)
Cytat:Facet do nas zawita³ - to mo¿e powiedzmy wszyscy normalnie "Dzieñ dobry Panu" i bawmy siê tymi zabawkami wspólnie a nei sypmy piachem na w³osy tylko dlatego, ¿e ma inny fartuszek.......

To prawda... Kazdy zasluguje na szacunek - niezaleznie od tego jaka muzyke tworzy :)

ZLK - 2006-02-13, 20:38

Piter napisa³/a:ZLK, który sam najpierw mryga a potem marszczy czo³o jak dostaje odpowied¼ w równie mrygaj±cym tonie.


My¶lê, ¿e po prostu nie zrozumieli¶my siê ;) brak mimiki twarzy i intonacji g³osu robi swoje :)

Jest spoko, ja nic nie mam do kolegi, PEACE.

Uwa¿am, ¿e to dobrze jak jest ró¿nica zdañ, wtedy mo¿na podyskutowaæ :) byle nie w taki sposób jak nasi wspaniali politycy ;)


A tak poza tym.... ciekawe to g³osowanie..... emocjonuj±ce :)

elektrobi - 2006-02-13, 21:54

[quote:df7e3025a8="Mirt"]swietnie swietnie swietnie
takich wlasnie ludzi wg mnie potrzeba na bf :!:

gdzie mozna wysluchac tej plytki o jakiej mowil/a dotmod??

pozdrawiam


dzieki. mysle ze najlatwiej sprawdzic co mam na archive.org :

elektrobi

[ Dodano: 13-02-06, 22:22 ]
Nerious napisa³/a:kazdy gatunek musi spelniac jakies minimum


Sluchalem wlasnie jednego z Twoich kawalkow, "Taniec kwiatow" i zastanawialem sie nad Twoja recenzja. Mozesz rozwinac mysl ktora zacytowalem ?

Nerious - 2006-02-13, 23:09

elektrobi napisa³/a:Sluchalem wlasnie jednego z Twoich kawalkow, "Taniec kwiatow" i zastanawialem sie nad Twoja recenzja. Mozesz rozwinac mysl ktora zacytowalem ?


Ktora Ty zacytowales czy ja? Rozumiem ze ja? JEzeli tak to odpowiadam.
Dla mnie minimum to melodia, prosta chociaz harmonia i rytmika (u Ciebie jest rytmika wiadomo) a jezeli juz nie ma nie miec zadnego z tych elementow to pozostaje avangarda, u Ciebie nie ma jakby uzasadnienia w tym co robisz, nie ma pomyslu, przekazu ,dlatego tak to odebralem(mozliwe ze dal innych bedzie to miec jakis przekaz, to juz nie ode mnie zalezy), muzyka ejst rzecza bardzo wzgledna i kazdy odbiera ja inaczej ,dlatego prosilem o poszanowanie tego co pisalem ale to juz mamy za soba, pozostala kwestia uczepienia sie mnie i robienia afery z tego ze zrobilem cudzyslow w wyrazie utwor, przepraszam naprawde ale to chybba lekkie wyolbrzymienie i lapanie za slowka, wiele ludzi tak pisze i nikt nikogo za to nie goni.
A cos nie tak z tym tancem kwiatow?:)

ix - 2006-02-14, 09:22

Koty przestañcie siê drapaæ :P :D
diora - 2006-02-15, 00:16

jungla 1, little duck - Error reading XML data

evry - brzmienia nawet, poza przyspieszon± sekwencj± pianina (??) co¶ trzeba by³o innego poszukaæ bo to chrzani klimat.. utwór jest monotonny, perkusja pozostawiona sama sobie to niestety te czasy ju¿ minê³y.. tu du¿y minus.. od 3.30 numer jest przewidywalny, nic sie tu ju¿ zdarzyc nie moze? od 5 minuty padziaste zakoñczenie, tu sie moge z tym zgodziæ.. ok, niech bêdzie..
szkoda, i¿ nie mog³em wys³uchaæ tamtych dwóch numerów..

Hato - 2006-02-15, 12:32

Jako, ¿e jak widaæ jest 6:6, mogê zaproponowaæ status Novice. Jedynie co muswisz zrobiæ to wyraziæ tutaj swoj± chêæ. Zostanie przydzielony Ci wtedy status na forum i utworzony profil na stronie g³ównej

pozdrawiam

elektrobi - 2006-02-15, 15:02

ok , zgadzam sie.
ZDV-12 - 2006-02-15, 21:13

tak wiêc witamy Ciê w BF :-) status przydzielony, profil na stronie utworzony, aby go edytowaæ nale¿y wej¶æ na strone beatsfactory.pl i zalogowac sie tam przy pomocy tych samych danych co na forum, a nastêpnie na prawej kolumnie pojawi siê link "administracja", klikajkujemy go i tam mozna sobie "zrobiæ" profilek :-)
elektrobi - 2006-02-16, 16:52

oki, witam rowniez, dzieki :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group