BeatsFactory
makin' music is my life

Oprogramowanie - Najlepsze VST

lookup - 2005-05-24, 13:50
Temat postu: Najlepsze VST
podajcie panowie mi liste waszych faworytów jeśli chodzi o VST ........


może jakiejś nie mam i dociągne .......... :)
zresztą przyda się topic ;)

i moze jeszcze jak by siędało ;) to byści podali wtyki imitujące konkretne instrumenty ;) bo takie mnie najbardziej interesują (no wiecie trąbka bałałajka :) :P )

Loominator - 2005-05-24, 17:58

nie dociagne tylko kupie :P :P :P

jak dla mnie sytrus i albino 2 :]

albino ma genialne presety

Moncubus - 2005-05-24, 20:40

Popieram albino, u mnie podstawa ;)

- Novation Bass-station
- Best Service Artist Drums - mocarne 4 zestawy perkusyjne
- Quantum Leap Hardcore Bass - w połączeniu z perką wyżej daje niemiłosiernie miażdżącą sekcję rytmiczną - jedyny problem to teraz dograć do tego dobrze brzmiącą gitarę :P
- Ambience - wczoraj ściągnąłem i mnie powaliło - genialnie brzmiący, DARMOWY (!!) Reverb
- Waves Bundle, choć szukam darmowych odpowiedników i w sumie da się coś znaleźć :)
- PSP - polskie, cenione na zachodzie, niedrogie wtyczki, dla uczniów i studentów rabat 50%! na wszystko :)

lookup - 2005-05-24, 21:15

te wtyki co loomi wymieniłeś znam ale .....monkuś to mnie rozbił .........tylko jedna znana mi wtyka :o trzeba będzie kupić :P
kenny - 2005-05-25, 06:30

ARP2600V
CAMELEON5000
CS 80V
DA'OTA
CUBE
EXITION
TM 200X

Są to demówki..do których w necie full ustawień...

Hato - 2005-05-25, 10:06

U mnie takie i taka kolejność:

V-Station
Vanguard
Sytrus

lookup - 2005-05-25, 13:17

mnie zawsze sastanawiało co jest z tym v - station wszyscy ją chwala ............a mi nigdy niepodchodziła ta wtyka :P :>
Hato - 2005-05-25, 13:26

żałuj ;P świetna wtyczunia :)
lookup - 2005-05-25, 18:23

no próbowałem z nia walczyć ale jakoś hmmmm.............może jednak spróbuje jeszcze raz




a tak na marginesie to moje faworyty to :

1. Performer
2. Super Wave
3. Nimf 7
4. Mog Modular V2 - wyglad wtyki mnie rozbija .....te kabelki :P
5. Synth 1

pozdrówka czekam na więcej faworytów ;)

Chris dela Rosa - 2005-05-26, 00:37

z3ta+ chyba wszystko mozna na tym wykrecic :) narazie mi styka... :D uzywam jeszcze v-station i vanguarda
Loominator - 2005-05-27, 14:20

lookup napisał/a:mnie zawsze sastanawiało co jest z tym v - station wszyscy ją chwala ............a mi nigdy niepodchodziła ta wtyka


rowniez mam ten syndrom..nie podchodza mi jej brzmienia, wyglad, presety (standardowe)..i nie bardzo potrafie to uzasadnic.. <wstydnis>

Chris dela Rosa - 2005-05-27, 14:30

v-station ... presety ma do dupy ale krecac gałeczkami mozna takie efekty uzyskać ze głowa mała... ale jak sie niechce krecic tylko na gotowe ...
Piter - 2005-05-27, 23:27

No z tym, że presety w V-Station są do dupy to lekka przesada chyba. Fakt, że jest tam wiele dla mnei nieprzydatnych brzmień ale zaraz "do dupy"? ;-)

Co do moich faworytów to do padów zdecydowanie Spectrasonic Atmosphere a do basów naturalnych Spectrasonic Trilogy.
Do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu nad kontrabasem z trilogy :-)
Piano rhodesa to Steinberg EVP-73.
Albino w wersji 1 (bo 2 nie próbowałem) to też basiorki ale pierwszy preset mnei rozwala zawsze - taki jarrowy lead :-)
Polyiblit - darmowy - skarbnica basów, leadów i innych drobiazgów - wg mnie jedna z lepszych wtyczek do muzyki elektronicznej :-)
Zachwyca mnie całe Korg Legacy Collection - to jest pełna fachowość instrumentu - rewelacja :-)
Do tego dochodzi jeszcze:
Superwave, Edirol Orchestral, Vanguard i Imposcar.

Loominator - 2005-05-28, 00:44

Piter napisał/a:Albino w wersji 1 (bo 2 nie próbowałem)


oj duuuzo tracisz..naprawde


Chrees Rosse napisał/a:ale jak sie niechce krecic tylko na gotowe ...


ekhm..no tak :P leniwy jestem, ale czasem tez cos zakrece :roll:

hope - 2005-05-28, 12:32

z3ta+, v-station, vanguard, superwavy rozne i albino :)
lookup - 2005-05-28, 12:56

Cytat:v-station ... presety ma do dupy ale krecac gałeczkami mozna takie efekty uzyskać ze głowa mała... ale jak sie niechce krecic tylko na gotowe ...

ale mi w v-station gałeczki się nie podobają :P zresztą mam wiele lepszych moim zdaniem wtyczuń niz v-station z łądniejszymi gałeczkami :P

a jeśli chodzi o gotowe to moim zdaniem używanie wtyczek mija siewtegy z celem .... trzeba coś pokompinować :D :D :D :D :D :D

sound_sinusoida - 2005-09-03, 08:42

Moje ulubione VST:

endorphin
dominion
the fish fillets
normalizer

Mirrored - 2005-09-03, 19:28

Moje VSTi:
- Native Intruments Elektrik Piano (el. piana, m.in. Fender Rhodes MKI, MKII, Wurlitzer i jakieś jeszcze - moim zdaniem - rewelacja, świetne brzmienie - kto pobije takie? :) )
- Spectrasonics Atmosphere
- Spectrasonix Stylus RMX (od cholery rewelacyjnych loopów perkusyjnych - oczywiście syntetyczne)
- Native Instruments Batterry 2 (zestawy perkusyjne)
- Native Instruments Absynth 3 (rózne wykręcone brzmienia - szczególnie pady)
- Native Instruments FM-7
- Native Instruments Pro-53 (programowy syntezator analogowy)
- Native Instruments The Grand (fortepian)
- Native Instruments B4 (organy Hammond)
- MrRay VST Elektric Piano - świetny "emulator" elektrycznego piana i w dodatku darmowy (!) - nie działa z FL ;(, ale jako standalone - świetny - często na nim gram (http://www.soundfonts.it/ - tu też znajdziecie inne przydatne pluginy :) )

Hmmm daliście tutaj parę nazw VST o których w życiu nie słyszałem (np. Albino). Muszę się im bliżej przyjżeć :) ).

kenny - 2005-09-12, 17:32

Polecam CronoX
do elektronicznych utworów poprostu program jest pierwsza klasa...pady,leady,stringi..są prostu wywalone w kosmos...
dla zaciekawionych...podpowiem ze program pracuje na tych samych zasadach co Absynth...czyli wavy przefiltrowywane różnymi efektami

ZDV-12 - 2005-09-12, 17:41

a ja naprawdę polecam te 3 wtyczki, które dorzuciałem wczoraj do Pobieralni, nie bez przyczyny mnie zachwyciły, wybrałem je z kolekcji 30 vsti EiS i są moim zdaniem niesamowite a do tego za friko, a więc na chwilę obecna polecam tam zajrzeć i zaciągnąć:
-Artphase,
-Padawan,
-Swamp (ta szczególnie wywarła na mnie wrażenie, niesamowicie pokręcona :-)),

Trance Voices - 2005-10-01, 19:05

Jak dla mnie :
Spectrasonics - Stylus, Trilogy, Atmosphere, Metamorphosis :)
Steinberg - GrandPiano
Virus Powercore
Vanguard
FM7
Pro 53
Z3ta+
SuperWave Performer
no i oczywiscie Battery2 :)

Ja robie tylko na tym i niczego więcej nie tsha :D :) Polecam :)

emiter - 2005-10-05, 08:44

MirroRed napisał/a:- MrRay VST Elektric Piano - świetny "emulator" elektrycznego piana i w dodatku darmowy (!) - nie działa z FL , ale jako standalone - świetny - często na nim gram (http://www.soundfonts.it/ - tu też znajdziecie inne przydatne pluginy )


Ty.. a mnie działa.. :-)

Mirrored - 2005-10-05, 09:01

Tzn w ogóle działa w FL, ale jak sam autor zauważył nie działa dobrze (u mnie w FL było coś takiego jakby się mikrofony sprzęgały :( u Ciebie też?).
Piter - 2005-10-05, 09:08

Owszem - ja też tak miałem - dlatego mimo dobrych brzmień nie korzystam z tego instrumentu.
Mirrored - 2005-10-05, 12:34

A ja zaryzykuję i zagram koncert używając tego instrumentu (interface midi usb do laptopa mam :P ). Mam nadzieję, że mi się system nie zwiesi - tego się obawiam najbardziej. :)
Saumon [BA] - 2005-10-08, 04:52

A ja jestem glupi i uparty :] Wierze ze bardzo duzo mozna wycisnac ot chocby z subtracktora i malstroma :] tylko trza umiec a ja sie dopiero ucze wiec moje brzmienia sa moze plastikowe ale za to sa moje :]
Ktos moze napisac ze przeciez nie ma roznicy czy wyciskasz dzwiek z takiego sytrusa czy z malstroma to i tak jest Twoj.
No ja tak do konca nie uwazam, bo malstrom nie ma az tak skomplikowanego brzmienia jak np. rzeczony sytrus i jak sie wycisnie z niego porzadny halas to sie milo robi :]
Ogolnie jestem za konstrukcja wlasnych maszyn [tak jak jest to np w Buzz'ie albo w reasonie] czyli konstrukcja brzmienia od podstaw :P

Pieprze juz bzdury ... .siedze na tym forum juz chyba 4-ta godzine a jest 6-ta rano :/ ech co Wy ze mna robicie ????

PS Chyba tylko policja internetowa jest na tyle naiwna zeby wierzyc, ze w takim kraju jak ten stac ludzi na to zeby kupic kompa, system operacyjny, program ktory bedzie sequencer'em, cos do obrobki i moze jeszcze wtyczki .... pfffffffff nie rozweselajcie mnie ludzie ..... jestem ciekaw ilu ludzi np. tu, na BF, ma licencjonowny soft :]
[nie liczac freeware of coz :] ]

DJ_Golem - 2005-10-08, 10:47

Saumon [BA] napisał/a:A ja jestem glupi i uparty :] Wierze ze bardzo duzo mozna wycisnac ot chocby z subtracktora i malstroma :] tylko trza umiec a ja sie dopiero ucze wiec moje brzmienia sa moze plastikowe ale za to sa moje :]
Ktos moze napisac ze przeciez nie ma roznicy czy wyciskasz dzwiek z takiego sytrusa czy z malstroma to i tak jest Twoj.
No ja tak do konca nie uwazam, bo malstrom nie ma az tak skomplikowanego brzmienia jak np. rzeczony sytrus i jak sie wycisnie z niego porzadny halas to sie milo robi :]
Ogolnie jestem za konstrukcja wlasnych maszyn [tak jak jest to np w Buzz'ie albo w reasonie] czyli konstrukcja brzmienia od podstaw :P


Masz racje <ok> Mysle podobnie, Malstrom ma nieograniczone mozliwosci, Subtractora probuje narazie opanowywac, z Malstromem juz mam jakies przezycia na szczescie :D

Fido - 2005-10-12, 13:16

Ja ostatnio zachorowałem na świetną wtyczkę EWQL Symphonic Orchestra. :) Mam wersję Silver, ale niedługo będę miał Gold. ;) W połączeniu z efektem Waves IR1 (tak to się chyba nazywa), czyli wtyczką symulującą pogłos prawdziwych pomieszczeń/przestrzeni, daje niesamowite efekty. Może niedługo zrobię jakiś krótki kawałek, żeby zaprezentować ich możliwości. :)

Oprócz tego polecam wspomnianą już przez kogoś wtyczkę Artist Drums.

Steerpike - 2005-11-01, 23:52

:P hiehie stare poczciwe (mda. a szczególnie (MultiBand) wspaniała seria Bj Lof-ów,DSoundy) a z VSTe-k Alien con.organ one, crystal,EZPOL a nawet cameleon itd itd ......zapomniałem :P
kenny - 2005-11-28, 13:07

Fido EWQL Symphonic Orchestra to nie wtyczka...to samplowane oryginalne brzmienia orchiestrlane przedstawione w formie akai.
Ale z jednym sie zgodzę ...jakościowo wymiata:)

Moncubus - 2005-11-28, 14:50

Możliwe, że są w formie akai, ale wtyczką można je chyba nazwać, bo zawierają też sampler Intakt, nie trzeba posiadać innego samplera. ;)
dotmod - 2005-11-28, 22:12

mda Tracker
mda Degrade (szkoda że tylko mono :( )
Makunouchi Bento
TapeTwister
RRadioFM
ZR1
SineSynth
microTERA :!:
Morphiza
Chip32
Particle Fountain
MellowSound
VOPM
Tassman - oj w końcu trzeba się za niego zabrać :P

Uwaga: dla ludzi zdrowych na umyśle większość z tych wtyczek jest zupełnie nieprzydatna :P ;P <lol>

Blue Wave - 2005-12-02, 21:19

Witajcie 8)
To mój 1 post na tym forum mam nadzieje że nie ostatni. ;) .Moje ulubione wtyczki:

Albino
Ravity S,R,16
Cronox
Wasp Xt
Super Saw
Głownie to tych używam <ok>

basemaker - 2005-12-04, 23:22

ok Wybaczcie. Przesadziłem, przyznaje, kraść w necie każdy potrafi, a zrobićcoś wartościowego to juz gorzej. Nie mam usprawiedliwienia. Szczerze Przepraszam.
ZDV-12 - 2005-12-04, 23:49

dotmod napisał/a:(...)Uwaga: dla ludzi zdrowych na umyśle większość z tych wtyczek jest zupełnie nieprzydatna :P ;P <lol>

to chyba ongiś byłem niezdrowy na umyśle ;-) :-P bo o części z nich wspomniałem nawet w artykułe "darmowe oprogramowanie", m.in o VOPM, Chip32 i jakże genialny TapeTwister, fakt wtyki są lekko pokręcone, ale to dodaje im uroku :-)

Hato - 2005-12-05, 02:17

ja ostatnio mam manię na wtyczki Native Instruments. Świetne wtyczki i efektory. Ostatnio używam Absyntha 3.0- wypas :) niedługo wyjdzie mój pierwszy vocal trance albo trance ;) :P
zigim - 2005-12-14, 01:28

Fido napisał/a:Ja ostatnio zachorowałem na świetną wtyczkę EWQL Symphonic Orchestra. :) Mam wersję Silver, ale niedługo będę miał Gold. ;) W połączeniu z efektem Waves IR1 (tak to się chyba nazywa), czyli wtyczką symulującą pogłos prawdziwych pomieszczeń/przestrzeni, daje niesamowite efekty. Może niedługo zrobię jakiś krótki kawałek, żeby zaprezentować ich możliwości. :)

Oprócz tego polecam wspomnianą już przez kogoś wtyczkę Artist Drums.


-------------------------------------------------------------------
Jeśli chodzi o EWQL w wersji Gold to niestety wszystkie (no ok. 90 %) programy posiadają już pogłos. Jeśli ktoś by chciał pobawić się w symfoniczne brzmienia to proponuję pod choinkę sprawić sobie duuużo RAMu :) (mam 2 GB i jakos to wszystko ciągnie ale przy bardzo rozbudowanych sesjach są momenty ... :(

Moncubus - 2005-12-14, 01:34

Z tego co wyczytałem, to ten pogłos w wersji Gold da się regulować - są to nagrane odpowiedzi sali koncertowej z 2 czy nawet 3 różnych odległości - całość tak btw zajmuje 4 płyty DVD :D
Fido - 2005-12-20, 22:28

Moncubus napisał/a:Możliwe, że są w formie akai, ale wtyczką można je chyba nazwać, bo zawierają też sampler Intakt, nie trzeba posiadać innego samplera. ;)

Dokładnie rzecz biorąc Kontakt, Intakt jeśli się nie mylę jest do loopów. :)
Wiem że to są sample, ale ponieważ rozprowadzane są razem z odpowiednim samplerem (w którym notabene da się otwierać tylko te sample), to myślę że można tą kolekcję nazwać też wtyczką. :)

zigim napisał/a:Jeśli chodzi o EWQL w wersji Gold to niestety wszystkie (no ok. 90 %) programy posiadają już pogłos.

"Niestety"? Dla mnie to jest wielki plus. W wersji silver miałem spory problem ze znalezieniem odpowiedniej wtyki, realistycznie imitującej taki pogłos. A tu jest wmiksowany nie sztuczny, tylko orginalny z sali w której były nagrywane instrumenty. Tak więc bardziej realistycznego pogłosu już mieć nie można. :)
Co do wymagań to się zgodzę, są masakryczne. Ale nagrywając po cztery ścieżki i renderując je do wava w celu dogrywania następnych to da się to jakoś przeżyć. Za to końcowy efekt miażdży. :D

dieseltechniq - 2006-04-13, 11:02

z3ta+ naprawde spoko wtyka moog modular ultra analog plug in bassline
ZeheOS - 2006-04-13, 13:10

Jeżeli miałbym stawiac na swoje typy to:
- V-Station (leady + bassy)
- Vanguard (pady)
- Albino (leady + efekty)
- STS 17 (efekty)
- Discovery (leady)
- Beast (bassy + synthy)
- PlastiCZ! (bassy)
- EVM Grand Piano (pianino)
- Triangle II (bassy + leady pod tło)

2006-04-15, 14:21 // Dodano
Efekty:
1. Magnus' Ambience - podgłos
2. Cała seria classic, a szczególnie Flanger (na kicku zarąbiście brzmi)
3. PSP StereoPack - pakiet wtyczek do sterowania panoramą
4. Anwida: korektory + compressor + limiter

Marco da Vega - 2006-06-04, 09:22

moje wtyki

pro 53
V-station
Vanguard
dsp Discovery
A1 ( cubase)
z3ta

ravity

advetus chyba tak to sie pisze


no i oczywiscie Virusek :D

Deniz Kasum - 2006-06-04, 15:59

Wszystkie syntezatory ANWIDA (mastering itd)
Vanguard,który mi się już przejadł
Adventus
Tyle mi do szczęścia wystarczy ;)

2006-06-04, 17:02 // Dodano
Polecam jeszcze Orchestral ma super pianinka i flety :P
Po za tym mam jeszcze 1 GB wtyczek ale nie chce mi się wymieniać ich nazwy ;)

Cytrus - 2006-06-04, 16:06

duży jack mono do gitary- najlepsza wtyczka no i kostka D"Andrea cool plecs( znaczy taki trójkącik) i Digitech 100 i augidy 2zs oraz DS-1 Boss and palce
Ok mam taka jedną http://www.frettedsynth.com/ free amp SE darmowy wzmacniacz do gitary- cos ala amplitube tylko, że free- wstawia się VST do Fxa w Flu
Pozdro

ix - 2006-06-04, 20:40

Cytat:duży jack mono do gitary- najlepsza wtyczka no i kostka D"Andrea cool plecs( znaczy taki trójkącik) i Digitech 100 i augidy 2zs oraz DS-1 Boss and palce
:mrgreen: <mrgreen> ...dobre... ;)

ZeheOS - 2006-06-05, 14:22

Cytat:Vanguard,który mi się już przejadł
Bo ileż mozna jeść. ;-)

Właśnie, znacie może jakieś inne zabaweczki do leadów oprócz vanguarda, v-station i sytrusa? Bo ilez można jesć. :]

Deniz Kasum - 2006-06-05, 21:12

teraz jadę na adventusie... ten to dopiero wymiata :D::D:D:D:D
ZLK - 2006-06-05, 21:38

Ja dodatkowo korzystam tylko z procożernego Hammonda B4.

chętnie bym sobie lepszego reeverba skombinował bo ten z FLa mnie mocno denerwuje.

Deniz Kasum - 2006-06-05, 21:41

Proście a będzie Wam dane :)
Odp na gg

ZeheOS - 2006-06-06, 15:39

@ZLK: zobacz Classic Reverb - bardzo ładnie brzmi albo Magnus' Ambience - potężny reverb, a w dodatku darmowy (tylko, że ciągnie procka - pięć reverbów wrzucasz i możesz sie pozegnać z komfortową pracą).
A Adventus - fajna wtyczunia. :D

dr JunkStone - 2006-06-06, 16:32

ZLK napisał/a:chętnie bym sobie lepszego reeverba skombinował bo ten z FLa mnie mocno denerwuje.


Sprawdz GLACEVERB - jeden z lepszych reverbow jakie slyszalem i do tego za friko :)
http://www.dasample.com/index.php?show=glaceverb

ZLK - 2006-06-06, 18:46

dr JunkStone napisał/a:prawdz GLACEVERB - jeden z lepszych reverbow jakie slyszalem i do tego za friko :)

Sprawdziłem, faktycznie bardzo dobrze brzmi, ale doszczętnie zżera procesor... więc mogę sobie tą wtyczkę na 1 ścieżce zastosować jedynie.

cactoos - 2006-06-06, 20:18

zlk napisał/a:[...] chętnie bym sobie lepszego reeverba skombinował bo ten z FLa mnie mocno denerwuje.


nie wiem czy wiesz, ale w FL masz cos takiego jak Buzz Adapter... Jest to "wrapper"/loader natywnych efektow(chocaiz kurcze teraz juz nie pamietam czy laduje rowniez efekty ;/ ) i generatorow(to na 100%) programu Buzz. Ja przyznam szczerze, od kilku lat nie korzystam z niczego innego (mowimy o reverb'ie teraz) procz wlasnie efektow z buzza... uzywalem oczywiscie wiekszosci bardzo popularnych komercyjnych wtyczek o ktorych tutaj byla mowa (jak rowniez darmowych),ale zaryzykowalbym stwierdzenie, ze reverb "HD HALYverb" z buzza jest poza ich zasiegiem - swietna jakosc dzwieku, moznaby rzec krystaliczna, duza ilosc parametrow i - co moze okazac sie dosyc wazne dla czesci osob - naprawde minimalne zuzycie CPU - przykladowo na sempronie2500 bardzo rzadko na monitorze CPU mozna zobaczy obciazenie wieksze niz 3% (reverb ten nie umozliwia korzystania z "impulsow"). naprawde polecam sprawdzic i przetestowac. http://web.hibo.no/~mva/machineinfo.php?id=670

dop. oczywiscie moze byc tez tak, ze sam ten "loader" z FL, bedzie tez w jakims stopniu obciazal CPU (ja podalem obciazenie natywnie uruchomionego plugina w buzzie) - teoretycznie nawet powinno tak byc - i zuzcyie procesora w takim wyapdku bedzie wieksze, ale nie wydaje mi sie, ze to bedzie jakas kosmiczna roznica

Gsheshneek - 2006-06-19, 14:17
Temat postu: Najlepsze!
Arturia Moog Modular-Auuuuuuu(okrzyk podziwu dla Francuzów)
Ni Electric Piano-zaj...a emulacja pianin elektrycznych i clavinetu hohnera
Steinberg Virtual Guitarist Electric edition-fajny gitarowy playerek
TRILLLLLLOOOOGYYYYYYYY-potężny instrument-brzmienia wspaniałe-leady,bassy,piana,dęciaki-MAX!
Lounge Lizard ep-3-koleja emulacja el.piano
Arturia Brass-może i spoko.narazie testuję.
NI B4-hammond-nice!
To są drogie rzeczy,ale są demówki ;) ,albo freewary :D !


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group