BeatsFactory
makin' music is my life

Wszystko i nic - Filmy

MepH - 2005-11-05, 14:56
Temat postu: Filmy
http://www.filmweb.pl/Film?id=104321

oglądałem ten film niedawno w nocy z dziewczyną...
ze strachu aż serce bolało - nigdy takiego shizza na horroze nie miałem - film rządzi...
nie jest to amerykanski gniot z efektami i tonami wydanych pieniedzy...

jeśli ktoś nie ogladał nigdy japonskiego horroru to polecam - ja jestem fanem :) a zaczęło się od ju-on the grudge w porownaniu z amerykanska wersja to amerykanska jest jak kreskowka...

jeśli uważasz się za kozaka w tej kategori to zobac film w nocy na sluchawkach :D - zawał gotowy...

jak horror to tylko z japoni - sa poprostu przerazajace...

jak ktos siedzi w temacie to niech sypnie pozycjami z japoni z checia sprawdze...

Loominator - 2005-11-05, 15:17

no no, wysoką notę ma ten film..trzeba bedzie sie rozejrzec :]
Not4uS - 2005-11-05, 15:21

O tak! horrory japonskie sa niesamowite :D Wynika to pewnie z tego ze japonczycy w znakomoty sposob potrafia budowac nastroj grozy. Przy ogladaniu takich horrorow czlowiek odczuwa strach (cos pieknego) :D Nie slyszalem o filmie "The Shutter" ale przeczytalem recenzje i juz wiem ze musze go obejrzec :D Nigdy nie zapomne filmu "The Grudge" - jezeli mowisz prawde i faktycznie Shutter jest jeszcze lepszy to ja juz zaczynam sie bac. Jest jeszcze jeden japonski horror godny uwagi pt. "Dark Water". Ten film tez musze zobaczyc - widzialem fragmenty i zapowiada sie naprawde grrrRRRrrroznieee :)
MepH - 2005-11-05, 17:14

Not4uS napisał/a:jezeli mowisz prawde i faktycznie Shutter jest jeszcze lepszy to ja juz zaczynam sie bac


ufaj mi klątwa to nic ja na shuttera trafilem przypadkiem ale ostrzegam że film naprawde dla ludzi z mocnymi nerwami a to głównie dzięki niesamowitym efektom zaskoczenia - naprawde nie wiesz kiedy co cie przestraszy - miiiiiooooodzzzio :D

i jeszcze super zakończenie - zaskakujące

Not4uS napisał/a:Nigdy nie zapomne filmu "The Grudge"


od tego filmu zacząłem przygode z azjatyckimi horrorami - powiemi ci tak siadłem z dziewczyną wieczorkiem i wytrzymaliśmy z 20 minut i musiałem wyłączyć bo dziewcze krzyczeć zaczęło - wtedy gdy pierwszy raz w tym domu ta nieżywa panna chciała babcie wystraszyć tym NIESAMOWITYM PRZERAŻAJĄCYM skrzypiącym odłosem (kto oglądał wie o co chodzi)

wtedy zakochałem się w amerykańskich horrorach...

Not4uS - 2005-11-05, 17:18

MepH napisał/a:NIESAMOWITYM PRZERAŻAJĄCYM skrzypiącym odłosem (kto oglądał wie o co chodzi)

Ten glos do dzisiaj slysze w pamieci :) Naprawde przerazajacy byl ten dzwiek
MepH napisał/a:wtedy zakochałem się w amerykańskich horrorach...

chyba w japonskich :P

MepH - 2005-11-05, 17:21

Not4 a widziałeś to http://www.filmweb.pl/Film?id=187588 - po polsku: Jedno nieodebrane połączenie 2 też świetny nie to co klątwa czy shutter ale dla miłośników japońskiego kina grozy napewno massakra (troche podobny do klatwy - też jest zmarła strasząca dziewczyna) buHHaaaa I love this
Not4uS - 2005-11-05, 17:24

MepH napisał/a:Jedno niodebrane połączenie 2

Tego filmu nie widzialem. Ale dzieki za "cynk" w krotce nadrobie zaleglosci :D Za oknem chlodno i ponuro wiec bedzie czas na ogladanie :)

widze ze ocenka filmu tez jest ladna 8,60/10 :)

MepH - 2005-11-05, 17:25

MepH napisał/a:wtedy zakochałem się w amerykańskich horrorach...


no tak pomyłka pewnie że w japońskich :D:D:D amerykańce to komercyjne gnioty
hehe a wiecie że shuttera też mają w planie przerobić... :(

[ Dodano: 2005-11-05, 17:27 ]
a mam pomysła niech każdy z BF poda (jeśli ogląda) 5 najlepsze horrory biorąc pod uwage że na pierwszym najlepszy i tak dalej co wy na to :D - napewno się przyda nadrobić zaległości....

Not4uS - 2005-11-05, 17:28

MepH a co powiesz na to http://www.filmweb.pl/Fil...d=137716#121436 "Nieodebrane polaczenie" - tez moze byc ciekawy filmik :)
MepH - 2005-11-05, 17:34

Not4uS napisał/a:MepH a co powiesz na to http://www.filmweb.pl/Fil...d=137716#121436 "Nieodebrane polaczenie" - tez moze byc ciekawy filmik


to właśnie jest pierwsza część tego co podawałem wyżej :D - też ponoć wymiatacz....cza się na niego przyczajić :P
kumpel oglądał i mówił że też mocniak...

mówił że jest scena w której duch łamie całą pannę w kilku miejscach :? - już to widze wiem czego można się po japońcach spodziewać = zero ściemy, maximum strachu 8)

Not4uS - 2005-11-05, 17:53

Cytat:a mam pomysła niech każdy z BF poda (jeśli ogląda) 5 najlepsze horrory biorąc pod uwage że na pierwszym najlepszy i tak dalej co wy na to :D - napewno się przyda nadrobić zaległości....

Z ta lista najlepszych filmow moze byc ciezko - nie potrafie powiedziec ktory jest najlepszy dlatego kolejnosc bedzie przypadkowa:

Najlepsze wg. mnie horrory to:

"Evil Dead" - Klasyka horrorow, swietny film. Film jest stary ale ma niesamowity klimat. Ogladalem go jako maly dzieciak i pamietam ze mialem przez ten film koszmary ;) - "noc, opuszczony domek w lesie, facet z pila, demony itp." mniam

"The Saw" - Amerykanska produkcja. Bardzo dobry horror. Niedlugo ma powstac 2 czesc tego filmu <mrgreen>

"NIGTHMARE ON ELM STREET" (Koszmar z ulicy Wiazow) - Pierwsza (wg. mnie najlpsza) czesc losow Freddy Kruegera (ahh ta slynna wyliczanka :)) bardzo dobry film

"BLAIR WITCH PROJECT" - Film z niesamowita, tajemnicza fabuła, stylizowany na dokument. Bardzo mi sie podobal.

"Noc zywych trupow" George A.Romero - nie ma to jak filmy o zombiakach :) Klasyk!

"The Grudge" - o tym filmie nie musze nic pisac. Kto nie ogladal niech zaluje :)

<mrgreen>

MepH - 2005-11-05, 17:54

a więc jak dlamnie najlepsze horrory:

1.Shutter (2004) Tajlandia http://www.filmweb.pl/Film?id=104321
2.Klątwa Ju-on (Ju-on: The Grudge) (2003) Japonia http://www.filmweb.pl/Film?id=107475
3.One Missed Call 2 (2005) Japonia http://www.filmweb.pl/Film?id=187588
4.Dziewiąta sesja (Session 9) (2001) USA http://www.filmweb.pl/Film?id=91013
5.Anatomia (Anatomy) (2000) Niemcy http://www.filmweb.pl/Film?id=32347

czekam na wasze propozycje :D

[ Dodano: 2005-11-05, 18:03 ]
Not4uS napisał/a:The Saw


o tak ten film jest też świetny orginalny jak mało który - polecam


Not4uS napisał/a:BLAIR WITCH PROJECT


ale pierwsza część oparta na faktach (druga też całkiem całkiem)


Not4uS napisał/a:Evil Dead


o ja ten film jest niesamowity nie wiesz czy się smiać, bać, czy jedno i drugie - tony krwi i humoru - obowiązkowa pozycja :D

Not4uS napisał/a:kolejnosc bedzie przypadkowa


racja bo już bym musiał kolejność zmieniać przez ciebie :D:D:D bo o The Saw zapomniałem...

Not4uS - 2005-11-07, 10:54

MepH zobacz sobie to http://www.sonypictures.c...dge/site/flash/ normalnie The Grudge :D
Mirrored - 2005-11-14, 14:08

Jeśli ktoś z Was nie oglądał Dark Water to naprawdę warto. Jest nie tyle przerażający co przejmujący (zakończenie). Trochę bije monotonnią, jednakże ogółem jest bardzo interesujący.
Szukałem w wypożyczalni Klątwy ale jest tylko wersja amerykańska - dobra jest? Ktoś ją widział?
Czy widzieliście może film R-Point? Interesujący film, aczkolwiek nieco wieje od niego nudą, niemniej mi się podobał - http://www.filmweb.pl/Fil...d=132545#123454
Ale jak nie widzieliście The Eye (Wzrok) to nie będę z Wami rozmawiał :P :P :P - http://www.filmweb.pl/Film?id=39088
Film nie jest moim zdaniem za mocny rozpoczyna się interesująco ale potem gdzieś to napięcie spada (moim zdaniem ;) ). Polecam jednak obejrzeć ten film.
Jednak jednym z najlepszych horrorów/thrillerów jakie widziaem ostatnio jest... Cube. :D Rewelacja, a muzyka - genialna. I w ogóle klimat. ;)
Wciąż czekam na Silent Hill - wersję filmową - produkcja amerykańska nad którą czuwają japończycy, w tym kompozytor muzyki do gier z esrii - Akira Yamaoka. :D :P

[ Dodano: 2005-11-14, 14:12 ]
Z serii oczywiście ;)

MepH - 2005-11-15, 16:57

Not4uS napisał/a:MepH zobacz sobie to http://www.sonypictures.c...dge/site/flash/ normalnie The Grudge


po pierwsze not4 zebyś nie pomyślał że nie patrzyłem - bo patrzyłem tylko zbieram się już z 4 raz bo akurat przypominam sobie o tym nocką zawsze a wtedy jakiś zhizzz mnie łapie i przekładam na potem - ale flash robi wrażenie <mrgreen> klimat jak w klątwie SUPER <mrgreen> i love this

MirroRed napisał/a:Jeśli ktoś z Was nie oglądał Dark Water to naprawdę warto

ha na ten własnie film poluje teraz jak sęp - jak obacze to dam znac...oczywiście japonska wersje 8)

MirroRed napisał/a:zukałem w wypożyczalni Klątwy ale jest tylko wersja amerykańska - dobra jest? Ktoś ją widział?

człowieku - to legeda <mrgreen> wspaniały horror jeden z 2 filmów który mieszają ostro w umyśle po ich obejżeniu - szczególnie dzięki wspaniałemu skrzypiącemu dzwiękowi głównej martwej bohaterki hehe :P

mirro zobacz sobie The Shutter (Tajlandia) to zmienisz definicje horroru - DAJE SŁOWO najlepszy film z tego gatunku

MirroRed napisał/a:R-Point

o o tym nie słyszałem :o

MirroRed napisał/a:Ale jak nie widzieliście The Eye (Wzrok) to nie będę z Wami rozmawiał

zrób wyjątek bo będe miał ten film za tydzień gdzieś hehe to napisze <mrgreen>

MirroRed napisał/a:Wciąż czekam na Silent Hill - wersję filmową - produkcja amerykańska nad którą czuwają japończycy, w tym kompozytor muzyki do gier z esrii - Akira Yamaoka.


to najlepsza gierka na świecie - jeśli film będzie taki jak seria gier to massakra

pozdr

Mirrored - 2005-11-16, 00:44

MepH napisał/a:
MirroRed napisał/a:zukałem w wypożyczalni Klątwy ale jest tylko wersja amerykańska - dobra jest? Ktoś ją widział?

człowieku - to legeda <mrgreen> wspaniały horror jeden z 2 filmów który mieszają ostro w umyśle po ich obejżeniu - szczególnie dzięki wspaniałemu skrzypiącemu dzwiękowi głównej martwej bohaterki hehe :P

Jestem dzisiaj świeżo po oglądaniu The Grunge amerykańskiego i stwierdzam, że nie jest taki dobry. :(
Amityville nowe też obejrzałem i jest jeszcze gorsze. :(

Natomiast ta strona Klątwy-gry jest w istocie klimatyczna. ;)

Co do Dark Water - nie ma jego amerykańskiej wersji (na szczęście - z tego co mi wiadomo przynajmniej).

DJ_Golem - 2005-11-16, 10:33

Oj nie wiem czy nie ma Dark Water amerykanskiej, jakas tam wlasnie zdobywam :P Jeszcze jakis House Of Wax (Dom Woskowych Cial). Obada sie co to bedzie. A pozatym to mnie wzielo na filmy azjatyckie, ale bajeczki typu Hero.

A wlasnie ma ktos zalatwic napisy do filmu A Touch Of Zen ?? To film z 1969 roku i za nic nie moge napisow dorwac. Wersja dwuplytowa. Jakby ktos mial namiary na napisy do niego to bylbym wdzieczny.

MepH - 2005-11-16, 16:25

MirroRed napisał/a:Jestem dzisiaj świeżo po oglądaniu The Grunge amerykańskiego i stwierdzam, że nie jest taki dobry.

mirro źle się zrozumieliśmy (z mojego powodu - źle przeczytałem :| ) amerykańska to gniot ja mówiłem o japońskiej wersji ta jest super, na amerykańska szkoda czasu - nędzna podróba bez klimatu... japońska odmiana the grudge jest tu http://www.filmweb.pl/Film?id=107475 i to tą pozycję wychwalałem <mrgreen>

MirroRed napisał/a:Amityville nowe też obejrzałem i jest jeszcze gorsze.

też widziałem chyba tylko jedna dobra scena z zombie i dzieciakiem w łazięce - a pozatym dno


MirroRed napisał/a:Co do Dark Water - nie ma jego amerykańskiej wersji (na szczęście - z tego co mi wiadomo przynajmniej).



DJ_Golem napisał/a:Oj nie wiem czy nie ma Dark Water amerykanskiej, jakas tam wlasnie zdobywam


oczywiście że jest amerykańska wersja wersja nazywa się fatum pewnie też lipa będzie
a co gorsza amerykańce chca tez zremixowac the shutter :?

[ Dodano: 2005-11-16, 16:26 ]
DJ_Golem napisał/a:House Of Wax (Dom Woskowych Cial)


Golem wywal to - tragedia tony krwi zero klimatu grozy - powaga :/

DJ_Golem - 2005-11-16, 18:07

No nazywa sie Fatum.

Zobaczymy a House of Wax troche juz mi sie "zdobylo" zobacze raz i usune najprawdopodobniej.

Zreszta teraz zadnego dobrego filmu nie moglem znalezc. Horrory mnie srednio zachwycaja. Ostatnio ogladalem w TV 13 Duchow. O ja pierd*** co za badziew.

Chyba znow se ogladne cos co lubie :D Czyli Jezdzca Bez Glowy albo Stigmate. Moze to nie jakies straszne filmy ale one przynajmniej mi sie podobaja i co jakis czas do nich wracam. Zreszta teraz z filmami jest jak z grami. Coraz wiecej badziewia, coraz mniej perelek.

Mirrored - 2005-11-16, 19:06

DJ_Golem napisał/a:No nazywa sie Fatum.

Zobaczymy a House of Wax troche juz mi sie "zdobylo" zobacze raz i usune najprawdopodobniej.

Zreszta teraz zadnego dobrego filmu nie moglem znalezc. Horrory mnie srednio zachwycaja. Ostatnio ogladalem w TV 13 Duchow. O ja pierd****** co za badziew.

Chyba znow se ogladne cos co lubie :D Czyli Jezdzca Bez Glowy albo Stigmate. Moze to nie jakies straszne filmy ale one przynajmniej mi sie podobaja i co jakis czas do nich wracam. Zreszta teraz z filmami jest jak z grami. Coraz wiecej badziewia, coraz mniej perelek.

Wszystko prawda. :)

Jak zapatrujecie się na amerykańską wersję Ringu 1? W tvn ma lecieć za jakiś czas a ja oglądałem jap. wersję i mi się podobała - ma fajną zawiesistą atmosferę.
Ahia - i jak z pozostałymi Kręgami? To jest 2 i Zero?

I w ogóle rozmawiałem ze swoim dziewczęciem i stwierdziliśmy, że chyba zakompleksieni amerykanie nie mając pomysłu na dobre własne horrory (są wyjątki, np. Piła - to chyba amerykańska? ;) ) robią własne wersje japońskich arcydzieł. To jest dla mnie chore. :o Zrozumiałbym, gdyby to były jeszcze klimatyczne filmy jak ich japońskie oryginały, ale tutaj mamy za dużo efekciarstwa i widoczny brak umiejętności budowania i podtrzymywania klimatu. :(

Czasem lubię sobie pooglądać horrory typu żywe trupy, dużo krwi, makabryczna śmierć bohaterów, takie gore filmy jak np. Wrong Turn (oglądał ktoś? ;) ) albo Noc żywego trupa 3 - fajne, można się pośmiać, czasem trochę obrzydliwe ale nie straszne - dla mnie przynajmniej. ;)

Not4uS - 2005-11-16, 23:01

MirroRed napisał/a:są wyjątki, np. Piła - to chyba amerykańska? ;)

Tak Amerykanska :) Musze sie pochwalic ze jestem "szczesliwym" posiadaczem drugiej czesci filmu "Pila" :) Jak obejerze to opisze wrazenia :)

Mirrored - 2005-12-11, 20:11

Słuchajcie (a raczej czytajcie), rewelacja! Oto oficjalny trailer z filmu Silent Hill!

http://koyaaniskaffee.abc...ovie_teaser.mpg

Mam tylko nadzieję, że trailer nie będzie lepszy od filmu (jak w przypadku np. Star Wars Episode III)...

DJ_Golem - 2005-12-27, 16:51

Moze troche offtotp.

Ja polecam stary film chyba z 2000 roku:

Human Traffic

Jest to opowiesc o grupie przyjaciol i o tym jak spedzaja weekendy. Podoba mi sie sposob w jaki zostalo to przedstawione. Jak ktos widzial to scena ze Star Wars'ami powala <lol>

Ogolnie film o narkusach ale daje do myslenia.

Piter - 2005-12-27, 16:53

Bardzo dobry film - popieram Golema i polecam równeiż gorąco :-)
dr JunkStone - 2006-01-19, 10:12

Film The Shutter (Widmo) od 27.01 bedzie do obejrzenia w kinach w calej Polsce (niektore zrodla podaja ze od 03.02). Wiec jesli ktos nie widzial albo ma ochote obejrzec ten film na duzym ekranie to jest okazja :)
DJ_Golem - 2006-02-18, 21:08

Marebito - wlasnie mam zamiar sie w najblizszym czasie zajac tym filmem. Z tego co przegladalem to ostro daje w leb. Jak obejrze napisze o wrazeniach.
diora - 2006-02-19, 18:37

no to sciagamy.. uwielbiam horrorki
DJ_Golem - 2006-02-19, 19:57

Wczoraj Shuttera ogladalem. Masakra. Na zadnym filmie tyle podskokow na krzesle nie mialem. Swietnie trzyma w napieciu przez wieksza czesc filmu. Koncowka gdy duch zaczyna gonic glownego bohatera juz nie jest taka straszna, ale to co wczesniej sie dzieje - masakra.

Azjaci potrafia zrobic swietny film z klimatem.

Not4uS - 2006-02-19, 20:07

DJ_Golem napisał/a:Wczoraj Shuttera ogladalem. Masakra. Na zadnym filmie tyle podskokow na krzesle nie mialem. Swietnie trzyma w napieciu przez wieksza czesc filmu

To sa najwieksze uroki azjatyckich horrorow :] Ciekawe jakby wygladal taki film w wykonaniu polakow heh :P 8)

MepH - 2006-02-21, 11:34

DJ_Golem napisał/a:Wczoraj Shuttera ogladalem. Masakra. Na zadnym filmie tyle podskokow na krzesle nie mialem. Swietnie trzyma w napieciu przez wieksza czesc filmu. Koncowka gdy duch zaczyna gonic glownego bohatera juz nie jest taka straszna, ale to co wczesniej sie dzieje - masakra.

Azjaci potrafia zrobic swietny film z klimatem.


hehe mówiłem że wymiatacz dlamnie nr 1

oglądałem też niedawno Red-Eye japoński i jest naprawde dobry (super pomysł na scenariusz pociąg widmo) nie wieżcie opisom na filmwebie :)
może to nie shutter ale też smacznie się ogląda

macie mephogwarancje

2006-02-28, 10:39 // Dodano
dzis shutter sprawdzi nerwy mojego kumpla kozaka (którego to ponoc horrory nie ruszają) hehehe oczywiście zdam relacje

zasady:

oglada w nocy
oglada sam
w suchawkach (sadyzm :o) - to był żart ale głośniki włączone na 50%

az sie doczekac nie moge :]

DJ_Golem - 2006-03-03, 16:57

Meph masz moze napisy do Naina (2005). To chyba wlasnie jest The Eye.
MepH - 2006-03-03, 18:26

DJ_Golem napisał/a:Meph masz moze napisy do Naina (2005). To chyba wlasnie jest The Eye.
]

niestety nie ale ten film mnie bardzo zaciekawił :)
wysoka ocena i wykonanie indyjcko-brytyjskie hmm

zdaj relacje jak obgulasz :D

DJ_Golem - 2006-03-12, 13:55

No ale napisow nie moge za nic dorwac...

---------------------------------------------------------------------edit--------------------------------------------------------------------------

Wczoraj widzialem kolejnego wymiatacza...

Opowiesc o dwoch siostrach (The Tale Of Two Sisters) [2003 Korea]

Jest calkowicie inny od filmow jakie widzialem wczesniej. Niesamowicie zakrecony a momentami dorownuje Shutterowi, idzie sobie podskoczyc. Na uwage zasluguje muzyka. Niesamowicie klimatyczny film. Niesamowita korba i troszke strachu.

MepH - 2006-03-14, 16:27

DJ_Golem napisał/a:Opowiesc o dwoch siostrach (The Tale Of Two Sisters) [2003 Korea]


jaj!! pamietam ogladalem ten film dawno temu jeszcze przed klatwa i pamietam ze zrobil na mnie piorunujace wrażenie :D
pamietam cos o worku i szafie :]

Golem jak nie ogladałeś zainteresuj się RED-EYE tylko żę japońska wersja !! !! !! spodoba ci się :D

2006-03-14, 16:35 // Dodano
widze że w temat zmienił się w ogólną debate na temat filmów więc przyklejam i zapraszam do kontynuowania tematu filmów :)

Avell - 2006-03-16, 00:37

Wyznania Gejszy
Mile byłam zaskoczona tym filmem. Wcześniej czytałam książkę, która jest również ciekawa. Myślałam,
że film będzie nakręcony "holywoodzką" ręką, ale mimo wszystko zachował charakter czegoś "więcej".
Pomimo, że parę faktów zostało poprzekręcanych (nie tylko w filmie, ale w książce też), to fabuła,
sam problem o którym mowa w filmie, a także sceneria i szczególy takie jak kimona, pudełeczka,
talerze, przykrywki .... cieszą oko :) No i jakże piękne Japonki! :] <wstydnis>

DJ_Golem - 2006-03-16, 19:46

Tiff, swietny film. Najfajniesze ze oglada sie go milo i wyczuwa sie taka lekkosc i spokoj. Wlasnie dekoracje sa przesliczne. Bardzo fajny leciutki film...
MepH - 2006-03-16, 20:05

Tiffany napisał/a:Wyznania Gejszy


nie oglądałem tego ale skoro polecacie cza sie będzie rozglądnąc :)

a co sądzicie o nowej produkcji Quentina Tarrantino: HOSTEL ( http://hostel.filmweb.pl/ )
ponoć film chory ale czego sie moża po Qenie spodziewać :p

leci w kinach i kusi przynajmniej mnie :D

po Kill Billu wiem czego sie mozna spodziewac po tym filmie

DJ_Golem - 2006-03-16, 20:07

Hostel, ja slyszalem, ze bardzo sadystyczny i nic specjalnego, wiec nie bede na niego marnowal czasu :P Poszukam znow jakiejs perelki :)
Avell - 2006-03-17, 11:44

Hostel.... kolejny standardowy horror - czyli straszy obleśnością, krwią i sadyzmem. Moim zdaniem nic ciekawego....
ZLK - 2006-03-17, 12:02

Hostel, niesamowicie słaba gra aktyorów, kiepska jakość, gó*** ujęcia, fabuła obryta. Poza tym dużo krwi i rzygów..... bleah nie polecam, kretyństwo moim zdaniem. Tarantino sie nie popisał
Not4uS - 2006-03-17, 12:58

ZLK napisał/a:Hostel, niesamowicie słaba gra aktyorów, kiepska jakość, gó*** ujęcia, fabuła obryta. Poza tym dużo krwi i rzygów..... bleah nie polecam, kretyństwo moim zdaniem. Tarantino sie nie popisał

Dobrze wiedziec ;) Mialem w planie zobaczyc ten film, ale po takich komentarzach chyba sobie go odpuszcze ;)

Piter - 2006-03-17, 13:11

To może dla odmiany obejrzyjcie sobie film Monty Pythonów pt. Brazil - dla mnie rewelacja - świetny klmat ciężkiego biurokratycznego totalitaryzmu i umiejscowienie w nim zwykłego szarego człowieka z... marzeniami :-)
Wbrew treści jest to komedia i to komedia naprawdę dobra :-)

MepH - 2006-03-17, 15:31

Not4uS napisał/a:Dobrze wiedziec ;) Mialem w planie zobaczyc ten film, ale po takich komentarzach chyba sobie go odpuszcze ;)


to samo u mnie dzięki za oszczeżenie :) tym bardziej że w kinach leci i mogłbym pójśc przez przypadek :D

ZLK - 2006-03-17, 15:56

Monty Python to klasyka śaiwtowej komedii, nie każdy chwyta ten humor, ale jak dla mnie ci ludzie są mistrzami
Piter napisał/a:odmiany obejrzyjcie sobie film Monty Pythonów pt. Brazil

Tego akurat nie oglądałem, ale "Żywot Briana", "Sens Życia" i "Święty Graal" to filmy, które mozna ogladac w nieskonczonosc :) mimo iż data produkcji sięga lat 70tych to wciąż są na czasie, absurdalny humor sytuacyjny - dla mnie bomba

Steerpike - 2006-03-17, 18:34

brazil nie do konca monty pythona jeden z bylych czlonow go zrobil ..jedyny amerykanin Terry Vance Gilliam :P .. najmniej go bylo w latajacym cirku, animacje dla nich trzaskal ...rowniesz gral w brazil Michael Edward Palin ..:D i i i i i dobry dobry film :P Monty pythonow i Terrego filmy swietne byc blablabla... Zrobil on tez( po rozpadzie ich) ale pojawiali sie w jego filmach byli czlonk.... 12 małp taki sobie najgorszy dla mnie..... Fiszer king ok...Przygody barona Munchausena BOMBA!... Jabberwocky ,niepamietam .. y y y escze cos tam bylo ;) tesz scenariusze pisal do ..grala ..briana ...w ogóle sa zaje**** :poklony:

Eryk Wiking hyhyhyhy <oj>

Piter - 2006-03-17, 19:43

Bandyci Czasu ;-)
Avell - 2006-03-18, 00:07

A ja polecam I'm Dina. :)
Nie grają w kinach, bo film już troszkę ma...(2002)
Osobiście urzekł mnie film, a raczej postać głównej bohaterki...(gra:Maria Bonnevie)
Niepoprawnej nastolatki, a później kobiety, która chociaż urodzona "w dobrym domu" zachowuje się, jak chce, czyli
jednym słowem jest według rodziców "nieznośna". Dorasta ucząć się gry na wiolonczeli (ach, jakie to sexy :x ), zakochując się
w swoim nauczycielu.... i z tego wynika ciekawa "afera" :)

Gra także przesympatyczny Gérard Depardieu :]

Wbrew pozorom mojego opisu to nie jakaś babska powieść ;)

Oficjalna strona filmu

Pit - 2006-03-18, 10:46

5th element jak na 1997 rok.. to do tej pory lepszego filmu z tego gatunku ie nakręcili :D:D:D ogladalem ponad 20 razy i se zaraz obejrze jeszcze raz :D
Avell - 2006-03-18, 13:55

Tak... zgadzam się 5ty element świetny! :) co prawda widziałam jedynie 3 razy ;)
Pit - 2006-03-18, 13:57

Gary Oldman zrobil na mnie takie wrazenie w 5th ze szok.. zagrał po prostu WYBITNIE.. dawno nei widzialem tak wspaniale zagranego czarnego charakteru.. poza tym Bruce Willis .. dialogii .. no i muzyka :) czesto do snu se soundtrack zapuszczam :)
MepH - 2006-03-18, 15:46

Golem,Not4 kończą nam się azjatyckie horrorki buuuu :( :( :( co będziemy odlądać!? szukam na filmwebie i zabardzo nie ma juz co ob-look-ać
zdobywam tera The Eye ale co potem...

może kino indyjskie :D :D :D

DJ_Golem - 2006-03-18, 16:09

Kino indyjskie: Naina...

Napisy potrzebuje :( Nie rozumie co gadaja wiec bez sesnu taki film. Chocby ang byly to juz bede szczesliwy.

Not4uS - 2006-03-18, 19:01

MepH napisał/a:Golem,Not4 kończą nam się azjatyckie horrorki buuuu :( :( :( co będziemy odlądać!? szukam na filmwebie i zabardzo nie ma juz co ob-look-ać
zdobywam tera The Eye ale co potem...

Mysle ze to tylko chwilowa przerwa :) W krotce pojawia se nastepne azjatyckie "perelki" :D

DJ_Golem - 2006-03-18, 20:28

Ja sie za stary filmik zabieram. Wywiad z wampirem...

Podobno jest niezly a jeszcze nie widzialem :D

ZDV-12 - 2006-03-18, 21:03

DJ_Golem napisał/a:Wywiad z wampirem...

film conajmniej ciekawy bo dość nietypowy, niby temat wampirów niepoważny ale w fabule ładnie przeplata się motyw walki z samym sobą, zrobił na mnie pozytywne wrażenie :-)

Pit napisał/a:Gary Oldman zrobil na mnie takie wrazenie w 5th ze szok.. zagrał po prostu WYBITNIE.. dawno nei widzialem tak wspaniale zagranego czarnego charakteru..

nie pamiętam go już z tego filmu, ale niedawno ogladałem "Leon Zawodowiec" z nim jako czarnym charakterem, zagrał świetnie a i cały film uważam za jeden z najlepszych, głównie za to co niesie ukrytego w treści, cała ta gra na uczuciach i przedstawienie cierpienia obok chwil radości jest fenomenalne, ten film stanowczo ma odemnie 5/5 :-)

DJ_Golem - 2006-03-18, 22:54

No i ogladnalem. Film rzeczywiscie niebanalny... ZDV masz racje. Ta walka Louis'a jest conajmniej ciekawa. Dosc sporo roznych charakterow. Dosc ciekawa akcja i niezly klimat...

Warto bylo :D

Hato - 2006-03-23, 02:27

ja ostatnio obejrzałem świetny film hmmm obyczajowy chyba :P
Syriana - dobre kino pokazujące wpływ biznesu (ropnego) na politykę USA.
Pokazuje sprzeczności interesów, i do czego może zdolny być rząd by tylko zdobyć odpowiednie wpływy i profity dla siebie

Polecam ten film

Orange - 2006-03-23, 02:42

ZLK napisał/a:Hostel, niesamowicie słaba gra aktyorów, kiepska jakość, gó*** ujęcia, fabuła obryta. Poza tym dużo krwi i rzygów..... bleah nie polecam, kretyństwo moim zdaniem. Tarantino sie nie popisał


nie chce sie czepiac ale Tarantino nie nakrecil filmu "Hostel" :P ;) ,sam sie na to nabralem jak i wiele osob ktore znam ,cale to jego nazwisko bylo chyba tylko po to zeby przyciagnac jak najwiecej osob :) .

a z filmow to polecam "Efekt Motyla" moze nie ma zadnych rewelacji ale dosc ciekawie sie to oglada oraz filmy o gangsterach z londynu nie calkiem na powaznie czyli "snatch" i "Lock stock and two smoking barrels" bardzo mi sie te filmy podobaly :D ;) .

ZLK - 2006-03-23, 09:11

Masz racje..... to było na zasadzie "Quentin Tarantino przedstawia"
Mimo wszystko podpisal sie pod tym.

Mirrored - 2006-03-23, 09:23

A ja ostatnio miałem przyjemnoś obejrzeć Draculę F. F. Coppoli. Klimat iście zawiesisty no i oczywiście znów Gary O. świetnie grający główny czarny charakter.

Polecam też Z(a)gubioną Autostradę Davida Lyncha. Musszę chyba jeszcze z 5 razy obejrzeć ten film, żeby go skumać - film jest tak skontruowany, że mozna go odbierać na wiele sposobów. ;)

Miałem do czynienia niedawno z Panem Życia I Śmierci z Nicolasem Cage'm - film trochę nudnawy miejscami, generalnie jednak fajny, Cage jak zwykle dobrze gra (jego rola w stareńkim Pocałunku Wampira - świetna robota, w ogóle polecam ten film!). Ma fajne, dla mnie smutne zakończenie, skłaniające do refleksji nad prawdziwą twarzą polityki...

Not4uS - 2006-03-23, 14:51

Wczoraj obejrzalem The Shutter i musze stwierdzic ze The Grudge jest duzo lepszy, znaczy sie bardziej trzyma w napieciu i fabule ma znacznie lepsza. a szuterze fabula jest nieco inna ale do klątwy podobna.
Dla tych ktorzy nie widzieli to polecam ale Grudge jest na pierwszym miejscu mojej listy z posrod horrorow !

R.

DJ_Golem - 2006-03-23, 18:38

Not4uS napisał/a:Wczoraj obejrzalem The Shutter i musze stwierdzic ze The Grudge jest duzo lepszy, znaczy sie bardziej trzyma w napieciu i fabule ma znacznie lepsza. a szuterze fabula jest nieco inna ale do klątwy podobna.
Dla tych ktorzy nie widzieli to polecam ale Grudge jest na pierwszym miejscu mojej listy z posrod horrorow !


Mnie znow klatwa rozczarowala. Jedyne co mi sie podobalo to to dziecko mialczace i jego oczy. Reszta juz slabiej. Pomysl fajny ale film wcale nie jest straszny ;) Jest w mojej czolowce ale na miejscach odleglejszych.

Ja sie upieram przy Opowiesci O Dwoch Siostrach :)

MepH - 2006-03-23, 20:41

dla mnie jest tak:

1.Shutter jest pierwszy może nie ze względu na klimat ale jest naprawde straszny prawdziwy horror :D :D :D
2.Dark Water - KLIMAT KLIMAT KLIMAT żadna japońska produkcja takiego klimatu nie ma - sam się straszysz wymyslając ciąg dalszy - no wspaniałość
3.The Grudge - mieszanka klimatu i grozu :) :) :) bardzo dobra ale....nie tak straszny jak shutter i nie tak klimatyczny jak dark water
4.Tales of 2 sisters - mistrzowski triller/horror wciąga jak cholera, ciekawy
5.Red Eye - ciekawa pomysł,na poziomie,klimat (pociagi :D :D :D)

***********************************************************

?? The Eye - szczeże mówiąc oglądałem i rozczarował mnie :( :( :( naprawde słabiutki był hmmm

DJ_Golem - 2006-03-23, 21:23

U mnie tak jezeli chodzi o horrorki:

1) The Tale Of two Sisters - swietny pomysl i niesamowita wkretka + momenty potrafiace wystraszyc.
1) Shutter - naprawde idzie sie pobac.
3) Dark Water - rzeczywiscie klimat niezly,
4) Ju-On The Grudge - spodziewalem sie wiecej ale i tak niezly film...
5) One Missed Call - pierwsza czesc wg. mnie lepsza od drugiej. Ciekawie zrobiony i momentami straszny...
...

Inne:
1) Siedem - niesamowity film, mimo ze z '95.
2) Wyznania Gejszy - za klimat i piekno.
3) Human Traffic - opowiesc z jajem,
4) Wywiad Z Wampirem - daje do myslenia,
5) Szkola Uwodzenia - niby film o niczym a jednak nie,
6) Jezdziec Bez Glowy - klimacior miazdzacy,
7) Vanila Sky - chyba jeden z lepszych filmow jakie pamietam,
8) Hero - super klimacik, bardzo ciekawa opowiesc z moralem,
9) Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok - podobanie jak Hero
10) Trylogia Wladcy Pierscieni - trzyma klase...
...

Duzo mozna by jeszcze wypisac ale to moje jedne z ulubionych.

mumin - 2006-04-26, 08:58

skoro juz tak wymieniamy filmy to i ja sie dorzuce :)

1.Fight Club - trzebe obejrzec kilka razy i zawsze zobaczy sie cos nowego :)
2.Sprzedawcy - film w sumie o niczym a jednak dialogi sa niezle (nie ogladalem na trzezwo:))
3.Zapach Kobiety - R. De Niro rzadzi!!!!!!!!!!
4.Hooligans - Frodo leje sie po pyskach ale jest cos jeszcze w tym filmie :)
5.Requiem Dla Snu - film naprawde ryje czache
6.Łzy Słońca - Obejrzalem i miałem chwilę zamysłu
7.Epoko lodowcowa 1 i 2 - Sid, Maniek, Diego co tu duzo mowic :)
8.Komornik - naprawe fajny polski film
9.Hero - swietnie opowiedziana historia.
10.pewnie jeszcze kilka innych ktoe teraz nie przychodza mi do glowy a jest naprawde duzo dobrych filmow :)

Mirrored - 2006-04-26, 09:42

Nie wiem czy ktoś tutaj o tym filmie wspominał, ale polecam gorąco film Kontrolerzy. :)

Aha obejrzałem The Shutter z dziewczyną wczoraj... noo słabo jakoś, może się starzeję (albo powinienem oglądać wieczorem późnym ze słuchawkami na uszach, może by pomogło).

Wybieram się na Silent Hill do kina jak będzie, to może się przestraszę trochę. :)

DJ_Golem - 2006-04-26, 15:19

Shinobi - cos jak Hero. Dobre efekty i z moralem w dodatku. Podobalo mi sie.

In The Mood For Love (Spragnieni Milosci) - film tajlandzki. Akcja dzieje sie w latach 60tych ubieglego stulecia. Historia opowiedziana genialnie. Raczej dla bardziej wymagajacych, inaczej zanudza. Dla mnie film wspanialy.

cZuLi - 2006-06-15, 18:31

Ja polecam dwa filmy które dały mi cos do myślenia pierwszy to :
1."Skazany Na Bluesa" <-- Historia R.Riedla z zespołu Dżem pokazuje co te gó*** narkotyki robią ze człowiekiem... Warty objerzenia
Moja Ocena : 8/10

1."Wszyscy jesteśmy Chrystusami" reżyseri Marek Koterski jest to kontynuacja histori Adama Miałczyńskiego. Tym razem chodzi o przeszłość z alkocholizmem. Świetnie jest pokazane jak dzieci słyszą kłutnie rodziców i ich wulgaryzmy... Komedia lekko ironiczna fragmenty śmieczne,poważne i smutne daje do myślenia . Może wreście uświadomi młodym ludziom ze picie (oczywiście nadmierne) jest zgudbne nie prowadzi do niczego dobrego
Moja Ocena : 7/10


Prosze o wypowiedź ...

:roll: cZuLi <mrgreen>

DJ_Golem - 2006-07-22, 22:26

Z ostatnio ogladanych...

Donnie Darko - Film dosc mocno zamotany ale genialny. Opowiesc o podrozach w czasie. Raczej kazdy zrozumie go na wlasny sposob.

Requiem Dla Snu - Czy ja wiem czy ryje czache. Film jest swietny. Napewno jeden z mocniejszych filmow. Swietny pomysl, wykonanie i to dobijajace zakonczenie...

Gabal/The Wig/Peruka - Oj ten film ladnie wali na leb. Dla fanow azjatyckich horrorow. Momentami potrafi mocno przestraszyc. Chyba jeden z lepszych horrorow z ostatnich lat.

Jak cos ciekawego ogladne to napisze. Nie chce opisywac o czym sa filmy bo to mozna sprawdzic latwo np na filmweb'ie.

Pit - 2006-07-23, 14:24

hmm moje Typy ..

1. What dreams may come - piekny film :)
2. The 5th element - moj uluibony
3. Guess who - bardzo sympatyczna komedia :)

Oczywsicie jest mnostwo fajnych filmow :) narazie tlyko te 3 pamietam ;)

Mirrored - 2006-07-23, 14:48

Silent Hill - film jak dla mnie świetny, aczkolwiek dla niektórych może być ciężko go zrozumieć. Strasznie kontrowersyjny, ale polecam. Na podstawie gry - IMHO po raz pierwszy ekranizacja się udała (chociaż pierwszy Mortal Kombat też wcale aż taki zły nie był ;) ).
Pit - 2006-07-23, 15:39

Ja to ostatnio gralem w Call of Cthulu :) gra na podstawie ksiazki :) normalnie klimat mnie zmiazdzyl :)
DJ_Golem - 2006-08-29, 21:59

Call of Cthuhlu film jest arcydzielem. Piekny klimat mlodosci kina. Film jest z 2005 roku zeby nie bylo. Jest to czarno-bialy film niemy. Krotki bo zaledwie 50 min. Warto zobaczyc.

Z ciekawszych.

Amityville Horror (remake z 2005 roku) - nie widzialem oryginalu ale ten remake byl swietny. Straszy dosc mocno.

Cure - Jak komus podobal sie Siedem to powinien zobaczyc tez Cure. Daje ostrego kopa. Thriller o hipnozie. Goraco polecam.

Ab-Normal Beauty: Death Photo - dosc brutalny, ale dajacy do myslenia. Opowiesc min o ludzkiej naturze.

The Dark - Swietny klimat i piekne zdjecia. Film nie straszy ale i tak kawal dobrej roboty. Czy istnieje granica pomiedzy smiercia i zyciem ??

Efekt Motyla - Mniam... Lubimy takie filmy.

Mulholland Drive - Heh raz ogladalem, musze jeszcze raz. Nie zrozumialem jeszcze ;)

Mnie tam Silent Hill nie zachwycil. Poza bardzo dobrym klimatem i swietnymi zdjeciami nie byl niczym rewelacyjnym. Niby to horror, ale w ogóle nie straszy. Spodziewalem sie czegos lepszego.

Jak ktos chce cos wiecej o horrorach i thrillerach to polecam stronke

http://horror.com.pl/

Mirrored - 2006-08-29, 22:42

DJ_Golem napisał/a:Amityville Horror (remake z 2005 roku) - nie widzialem oryginalu ale ten remake byl swietny. Straszy dosc mocno.

Dla mnie typowy film hollywoodzki. Nic specjalnego. W żadnym momencie nie drgnąłem. Klimat jak dla mnie jakiś taki powierzchowny.
DJ_Golem napisał/a:Mnie tam Silent Hill nie zachwycil. Poza bardzo dobrym klimatem i swietnymi zdjeciami nie byl niczym rewelacyjnym. Niby to horror, ale w ogóle nie straszy. Spodziewalem sie czegos lepszego.

A ja to samo mogę powiedzieć o Amityville. :) Oczywiście wyłączając klimat, którego dla mnie nie było.

Adix - 2006-08-30, 09:14

DJ_Golem napisał/a:Efekt Motyla

Jeśli podobał Ci sie Efekt Motyla to polecam również "The I Inside", i "The Jacked"... Bardzo podobna tematyka, a same filmy też niczego sobie... :)

Pozdr.
Adix

PS.
Ten Cure to Kiyoshi Kurosawy jest ?

DJ_Golem - 2006-08-30, 10:07

Adix napisał/a:
Ten Cure to Kiyoshi Kurosawy jest ?


Tak.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group