BeatsFactory
makin' music is my life

Remixy i Współpraca - pieczemy ciasto - reason 3.0

MPoV - 2005-10-15, 09:24
Temat postu: pieczemy ciasto - reason 3.0
proponowalbym najpierw aby wpisala sie tu cala lista piekarzy... ja oczywiscie pisze sie na to rowniez... i mysle ze podstawowa sprawa do przeglosowania... w jakim tempie robimy? (znaczy nie ile czasu ale ile BPM) :]

Lista piekarzy:

0. MPoV
1. Pafcio - zakalec maker ;)
2. wstreciuch
3. Nirrored
4. Fido
5. Dj Golem

Reguły:

Jako pierwszy MPoV stworzy projekt o nazwie ciasto2.rns, który to zmodyfikuje pierwszy w kolejce Pafcio, teraz jego zadaniem jest zmodyfikowanie nagrania wg swoich upodobań (w modyfikowaniu nie ma żadnych reguł, poza używaniem fabrycznych brzmień z ryska). Gotową modyfikację Pafcio wysyła do następnego uczestnika zabawy, czyli wstreciucha. UWAGA! NIE TWORZYMY klonów z pierwotnej wersji ciasta, spokojnie czakamy na swoją kolejkę. Mirrored dostanie już dwukrotnie zmodyfikowaną wersję (Pafcio/wstreciuch). TWORZYMY WSPÓLNIE TYLKO. Dokładamy kolejne motywy do już istniejących - ale robimy to tak, żeby było to spojkne - NIE TWORZYMY swoich loopów nie pasującyhc do niczego - trzeba nauczyć się pracoowac wspolnie nad projektem

plik modyfikujemy w nazwie dodając na końcu "_cyfra" czyli od
Pafcia wyjdzie plik ciasto2_1.rns
od wstręciucha ciasto2_2.rns i tak dalej
w ten sposób będzie wiadomo ile razy był juz modyfikoany

Czas przetrzymywania pliku to 7 dni (i BASTA), jeżeli ktoś akurat nie ma czasu, to przekazuje ciasto dalej. Jeśli ktoś uważa że już zrobił swoje - wysyła, do nastepnego w kolejce i wpisuje suę w tym temacie że juz wysłał i "piłka po strone następnego piekarza"

Każdy może dołączyć do zabawy. Tworzymy dopóki nie uznamy, że to już czas skończyć.
Ważne! Tworzymy z wyczuciem, czyli nie niszczymy diametralnie całego projektu, możemy go przearanżować, zmienić tempo itd, waże, żeby zawierał elementy od każdego "peikarza".

Jeśli trzeba będzie zrobić np 3 pętle w około piekarzy, to śmiało to zrobimy, jeśli 8, to też nie ma problemu :)

NIE PUBLIKUJCIE PLIKÓW NA SERWERACH, wysyłajcie na maila

i pamiętajcie, żeby nie wyrzucać przez siebie zmodyfikowanych ciastek, przesledzimy potem okiem detektywa historie powstania :)

Pafcio - 2005-10-15, 09:50

podzielilem temat - zglaszam sie :)

[ Dodano: 2005-10-15, 10:53 ]
tempo - zgodze sie na wszystko :)
ogolnie to tak samo chyba zrobimy jak tamtym razem - ze ktos robi kawalek - przesyla do nastepnego - max tydzien jest u goscia i wysyla dalej - w kolejke
Mpov - mozesz ustalic zasady - w koncu Twoj post jest na samej gorze - mozesz skopiowac zasady z tego ciacha na 2.5

no i wazne - robimy kolejnegho loopa - loopy - nie niszczac pracy poprzednika - i robimy ten loop tak zeby zgrwywal sie z poprzednikiem a nie oddzielny sajgon

no i oczywiscie uzywamy tylko standardwoe brzmienia z ryska - zeby nie bylo problemu z refilami

wstrĘciuch - 2005-10-16, 14:52

hello..

w moim kierunku pędzi listonosz z rysiem 3.0..niebawem powinien dotrzeć, wiec zgłaszam się..moze uda mi sie nieco pomieszać Wam szyki 8)

Mirrored - 2005-10-16, 15:47

Hmm jestem ciekawy co z tego może się urodzić - zgłaszam się. ;)
Fido - 2005-10-18, 15:44

Hm, nie jestem już BFM, ale chętnie też bym wziął udział (jeśli się zgodzicie :niepewny:).
Pafcio - 2005-10-18, 21:23

Fido napisał/a:jeśli się zgodzici

mi tam pasuje :)

Mpov - usytalasz zasady - czy ja mam to robic?

MPoV - 2005-10-18, 22:32

Pafcio: jako ze Ty brales juz w takim czyms udzial wiec zasady zostawiam Tobie...

kwestia uzgodnienia kolejnosci...

co do fida: zapraszamy :] milo Cie widac w szeregu ciastkarzy :]

DJ_Golem - 2005-10-19, 22:23

No to tez sie zglosze :P
Pafcio - 2005-10-20, 06:33

przearanzowalem zasady z 1szej edycji - zmienilem na tydzien czasu - zeby kazdy mial chco weekend na podłubanie w projekcie. Ogolnie to mysle ze mozna zaczac produkcje juz od soboty.
Mpov zzaczynasz :)

[ Dodano: 2005-10-20, 07:34 ]
tempo ustal - najwzyej reszta sie dostaosuje, albo zmodyfikuje delikatnie :)

lookup - 2005-11-08, 23:27

jeżeli można ja też bym chcaił dołączyć do piekarni BF :D

pozdrówka

Adix - 2005-11-09, 00:51

Jesli można coś doradzić...

Powinniście mnieć jedną osobę która na samym końcu zmodyfikuje i doprowadzi technicznie wszystkie niedociągnięcia piekarzy do stanu finalnego...

Taka osoba powinna niezależnie od piekarzy zmodyfikować tak utwór aby był on jednością melodyjną (aby nie wybijały sie poszczególne frazy każdego z piekarzy)... Będzie musiała ona poprowadzić mastering i całość dynamiki utworu.

To właśnie od takiego post-producenta będzie zależał końcowy efekt...

Pisze to bo znam z doświadczenia pieczenie ciasteczek w kilka osób... w końcu wszystko zaczyna sie rozjeżdżać bo każda osoba stara sie wprowadzić swój styl w muzykę... prawie zawsze po ostatnim piekarzu wychodzi sieczkarnia...

Pomyślcie nad tym.

Pozdr.
Adix

lookup - 2005-11-10, 00:54

Adix ma racje .... trzeba by wyznaczyć taką osobe ...która poskłada do kupy ciacho <mrgreen>

ja mówie odrazu ...dokładam jakieś bongoski ...dlamnie bez bongosków nie ma kwałka :D :P <mrgreen> no i z basikiem bym pokompinował ...ale to juz wyjdzie w praniu tffffu w pieczeniu :P

nieznam mozliwości wszytkich piekaży więc nikogo nie będe polecał ...ale taki "zapiekacz" by sie napewno przydał

pozdrówka

Pafcio - 2005-11-10, 01:05

nie ma sie co martwic na zapas :)
jakos damy rade - chodzi glownie o to zeby sie dobrze bawic i podszkolic :)

wstrĘciuch - 2005-12-14, 18:54

a ja mam takie pytanie: kiedy ruszy cała akcja, bo w moim piecu już gorąco :P
Mirrored - 2005-12-19, 12:04

Właśnie ??
ix - 2005-12-19, 12:07

...jeśli to nie kłopot to też mogę się dołączyć??? ;)
Gabriel - 2005-12-19, 22:27

moge sie tez dolaczyc?:):) prosze:D
ZLK - 2005-12-19, 22:36

a ja moge cos na gitarze dograc :D bo reasona nie znam, ale pewnie nie chcecie gitary :P Zreszta ja juz jedno ciasto na swoim koncie mam :D

[ Dodano: 2005-12-19, 22:41 ]
ale jak bym był na koncu listy to mozecie wyeksportowac do wave a wtedy sie dogra jakies pitu pitu na gitarce :P.... tak tylko do siebie mowie :roll:

diora - 2006-02-15, 21:55

też Wam nie wypaliło z wypiekami?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group