BeatsFactory
makin' music is my life

Komputery - scan disk

Loominator - 2005-05-30, 17:08
Temat postu: scan disk
czesto dysk charcze wiec najechalem co by sprawdzic..zapytal sie czy przy starcie systemu wiec zgodzilem sie i restart..

sprawdzil owszem, ale raport przemknal tylko po monitorze i nadal nie wiem czy mam jakies sektory zwalone czy nie..

help :(

qbs - 2005-05-30, 17:13

poszukaj w informacjach o systemie logow ze scandiska (start > programy>akcesoria>systemowe>informacje o systemie) niestety nie wiem gdzie to bo mi sie zwalil windows i nic nie dziala :[
Taurus Stratus - 2005-05-30, 17:21

Loominator napisał/a:raport przemknal tylko po monitorze



Nie wiem jaki Masz OS ale jezeli win z FAT32 to najlepiej przestartowac system z dyskietki i zrobic dobry stary dosowski scandisk c:\, wtedy bedzie wiadomo czy sa bad sektors czy nie - niebezpieczenstwo - jezeli sa takowe i system zacznie przerzucac dane z jednego miejsca na inne to moze sie zdazyc ze komputer potem nie wystartuje :) - wiec dla przypomnienia: backup, backup, backup......albo image, image, image..... :)

Ooops...i forgot... jezeli system jest w ntfs - boot cd - repair - console i scandisk :)

KJ

Loominator - 2005-05-30, 17:23

Qbs tam niestety tego nie ma
Taurus mam ntfs takze to nie pojdzie

nic szukam ;)

Taurus Stratus - 2005-05-30, 17:26

Loominator napisał/a:Taurus mam ntfs takze to nie pojdzie



Windows 2000 albo XP boot cd - repair - console - scandisk ale jak wczesniej napisalem - przed scandiskiem: backup albo image - tak na wszelki wypadek :)

Loominator - 2005-05-30, 17:28

tak chyba zrobie..poszukam jeszcze tylko wynikow tego skanowania co juz bylo..no musi to gdzies miec..jakies info o uszkodzonych sektorach
Taurus Stratus - 2005-05-30, 17:37

Loominator napisał/a:tak chyba zrobie..poszukam jeszcze tylko wynikow tego skanowania co juz bylo..no musi to gdzies miec..jakies info o uszkodzonych sektorach


OK - jezeli tak to "Start - Run - type cmd - OK - type chkdsk /r" - /r szuka bad sectors i robi recovery files z tych miejsc.

Aha - zapomnialem :) - backup.... :)

KJ

Loominator - 2005-05-30, 17:54

wymaga rowniez uruchomienia komputera od nowa..czyli raport moze mi przemknac kolo nosa tak jak wczesiej..pozostaje cedeczko

[ Dodano: 2005-05-30, 18:55 ]
dzieki za pomoc :!:

qbs - 2005-05-30, 18:03

ok moj blad

zrob tak

menu start > uruchom > wpisz eventvwr.msc /s i enter
pozniej galaz aplikacje, posortuj np wedluyg daty i wyszukaj ostatniego winlogon

w xpeku nie ma scandisk'a stad moja wczesniejsza wtopa :] tu tylko chkdsk szaleje :P

Loominator - 2005-05-30, 18:13

nooo..zadzialalo..dzieki Qbs, Ty wiesz co <mrgreen> <mrgreen> <mrgreen> :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group